Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 16:48   #1
Bioeliksir Euten krema

Imate li iskustva sa ovom kremom?
Je li dobra za alergije i dermatološke bolesti kože?
Nije nimalo jeftina pa me zanimaju iskustva.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:03   #2
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Imate li iskustva sa ovom kremom?
Je li dobra za alergije i dermatološke bolesti kože?
Nije nimalo jeftina pa me zanimaju iskustva.
preskupa je, a djelovanje joj se temelji na salicilnoj kiselini, koja je kaustik pa tako razgradi površnski oboljeli sloj kože,pa onda na površinu izađe zdraviji dio kože, ali sve u svemu ne rješava uzrok bolesti... mislim da je bezveze
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:27   #3
Da li bar pomaže da nestane svrbeža na koži?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 16:01   #4
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Da li bar pomaže da nestane svrbeža na koži?
preskupa je... za puno manje pare nekak aromaterapeut ti složi bolju kremu..
teško da će ti pomoć..
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 00:25   #5
Može li mi netko reći dali se isplati kupovati Euten kremu(BIOELIXIR) i dali pomaze kod psorjaze, dali ima tko kakva iskustva.
Edi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:19   #6
Ja svoju šestogodišnju kćer mažem Eutenom već skoro godinu dana i ništa do sada joj nije tako dobro pomagalo.
Osobito na licu - ima psorijazu i na kapcima i namažem ju dok spava (krema sadrži mentol pa oči peku ako blizu isparava), nakon dva mazanja joj nestane. Za par dana se ponovo javi , ali uspijevamo držati pod kontrolom.
Velika žarišta na nogama bi joj namazala i preko noći omotala folijom. Žao mi je što nisam poslikala, razlika je dramatična.

Skupa je ko vrag, al nama pomaže i nije mi žao tih novaca.
Naravno da te ne može izliječiti, ali može pomoći izbrisati lezije. Samo treba biti uporan u mazanju.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:44   #7
Imam neurodermatitis od 3. godine i do sad sam sve moguće kreme,napitke isprobala ali niš nije pomoglo kao Euten. skupa je i još poskupljuje ali meni nije žao ni lipe jer ne sadrži kortikosteroide kao većina drugih krema, pa ne oštećuje kožu. meni se nakon par sati alergija povuće kao da je nije ni bilo i ne vraća se još dugo, a Euten mi je trajao godinu i pol.
Chaos69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:36   #8
Kupio sam malo pakiranje Euten kreme od 10 grama za 102 kn pa mi nije pomogla.
Nakon nje kupio sam neku u Ekoherbaliji, čini mi se da je sastav isti, samo je boja drugačija i cijena puno manja. Oko 122 kn 50 grama, u odnosu na Euten koji je 395 kn 50 grama. Ali ni od nje nije bilo nikakve koristi.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:18   #9
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post

Skupa je ko vrag, al nama pomaže i nije mi žao tih novaca.
Naravno da te ne može izliječiti, ali može pomoći izbrisati lezije. Samo treba biti uporan u mazanju.
Čuo sam sa više strana da Euten liječi crvene plikove već nakon 2 mazanja.
Što se cijene tiče u apotekama je nekih 430 kn, ali u web shopu je moguće naći ju i za 394 kn i to s uključenom dostavom:

http://shop.krenizdravo.com/12-euten...l#.UGlfj_lrYUw
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:23   #10
Stvar je u tome da nema jeftinije alternative osim krema s kortikosteroidima koje više ne želim koristiti jer ostavljaju trajne posljedice na koži.
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 20:43   #11
Pravo je pitanje što od tih komponenti dovodi do trenutnog poboljšanja?
Učinci koje ima pripisuju se kortikosteriodima.

Po sastavu ništa posebno, cijena potpuno neopravdana.

Krema u potpunosti neprikladna za malu djecu, pogotovo za dugotrajno korištenje.

Slažem se da netko sa neadekvatno liječenom psorijazom doživi preporod nakon ove kreme, jer već nakon par mazanja dovodi do povlačenja simptoma.
opet ostaje sumnja na kortikosteroide.

I za epimen su tvrdili da nema sildenafila..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 20:49   #12
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Pravo je pitanje što od tih komponenti dovodi do trenutnog poboljšanja?
Učinci koje ima pripisuju se kortikosteriodima.
...
Slažem se da netko sa neadekvatno liječenom psorijazom doživi preporod nakon ove kreme, jer već nakon par mazanja dovodi do povlačenja simptoma.
opet ostaje sumnja na kortikosteroide.
Ne znam što bih rekao kada jedna farmaceutkinja napiše ovako nešto.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:03   #13
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih rekao kada jedna farmaceutkinja napiše ovako nešto.
I sama sam ostala nedoumici kada sam konzultirala dermatologa.
I dobila tumačenje gore navedeno.
Ostajem pri tome da je krema bezobrazno skupa, obzirom na sastojke koje sadrži.
Svi udžbenici navode da mentol i borna kiselina nisu sastojci prilkadni za dječju kožu.
Iz dječje kreme je davnih dana zabranjena upotreba borne kiseline, a ovdje se preporuča upotreba za dojenčad

Dr Felix ako imate puno povjerenje u ovu kremu molim vas da me educirate, tako da je mirne duše mogu prodati za dojenče od 2.mjeseca.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:11   #14
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Ostajem pri tome da je krema bezobrazno skupa, obzirom na sastojke koje sadrži.
Svi udžbenici navode da mentol i borna kiselina nisu sastojci prilkadni za dječju kožu.
Iz dječje kreme je davnih dana zabranjena upotreba borne kiseline, a ovdje se preporuča upotreba za dojenčad

Dr Felix ako imate puno povjerenje u ovu kremu molim vas da me educirate, tako da je mirne duše mogu prodati za dojenče od 2.mjeseca.
Ne, poštovana, na taj dio se nisam referirao (uporaba u dojenačkoj dobi, borna kiselina), niti sam napisao da mislim suprotno, nego na dio o kortikosteroidima, a u smislu da me začudilo kako je moguće da, ukoliko je pripravak "prošao" testove koje je prošao, još uvijek postoje spekulacije u tom smislu.

I s obzirom da Vi, kao osoba iz struke, navodite da su takve sumnje opravdane, postavlja se s pravom onda pitanje što se sve nalazi u pripravcima koji dolaze na tržište i kako je moguće da se takav pripravak, za kojeg osoba iz struke iskazuje sumnju, nalazi u ljekarnama i da ih upravo farmaceuti u ljekarnama prodaju.

Nisam mislio loše o Vama, niti o Vašem znanju, nego sam samo izrazio veliko čuđenje kako je takvo što moguće i postoji li onda svojevrsni razdor unutar Vaše struke po tom pitanju kada se, kao što rekoh, pripravak može kupiti i u nekim ljekarnama, a izdaju ga farmaceuti.

Inače, ne zagovaram primjenu navedene kreme niti sam je ikome ikada preporučio.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:21   #15
Problem je u tome što pripravak nije registriran ni kao lijek, ni kao pomoćno ljekovito sredstvo, pa kao takav ne podliježe strogoj kontroli sastava.
Nažalost, to što ima odobrenje MZ ne znači nužno da nema nedozvoljene komponente.Niti ja tvrdim da ih ima.
taj pripravak nije prošao testove koje prolazi lijek,opsežna analiza radit će se samo na zahtjev i izuzimanje uzoraka.
Samo me smeta kad se preporučuje uzrastu za koji nije, i pripisuju mu se svojstva lijeka, a na konto toga skupo prodaje, pod nazivom "prirodni".
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:22   #16
Moram priznati da sam i sama više puta posumnjala o eventualnom postojanju kortikosteroida u kremi.
Ali zar OTC pripravci ne prolaze nekakvu kontrolu prilikom stavljanja na tržište?
Po toj logici bi se male količine kortića mogle dodavati u svaku kremu za lice sa fantastičnim učinkom?

Postoji li mogućnost nekakvog testiranja kreme na prisustvo kortikosteroida?

Odnosno, kakvi su službeni putevi za prijavu sumnje na takvo što?

Zadnje uređivanje Gerta : 01.10.2012. at 21:46.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:45   #17
U svakom slučaju, ovi podaci, koje je cijenjena mimoza40 iznijela, vrlo su zabrinjavajući i bacaju ozbiljnu sumnju i na ostale bezreceptne pripravke, koji nemaju status lijeka, ali se nalaze u ljekarnama odnosno prodavaonicama, u slobodnoj prodaji.

I zapravo me iznenađuje da nadležne službe nisu provele testiranja pripravka na kortikosteroide i da nitko nije službeno pokrenuo ovo pitanje, ako sam dobro shvatio iz navedenih podataka.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:46   #18
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam i sama više puta posumnjala o eventualnom postojanju kortikosteroida u kremi.
Ali zar OTC pripravci ne prolaze nekakvu kontrolu prilikom stavljanja na tržište?
Po toj logici bi se male količine kortića mogle dodavati u svaku kremu za lice sa fantastičnim učinkom?

Postoji li mogućnost nekakvog testiranja kreme na prisustvo kortikosteroida?
Na službenoj web stranici predočeno je testiranje na kortikosteroide na institutu u Koelnu, koje je potvrdilo da nema kortikosteroida.
Kod nas analiza nije rađena, ili barem nama nisu dostupni podaci.
Kreme prolaze analizu mikrobiološke i zdravstvene ispravnosti ( gljivice, bakterije, teški metali).

Naravno da mi u ljekarnama moramo vjerovati deklaracijama, u protivnom bi svaki proizvod bio pod sumnjom, a tako ne bismo mogli raditi.

Međutim, u slučaju ove kreme mene( i mnoge kolege) smeta što se proizvod deklarira kao potpuno prirodan, a u priloženoj uputi iz sastojaka vidimo da to nije točno.
I na ovoj temi vidimo da ga roditelji koriste i za malu djecu, a sastojci koji su prisutni i deklarirani nisu poželjni,osim pod kontrolom liječnika.
Istina je da krema nakon par mazanja uspješno riješi simptome dermatitisa , psorijaze i općenito kožnih problema.
Djeci se olako preporučuje, a preporuke najčešće kolaju između roditelja, prijatelja, a ima i liječnika koji su čuli da je dobra, pa mami vele da kupi pa nek proba ( ili tati-svejedno). Tada nastupamo mi, pa ispada da proturječimo liječniku.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:50   #19
U međuvremenu sam bila editirala svoj post.

Dakle, obzirom da postoji sumnja na prisustvo kortikosteroida koji bi bio službeni način podnošenja te sumnje Ministarstvu zdravlja, Agenciji za lijekove ili kome već?

Kao što je bilo sa Epimenom.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 21:57   #20
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post

Međutim, u slučaju ove kreme mene( i mnoge kolege) smeta što se proizvod deklarira kao potpuno prirodan, a u priloženoj uputi iz sastojaka vidimo da to nije točno.

I na ovoj temi vidimo da ga roditelji koriste i za malu djecu, a sastojci koji su prisutni i deklarirani nisu poželjni,osim pod kontrolom liječnika.
Istina je da krema nakon par mazanja uspješno riješi simptome dermatitisa , psorijaze i općenito kožnih problema.
molim vas, možete li navesti sastojke, prema deklaraciji?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.