Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2015., 13:53   #2441
Quote:
mihalino kaže: Pogledaj post
Hahah dobro ti je i rekao
A bilo je davno, i uostalom, jebiga, nitko se ne rodi pametan

Quote:
mihalino kaže: Pogledaj post
I još nešto vezano uz remen i tregere, ako se želi paziti ono do kraja, pročitala sam u nekom bontonu da uvijek kada hlače imaju one držače za remen onda ide remen.
Hm, da, ovo je dosta ograničavajuće. Ali nije nemoguće da je po "starom dobrom bontonu" točno, jer, ako me sjećanje ne vara, i plesni frak, i drugi oblici tog kroja (operni, simfonijski, itd.) nemaju omčice za remen. Ja nosim tregere na konfekcijske hlače, moram priznati. Ali bar ne nosim remen. Više nikad

Quote:
mihalino kaže: Pogledaj post
Tako da bi kao za tregere trebalo tražiti ili šivati posebne hlače, jer iskreno nisam baš viđala hlače bez tih držača.
Istinaibog, ljepše izgleda bez nepotrebnih omčica ako nećeš nikad na takve hlače nositi remen.

Quote:
mihalino kaže: Pogledaj post
...jer ionako na svadbi npr se taj sako relativno kratko nosi
A to je isto posebna bonton tema. Opet mislim na "stari dobri" bonton s kraja 19. / početka 20. stoljeća. Ukratko -- u prisustvu dama nikad nije dopušteno skinuti sako (u anglosaksonskoj literaturi dinner ili sports jacket). Ali danas je to ono, bežanija, čim se sjedne praktički. Sako se doživljava kao kaput ili jakna.

U načelu, ovih bonton stvari se drži dosta u anglosaksonskom svijetu (UK, Amerika, tj. preciznije Istočna obala tj. stare kolonije). Potom bih, po slijeđenju bontona sortirao sjeverne, zapadne, i srednjeeuropske zemlje (dijelom i zbog živuće aristokracije i dvorske etikete), a onda dolaze bivše komunističke zemlje gdje je etiketa tj. bonton sravnjen sa zemljom ideološki i programski kao privjesak aristokracije i klasnog neprijatelja.

Mislim, meni je svejedno, samo opservacija.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:40   #2442
Quote:
mihalino kaže: Pogledaj post


Ovo je predobra ideja, ali ako bi se našlo sa rukavima, osobno smatram da je to jako bitno, da se na košulji ne vide fleke ispod ruku. E i na sako se iznutra mogu zalijepiti one naljepnice za upijanje znoja, super stvar - poštedi kemijskog čišćenja, jer ionako na svadbi npr se taj sako relativno kratko nos
Tih DRI FIT majica ima i sa rukavima, dugim i kratkim, u svim varijantama
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:42   #2443
Super ti je ideja sa dri fit majicama.
Nikad mi to ne bi palo na pamet
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 18:51   #2444
Ne znam ni sam kako mi je to palo na pamet..Valjda zato sto stvarno prezirem prezirem nositi klasicne potkosulje, a trebao sam neko rjesenje za znoj DD
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 21:55   #2445
Mi smo zarucniku kupili odjelo u Jeord's.Gledali smo svagdje i samo odjelo je bilo od 800-1600kn.Vise manje kravate su se kretale od 150kn na vise a kosulje od 200 na vise. U Jeord's smo odjelo + 2 kosulje + kravata platili 1002kn
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 22:29   #2446
Mi smo uzeli u Galileu odijelo (1020kn) i kosulju 270kn. Kravata u tom jeordiesu 150kn

U Galileu taman odijela bila na snizenju. A kosulje su im prekrasnog materijala

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 10:15   #2447
Dok smo planirali svadbu, ideja je bila da si on kupi Genino odijelo.
Malo skupo, ali, ok - to mu je bila velika želja.
Međutim, kad smo odustali od svadbe, nakon muka koje smo prošli za prošlo odijelo koje je nosio dva puta u životu, odlučio je opet obući to isto odijelo.
Prelijepo antracitno s prslukom od Licone, iz Austrije.
Malo je koštalo, (oko 500 eura) ali savršeno mu stoji.
Pa smo kupili samo lijepu bijelu košulju i ja sam mu kupila Croatianu kravatu s pleterom...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 14:40   #2448
mi smo išli u martin arbanas. majko mila, koji šlampavci nutra rade

išli smo po odijelo, košulju, kravatu i prsluk. i sad, odijelo je savršeno izabrao iz prve, trebalo je samo hlače malo kratiti. kad su mu kratili hlače, njih troje koliko je bilo unutra su hodali oko njega i gledali u hlače 10 min i oni nisu znali dokle mu hlače treba kratiti. na prvoj probi su jedno iscrtali, dođemo na drugu probu i hlače još uvijek nisu bile kraćene da bi mu nanovo zacrtali. (bilo nam je već 2 tjedna do vjenčanja pa nismo imali volje obilazit druge salone). prsluk također, žena sva šlampava, treba suzit malo, bit će super bla bla, dođemo na probu, prsluk nije nit zabilježen da ga treba suzit ni ništa.

al s košuljom je bilo najjače. imaju odijela od 4, 5 soma nadalje, a nemaju jednu pišljivu košulju po kojoj bi probao odijelo da vidi kako mu kompletno sve stoji. našli su neku prastaru s uzorkom, 3 broja premalu i jadan je to navlačio i sad, imaju oni košulje, ali ne možeš ju probat dok nisi 99% siguran da ju želiš kupiti. gledamo malo košulju, izgleda lijepo, nema živaca ići bilogdje pa hajde uzet ćemo. ono, fina košulja, al da je za 790 kn baš nešto-i nije. i proba on tu, al nekako nema tu dozu sjaja i elegantnosti, pa na kraju žena odluči izvadit još jedan model savršen skroz i drugačiji. uzimamo. na zadnju probu ode on samo (nemojte ga puštat samog na probu nikad ). proba odijelo na cipele-savršeno, prsluk hvala bogu skraćen, a košulju koju smo izabrali zadnju, kaže on - flekava. e sad, njihova politika neotvaranja košulje na licu mjesta je glupa. zamislite da nije napravio silu i isprobao sve - neugodno bi se iznenadio na dan vjenčanja. odluči im on dat zadnju priliku da očiste košulju i popeglaju u kemijskoj al samo taj dan otišli prije u croatu-zapikirali košulju i kravatu da bi nakon toga otišli u arbanas i otkazali košulju (koja naravno nije bila gotova). croata ima savršene košulje-platili smo ju 700 kn i predivnu svilenu kravatu 500 kn-suprug je baš bio oduševljen, a i ja. s arbanasovim odijelom i prslukom i croatinom košuljom i kravatom je baš bio komad eto, to je naše iskustvo.
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:22   #2449
Znam da si rekla da je bilo samo još 2 tjedna do svadbe... Ali ja bi se svađala. Vikala. Detalja. Urlala. I ne bi vidjeli moju lovu
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 08:53   #2450
Mi imamo pohvale za modu Markulin u Velikoj Gorici. Oni tamo imaju na velik izbor odijela i svega. Naprave ti po mjeri sto zelis i kako zelis. Moj dragi je sa sajamskim popustom odijelo i kosulju platio 2550 kn..
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 16:56   #2451
a šta je skup onaj martin arbanas grrrrrrrrr
__________________
Ti si mi!
milkica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 12:28   #2452
Danas /zuta srijeda/ City West i City East:

Galileo
40% popusta na cjelokupni asortiman i na sve oblike plaćanja
Popusti se ne zbrajaju i međusobno se isključuju. Popust se ne odnosi na naočale, satove i dio asortimana basic košulja.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 16:29   #2453
Di caprio, Varteks
predivna odjela, odličan materijal, trgovci u dućanima znaju sve o odjelima i veličinama

odlične veličine za sve muške koji su visoki i imaju široka ramena i slično

cijena je prihvatljiva, imali su vikend popust 40%
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 09:34   #2454
Posto sam nizeg rasta (165cm) a trebam odjelo za vjecanje najradje bi sasio po mjeri. Ne trazim nista ekstra, pa ako imate za preporuku krojace koji sivaju odjela na podrucju Zagreba i okolice?
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 11:32   #2455
Ne poznajem krojače, ali preporučam http://www.rio-rijeka.hr/
http://www.rio-rijeka.hr/sivanje-po-mjeri/
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:38   #2456
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Posto sam nizeg rasta (165cm) a trebam odjelo za vjecanje najradje bi sasio po mjeri. Ne trazim nista ekstra, pa ako imate za preporuku krojace koji sivaju odjela na podrucju Zagreba i okolice?
Preporuka za Ivicu Klarića, jako simpatičan i vrhunski krojač.. Ima predivne materijale i odlično radi.. Jedva čekam da buducem bude gotovo odijelo..
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 12:28   #2457
Quote:
milkica11 kaže: Pogledaj post
a šta je skup onaj martin arbanas grrrrrrrrr
Mi smo u martin arbanas kupili. I kako je skupo dati za odijelo cca 4k kn, a za iznajmljivanje vjencanice cca 4-5k kn nije?
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 12:35   #2458
Arbanas je baš u siječnju imao popust do 50%.
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 13:34   #2459
Kvalitetna su odijela u MA, samo u Rijeci nije baš neki izbor, većinom sjajna odijela. U Zg treba ići...
Nije 4000 puno, pa odijelo za svaki dan košta 2000.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 16:04   #2460
Ma ima odijela i u Zari, dovoljno kvalitetnih da budu za vjenčanje.
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.