Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 21:05   #21
Quote:
sal_mirabilis kaže:
Ne dade mi se baš tražiti sve te podatke, samo da nabacim jednu kritiku. Ako su kugle onako strašno stare, onda bi na njima zvijezde morale biti malo drugaćije raspoređene zbog čega bi bilo teško ili nemoguće prepoznati današnja zviježđa. Dodamo tome i još to što su pohabane i imamo zaključak da je ovaj tvoj znanstvenik Schiaparellijev klon(nadam se da nisam fulao ime Talijana koji je crtao marsovske kanale).
raspored ovih zvijezda nije bitnije mijenjan u 5000 godina. A ta tvoja izjava samo pomaze jer se time (pomakom zvijezda) nadoknadjuje mala razlika u sadasnjem izgledu i onome na kuglama
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 21:35   #22
M31 zapravo nije mala točkica na nebu. Kad je nebo kristalno čisto, a oči potpuno naviknute na mrak i nema Mjeseca na vidljivom dijelu neba, galaktika se vidi kao pramen vate sa zgušnjenjem u sredini. Imao sam priliku gledati je u više navrata u ovakvim uvjetima. Uopće nije mala.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:51   #23
Quote:
Endimion17 kaže:
M31 zapravo nije mala točkica na nebu. Kad je nebo kristalno čisto, a oči potpuno naviknute na mrak i nema Mjeseca na vidljivom dijelu neba, galaktika se vidi kao pramen vate sa zgušnjenjem u sredini. Imao sam priliku gledati je u više navrata u ovakvim uvjetima. Uopće nije mala.
e pa taj pramen vate posijeca na ono nacrtano na kuglama o tome i ja govorim, imas link na slikunegdje doli
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:22   #24
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
e pa taj pramen vate posijeca na ono nacrtano na kuglama o tome i ja govorim, imas link na slikunegdje doli
pa da, ali govorim o tome da se stvar vidi upravo takva - golim okom.
ne treba ti nikakva oprema.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 03:01   #25
Quote:
Endimion17 kaže:
pa da, ali govorim o tome da se stvar vidi upravo takva - golim okom.
ne treba ti nikakva oprema.
pa nisam ni rekao da treba oprema, e ali cumu su zrtali to na kugle, i tu je na tisuce kugli teskih i do 20 tona a ne samo jedna jedina kugla
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 07:25   #26
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
pa nisam ni rekao da treba oprema, e ali cumu su zrtali to na kugle, i tu je na tisuce kugli teskih i do 20 tona a ne samo jedna jedina kugla
Za bi se mi sad mogli pitati čemu one služe.
Očito su uspjeli u namjeri.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:38   #27
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
raspored ovih zvijezda nije bitnije mijenjan u 5000 godina. A ta tvoja izjava samo pomaze jer se time (pomakom zvijezda) nadoknadjuje mala razlika u sadasnjem izgledu i onome na kuglama
Mali pomak koji se vidi ne ide skupa s pohabanim kuglama. Nekaj tu stimmt nicht.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:29   #28
Ja mislim da bi trebalo naći sve kugle na Zemlji (planetu) jer one predstavljaju mapu do drugih rasa u svemiru!!!!!!!
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:30   #29
Quote:
outoftheblue kaže:
Ja mislim da bi trebalo naći sve kugle na Zemlji (planetu) jer one predstavljaju mapu do drugih rasa u svemiru!!!!!!!
na koji nacin mislis pronaci sve kugle, tko zna koliko ih je zakopano, razbijeno, uinisteno... a ima ih tko zna koliko
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:12   #30
AHA NAČIN
Na žalost to nećemo mi.
Mi tragamo za zlatom i naftom.
To će naši nasljednici.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 17:13   #31
Kamene kugle, no daleko manje od opisanih, pojavljuju se već u paleolitiku kao svojevrsni čekić i/ili oružje. Kasnije ima puno jajolikog kamenja često urešenog slikama i simbolima (Lepenski Vir, Etruščani) koje je stvar kulta ili religijskih predstava. Kod grka svijet nastaje iz kozmičkog jajeta, itd.
Tako, kugle kao predmet obredne prakse ustvari ne čude mnogo, iako je pitanje kako su napravili one od granita?
__________________
Sumnjaju neki da nosi nas pogresan tok
lampandina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 21:53   #32
Quote:
lampandina kaže:
Kamene kugle, no daleko manje od opisanih, pojavljuju se već u paleolitiku kao svojevrsni čekić i/ili oružje. Kasnije ima puno jajolikog kamenja često urešenog slikama i simbolima (Lepenski Vir, Etruščani) koje je stvar kulta ili religijskih predstava. Kod grka svijet nastaje iz kozmičkog jajeta, itd.
Tako, kugle kao predmet obredne prakse ustvari ne čude mnogo, iako je pitanje kako su napravili one od granita?
pa to i je problem, granit na ljestvici cvrstoce je daleko cvrsci od zeljeza ili od kamena, pa ostaje pitanje sa cim su ga obradjivali jer se moze obradjivati (danas) samo sa pilama koje imaju dijamantna vlakna...
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:11   #33
možda granitom? teško je, ali je lakše nego bakrom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:33   #34
Quote:
Endimion17 kaže:
možda granitom? teško je, ali je lakše nego bakrom.
granit granitom moguce ali malo vjerovatno
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:49   #35
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
granit granitom moguce ali malo vjerovatno
zašto malo vjerojatno? ići gratati granit bakrenom pilom nema smisla. to je kao da ideš pilati drvo komadom krede.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:34   #36
Quote:
Endimion17 kaže:
zašto malo vjerojatno? ići gratati granit bakrenom pilom nema smisla. to je kao da ideš pilati drvo komadom krede.
sto se dogadja kada se sudare dva tijela iste cvrstoce?
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 23:55   #37
Smile

Quote:
lampandina kaže: Pogledaj post
Kamene kugle, no daleko manje od opisanih, pojavljuju se već u paleolitiku kao svojevrsni čekić i/ili oružje. Kasnije ima puno jajolikog kamenja često urešenog slikama i simbolima (Lepenski Vir, Etruščani) koje je stvar kulta ili religijskih predstava. Kod grka svijet nastaje iz kozmičkog jajeta, itd.
Tako, kugle kao predmet obredne prakse ustvari ne čude mnogo, iako je pitanje kako su napravili one od granita?
kugle nastaju kad se zatvara prostorno vremensko polje sastavljeno od milijardu "super struna". Znači u to doba su dolazili putnici kroz prostor i vrijeme svojim vremeplovima, bježali su od kataklizme u svojem dobu ...Znači kad vremeplov dolazi on sa sobom povuče masu materjala oko sebe, i stisne je u kuglu, kad se polje zatvara u našem prostoru ...

Sada se pojavljuju diljem svijeta rupe, znači da prostornovremenski putnici napuštaju naš svijet ( polazeći vremenska mašina za sobom povuće materijal oko sebe u vremenskoprostorni tunel, i nama ostane rupa ), to što oni bježe, znači da u naš svijet ubrzo dolazi kataklizma ...
__________________
Roman Starwar
luka skay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 15:54   #38
Quote:
dolinapiramida.blog. kaže: Pogledaj post
Ljudi sta vi mislite o kamneim kuglama. Nadjene su sirom Juzne i Srednje Amerike. Razlicitih su polumjera ( od 20 cm do 3 metra ) savrsenih su dimenzija i savrseno obradjene. Sve su starije od 1000 godina dok ih ima starih i 11 000 godina... Naime ovakve su kugle nadjene i u Bosni u blizini visocke doline Piramida. Na jednoj su nadjene nekakve spirale za koje se misli da su ostaci nekakve astronomske karte... Vise na http://dolinapiramida.blog.hr
Ja imam jednu tašku oko 350 Kg u dvorištu mati sadi cvijeće oko nje, našao sam je u šumi na nepristupačnom mjestu u podnožju planine blizu sela gdje živim. Jedva smo je dopremili kući morali smo je sa kolicima izvući iz rupe gdje je bila četvorica nas smo je jedva izvukli razvalila je kolica taman kad smo je izvukli na ravninu. Onda smo morali sa volovskim kolima izvući je kroz potok pa uz brdo. Kad smo je dovukli na put i smjestili na traktor onda nije bio nikakav problem dalje je odvući do kuće. Ne bi je dao niti za bilo koji novac sve dok bude postojala loza moje porodice ona će prelaziti svakoj novoj generaciji u naslijeđe.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.