Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 20:46   #1
Eko selo u RH

Pozdrav!

Nigdje ne vidim da se o tome jako razglaba pa da postavim i takvu temu.

Inace dosta istrazujem po tom pitanju jer me to osobno vrlo interesira pa moram priznat da je vrlo izvedivo i to ne sa nekom bolesnom cijenom. Puno truda i 15- 20ak tisuca kuna po kucici.

Inace moja ekipa i ja zapoceli smo nesto pa da vas i o tome obavijestim i pitam za misljenje:
http://www.coloratus.org

Pozdrav!
0x19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:53   #2
sa stranice:

Ne bi ste vjerovali ali izvedba je zapravo vrlo vrlo jednostavna. Izvedba kao takva zahtjeva dosta vremena ali ne i financija. Tu se radi o svega nekoliko desetaka tisuća kuna za selo od 10 vikendica.


nije mi bas jasno, ako se radi o ozbiljnom projektu, kako sa tako skromnim financijama mozete izgurati stvari?

Da li bi mogao bacit nekakav troskovnik?

Cijena terena (prije svega kako naci teren u kako rekoste sumi, a na kojemu se moze graditi)?

cijele birokratske mambodjambarije

gradjevinskog materijala za pojedinu kucicu.

radova (koliko god sami ulozili predpostavljam da neke stvari ipak trebaju "profici" odraditi).

Ako se misli zuivjeti od poljoprivrede treba znaci i nekakve obradive povrsine, gospodarske zgrade, stoka... mislite se to raditi bez ikakve mehanizacije?

itd..

ne znam, cudno mi djeluje...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:14   #3
nije mi bas jasno, ako se radi o ozbiljnom projektu, kako sa tako skromnim financijama mozete izgurati stvari?

Pa tako sto ti zapravo i ne treba toliko puno love. Treba doduse jako, ekstremno puno volje.

Da li bi mogao bacit nekakav troskovnik?

Bacim kad ga uredim Nije toliko velik al momentalno memam vremena. Zapisao si na listic.

Cijena terena (prije svega kako naci teren u kako rekoste sumi, a na kojemu se moze graditi)? cijele birokratske mambodjambarije

Cuj, ja zivim u sumi. Teren ce biti doniran odnosno osoba koja je takodjer unutar pokreta ima doslovce pun klinac terena po sumi tako da.

gradjevinskog materijala za pojedinu kucicu.

Gradjevinski materijal nije potreban u ogromnom smislu. Vec se naslo par sponzora za stvari koje nam trebaju. Neke stvari doduse ce trebat i kupit no sve ovisi o pojedincu i njegovoj raskosnosti koja po kodeksu treba biti svedena na minimum. Sto se tice drveta, brate mili suma i udri tamo di se nece ostetit u punom smislu. Poanta je sto manje drveca maknut ca sa terena.

radova (koliko god sami ulozili predpostavljam da neke stvari ipak trebaju "profici" odraditi).

Ja sam gradjevinar i sa time no problem. Nije to nekakav bauk. Svatko to moze ako mu se pokaze u kratkom vremenu.

Ako se misli zuivjeti od poljoprivrede treba znaci i nekakve obradive povrsine, gospodarske zgrade, stoka... mislite se to raditi bez ikakve mehanizacije?

Tako je Nema mehanizacije Koji ce nam to drek. Nismo trutovi i ljencine. Treba biti u doticaju i zivotu sa prirodom. Kako se populacija povecava tako se i sve ostalo povecava no opet, extra ruke su tu tako da

itd..

ne znam, cudno mi djeluje...


Znam Gledaj na ovo da se sa istim vracas u stari vjek na moderan nacin.

Pitaj sta te zanima Drage volje odgovorim. Sigurno nismo mislili na puno toga tako da sve to treba otkrit

Dodatak:

U startu bi to bile vikendice iz razloga sto ja osobno niti ne zelim ovog momenta placat gradjevinsku dozvolu no ako netko ko je unutar pokreta ima takve apetite i resurse moze.
__________________
http://coloratus.org
0x19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:38   #4
ako se radi o sumskom podrucju moze li se ista tamo graditi? (nemam pojma kako stoji zakon glede toga, cak i sa vikendicama, ako se radi o cvrstim objektima, vjerujem da postoje neka ogranicenja).

pa stabala ima kolko oces ali ne moze se od svih gradit, a treba ih i obradit. Ako se radi o gradjenju kuca od drva jedino hrastovina tu kod nas ima smisla, a nema bas puno ljudi koji bi od nje danas mogli slozit kucu.

ako nemas mehanizacije nikakve kakva ce to poljoprivreda biti a da se ili bude dovoljno konkurentno na trzistu ili zivi u zatvorenoj samodostatoj zajednici? U prvom slucajaju to svakako ne mogu biti neke masovne kulture gdje se ne mozete mjeriti sa onima koji koriste moderna sredstva, cak niti sa proizvodjacima sa bioloskim uzgojem, sumnjam da su i oni na sredjnjovjekovnom krampanju. U drugom pak ne znam kako dobiti sve sto je potrebno cak i za prehranu, a da ne govorimo o ostalim stvarima koje se ne mogu dobiti/proizvesti unutar zajednice.

mislim, bilo bi mi drago da tako nesto uspije, a na kraju krajeva u svijetu vec postoje eko sela pa zasto ne i kod nas. Samo ne znam kolko je realno na ovaj nacin i sa ovim fnancijama? Al opet ako si gradjevinar znas cijene, jos ako imate kakvog poljoprivrednika... a tereni donirani.. ko zna
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.