Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2008., 19:46   #21
zna li netko gdje se u zagrebu mogu kupiti global noževi?

spominjani su muller i viva. u mulleru ih nema, a na webu sam našao da viva prodaje porsche i gourmet noževe, a ne global.

hvala.
Renaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 11:18   #22
Meni su zakon WMF u Mulleru....nema boljih....
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 11:34   #23
Kako to da nitko do sada nije spominjao Victorinox noževe? Švicarski tradicionalni noževi. Meni su najbolji.
http://www.victorinox.ch/index.cfm?s...page=43&lang=E
__________________
Malo nas je al smo govna!
kernie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 11:47   #24
a kolka je cijena otprilike za neki normalan set noževa? ne mora biti preprofesionalan,ali da se može normalno rezati
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:32   #25
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
a kolka je cijena otprilike za neki normalan set noževa? ne mora biti preprofesionalan,ali da se može normalno rezati
kloni se tih setova noževa, bježi od toga što dalje vjeruj... većinom ti za neke male pare daju gomilu sranja koja se poslije uopće ne daju naoštriti a napune ti sve žive ladice doma... kupi za cca 150 kn normalan Dick-ov nož (plava drška) i vjeruj s njim ćeš sve moći, od rezanja kruha, sira, filetiranja mesa, sjeckanja povrća... nemoj ga samo prat u perilici i u vrućoj vodi (inače kvalitetni noževi se peru u mlakoj ili čak hladnoj vodi, to će ti svaki mesar reć)... imat ćeš jedan kvalitetan nož doma, ali vrijedan
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:11   #26
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
kloni se tih setova noževa, bježi od toga što dalje vjeruj... većinom ti za neke male pare daju gomilu sranja koja se poslije uopće ne daju naoštriti a napune ti sve žive ladice doma... kupi za cca 150 kn normalan Dick-ov nož (plava drška) i vjeruj s njim ćeš sve moći, od rezanja kruha, sira, filetiranja mesa, sjeckanja povrća... nemoj ga samo prat u perilici i u vrućoj vodi (inače kvalitetni noževi se peru u mlakoj ili čak hladnoj vodi, to će ti svaki mesar reć)... imat ćeš jedan kvalitetan nož doma, ali vrijedan
a glupo mi za poklon za useljenje pokloniti jedan ili dva noža samo a opet ne mogu neki šakrt uvaliti jer ću ga ja najviše koristiti
edit: a i cijena mi je u tome bitna stavka jer sam studentica pa se ne mogu baš raspištoljiti.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:15   #27
Quote:
daklu kaže: Pogledaj post
shogun nabolji ali i najskuplji.profi.a za kućnu uporabu solingen,ne koštaju puno a za po doma su super.
imam shogun, dobar je, ali ne i najbolji...
slažem se za solingen
dobio sam na poklon i jedan naš proizvod....proizvodi ga neka firma iz Karlovca, nož je odličan
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:34   #28
dobro (a nemrem više zdržat ) jel vi znate kaj znači "solingen"?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:39   #29
Ja imam neke noževe od Solingena, nisu loši.
Solingen je gradić u Njemačkoj, poznat po mačevima, škarama, noževima, oštricama,... Bila sam tamo pa sam vidjela i grb - prekriženi mačevi.
Ne znam ima li još koje značenje.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:43   #30
nije ništa "od " solingena
svaka manufaktura u tom gradu ima pravo na proizvod staviti "solingen" a on je bog te pitaj od koga i kakve kvalitete
ima vrhunskih proizvoda, no ti se prodaju i pod svojim imenom, a i onih ne baš super
ne postoji firma "solingen"
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:19   #31
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
a glupo mi za poklon za useljenje pokloniti jedan ili dva noža samo a opet ne mogu neki šakrt uvaliti jer ću ga ja najviše koristiti
edit: a i cijena mi je u tome bitna stavka jer sam studentica pa se ne mogu baš raspištoljiti.
Ne bih se štela mešat ... al' hoću svejedno Daj kupi ljudima nešto drugo za useljenje, nekako je nepisano pravilo (možda i posljedica nekog praznovjerja, vrlo moguće) da se ne poklanjaju ni škare ni noževi, to je nešto što si svatko sam kupi.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:30   #32
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
nekako je nepisano pravilo (možda i posljedica nekog praznovjerja, vrlo moguće) da se ne poklanjaju ni škare ni noževi.
zato smo smislili "otkup"
fino se škare i noževe (i rupčeke da nam život ne bi u suzama prolazio ) otkupi za koju sitnu kunu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:41   #33
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
a glupo mi za poklon za useljenje pokloniti jedan ili dva noža samo a opet ne mogu neki šakrt uvaliti jer ću ga ja najviše koristiti
edit: a i cijena mi je u tome bitna stavka jer sam studentica pa se ne mogu baš raspištoljiti.
Ako ti frendovu znaju ponešto o noževima biti če im draže da im pokloniš jedan pošteni nego set nekih prosječnih. Ja sam bila oduševljena kad sam dobila svoj prvi Global nož ( sad ih imam 3 i toplo ih preporučam)

Draga Donatice prijateljstvo je preživjelo poklon
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:54   #34
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post

Draga Donatice prijateljstvo je preživjelo poklon
Što se mene tiče ja bih se veselila k'o prase u blatu da mi uopće nešto poklone, ali koje sam sreće meni nitko ništa ne poklanja ... ni nož! O setu noževa da ne govorimo .... a tako lijepo njima baratam, meni nitko ne bi prigovarao kao sirotoj Ani da ne znam držati nož - ja k'o pravi profi mlatim po luku (muž me ne može gledat' stalno čeka da odalamim po prstima )
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 16:00   #35
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
nije ništa "od " solingena
svaka manufaktura u tom gradu ima pravo na proizvod staviti "solingen" a on je bog te pitaj od koga i kakve kvalitete
ima vrhunskih proizvoda, no ti se prodaju i pod svojim imenom, a i onih ne baš super
ne postoji firma "solingen"
Ja sam svoje kupila u Solingenu gradu.
Ono da su noževi od Solingena se kod nas udomaćilo, ali da, pod tim nazivom se svašta prodaje.
Sjećam se kad je tata kupio neki koferčić s beštekom sav happy jer je Solingen, a kad smo mama i ja otvorile samo smo se pogledale. Strava i užas od bešteka.

Ja bih rado prihvatila noževe kao poklon. Općenito volim poklone koji imaju veze s kuhanjem.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:56   #36

Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:52   #37
Ima svega i svačega pod imenom Solingen.
Beštek koji je moj tata odnekud nabavio je izgledao prestrašno. Rubovi grubi, kao da nisu prošli brušenje, materijal loš,... Uglavnom užas.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:28   #38
ja imam pincetu na kojoj piše solingen
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 00:10   #39
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
kloni se tih setova noževa, bježi od toga što dalje vjeruj... većinom ti za neke male pare daju gomilu sranja koja se poslije uopće ne daju naoštriti a napune ti sve žive ladice doma... kupi za cca 150 kn normalan Dick-ov nož (plava drška) i vjeruj s njim ćeš sve moći, od rezanja kruha, sira, filetiranja mesa, sjeckanja povrća... nemoj ga samo prat u perilici i u vrućoj vodi (inače kvalitetni noževi se peru u mlakoj ili čak hladnoj vodi, to će ti svaki mesar reć)... imat ćeš jedan kvalitetan nož doma, ali vrijedan
boja drške je plava jer je za ribu.
pogledaj si malo HACCP sustav

kruh se reže s nožem koji ima oštricu kao pila

prijatelj mi je profi kuhar pa znam
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:36   #40
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ne bih se štela mešat ... al' hoću svejedno Daj kupi ljudima nešto drugo za useljenje, nekako je nepisano pravilo (možda i posljedica nekog praznovjerja, vrlo moguće) da se ne poklanjaju ni škare ni noževi, to je nešto što si svatko sam kupi.
To sam i ja mislio napisati. Ne poklanjaju se nozevi.
__________________
Malo nas je al smo govna!
kernie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.