Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 22:32   #4641
Moj svekar je izgubio borbu sa rakom..umro je prošli tjedan..počeo ga je boliti želudac,došli smo u bolnicu ujutro a popodne je umro.Barem se nije puno mučio.A tako je bio veseo zadnjih par dana i imao je apetita i dobio je na kilaži...i onda odjednom..
Držite se ljudi i želim vam da što prije dobijete bitku!!Pozdrav.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.

Zadnje uređivanje plagra : 21.01.2009. at 22:52.
plagra is offline  
Old 21.01.2009., 22:34   #4642
Smile

Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Evo jedan prijedlog iz našeg iskustva. Moj dundo je za života primio 9 ciklusa kemoterapija. Prvo monoterapije, a zatim kombinirane.
Svo to vrijeme je pio kapsule Immunomax AHCC i Nativni propolis.
Krvna slika nikad nije bila van normale, u nijednom dijelu, pa tako i kod leukocita. Neka i drugi napišu ako imaju sličnih iskustava, pa možete probati.
Immunomax košta 180kn kutija, ali za teške bolesnike ona je dostatna za 1 dan. aime od 20 kapsula, dnevno se podijeljeno u 3 doze pije po 6 kapsula, dakle 18 komada. Nativni propolis bar 2x2 dnevno.
Gljive shiitake i maitake u kapsulama Immunomax AHCC dokazano smanjuju ili usporavaju rast metastaza, na način da potiču proizvodnju T stanica i leukocita.
Nativni propolis je snažan antioksidans i vrlo dobar imunostimulans.
Eto, razmislite.
Pozdrav i sretno, piši kako se situacija razvija
Moj je suprug primio 07/08. g. 5 ciklusa kemoterapije (Cisplatin+Vepezid) a prije petnaestak dana drugi ciklus Taxola. Krvna slika mu je također cijelo vrijeme jako dobra - baš sam večeras pregledavala stare nalaze (spremamo se za kontrolu idući tjedan) - L, Tr, E kao i faktori imuniteta su mu stalno bili uredni i u granicama. On nije pio Immunomax (bio nam je preskup jer smo kupovali Tarcevu) ali ni jedan dan nije bio bez Nonija (po 1 dcl dnevno minimalno) i Beta Glucana 1,3 D (po dvije dnevno). Izgleda da je i to "upalilo". Provodio je dosta vremena na zraku, šetao, a i trudili smo se da što više jede voća i povrća.
Naravno, jeo je i slanine i luka jer je to hrana koju i inače voli. Ništa od onoga što je volio prije dijagnoze nismo mu uskratili, tako da cijelo vrijeme ima i istu kilažu. Mislim da je ipak puno toga individualno.
Puno pozdrava svima!
Barreth is offline  
Old 21.01.2009., 23:25   #4643
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Po ovome što sam pročitala, mami je bolest u punom zamahu


Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Uzima li mama kakav preparat za dizanje imuniteta?
Najnovije uzima ProSure, i prije je uzimala razne lijekove za imunitet (sve po preporuci liječnika)...

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ipak, preporučila bih ti da uzmeš sve mamine nalaze i da mamu odvedeš na pregled kod neovisnog onkologa po drugo mišljenje.
Teško nekome u Splitu (ovo su nalazi tima za dojku splitskog KBC-a), jedino možda u Zagreb. Zato i pišem na forumu u nadi da će ovo pročitati netko stručan tko može dati koristan savjet što napraviti...
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Old 22.01.2009., 09:15   #4644
Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post




Najnovije uzima ProSure, i prije je uzimala razne lijekove za imunitet (sve po preporuci liječnika)...



Teško nekome u Splitu (ovo su nalazi tima za dojku splitskog KBC-a), jedino možda u Zagreb. Zato i pišem na forumu u nadi da će ovo pročitati netko stručan tko može dati koristan savjet što napraviti...
ProSure je energetski napitak koji zamjenjuje jedan obrok svojim sastojcima.
Pričam o preparatima koje liječnici uglavnom ne preporučuju i smatraju bacanjem novca, a među ljudima koji su uzimali se pokazalo upravo suprotno...
To su stvari tima Immunal, Beta Glucan, Aloa, Noni, Nativni propolis (toplo ga preporučujem iz vlastitog iskustva) i td. Pisali smo ovdje o tome, pogledaj.

Što se tiče privatnih onkoloških ordinacija u Splitu, evo jedne koju sam ovak na przaka uspjela naći:

ONKOLOŠKA ORDINACIJA dr. spec. TOMIĆ DANICA
Adresa: BIHAĆKA 3, 21000 Split
Telefon: 021 / 486321

Nije nužno putovati u Zagreb po drugo mišljenje. Nemoj mamu tramakavat bez potrebe.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 22.01.2009., 09:21   #4645
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Moj svekar je izgubio borbu sa rakom..umro je prošli tjedan..počeo ga je boliti želudac,došli smo u bolnicu ujutro a popodne je umro.Barem se nije puno mučio.A tako je bio veseo zadnjih par dana i imao je apetita i dobio je na kilaži...i onda odjednom..
Držite se ljudi i želim vam da što prije dobijete bitku!!Pozdrav.
Plagra, primi moju iskrenu sućut.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 22.01.2009., 10:28   #4646
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Plagra, primi moju iskrenu sućut.
Hvala ti.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 22.01.2009., 14:16   #4647
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Moj svekar je izgubio borbu sa rakom..umro je prošli tjedan..počeo ga je boliti želudac,došli smo u bolnicu ujutro a popodne je umro.Barem se nije puno mučio.A tako je bio veseo zadnjih par dana i imao je apetita i dobio je na kilaži...i onda odjednom..
Držite se ljudi i želim vam da što prije dobijete bitku!!Pozdrav.
Primi moju iskrenu sućut

Također iskrena sućut Cromaidenfreaku
FIŽA is offline  
Old 22.01.2009., 15:33   #4648
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Moj svekar je izgubio borbu sa rakom..umro je prošli tjedan..počeo ga je boliti želudac,došli smo u bolnicu ujutro a popodne je umro.Barem se nije puno mučio.A tako je bio veseo zadnjih par dana i imao je apetita i dobio je na kilaži...i onda odjednom..
Držite se ljudi i želim vam da što prije dobijete bitku!!Pozdrav.
Moja sućut. Prije 15ak dana mi se isto dogodilo sa dundom.
cromaidenfreak is offline  
Old 22.01.2009., 22:13   #4649
[QUOTE=FIŽA;18335840]Primi moju iskrenu sućut


Hvala ti Fiža.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 22.01.2009., 22:14   #4650
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Moja sućut. Prije 15ak dana mi se isto dogodilo sa dundom.
Hvala.Moja sućut zbog gubitka dunde.Sad je na ljepšem mjestu,kao i moj svekar.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 22.01.2009., 22:20   #4651
plagra, primi moje saučešće.
Blaise is offline  
Old 23.01.2009., 01:20   #4652
Plagra i Cromaidenfreak - primite moju iskrenu sućut! Nadam se da će se takve bolesti jedno dana liječiti kao i gripa - sa jednom terapijom tableta (ili nečeg sličnog)...

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pričam o preparatima koje liječnici uglavnom ne preporučuju i smatraju bacanjem novca...
Sada uzima Kolostrum i Propolis... raspitat ćemo se za ove ostale imunološke lijekove koje si navela... hvala na savjetu!

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Što se tiče privatnih onkoloških ordinacija u Splitu...
... nije nužno putovati u Zagreb po drugo mišljenje. Nemoj mamu tramakavat bez potrebe.
Moja mama je bila već u dvije privatne ordinacije u Splitu i nije ništa novo/pametnije saznala. Stvarno mi je žao tramakavat, ali ona je spremna ići (a ja sam spreman voziti je) u Zg ako treba.
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Old 23.01.2009., 10:58   #4653
Quote:
Blaise kaže: Pogledaj post
plagra, primi moje saučešće.
Hvala ti Blaise.
bsimic-hvala ti.Ja se isto nadam da će se to u skorijoj budućnosti liječiti poput gripe.Da će se napokon toj bolesti stati na kraj.
Zato svima želim da pobijede tu opaku bolest i da ne gube nadu i vjeru.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 23.01.2009., 11:11   #4654
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Moj svekar je izgubio borbu sa rakom..umro je prošli tjedan..počeo ga je boliti želudac,došli smo u bolnicu ujutro a popodne je umro.Barem se nije puno mučio.A tako je bio veseo zadnjih par dana i imao je apetita i dobio je na kilaži...i onda odjednom..
Držite se ljudi i želim vam da što prije dobijete bitku!!Pozdrav.
Primi moju iskrenu sućut.
ruzica44 is offline  
Old 23.01.2009., 11:14   #4655
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Prije 15ak dana mi se isto dogodilo sa dundom.
Primi moju sućut.
ruzica44 is offline  
Old 23.01.2009., 11:22   #4656
Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Primi moju iskrenu sućut.
Hvala vam Ružica.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 23.01.2009., 13:03   #4657
Plagra, Primi moju iskrenu sućut.
ivmaos is offline  
Old 23.01.2009., 14:20   #4658
Quote:
ivmaos kaže: Pogledaj post
Plagra, Primi moju iskrenu sućut.
Hvala ti.I od srca hvala svima još jednom.Ova stranica nam je jako puno pomogla,nismo bili sami u svemu ovome..i saznali smo puno korisnih informacija...hvala vam.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 23.01.2009., 15:48   #4659
ivanicapeca, jesi ti jučer bila na HRTu?
slušala sam jučer o tim jadnim ljudima s čijim životima se država okrutno poigrava nedajući im lijek jer je skup (Sutent)...opće ne znam kaj reći na sve...prestrašno!
5ivy is offline  
Old 23.01.2009., 20:27   #4660
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
ivanicapeca, jesi ti jučer bila na HRTu?
slušala sam jučer o tim jadnim ljudima s čijim životima se država okrutno poigrava nedajući im lijek jer je skup (Sutent)...opće ne znam kaj reći na sve...prestrašno!
Ja i fajterica smo bile

Biti će bolje
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.