Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 18:00   #81
Quote:
dandy867 kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio u dućanu u Vlaškoj, mislim da se zove Konoplja. uglavnom imaju ti već gotove pakete...one čvrste trake smeđe prošivene, čini mi se 18kn(al možda i griješim). Taj paket ti je za jednu roletu. Moraš znat širinu stare trake.
Hvalaa
Pupica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 21:30   #82
Vidim da svi imaju problema sa gurtnom jedino sam ja imao sa mehanizmom koji uvlači gurtnu u štoku prozora kada se roleta diže. Uglavnom kod pvc stolarije morao sam podići roletu u kutijiju i unotra još nekih dva puta okrenuti da dođem do kraja gurtne. Gurtna se samo otkaći sa jedne kukice i zakvači nova na tu kukicu. Ponovo sam morao roletu okrenuti dva kruga u kutiji i onda staviti u vanjske vodilice. Izgledalo je komplicirano ali na kraju nije tako. To je moje iskustvo sa zamjenom na pvc prozoru sa mehanizmom za uvlaku koji je smježten u štoku prozora. Možda nekome pomogne ova informacija.
slučajni prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:48   #83
Mehanizam za namatanje

hvala bogu na forumu
gdje da kupim taj cijeli mehanizam za namatanje gurtne (zagreb)? mehanizam je vanjski, u plasticnoj kutiji, samo pricvrscen uz okno prozora. i koliko to kosta?
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:31   #84
Quote:
zzzzml kaže: Pogledaj post
hvala bogu na forumu
gdje da kupim taj cijeli mehanizam za namatanje gurtne (zagreb)? mehanizam je vanjski, u plasticnoj kutiji, samo pricvrscen uz okno prozora. i koliko to kosta?
jakuševac, novi kod privatnika, 50 kn
__________________
bracek

Zadnje uređivanje bracek : 24.05.2012. at 17:31. Reason: gramatika
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:35   #85
Mislim da imaš taj mehanizam u bauhausu, a znam da imaš na Tržnici Jarun u Šarafku. Bijeli i smeđi...za cijenu ih nazovi. A imaš i kod roletara svih za kupit.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 10:13   #86
mali tip iz iskustva: kad kupujete gurtne obavezno u trgovinu ponesite komadic stare.

razlika medju mehanizmima je po par milimetara. koliko se sjecam kupio sam prvo 2 mm preusku pa se fino zapetljavala u mehanizmu.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 18:06   #87
Zahvaljujem pomogli ste dami u nevolji
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 10:13   #88
Da ne otvaram novu temu, imam varijaciju na ovaj problem.

Otvorila mi se plastična kutija (automat za gurtne), dakle, onaj dio gdje se namotava traka. Ta je plastična kutija ufiksirana u prozor, na štok. Uglavnom, mogu samo spustiti roletu, ne i podići. Jel to sad ta plastika potpuno otišla? Jel to bolje zvati roletara da promijeni i stavi novu ili on može namjestiti postojeću da funkcionira (ima neki trik?) ili mi to možemo namjestiti sami samo da skužimo kako?

Dakle, nije ništa puklo, samo se rastvorila ta vanjska kutija, ali odjednom kao da taj navoj ne radi. Se to uredno zamijeni? Koliko košta, ima netko informaciju, sugestiju?

Hvala.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 11:39   #89
Ne znam jel se može popravit, nikad mi se nije pokvarilo, ali ta kutija sa već gurtnom u njoj se može kupit za 80setak kuna. A onda je zamjena lagana, otvoriš gore kutiju di je roleta, opdspojiš staru gutrnu, spojiš novu i to je to.

Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, imam varijaciju na ovaj problem.

Otvorila mi se plastična kutija (automat za gurtne), dakle, onaj dio gdje se namotava traka. Ta je plastična kutija ufiksirana u prozor, na štok. Uglavnom, mogu samo spustiti roletu, ne i podići. Jel to sad ta plastika potpuno otišla? Jel to bolje zvati roletara da promijeni i stavi novu ili on može namjestiti postojeću da funkcionira (ima neki trik?) ili mi to možemo namjestiti sami samo da skužimo kako?

Dakle, nije ništa puklo, samo se rastvorila ta vanjska kutija, ali odjednom kao da taj navoj ne radi. Se to uredno zamijeni? Koliko košta, ima netko informaciju, sugestiju?

Hvala.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 17:51   #90
Hvala ti. Nadam se da je tako lako kako pišeš. A još jedno potpitanje, gdje se kupi ta kutija? Blagog pojma nemam.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 20:28   #91
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, imam varijaciju na ovaj problem.

Otvorila mi se plastična kutija (automat za gurtne), dakle, onaj dio gdje se namotava traka. Ta je plastična kutija ufiksirana u prozor, na štok. Uglavnom, mogu samo spustiti roletu, ne i podići. Jel to sad ta plastika potpuno otišla? Jel to bolje zvati roletara da promijeni i stavi novu ili on može namjestiti postojeću da funkcionira (ima neki trik?) ili mi to možemo namjestiti sami samo da skužimo kako?

Dakle, nije ništa puklo, samo se rastvorila ta vanjska kutija, ali odjednom kao da taj navoj ne radi. Se to uredno zamijeni? Koliko košta, ima netko informaciju, sugestiju?

Hvala.
i meni je otišao taj navoj ,tj.feder, i nigdje nismo mogli nać tu istu il su bile ekstra skupe,pa smo stavili žabicu,i to drži već godinu-dvije i funkcionira ak ti ne smeta tako podizati i spuštati.....
a već par puta sam mijenjala gurtne,mora biti samo 2 ljudi, prvi put traje dok ne skužiš sve kak ide i gdje se mora držati,a poslije za 10-ak minuta jedna.
Da napomenem da te rolete što sam sama (cura) uz pomoć ukućana popravila za 10-ak minuta, prije toga je bio roletar i rekao da se nikako nemože popraviti da moramo sve izbiti i kupiti novo za nekoliko tisuća kuna, a ja prošla sa 50-ak .Eto toliko
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 20:45   #92
sav taj pribor za rolete imate po raznoraznim zeljezarama,npr DBT na lanistu ili bauhaus,persax u pojatnom,dodic.......................
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 00:08   #93
Tako je, po željezarama, lanište, tržnica Jarun itd..ili kod roletara baš, oni isto prodaju.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 12:04   #94
dandy867,za tvoju informaciju DBT koji ima trgovinu na lanistu ima u ponudi kompletan pribor i okov za pvc stolariju,schachermayer (vrtni put)takodjer,u bauhausu ima namatalica rolete i ostalog pribora ali po nesto skupljim cijenama,roletarstvo dodić(gajnice) i suman također imaju prodaju rezervnih djelova za rolete........................
molio bih te da se suzdrzis svojih primitivnih komentara ako ne poznajes materiju ))))))))))))
nadam se da ce ove adrese i imena firmi pomoci nekome
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 18:34   #95
??? Daj se malo pojasni.... što je u mom komentaru primitivno, i po čemu se ikako razlikuje od tvog komentara? Bio sam u DBTu, kupovo okove za škure, znam sve što imaju, pa i to za rolete... gdje sam ja to reko da oni to nemaju? Pobrojo si iste stvari ko ja. Jesi pametan... I kad već kažeš da se nadaš da će te adrese pomoći nekome, mogao si barem napisati adrese...

Ovisi u kojem je dijelu grada, pa tamo će i potražit...ako živi u Dubravi, sigurno neće ići na Jarun po to, kad ima u najbližoj kvartovskoj željezari vjerojatno...

A ako sad baš treba imena dućana pobrojat, onda je to Šarafko tržnica Jarun Pakošttanska 5, Šarafko Velika Gorica tržnica Trg K.P.Krešimira IV, DBT Laniše 14b, Roletarstvo Krvavica Tratinska 15, Bauhaus Jankomir Škorpikova 27 i žitnjak Slavonska Avenija 50 b, Željezarija kod Parka stara Trešnjevaka, Schachermayer Vrtni put 5 ...itd.




Quote:
dac1 kaže: Pogledaj post
dandy867,za tvoju informaciju DBT koji ima trgovinu na lanistu ima u ponudi kompletan pribor i okov za pvc stolariju,schachermayer (vrtni put)takodjer,u bauhausu ima namatalica rolete i ostalog pribora ali po nesto skupljim cijenama,roletarstvo dodić(gajnice) i suman također imaju prodaju rezervnih djelova za rolete........................
molio bih te da se suzdrzis svojih primitivnih komentara ako ne poznajes materiju ))))))))))))
nadam se da ce ove adrese i imena firmi pomoci nekome
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 21:24   #96
Preporuka za rolaetara u Rijeci

Poštovani forumaši,

dali bi mi neko iz iskustva mogao preporučiti dobrog roletara za izradu i postavljanje roleta PVC ili Aluminiskih u Rijeci.

LP
lcresic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:49   #97
Popravak kutije za namatanje gurtne

Da malo podignem temu...
Izgleda da mi se pokvarila ona plastična kutija gdje se namotava gurtna kad podižem rolete od balkonskih vrata.
Naime, kad podižem rolete dođe mi do pola i onda počinje zapinjati, odnosno gurtna se ne namata u kučište. Onda moram malo "cukati" gurtnu iz te kutije nutra-van dok se opet ne počne malo po malo namatati.
Da li ima smisla rastepsti tu kutiju i popraviti je? U čemu je, u biti problem?
Smeće, prašina u kučištu ili je otišao neki dio?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 12:49   #98
otvori, poravnaj lamele, usput očisti i ništa više
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:45   #99
pokusaj je pazljivo otvorit i uzmi wd-40 i pospricaj malo mehanizam unutra a ako ni to ne pomaze kupi novu namatalicu,dodje ti 20-ak kuna
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 15:21   #100
Ako bude potrebno mijenjati namatalicu, da li cu trebati otvarati kutiju sa roletama ili ce gurtna ostati ista?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.