Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2013., 16:23   #1
Čini li odjeća čovjeka?

Ovih dana sam čitao temu o sitnicama koje narušavaju ukupni dojam.

To me je potaknulo da razmislim o svojim iskustvima i sjetio sam se da sam u par navrata nekoj curi zamjerio pokoji odjevni predmet ili komad obuće.
Uglavnom je to bilo u mlađim danima, sad sam donekle evoluirao

Čitajući onu temu, zanimljivo mi je bilo pročitati da su mnogim ljudima katastrofalne stvari i presudna prepreka privlačnosti primjerice:
- starke
- trenirke
- tenisice
- preozbiljne cipele (i ostatak odjeće)
- rimljanke
- balerinke
itd...

Sa godinama došao sam do toga kad me skoro uopće nije briga kako cura dođe obučena na dejt, samo da je uredna i čista. Može slobodno imati trenirku i starke i uz to biti nenašminkana, a može i minjak sa 12cm štiklama. Oboje sam nedavno doživio i mogu reći da mi je ona prva varijanta bila draža.
Još davno smo u društvu nakon diskusije postigli konsenzus u tome da ako je cura (nama) slatka, dovoljno je da bude u trapericama i običnoj majici, ništa više od toga nije potrebno. Pretjerivanje sa šminkom, štiklama i izazovnom odjećom čak može biti kontraproduktivno.

U više navrata sam namjerno dolazio curama na cuge u kvartu ili na Jarunu u trenirci. Čisto da vidim kako će reagirati. Nekima to nije bilo važno, neke su i same bile u trenirci, dok su me neke druge vrlo kritično odmjeravale, jedna je čak i prigovorila da kako sam mogao takav doći.
Poznanica je na grupnoj cugi u kvartovskoj birtiji (prvoklasna rupetina) izjavila da nikad ne bi išla negdje na kavu/cugu u tenisicama. Ja sam tada baš bio u trenirci i tenisicama. Nije me to pretjerano pogodilo jer nije bilo ni naznaka romantike među nama, ali mislim da se ne bi dobro proveo onaj koji bi njoj na dejt došao u tenisicama, iako se radilo o mjestu na kojemu to ne bi grizlo za oči.
Doživio sam i ja da cure na prvi dejt dođu obučene vrlo casual, dok se za drugi više srede. Vjerojatno vrsta testa da vide kako će mi se svidjeti u prosječnom izdanju.

Dakle - kakav je vaš stav o odjeći i obući potencijalnih partnera? Da li to može biti presudan element? Što dolazi kod sudara svjetova, primjerice hardcore alternativa vs. šminkeraj, ima li tu šanse za romansu?
Da li možete pregrmiti odjeću i obuću partnera koje se doslovno zgražate i sa tom osobom zagrljeni šetati gradom?
Da li ima koristi od pokušaja preodgoja partnera, to jest sugeriranja da se neke stvari više ne nose? Moje iskustvo je pokazalo da su takvi pokušaji uglavnom osuđeni na propast i vrijeđaju osobe kojima je komentar upućen... (što je i logično, mislim da ne postoji osoba koja za sebe misli da ima loš ukus)
Da li loš odabir odjeće i obuće govori loše stvari o čovjeku koji to nosi? Jer ima ljudi koji se oblače na neki način ne zato što im se to baš sviđa, nego ne znaju bolje, ili ne vide potrebu za promjenom. Da li takav nebrižan stav djeluje kao hladan tuš na suprotan spol? Znam jednog tipa koji uvijek nosi majicu u trapericama, bijele čarape i tenisice. I ne jebe ga 5% što drugi misle o njemu. Istinabog ne jebe on ni komade. S jedne strane cijenim njegov BMK stav, a sa druge strane činjenica jest da takav stav nije baš produktivan.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:50   #2
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Što dolazi kod sudara svjetova, primjerice hardcore alternativa vs. šminkeraj, ima li tu šanse za romansu?
kad smo bili djeca sminkeri su hodali sa sminkerima, alternativci s alternativcima. ako se slucajno dogodila romansa dvoje iz razlicitih skupina jedno od njih je vrlo brzo moralo u shopping obnoviti garderobu u stilu onog drugog.

u mojim godina to vise nije bitno. ima ih naravno koji su zaglavili pa jos uvijek zive u filmu kao da im je 16, s lancima, uskim trapericama, martama i takvi dolaze na posao i slicno, ali oni su stvarno manjina i doma imaju pripadajuce zene istog stila.

bitno mi je da je netko uredno odjeven i da je primjereno odjeven. da se dogovorim s nekim da idemo u kazaliste, a taj se pojavi u tenisicama ne bih se uz njega osjecala bas najugodnije.
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:59   #3
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
...
Da li možete pregrmiti odjeću i obuću partnera koje se doslovno zgražate i sa tom osobom zagrljeni šetati gradom? ...
Teško mogu zamisliti odjeću, pa i obuću, nad kojom se zgražam.

Cijenim kad se žena prigodno sredi, to je sasvim nešto drugo (), ali svakodnevni stil mi ne igra neku ulogu.
Možda čak i nije dobro da je previše stimulirajući.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:08   #4
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Teško mogu zamisliti odjeću, pa i obuću, nad kojom se zgražam.

Cijenim kad se žena prigodno sredi, to je sasvim nešto drugo (), ali svakodnevni stil mi ne igra neku ulogu.
Možda čak i nije dobro da je previše stimulirajući.
Evo, je se zgražam, kad osoba obuče nešto,
par konfekcijskih brojeva manje
To mi nije lijepo za vidjeti.

Kako nije dobro previše stimulirati ?
BestTime is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:13   #5
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Dakle - kakav je vaš stav o odjeći i obući potencijalnih partnera? Da li to može biti presudan element? Što dolazi kod sudara svjetova, primjerice hardcore alternativa vs. šminkeraj, ima li tu šanse za romansu?
Osobno ne obracam odvise paznju na odjecu, nju smatram prije svega necim sto je funkcionalno i da je nezgodno svijetom hodati gol. Ali shvacam da ima osoba kojima je to jako bitno. Ne moram reci, s takvim osobama se ne bih bas slozio, jer bi to bila prevelika razlika u stavovima.

Inace, svjestan sam i toga da odjeca cini muskarca, barem kada se zene pitaju. Ako nista drugo, muskarci bi se trebali odijevati tako da odaju uspjesnog covjeka, nekog tko ima novca, manje je bitno da odjecom pokazuju da imaju ukusa (iako naravno, ima zena kojima ce smetati i nedostatak ukusa u oblacenju, ne moram to niti napominjati).

Kao i sve drugo, odjeca zapravo prikazuje unutrasnji svijet covjeka. Osobe koje jako puno polazu na odjecu jako puno polazu na vanjske, fizicke, pa usudio bih se to nazvati i povrsne stvari. Ne kazem time da ih zanima nuzno samo to, ali im je jako bitno. I samim time, kao i sve ostalo, to jeste jako bitna karakteristika. Najbolje je naci osobu koja ima slicne poglede na svijet, to ne moram niti napominjati.

Iako se suprotnosti privlace, barem inicijalno, dugotrajno gledajuci, nema srece od toga.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:15   #6
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Da li takav nebrižan stav djeluje kao hladan tuš na suprotan spol? Znam jednog tipa koji uvijek nosi majicu u trapericama, bijele čarape i tenisice. I ne jebe ga 5% što drugi misle o njemu. Istinabog ne jebe on ni komade. S jedne strane cijenim njegov BMK stav, a sa druge strane činjenica jest da takav stav nije baš produktivan.
Evo, tu si sam sebi odgovorio na wall of text koji si postao.
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:46   #7
Mislim, što koga briga ako se netko oblači u onoj odjeći u kojoj se ugodno osjeća? A sad ako se nekome nečija obleka ne sviđa, to je već stvar ukusa a o njemu se ne raspravlja.

Da li odjeća čini čovjeka? Ne, mentalni sklop ga čini.
__________________
Četvrtak, 5.1.2012. Spotaknuo sam se na tvoj kamen. p.s. don't be trapped
zvonimirov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:00   #8
Da idem na dejtove bi me bilo strah žemske koja bi došla u štiklama i minjaku . To mi je nekako outfit za partijanje, a ne za dejt :/. Inače nemam nekih pohtjeva i zahtjeva, kako kažeš, čista i uredna. Kakav se nadam da ću i ja biti, no padaju mi na pamet slučajevi kada bi to bilo teže izvesti. Npr. prošli tjedan četvrtak i temperatura od 40+ .

Čak bih mogao i reći da preferiram casual odjeću. Nekako je lakše biti opušteniji uz takvu osobu nego uz nekoga tko pazi na svaki detalj.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:03   #9
Dal odjeća čini čovjeka? Rekao bih da ne.
Ali ima dosta ljudi koji pate za time kako se tko oblači i prema čemu nekog prosuđuju kakva je tko osoba.

Meni je većinom svejedno kako se koja cura sredi ili ne sredi kad se nalazi sa mnom, bitno mi je, kako si i sam naveo, da je čista i uredna i da nije u nekim dronjcima. Trenirka, traperice, suknja, haljina, sve mi je to manje bitno, bitnije mi je da pokaže kakva je osoba.

Dosad nisam imao problema glede svoga stila odjevanja, uglavnom su bile pozitivne reakcije, osim par puta kad sam bio kriminalno loš, no dobro , ali cure su mi dosta pohvalile stil odjevanja, tak da nisam imao još nikakvih neugodnih iskustava i velikih kritika kad sam bio na dejtovima.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:34   #10
odjeća ne čini čovjeka no ja se ne bi nikad zaljubila u dečka s lakiranim patikama, roza košuljom i debelim zlatnim lancom sad me nazovimo svi površnom

dok u jednostavnog momčića u trenerci se bi
__________________
Kao djevojčica se smije.
Kao malo dijete se raduje.
youcouldbehappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:35   #11
Ne cini covjeka osima ak ne dodje u trenirci i spic papku..ondak vidis da je seljak
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:44   #12
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Evo, tu si sam sebi odgovorio na wall of text koji si postao.
Recimo natikace za plazu i bijele carape. Vrlo sexy.

A sto se ostalog tice, balerinke i rimljanke su mi turn off na zeni i to zesci. Pa sad, ako ih ona zeli nositi, neka.

Ako joj ja kupujem cipele, ja biram visinu pete. Radilo bez problema do sad.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:57   #13
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Recimo natikace za plazu i bijele carape. Vrlo sexy.
Može i za po gradu. Umjesto natikača, smeđe kožne cipele u špic, bijele čarape podignute do pola potkoljenice, kratke hlače krem boje, ali da su dužine iznad koljena. Košulja kratkih rukava, koji su skroz do laktova, uvučena u hlače i ispod košulje jasno vidljiva potkošulja. Po mogućnosti češalj koji viri iz džepa od košulje. :fejspalm:

Ne mogu više pisati. Dobivam želju uzeti pištolj i pucati po svima koji se oblače u raznim varijantama gore navedenog.
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:14   #14
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ako joj ja kupujem cipele, ja biram visinu pete. Radilo bez problema do sad.
Koje besramno prikriveno oglašavanje! Sad ćeš dobit hrpu piemova.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:16   #15
Quote:
hellno kitty kaže: Pogledaj post
Koje besramno prikriveno oglašavanje! Sad ćeš dobit hrpu piemova.
Nisam zainteresiran, sretno sam uparen.

A ovo gore je cisto da vuk bude sit, koza cijela.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:18   #16
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nisam zainteresiran.
A na ovo će ženske naprosto popizdit. Znaš ti znanje, prvo mamac pa playin hard to get.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:21   #17
Quote:
hellno kitty kaže: Pogledaj post
A na ovo će ženske naprosto popizdit. Znaš ti znanje, prvo mamac pa playin hard to get.
Pa da, moguce, al kako djevojku imam, za njih interes nemam.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:26   #18
cini ali ne bas toliko. kada vidim curu u nekim alternativno-napusenim pokidanim dronjcima iz seknd henda, crnim metalika majcetinama i martama usrid lita, a o zakovicama i lancima da ne pricam...samo okrenem glavu na drugu stranu.

sada, jeli nosi balerinke japanke ili stiklice, tutu ili rebatinke za setnju i kavu, sasvim je nebitno, samo nek lici na zensko a ne na zombija koji mrzi cili svit
Pobocnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:30   #19
Čini.

Mogu sad slagati i reći da ne, ali to je nešto što se primjeti na prvu loptu. Ne bih mogla reći da je to neki kriterij koji će me odbiti, ali volim ljude koji se znaju obući i koji znaju nositi ono što nose. Naglašavam, znaju nositi ono što nose.

Nije mi bitna marka i takve stvari, koliko volim da ta odjeća nešto govori o toj osobi koja je nosi. Smatram da identična kombinacija na dvije različite osobe ne može jednako stajati. Uz to, dodatni je plus kad osoba zna gdje se nosi trenirka, a gdje ne, itd. Nema mi ništa gore kad vidim ljude na faksu da imaju trenirku ili da u trenirkama rade na nekim radnim mjestima gdje im nije mjesto.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:31   #20
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nisam zainteresiran, sretno sam uparen.
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Pa da, moguce, al kako djevojku imam, za njih interes nemam.
e jesi našao baš na US vadit mast ekipi s tim
canex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.