Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2005., 13:55   #1
dali celer topi mast :)

jel istina da celer topi mast... to mi jedamput netko davno rekao.... pa me zanima, dali je to trač, ili istina....???
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:59   #2
to ti je više manje glupost

recimo, kofein ubrzava metabolizam, ali ići na dijetu sa kavom, završio bi vrlo brzo tamo gdje ne bi htio

neke namirnice lagano ubrzavaju metabolizam, neke djeluju samo kao diuretici. Nemoguće je nekom čarobnom kombinacijom postići neke zapanjujuće rezultate, pa je najbolje jesti uravnoteženo.

S druge strane, ako zamisliš dijetu koja se sastoji samo od celera, nakom 2-3 zalogaja izgubit ćeš tek
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:00   #3
potkozne masne naslage se tope kad trosis vise energije nego sto je unosis hranom.

trosenje energije je neprekidno, traje i dok spavas, no pojacanom tjelesnom aktivnoscu mozes ga ubrzati.

ne postoji namirnica koja "topi mast", pa tako niti celer nije topitelj masti

celer ima puno neprobavljivih vlakana koja usporavaju resorpciju glukoze iz ugljikohidrata, pa je pozeljno konzumirati ga, narocito kao dio redukcijske dijete.

no, celer nije jedina namirnica bogata vlaknima a siromasna ugljikohidratima.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:05   #4
Quote:
violent_femmes9 kaže:
no, celer nije jedina namirnica bogata vlaknima a siromasna ugljikohidratima.
kupus je maaajka
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:09   #5
Quote:
eena_ kaže:
kupus je maaajka
znam. kostao me par nepredvidjenih hipoglikemija
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:11   #6
Quote:
eena_ kaže:
S druge strane, ako zamisliš dijetu koja se sastoji samo od celera, nakom 2-3 zalogaja izgubit ćeš tek
vjeruj mi.... imam jednu teorije što se tiče djete....

celer.... i samo celer i vitamini kao nadomjestak. na nos staviš štipalju za veš, i jedeš celera koliko god treba..... jedamput sam uspio tako skinut dosta kila.... a sad bi opet..... pa ću danas krenut opet.........
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:13   #7
Quote:
dejoo kaže:
vjeruj mi.... imam jednu teorije što se tiče djete....

celer.... i samo celer i vitamini kao nadomjestak. na nos staviš štipalju za veš, i jedeš celera koliko god treba..... jedamput sam uspio tako skinut dosta kila.... a sad bi opet..... pa ću danas krenut opet.........
e jebi ga s takvim stavom, da jedes BILOSTO* i vitamine kao nadomjestak vjerojatno bi kratkotrajno mrsavio, i to odmah vratio istog casa kad bi poceo normalno jest.

* ukljucujuci cokoladu ili pecenu svinjetinu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:17   #8
Re: dali celer topi mast :)

Quote:
dejoo kaže:
jel istina da celer topi mast... to mi jedamput netko davno rekao.... pa me zanima, dali je to trač, ili istina....???
Naravno da topi ali ga trebaš znati koristiti. Treba ga naribati što sitnije, pomiješati s malo morske vode i s tim se mazati pa ciljanom području 7 puta na dan i 2 puta po noći. Dok traje terapija ne smije se ništa jesti da ne dođe do strašnih nuspojava. I samo gledaj kako mast nestaje
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:38   #9
Ja sam cula da ces sigurno smrsaviti ako 7 noci uzastopno stavljas celer ispod jastuka a ujutro onda taj celer pojedes sa 7 casa vode...samo ne smijes nista drugo konzumirati jer neces postici zeljeni efekat a i navuci ces prokletstvo na sebe narednih 7 godina.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 14:50   #10
Quote:
smjeskica kaže:
Ja sam cula da ces sigurno smrsaviti ako 7 noci uzastopno stavljas celer ispod jastuka a ujutro onda taj celer pojedes sa 7 casa vode...samo ne smijes nista drugo konzumirati jer neces postici zeljeni efekat a i navuci ces prokletstvo na sebe narednih 7 godina.
zaboravila si spomenut mrtvu kokosh pod pazuhom i ono s trostrukim pljuvanjem
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 15:02   #11
Quote:
violent_femmes9 kaže:
zaboravila si spomenut mrtvu kokosh pod pazuhom i ono s trostrukim pljuvanjem
a da...mrtva kokos pod pazuhom (koju naravno moras bez prekida nositi 24h) je dobra za ciljno skidanje kilograma sa gornjeg dijela tijela a trostruko pljuvanje (u smjeru sjeveroistoka naravno) je fenomenalno za detox cijelog organizma (sto ti je naravno potrebno nakon sto se prezderes celera).
Samo pitajte
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:11   #12
ja sam skoro povjerovao

kak sam glup...
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 20:18   #13
Re: dali celer topi mast :)

Quote:
dejoo kaže:
jel istina da celer topi mast... to mi jedamput netko davno rekao.... pa me zanima, dali je to trač, ili istina....???
hehe, ima fakat dobrih komentara ovdje i teško je tu nekaj dodat ...

evo, pronašel sam nekaj o celeru pa se educirajte (c/p) ...

"Gdo na srcu ima feler, navek mora jesti celer .."

Najmocnije ljekovito djelovanje ima sok od lišca i korijena. Kod priprave soka od celera ne stavljamo vecu kolicinu lista zbog same gorcine. Uzimamo ga kao diuretik. Primjenjuje se i kod bolesti kao što su reuma kostiju, artritis, depresivni artritis, gihta, vodene bolesti, ascitisa, vode u plucima, vode u osrcju itd.

Afrodizijacko djelovanje celera poznato je iz davnina poglavito u slucaju muškog straha od seksualnog odnosa. Maurice Messéqué u svojoj knjizi o celeru naglašava "Kad bi žena znala što celer cini muškarcu, išla bi ga tražiti po cijelom svijetu", a nije na odmet cuti i poruku za muškarce koja glasi "Kad bi muškarac znao celerovo djelovanje, napunio bi njime cijeli vrt". Njegovo ljekovito djelovanje ocituje se i u lijecenju niza oboljenja živaca i psihe, pogotovo, ako je bolest posljedica straha ili stresnih šokova.

Ljekovitost celera možemo iskoristiti kod dijabetesa, raznih kožnih bolesti, astme, grceva u prsima koji su praceni strahom, kod problema s cirkulacijom, za cišcenje krvi, kao oblog od korijena kod novotvorina na dojkama.

Celer regulira mjesecnicu, izvrsno pomaže kod debljine, u raznim dijetama, djeluje kod poteškoca u mokrenju, kao urinarni antiseptik, kod bolesti bubrega, snizuje krvni tlak, ublažava artritis i reumu, otklanja nadutost, pomaže kod hunjavice, ima protuupalno djeluje kod bolesti grla i crijeva. Celer kao jelo i zacin izvrsno pomaže kod problema probavnog sustava, želuca i crijeva i izaziva apetit, otklanja loš zadah iz ustiju. Celer u proljece otklanja proljetni umor kod starijih osoba.

"Gdo na srcu ima feler, navek mora jesti celer .."
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 20:32   #14
Vidi-ja sam prva koja ruku u vatru daje za ljekovito djelovanje raznih biljaka i znam koliko razne "trave" dobro uticu na nase zdravlje ali dijeta zasnovana najvecim dijelom na bilo kojoj biljci nema veze ni sa zdravim mrsavljenjem ni sa zdravim organizmom...dejoo svakako ukljuci celer u svoju "dijetalnu" ishranu ali pobogu ne zacepljaj djaba nos i ne izbjegavaj druge namirnice bitne za normalno funcionisanje tvog jednog i jedinog tijela.
Sve sto ces postici je da ti se te kile vrate u vrlo kratkom vremenskom periodu i jos teze ces ih se rijesiti...da ti je ta "dijeta" bila dobra prvi put ne bi morao sada ponovo razmisljati da je primjenis.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 23:49   #15
znao sam :)

Quote:
smjeskica kaže:
Sve sto ces postici je da ti se te kile vrate u vrlo kratkom vremenskom periodu i jos teze ces ih se rijesiti...da ti je ta "dijeta" bila dobra prvi put ne bi morao sada ponovo razmisljati da je primjenis.
uz prošlu dijetu sam se vrlo aktivno bavio sportom... kad sam se prestao bavit (preko zime) kile su se vratile... skoro neprimjetno.... oko 20 kg

mogu vam ovdje postati slike, pa usporedite

danas sam malo jeo špeka i mesa.... a sutra ću opet celer..... za dva tjedna je sve dole
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 00:13   #16
nemoj mješat mrkvu i celer !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.