Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 27.03.2010., 20:46   #1
Fiat Brava - problem sa servom

Postovani forumasi,

ovako stoje stvari. Vozim fiat brava JTD 105 ELX iz 1999. godine. Vec duze vrijeme imam problema sa servom. Naime pri svakom vecem okretanju volana zna skripiti ali na ovogodisnjem servisu su mi rekli da netreba nuzno novu servo pumpu vec samo cesce nadoljevat ulje. Stanje se nije nista bitno poboljaslo ali nije se ni pogorsavalo. Do evo jucer. Kada sam upalio motor sve je bilo u najboljem redu ali su onda krenuli problemi. Odjednom je bilo gotovo nemoguce okretati volan i uopce se vise nista nije culo pri okretanju. Evo jos uvijek me bole tricepsi od okretanja. Nakon sto sam nekoliko minuta vozio u takvom stanju primjetio sam da nesto nije uredu i otisao na obliznje parkiraliste i malo se vozio ali mi se ugasio nekoliko puta. Mozda zbog premalog gasa ali mozda bi bilo bitno i to spomenuti. Pocela mi je odjednom svjetliti lampica za akumulator no i dalje je normalno vozio pa sam to zanemario(glup potez).

Danas sam ga opet vozio i naravno stanje se nije poboljsalo nego sam jos pogorsalo. Imam osjecaj ko da su mi lampice na ploci sve svjetlile malo slabije a i na radiju vise nije bilo intenzivno svjetlo. Pri povratku kuci pocela je svjetliti lampica za ABS i odjednom mi se ugasio radio. Kada sam stigao pred zgradu ugasio sam auto i htio ga opet upaliti jer sam se nekako ludo nadao da ce biti mozda bolje. Naprotiv auto se vise nije palio, kontak radi, svjetla se daju upaliti, svjetla na ploci rade ali s vremenom sve slabije. Kada ga pokusavam upaliti samo se cuje nekakvo cupkanje ali nista vise od toga.

Sada imam nekoliko pitanja:

Je li moguce da je problem sa servom povezan i sa nemogucnoscu auta da se upali tj s akumulatorom? Auto ima hidraulicni servo ali nekako me cudi da su se oba problema pojavila prakticki istovremeno.

Je li ima smisla pokusati upalit auto pomocu klema spojenih na drugi auto?

Sto mi vi savjetujete da napravim kako bih prosao sto jeftinije jer trenutno nisam pri novcu?

puno hvala svima koji ce odgovorit
fiatbeba is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.