Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2015., 17:40   #61
A koji simptomi te zabrinjavaju?

Nalaz ti je u granicama normale. Koliko ti je godina?
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 17:42   #62
Dakle, svjestan si da ti je nalaz savršeno u redu, ali i dalje želiš terapiju?


Sretno
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 20:25   #63
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
A koji simptomi te zabrinjavaju?

Nalaz ti je u granicama normale. Koliko ti je godina?
Zaboravio i to napomenut, budala
1. 20 mi je godina, zato i jesam zabrinut, premlad sam za takvo nešto i ako mi je stvarno nešto želio bi poduzeti što prije da nemam još gorih problema kasnije

2. Koliko sam pročitao po netu, simptomi su ovakvo nešto:
-Manjak energije- redovito sam slab i bez dvije "runde" spavanja dnevno (naravno noć i dio popodneva, popravilo se u zadnje vrijeme ali svejedno,često me to smeta u produktivnosti i rutini jer gubim puno vremena na spavanje a moram jer nemam tipa koncentracije za učenje onda, volje za otić u teretanu itd.)
-Poteškoće s koncentracijom- eto taman napisao za to i u prvoj stavci, neću pretjerati ali sam uvjeren da imam i ovaj simptom
-Promjene raspoloženja- euforija i potonulost znaju ić iz krajnosti u krajnost, isto vrijedi za dobro raspoloženje i krajnju ljutnju/mržnju i "grumpiness", otprilike se osjećam kao žena veliki broj dana, promjenim 100 ponašanja u kratkom vremenu
-Promjene u mišićima- nabacio sam u zadnjih godinu-dvije dobrih 5-7kg, moje navike i to sve nisu baš fitness 100% ali mi je metabolizam užasan i lako se kg "primaju"
-I GLAVNO- promjene u seks životu- trenutno hodam sa curom godinu dana i ona ima prosječan,možda i veliki libido dok je meni libido užasan, a i dosta nam pati/je patio seks život jer bi mi se događalo da mi se koji put ne može dić dok krenemo sa seksom (ne predigra, penetracija), a cura mi je jako atraktivna i privlačna
Ovaj zadnji problem me i ponukao pošto sam već dugo sa curom i iako prije nje nisam imao neki seks život pogotovo ne u kontinuitetu, nisam imao problema sa erekcijom,libidom
Umjesto da ju pokušavam naskočit ko životinja svakih 5 min, ja sam totalno ono, "schillan" i seksamo se više da nju zadovoljim nego što se meni da i može, mislim si da nešto mora biti krivo pa eto istraživao pa došao do ovoga

Nemam ove navedene simptome:
-Poteškoće u snu (puno spavam ali i ko beba)
-Gubitak kose
-Smanjenje koštane mase (nemam to baš kako provjerit sad ovako laički ali mislim da nemam to)

@kemik
Da, baš tako, ne znam iskreno zašto te to natjeralo da mi posprdno odgovoriš, možda znaš nešto što ja ne ali ne želiš reć? Pošto si mislim da ako terapija nije dugoročno pogubna za moje zdravlje i ne može izazvati ništa ako je "probam", zašto ne, možda mi može pomoći zaista.
To je kao da ti nalazi pokazuju da nemaš gripu, a ti se osjećaš malaksalo, imaš temperaturu, curi ti nos, i ne možeš se dić uopće iz kreveta, pa želiš da ti svejedno propiše neki lijek da ozdraviš.
minobox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 20:40   #64
Quote:
minobox kaže: Pogledaj post
@kemik
Da, baš tako, ne znam iskreno zašto te to natjeralo da mi posprdno odgovoriš, možda znaš nešto što ja ne ali ne želiš reć? Pošto si mislim da ako terapija nije dugoročno pogubna za moje zdravlje i ne može izazvati ništa ako je "probam", zašto ne, možda mi može pomoći zaista.
To je kao da ti nalazi pokazuju da nemaš gripu, a ti se osjećaš malaksalo, imaš temperaturu, curi ti nos, i ne možeš se dić uopće iz kreveta, pa želiš da ti svejedno propiše neki lijek da ozdraviš.
Ajmo ispočetka:

nemaš manjak testosterona.


Imaš vrlo uredan nalaz razine testosterona u krvi, čak niti ne blizu donje granice. Nemaš nikakav problem s testosteronom. Uzimanje testosterona ne bi riješilo simptome koje navodiš. Jer nemaš manjak testosterona, nego imaš savršeno normalnu razinu toga hormona u organizmu.


Ako imaš objektivne probleme i poteškoće, a vjerujem ti da ih imaš, uzimanje terapije za nešto što nije uzrok, a znamo da manjak testosterona nije uzrok tvojih problema jer nemaš manjak testosterona neće ti ni na koji način pomoći. U tvojem slučaju, a mlad si dečko i ne bi trebao imati takve probleme, trebalo bi pronaći zašto imaš simptome koje imaš, a ne napamet uzimati terapiju za nešto što vrlo očigledno nije tvoj problem - razina testosterona.

Tvoji simptomi daleko više zvuče kao problem sa štitnjačom nego s testosteronom. Za koji ionako znamo da nemaš . Odi liječniku, nemoj sam napamet raditi pretrage i to skupo plaćati, neka te liječnik obiteljske medicine ciljano pošalje na one pretrage za koje on(a) procijeni da bi trebao otići, prema tvojoj obiteljskoj anamnezi i stvarima koje ona zna o tebi a mi ne znamo.


Nemoj gutati testosteron. Neće ti pomoći, jer nemaš manjak testosterona


EDIT: Da se osjećam kao da imam gripu, a neki jasan i nedvosmislen dijagnostički pokazatelj mi je sa stopostotnom sigurnošću rekao da nemam gripu (kao što tebi nalaz jasno i nedvosmisleno kaže da nemaš manjak testosterona), tražila bih liječnika da mi pomogne naći što mi je i otkud dolaze ti simptomi, pa da kad pronađemo bolest koja ih izaziva mogu početi piti terapiju za tu bolest. Ne bih ni u ludilu inzistirala na terapiji za gripu, kada bi bilo jasno da gripu - nemam.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 20:48   #65
Ok, tak već zvuči bolje
Ma ovaj pregled sam odradio džabe jer mi frendova sestra radi u toj poliklinici pa reko zašto ne, da moram platiti ne bi išao na svoju ruku...
Pokušat ću pričat sa doktoricom o ovome, samo eto ona je dosta neozbiljna i ne shvaća me ozbiljno (iako sam si jednom sam našao mono a ona mi je htjela uvalit običnu anginu i slično) pa mi neće ni dat da idem radit pretrage, al eto, budemo vidjeli.

Ima li još tko kakav savjet možda, pogotovo što još može za simptom imati gubitak libida i ove ostale (umor,slaba koncentracija itd.) ?
minobox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 21:13   #66
Quote:
minobox kaže: Pogledaj post

1. 20 mi je godina, zato i jesam zabrinut, premlad sam za takvo nešto i ako mi je stvarno nešto želio bi poduzeti što prije da nemam još gorih problema kasnije

2. Koliko sam pročitao po netu, simptomi su ovakvo nešto:
-Manjak energije- redovito sam slab i bez dvije "runde" spavanja dnevno (naravno noć i dio popodneva, popravilo se u zadnje vrijeme ali svejedno,često me to smeta u produktivnosti i rutini jer gubim puno vremena na spavanje a moram jer nemam tipa koncentracije za učenje onda, volje za otić u teretanu itd.)
-Poteškoće s koncentracijom- eto taman napisao za to i u prvoj stavci, neću pretjerati ali sam uvjeren da imam i ovaj simptom
-Promjene raspoloženja- euforija i potonulost znaju ić iz krajnosti u krajnost, isto vrijedi za dobro raspoloženje i krajnju ljutnju/mržnju i "grumpiness", otprilike se osjećam kao žena veliki broj dana, promjenim 100 ponašanja u kratkom vremenu
-Promjene u mišićima- nabacio sam u zadnjih godinu-dvije dobrih 5-7kg, moje navike i to sve nisu baš fitness 100% ali mi je metabolizam užasan i lako se kg "primaju"
-I GLAVNO- promjene u seks životu- trenutno hodam sa curom godinu dana i ona ima prosječan,možda i veliki libido dok je meni libido užasan, a i dosta nam pati/je patio seks život jer bi mi se događalo da mi se koji put ne može dić dok krenemo sa seksom (ne predigra, penetracija), a cura mi je jako atraktivna i privlačna
Ovaj zadnji problem me i ponukao pošto sam već dugo sa curom i iako prije nje nisam imao neki seks život pogotovo ne u kontinuitetu, nisam imao problema sa erekcijom,libidom
Umjesto da ju pokušavam naskočit ko životinja svakih 5 min, ja sam totalno ono, "schillan" i seksamo se više da nju zadovoljim nego što se meni da i može, mislim si da nešto mora biti krivo pa eto istraživao pa došao do ovoga

Nemam ove navedene simptome:
-Poteškoće u snu (puno spavam ali i ko beba)
-Gubitak kose
-Smanjenje koštane mase (nemam to baš kako provjerit sad ovako laički ali mislim da nemam to)
Složio bih se sa @kemik, dala ti je dobar i koristan savjet, što skorije prekontroliraj štitnjaču (hormoni TSH, T4, T3)!
Sve ovo što si nabrojao bi se vrlo lako moglo uklopiti u nešto što se naziva hipotireoza (manjak hormona štitnjače). Testosteron nije problem, definitivno, tako da ne tražiš krivca u njemu.

link o hipotireozi, pročitaj malo
http://medical-dictionary.thefreedic.../Hypothyreosis

Javi nam se kad budeš imao nalaze, čisto da budemo u toku.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 23:30   #67
Ove spomenute vrijednosti cine mi se premalo za nekoga ko je mlad. Realno bi se trebalo krecati prema visim referentnim vrijednostima, a ovo je relativno blizu donje ref. vrijednosti sto znaci da iako je u granicama nije dobro. Ja takodjer imam slicnih problema, ali sam skoro duplo stariji, jos nisam radio analize ali se ne bih iznenadio kad bi dobio nesto slican rezultat. Doktorima je sve dobro sto je u ref. vrijednostima ali u praksi nazalost to nije dovoljno za solidan seks. Takodjer razmisljam o uzimanju testosterona.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 10:23   #68
Quote:
spectrumix kaže: Pogledaj post
Ove spomenute vrijednosti cine mi se premalo za nekoga ko je mlad. Realno bi se trebalo krecati prema visim referentnim vrijednostima, a ovo je relativno blizu donje ref. vrijednosti sto znaci da iako je u granicama nije dobro. Ja takodjer imam slicnih problema, ali sam skoro duplo stariji, jos nisam radio analize ali se ne bih iznenadio kad bi dobio nesto slican rezultat. Doktorima je sve dobro sto je u ref. vrijednostima ali u praksi nazalost to nije dovoljno za solidan seks. Takodjer razmisljam o uzimanju testosterona.
Kad isključi bolest štitnjače (ako sve bude OK) neka intenzivnije počne trenirati. Porast mišićne mase će dovesti i do povećanja konc. testosterona kao jednog od anabolika. A uz to će mu se i kondicija povećat.

Ne znam zašto ljudi svaki odgovor traže preko magične tablete/injekcije. Treba nekad malo i zavrnut rukave.

A da ne govorim da bi se u tom slučaju testosteron morao nabavljati putem crnog tržišta.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:46   #69
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Kad isključi bolest štitnjače (ako sve bude OK) neka intenzivnije počne trenirati. Porast mišićne mase će dovesti i do povećanja konc. testosterona kao jednog od anabolika. A uz to će mu se i kondicija povećat.

Ne znam zašto ljudi svaki odgovor traže preko magične tablete/injekcije. Treba nekad malo i zavrnut rukave.

A da ne govorim da bi se u tom slučaju testosteron morao nabavljati putem crnog tržišta.
Ne slazem se sa recenim. Zapravo je suprotno, porast testosterona dovodi do povecanja misicne mase i bez nekog pretjeranog vjezbanja. Nazalost ne postoji hrana koja bi se uzimala kao nadomjestak za testosteron prirodnim putem, jedino ima hrana koja stimulira porast testosterona ali je efekt pod velikim upitnikom. Ja sam svasta probao, jos nisam uzimao direktno testosteron, ali nije ni to daleko kako je krenulo.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 19:01   #70
Quote:
minobox kaže: Pogledaj post
Ok, tak već zvuči bolje
Ma ovaj pregled sam odradio džabe jer mi frendova sestra radi u toj poliklinici pa reko zašto ne, da moram platiti ne bi išao na svoju ruku...
Pokušat ću pričat sa doktoricom o ovome, samo eto ona je dosta neozbiljna i ne shvaća me ozbiljno (iako sam si jednom sam našao mono a ona mi je htjela uvalit običnu anginu i slično) pa mi neće ni dat da idem radit pretrage, al eto, budemo vidjeli.

Ima li još tko kakav savjet možda, pogotovo što još može za simptom imati gubitak libida i ove ostale (umor,slaba koncentracija itd.) ?
Savjeti na forumu.

Slušaj, kontaktiraj endokrinologa, on će ti dati najbolji odgovor. I sam imam problema sa testosteronom i doktorica mi je sama rekla da nema pojma o tome, pa čak i urolog, samo pogledaju referentne vrijednosti kao i tu na forumu i to je to, ne ulaze u dubinu problematike.

Kod mene je problem desni testis s kojim sam cijeli život imao problema, znači oštećena mu je funkcija, i sve se svodi na lijevi testis i moj nalaz testosterona je bio u SVAKOM SLUČAJU bolji od tvog, oko 18 nmol/L što je zabrinjavajuće po tebe koji nemaš takvih problema, a nalaz ti još gori. Svi ti simptomi koje si naveo važe za nizak testosteron, a glavni si i naveo, užasan libido za 20-godišnjaka, a tu je i problem koncentracije, umora.

Za normalnog zdravog 20-godišnjaka vrijednosti testa dosežu i 40 nmol/L u jutarnjim satima.

Osjetiš li češće pucanje kostiju nego inače, i to može biti simptom? Kad si vadio test, jer su ujutro najviše vrijednosti, a navečer padaju i gotovo dvostruko tako da ti kroz dan testosteron pada i ispod donje granice. Definitivno nije za igrati, i ja očekujem savjet endokrinologa, a prije toga ću ponoviti nalaz. Uglavnom, javi šta je bilo.

Zadnje uređivanje 1brato : 14.07.2015. at 20:16.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 20:17   #71
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
Kad isključi bolest štitnjače (ako sve bude OK) neka intenzivnije počne trenirati. Porast mišićne mase će dovesti i do povećanja konc. testosterona kao jednog od anabolika. A uz to će mu se i kondicija povećat.

Ne znam zašto ljudi svaki odgovor traže preko magične tablete/injekcije. Treba nekad malo i zavrnut rukave.

A da ne govorim da bi se u tom slučaju testosteron morao nabavljati putem crnog tržišta.
Netočno, testosteron u startu definira mišićnu masu, znači osoba koja pati od hipogonadizma (manjka testosterona) ne može dobiti zadovoljavajuću mišiću masu jer nema odakle, a ne obrnuto.

Isto tako osoba koja je kroz pubertet bolovala od hipogonadizma imat će problema s rastom i razvojem kostiju i fizička snaga ne može biti na nivou kao i vitalnost, a posljedice ostaju cijeli život ako se na vrijeme ne tretira.

Treće, kod mladih osoba s niskim testosteronom (koji nemaju oštećenja testikularnog tkiva kao ja) vjerojatno nije problem u samom testosteronu već na razini hipofize što se zove sekundarni hipogonadizam pa se ne preporučuju i ne prepisuju injekcije (tableta nema). Terapija kreće od poticanja testisa da proizvode testosteron.

Kod mene je suprotno, pa ja mogu očekivati direktne injekcije testa, ako ne odmah sigurno u budućih par godina kad vrijednosti dodatno opadnu. Inače, niske vrijednosti uzrokuju dodatne mnogostruke probleme koji nisu ni navedeni, takvo stanje ne bih ignorirao niti malo, a posebno se orjentirao prema referentnim vrijednostima.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 14:35   #72
Evo dobio sam druge potpune nalaze.

TSH 4,15 0,465-4,68 mIU/L
Progesteron 0,90 0,0-0,64 nmol/L
Prolaktin 218 73-407 mIU/L
Testosteron 16,17 4,56-28,2 nmol/L(negdje ref do 40)
FSH 3,29 0,9-12 mIU/mL
LH 2,92 1,1-8,7 mIU/mL
Estradiol 83 40-162 pmol/L
Kortizol jutarnji 455,4 101,2-535,7 nmol/L
K popodnevni 276,1 79-477,8 nmol/L

Testosteron niži nego zadnji put, progesteron debelo iznad granica, kortizol previsok, posebno jutarnji. Sam kortizol je previsok upravo zbog niskog testosterona, pa tako i progesteron. Previsok i hormon štitnjače TSH u odnosu na zadnje nalaze, idealan je do 2,5. Jedino sam za estradiol (estrogen) mislio da će biti gore vrijednosti nego što jesu. I FSH i LH lošiji nego zadnji put.

Moram napomenuti da sam u zadnje vrijeme prehranu malo pokvario, umjesto dobrih masnoća, mesa i dosta smoothieja, voća i povrća sam počeo jesti više škroba, kruha i slatkog pa je vjerojatno zato nalaz lošiji i to primjetim po sebi. Pred neko vrijeme odnosno prošli nalaz trudio sam se jesti zdravije.

Šta mislite, hoće li ovo biti dovoljno za početak test terapije, za par dana idem kod endokrinologa?
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 15:43   #73
Odgovor/SAVJET

Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
Naime, moj tata me stalno gnjavi da mu kupim nesto za testosteron. No pojma nemam sto. Znam da postoje gelovi, injekcije, flasteri...
No sto je od toga dobro? On ima preko 50 godina i testosteron mu je jako pao, doktori su mu preporucili da kupi nesto od gore navedenoga, ali nisu rekli konkretno sto.

Ima li netko iskustva, ne zelim bezveze baciti novac

Evo nemam konkretno iskustva jer imam 40.godina, no imam konkretna iskustva u manjku testesterona ili kod muškaraca hipogondizam.
Što se tiče povećanja razine testesterona, nemožeš si nigdje ništa sama kupit, već moraš odvest oca kod endokrinologa koji će mu napraviti niz pretraga.
Meni je testesteron ukupni pao na 1.7 (a ref.vrednosti kod muškaraca su 10-30), s tim da se kod muškaraca iza 40-te god testesteron opada godišnje po 1%.
Moj je bio na opasno niskoj raznini te mi je radio mnoge zdravstvene probleme počevši od manjka energija, koncentracija, gubitka obrva, sporog rasta kose, brijanje sam sveo na jednom u 10.dana, a na nekim mjestima su mi se počele radit rupe. Imao sam depresivne promjene raspoloženja i još dosta toga.
Nakon obrade endokrinolog mi je prepisao injekciju NEBIDO, inače se daje svakih 12. tjedana, no u početku dok se ne postigne zadovoljavajuća granica i manji su razmaci.
Ja sam dobio prvu injekciju, i nakon 10 tjedana test je bio 5.7 (još uvijek nizak), zatim za 10.tjedana drugu (test je bio 10,2, još uvijek nizak ali u granici kao kod dede od 80.god), tek treća injekcija dignula mi je testesteron do 27,4, i sada ga dobivam svakih 12.tjedana tako da razinu održavam izmedju 14 i 27.
Btw.ako i dobiješ privatan recept ampula injekcije NEBIDA ti košta oko 900,00 kn daje se intramuskularno u straćnjicu, a gelove i ostale preparate slobodno zaboravi.
Ako baš želiš nešto na prirodnoj bazi bez lječničkog recepta onda ti postoji preparat koji uzimaju bodibilderi da im se poveća prirodnim putem uz vježbu testesteron i to je ali obavezno kupiš "Bugarski TRIBESTAN", no i s njim ako želiš postići neke rezultate mjesečna kura košta oko 1000 kn, osim ako nabaviš u srbiji. Oktalpharma ti inače prodaje kod nas u apotekama Bugarski tribestan.

Moj savjet nikako ništa samoinicijativno,već obavezno endokrinološka obrada.

nadam se da je pomoglo...
pozz

efsprljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 19:06   #74
Ne mogu vjerovat, pa tvoj organizam je u potpunosti prestao proizvoditi testosteron, 1.7 je na razini vrijednosti testa kod žena. Možeš li opisati događaju li ti se još promjene raspoloženja pošto 12 tjedana je prevelik razmak i taj uneseni test se već kroz desetak dana poništi, odnosno vrijeme poluraspada (kako se to već zove) se već tada događa; nadam se da nisi mjerio test odmah po primanju injekcije već dosta poslije.

Zar je nebido tako skup? Što je sa galenikinim test depom, jel se još distribuira?
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 23:03   #75
Dali mi neko moze preporuciti dobrog endokrinologa / urologa u Zagrebu? Patim od ED-a, smanjenog libida i ostalih problema, pa sumnjam na pad testosterona. Takodjer me testisi lagano bole u zadnje vrijeme, narocito kod dugotrajnog sjedanja. Sve ovo traje vec duze vrijeme, ali se situacija pogorsala s vremenom.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 13:33   #76
Evo ja imam 19god i ima 2mj su poceli problemi s libidom , znaci mogu doc skupa Nives Celzijus , Severina i Mila Horvat potpuno gole ja opet nebi bio zainteresiran za sex , sto mi je cudno i jako me prestrasilo , s obzirom da do prije 3mj. bio sam "raspolozen" od 0-24.
Takodjer , brada mi nekako sporije i jadnije raste , izgubio sam malo misicne mase.. drugih simptoma nemam.
Erekcija je ok al' moram se prisilit , znaci sexam se samo radi cure , da je do mene ja nebi tio nikako.
U pon. vadim sve zivo (krv, mokracu , spolne hormone , hormone stitnjace).
E sad , prije ovog problema sve je ukazivalo da mi je T iznadprosjecan , imam uzasno jaku bradu za svoje godine , iznadprosjecno misicne mase itd itd..
Radio sam cijelo ljeto iznimno tezak fizicki posao tako da mislim da me je to nekako poremetilo.
Ovo je cisti uzas , radje bi da sam polomio obe noge nego da imam problema s ovim.
Stavit cu nalaze u ponediljak.
__________________
Bolje živit 1 minutu časno nego 100 godina kao fukara.
casioedifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 21:11   #77
Pridruzujem se ekipi sretnika koji su izvukli hormonalni jackpot.
18god , slab libido , depresija , promjene raspolozenja..
Testosteron 14.2 nmol/l
Ukupni t 0.292
Ukupni t % 2.04
Kortizol jutarnji 804 , da dobro ste procitali , 804
Prolaktin 292
Ako ovo nije privremeno jao meni , jer ludjaci ne daju hormonalnu terapiju ako test nije ispod 300
isoSport is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:10   #78
Radi nadbubrežne žljezde

Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Podižem temu da pitam koliki je bio vaš povšeni testosteron?
Moj slobodni je 46(granica je 30) a ukupni 2.2 i on je ok.
kako je moguće da su referentne vrijednosti ukupnog niže od slobodnog?
Ja sam muškarac, no stvar je ista. Ja bolujem od hipogonadizma tj manjka testesterona i ukupnog i slobodnog.
Ukupan testesteron se kod muških stvara u testisima, a 5% se stvara u nadbubrežnoj žjezdi, i upravo na nalazu prikaz slobodnog testesterona ti je prikaz onih 5% koje proizvodi nadbubrežna žljezda.
Bitan je Ukupan test, a slobodni je samo 5%, i nije za preveliku brigu.

No, moj savjet je naći dobrog endokrinologa jer moj prvi endokrinolog je radi križanja simptoma štitnjače i manjka testesterona me počeo krivo lječit i bez rezultata, dok nisam otišao drugom, koji je odmah pretragama otkrio problem i postavio dijagnozu.
efsprljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:28   #79
Evo ti ODGOVOR NA SVE....

Quote:
minobox kaže: Pogledaj post
Zaboravio i to napomenut, budala
1. 20 mi je godina, zato i jesam zabrinut, premlad sam za takvo nešto i ako mi je stvarno nešto želio bi poduzeti što prije da nemam još gorih problema kasnije

2. Koliko sam pročitao po netu, simptomi su ovakvo nešto:
-Manjak energije- redovito sam slab i bez dvije "runde" spavanja dnevno (naravno noć i dio popodneva, popravilo se u zadnje vrijeme ali svejedno,često me to smeta u produktivnosti i rutini jer gubim puno vremena na spavanje a moram jer nemam tipa koncentracije za učenje onda, volje za otić u teretanu itd.)
-Poteškoće s koncentracijom- eto taman napisao za to i u prvoj stavci, neću pretjerati ali sam uvjeren da imam i ovaj simptom
-Promjene raspoloženja- euforija i potonulost znaju ić iz krajnosti u krajnost, isto vrijedi za dobro raspoloženje i krajnju ljutnju/mržnju i "grumpiness", otprilike se osjećam kao žena veliki broj dana, promjenim 100 ponašanja u kratkom vremenu
-Promjene u mišićima- nabacio sam u zadnjih godinu-dvije dobrih 5-7kg, moje navike i to sve nisu baš fitness 100% ali mi je metabolizam užasan i lako se kg "primaju"
-I GLAVNO- promjene u seks životu- trenutno hodam sa curom godinu dana i ona ima prosječan,možda i veliki libido dok je meni libido užasan, a i dosta nam pati/je patio seks život jer bi mi se događalo da mi se koji put ne može dić dok krenemo sa seksom (ne predigra, penetracija), a cura mi je jako atraktivna i privlačna
Ovaj zadnji problem me i ponukao pošto sam već dugo sa curom i iako prije nje nisam imao neki seks život pogotovo ne u kontinuitetu, nisam imao problema sa erekcijom,libidom
Umjesto da ju pokušavam naskočit ko životinja svakih 5 min, ja sam totalno ono, "schillan" i seksamo se više da nju zadovoljim nego što se meni da i može, mislim si da nešto mora biti krivo pa eto istraživao pa došao do ovoga

Nemam ove navedene simptome:
-Poteškoće u snu (puno spavam ali i ko beba)
-Gubitak kose
-Smanjenje koštane mase (nemam to baš kako provjerit sad ovako laički ali mislim da nemam to)

@kemik
Da, baš tako, ne znam iskreno zašto te to natjeralo da mi posprdno odgovoriš, možda znaš nešto što ja ne ali ne želiš reć? Pošto si mislim da ako terapija nije dugoročno pogubna za moje zdravlje i ne može izazvati ništa ako je "probam", zašto ne, možda mi može pomoći zaista.
To je kao da ti nalazi pokazuju da nemaš gripu, a ti se osjećaš malaksalo, imaš temperaturu, curi ti nos, i ne možeš se dić uopće iz kreveta, pa želiš da ti svejedno propiše neki lijek da ozdraviš.
Imam ti 42.god., prije 4.god dobio sam 30.kg.,otišao endokrinologu koji je postavio dijagnozu hipotireoza, a nisku razinu test UK mi je bio 7.7.
Ref.vrednosti su: 9-30, s tim da ovu donju granicu imaju stari dedeki, dakle za moje godine bi bilo normalno da je test.oko 20., s obzirom da ti imaš 20.godina tebi bi razina Uk.test trebala biti blizu gornje vrednosti.
Nažalost ja sam imao lošeg prvog endokrinologa koji je zanemario moj nizak test, kao i sve simptome koje sam mu naveo jer se mnogi križaju sa simptomima štitnjače.
Moji simptomi su bili: manjak energije, umor, promjene raspoloženja, česte glavobolje, nervoza, slaba koncentracija, jutarnja erekcija = 0, libido =0, sporiji rast kose, rijeđe brijanje, a u teretani unatoč kontroli prehrane nisam mogao izgubit ni kilu.
Normalno, zato što manjak testesterona ""jede"" mišićnu masu i pretvara u salo, onemogućava mišićni rast i drugo.
Moj ukupan test je bio 1.7, a slobodan 44 (ref.vred 277-865), dakle kao kod žena.
Uz sve ovo dobio sam ginekomastiju i to ogromne grudi uz tih 30.kg.viška.
Bio na razg kod plastičnog kirurga na Rebru koji je rekao da dolazi u obzir operacija nakon redukcije tj.težine.
Endiokrinolog mi prepisuje tretman injekcije NEBIDO, i to prva mi je digla test.na 4.8, sljedeću sam dobio nakon 8.tjedana i ta je digla test.do 9.8, zatima nakon 8.tjedana dobivam treću i tada mi test skaće na 27,6.
Doslovno kao da sam se ponovno rodio, počeo sam trenirat 4x tjedno, test.injekcije je prepisala svakih 12.tjedana i Eutirox za štitnjaču.
Ugl.počeo sam gubit cca 4.kg/mj., u 8.mj skinuo sam 30.kg, i smanjio opseg grudi za 15.cm, tako da za par dana idem na kirurški zahvat uklanjanja žljezdanog tkiva da rješim ginekomastiju.

Što se tiče testesterona točno osjetim kada sam na zadnja dva tjedna, no sad razinu održavam izmedju 12 i 27.
Nakon svega nestali su svi simptomi od erekcije, libida, sexa, umora i svega šta i tebe muči.
Manjak testesterona u muškaraca zove se hipogonadizam i mora bit neki razlog za tako niski testesteron. Ili neki ljekovi, ili neki drugi poremećaj u org, bolesti testisa i razne druge,,,
pa ti je moj savjet da nadješ dobrog endokrinologa i objasniš sve simptome, neka ti napravi sve pretrage pa ćeš znat na ćemu si.

Ovo što ti pišu da treniraš ili paziš šta jedeš pa će ti test narast, je glupost, jer sa niskim test nemožeš kvalitetno niti trenirat niti išta postići, a niti prirodnim putem podignut razinu test.
Postoje i biljni suplementi ali ti je sve preskupo, i beskorisno dok ti lječnik ne otkrije u čemu ti je stvar.
Jbg.ja sam se pomirio sa 4.injekcije godišnje ali barem sam opet zdrav i "živ" u svakom pogledu, barem sam smršavio, sad ću rješit i estetski problem s ginekomastijom i sl.
Bttw.,,org ako ti je test nizak radi balansa hormona sam podigne razinu estrogena (ženski hormon), i radi njega moćeš dobit ginekomastiju.

ak te sta zanima još pitaj
efsprljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:06   #80
Odgovor

Quote:
jadnik55 kaže: Pogledaj post
ovako imam 20 godina i imam dijagnozu hipogonadotropni hipogonadizam.Znaci iz ne poznatog uzroka moja stitnjaca proizvodi sve hormone ali ne i testesteron..specijalisti su mi propisali nebido ampululu tesetesterona svaka ti mjeseca do kraja zivot iduci mjesec cu dobiti drugu inekciju...a simptomi su smanjena gotovo nikakva dlakavost,umor pomalo debljina,mali testisi,mikropenis.....ima li tko s aovakvim problemom da mi pomogne kako i sta...da li ces se nakon par inekcija vidjeti razlika neka da li cu dobiti sekundara muska obiljezja..jer ovako kvaliteta mog zivota je na nuli...i da 90% da kad dode do izlucivanja sperme da cu biti ne plodan...
Ispravak. Hipotropnihipogonadizam, ili samo hipogonadizam je manjak testesterona kod muškaraca. No testesteron se kod muškaraca proizvodi u testisima a ne u štitnjači.
Štitnjača nema veze sa razinom testesterona.
Drugo manjak testesterona za koji ti je prepisana terapija NEBIDOM, na kojoj sam takodjer i ja nema veze sa plodnosti. Za plodnost tvog spermija moraš napravit posebno testiranje.
Testesteron kao nuspojavu ima oslabljeni libido, izostanak jutarnje erekcije pri buđenju i još mnogo drugih poput nedostatka energije, nesanica, depresija, oslabljena koncentracija i još ostalih.

Kao nuspojavu na terapiji NEBIDOM, koji ti btw održava razinu testesterona u normalnim granicama kako bi normalno funkcionirao, moguće je i treba pratit prostatu, odnosno da nebi došlo do benignog povećanja prostate, i stoga se jednom godišnje vadi tumorski biljeg PSA za prostatu da se prati prostata.
Ostalih nuspojava nemaš i nemožeš imat.,pogotovo ako ti NEBIDO održava razinu u granicama ref.vrednosti.
efsprljan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.