Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 21:27   #7761
cluedo

Equipment

The game's current equipment consists of a board which shows the rooms of an English country house called Tudor Mansion (previously Tudor Close and Tudor Hall, and in some editions Boddy Manor or Boddy Mansion), and the corridors and passages linking them, several coloured playing pieces (character pawns), some props representing murder weapons (dagger, rope, etc.), one or two six-sided dice/die, three sets of cards describing the 9 rooms (scene of crime), the 6 suspects and 6 weapons (corresponding to the playing pieces), along with a Solution Cards envelope to contain one card of each, and a Detective's Notes pad (often with 6 pencils) for keeping detailed notes during the game.

[edit] Suspects

The current and traditional set of North American & UK suspect tokensMain article: Cluedo characters
Depending on edition, the playing pieces are typically made of coloured plastic, shaped like chess pawns, or character figurines. Occasionally they are made from wood or pewter. The standard edition of Cluedo comes with six basic tokens representing the following original characters:

Miss Scarlett (spelled Miss Scarlet in North American versions – a red piece)
Colonel Mustard (a yellow piece)
Mrs. White (a white piece)
The Reverend Green (named Mr. Green in pre-2002 North American versions – a green piece)
Mrs. Peacock (a blue piece)
Professor Plum (a purple piece)


[edit] Weapons

The current standard set of North American & UK miniature weapons tokens
The traditional UK 2nd edition gold-tone miniature weapons tokens (note the gun is an updated Walther PP)The playing tokens are typically made out of unfinished pewter, with the exception of the Rope, which may also come in plastic or string depending on edition. Special editions have included gold plated, brass finished and Sterling silver versions, which have appeared in a variety of designs.

Candlestick

Dagger (A Knife in North American editions, each represented by a respective depiction)
Lead Pipe (called Lead Piping in earlier UK editions, the early tokens were made out of actual lead and therefore pose a risk of lead poisoning)
Revolver (first depicted in the UK as a Dreyse M1907 semi-automatic pistol,[8] and in North America as a Colt M1911 pistol. All current editions typically represent an Allan & Thurber Pepper-box revolver first depicted in the 1972 Clue edition)
Rope (originally represented by a natural fibre coiled piece of string, the standard edition now consists of molded plastic)
Spanner (called Wrench in North American editions and depicted as a Monkey wrench, it may also be shown as an Open-ended spanner in some traditional UK versions)

[edit] Rooms

There are nine rooms in the mansion where the murder can take place, laid out in a circular fashion on the game board, separated by pathways overlaid by playing spaces. Each of the four corner rooms contains a secret passage that leads to the room on the opposite diagonal corner of the map. The center room (often referred to as the Cellar, or Stairs) is inaccessible to the players, but contains the solution envelope, and is not otherwise used during game play. Coloured "start" spaces encircle the outer perimeter which correspond to each player's suspect token. Miss Scarlet starts at the red space, Colonel Mustard starts at the yellow space, Mrs. White starts at the white space, Mr. Green starts at the green space, Mrs. Peacock starts at the blue space, and Professor Plum starts at the purple space.


† Ballroom ‡
Kitchen Conservatory


Dining Room

Billiard Room

Library

Hall

Lounge Study
‡ †



Evo cure pa posložite tko je ubio Đemal agu gdje i sa čim.

Sorry nisam mogla odoljeti kad me ovaj scenarij podsjeća na cluedo

CSI Antakyia - forum možete napisati svoju verziju
mariana7 is offline  
Old 28.02.2011., 21:31   #7762
DI SE GASI OVA NERIMAN???
jbt, dodje mi da prebacim program. ona je nesnosna!!!

edit u 22:11h
hajat- pametno si napravila
neriman toliko vrišti, provaljuje toliku gomilu budalaština da je to postalno toliko iritantno da nemam riječi!!! kako neće dobit upalu krajnika?!
ŽENO ZAČEPI!!!

Zadnje uređivanje Mina : 28.02.2011. at 22:13.
Mina is offline  
Old 28.02.2011., 21:37   #7763
neriman me jako podsjeca na moju mamu.sta mislite zasto sam se udala hiljadu km od kuce daleko
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 28.02.2011., 22:16   #7764
Čak je i moja majka rekla Neriman neka se ugasi i rekla je još kad je Neriman prekinula Asi i Demira "Asi, kolko imaš godina? Reci joj, nek te ostavi na miru." :O
__________________
Ja sam ludak od marcipana.
wadra is offline  
Old 28.02.2011., 22:24   #7765
mama vrištavica u kontroli

mariana7 is offline  
Old 28.02.2011., 22:27   #7766
jos jedna epizoda u stilu neriman
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 28.02.2011., 22:32   #7767
Sve je u stilu Neriman ali usporedba Demira i pjetla koji kokošam čupa perje je strašna
bosco is offline  
Old 28.02.2011., 22:34   #7768
Moglo su ponoviti 15.ep. samo bez kiše:



mariana7 is offline  
Old 28.02.2011., 22:35   #7769
Quote:
bosco kaže: Pogledaj post
Sve je u stilu Neriman ali usporedba Demira i pjetla koji kokošam čupa perje je strašna
onda je ihsan bio pijetao a ona kokoška bez perja na ledjima!

ps. marianči, kako joj se primakao u gifu br. 2 ... MI - kako divan gif bez tona
Mina is offline  
Old 28.02.2011., 22:37   #7770
Gdje se ta Neiman gasi doslo mi je da ju i to postenski .... al me nasmijala sa onim snom a Demir koja faca pruza Neriman ruku da je poljubi a on se samo rukuje nije to Kerim Neriman... i jos kako joj je rece da mu ne treba blagoslov za vjencanje moj kralj a kako je se samo ustidio u autu sa Ihsanom i svaka cast Ihsanu sto mu je rekao da on njega smatra vec zetom

Demir je meni veceras
__________________
"Kada se dva pogleda sretnu u tisini to je poljubac dviju dusa koje se vole"

Drzat cu tvoju ruku ako se nebo srusi na nas... Pozdravili smo svoje nevolje bili smo spremni sagorjeti ....Ti si meni povjerena voljena moja...
MariaIsabella is offline  
Old 28.02.2011., 22:38   #7771
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
onda je ihsan bio pijetao a ona kokoška bez perja na ledjima!

ps. marianči, kako joj se primakao u gifu br. 2 ... MI - kako divan gif bez tona
Ne samo na leđima, živa očerupana, ne bi je spasila ni Asi veterinarka
bosco is offline  
Old 28.02.2011., 22:39   #7772
@mariana upravu si mogli su

a sto se tvog klipa tice
__________________
"Kada se dva pogleda sretnu u tisini to je poljubac dviju dusa koje se vole"

Drzat cu tvoju ruku ako se nebo srusi na nas... Pozdravili smo svoje nevolje bili smo spremni sagorjeti ....Ti si meni povjerena voljena moja...
MariaIsabella is offline  
Old 28.02.2011., 22:40   #7773
Demir se večeraš podnio kao pravisva riječ mu je na mjestu, svako djelo u pravo vrijeme, neće njega Neriman izbaciti iz takta
bosco is offline  
Old 28.02.2011., 22:41   #7774
Demir je rasturao i jos onako blatnjav (cak i s brkovima)
__________________
"Kada se dva pogleda sretnu u tisini to je poljubac dviju dusa koje se vole"

Drzat cu tvoju ruku ako se nebo srusi na nas... Pozdravili smo svoje nevolje bili smo spremni sagorjeti ....Ti si meni povjerena voljena moja...
MariaIsabella is offline  
Old 28.02.2011., 22:44   #7775
Sve je ok samo da se obrije više ga ne mogu gledat ovakvog , neka slijedi Ishanov primjer. Večaras sam suosjećala s njim radi odluke o vodi, znam što suša znači seljacima koji se muče čitave godine, voda je sve
bosco is offline  
Old 28.02.2011., 22:45   #7776
Quote:
mariana7 kaže: Pogledaj post
Moglo su ponoviti 15.ep. samo bez kiše:



E da se ne boje kreštavice sa balkona, a mogla bi ih i zalit vodom koliko je luda
bosco is offline  
Old 28.02.2011., 22:47   #7777
Rukoljub ili rukovanje, pitanje je sad.
Oria is offline  
Old 28.02.2011., 22:47   #7778
Quote:
MariaIsabella kaže: Pogledaj post
Demir je rasturao i jos onako blatnjav (cak i s brkovima)
rasturitis nego šta.
ah, oću i ja jednog takvog demira

evet, pružio joj ruku, ništa rukočeloljub! fak of neriman! ihsan bez brade totalno drugi lik, ko da nije on!!! a defne?! koji je njoj klinac? nadvili se oblaci nad d&k. shit.

****

šejtan in persona
ALIBEY našao pušku!!!
neeeeeeeeeeeeeeee!!!

... a taman sve krenulo čok romantik ...
shmrtz!

ps. sarma+aslan, njih baš krenulo. aslan: nemoj da kruže priče!
buahahaha

::::::::::::::
BOSCO
uradi EDIT svog posta i ispred gifova u tvom kvotu izbriši [IMG] kako se ne bi opet pojavilo gifovi. dobit ćeš karton od moda!

mariana7, dobri stari cluedo! ah. za mene čist amaterizam. haha.
Mina is offline  
Old 28.02.2011., 22:51   #7779
Stani u red ali imas prednost dok je sa brkovima

Defne i Kerim u ozbiljnoj krizi mene samo cudi sto nije ranije nastupila tj ne cudi jer tada su bili zauzeti tudim problemima ( citaj Asi i Demir)
__________________
"Kada se dva pogleda sretnu u tisini to je poljubac dviju dusa koje se vole"

Drzat cu tvoju ruku ako se nebo srusi na nas... Pozdravili smo svoje nevolje bili smo spremni sagorjeti ....Ti si meni povjerena voljena moja...
MariaIsabella is offline  
Old 28.02.2011., 22:51   #7780
I mene je Neriman izludila večeras sa svojim kreštanjem. Pa ta žena nikako da se ugasi,došlo mi je da program okrenem zbog nje.
Amy25 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.