Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2003., 19:12   #41
by Grizli:
Quote:
Bio si blizu eteričke projekcije, ti si gledao očima etreričkog tijela, ali se nisi uspio pomaknuti jer si još bio vezan za fizičko tijelo.
Ne znam, al ne bi volio ponovo to dozivjeti.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 00:55   #42
Quote:
Billi kaže:
Negdje sam procitala da ne mozemo sanjati svoju smrt.
Ja sam skroz drugačiji dokaz za to.......ne sjeća, se sna, ali znam da sam ga sanjao

Uglavnom, sanjao sam i da mi se donja čeljust potpuno raspada, i to pred ogledalom u učionici Onak sve mesho, krv, kosti....na kraju sam si ju isčupao van
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 03:29   #43
Quote:
grizli kaže:
Bio si blizu eteričke projekcije, ti si gledao očima etreričkog tijela, ali se nisi uspio pomaknuti jer si još bio vezan za fizičko tijelo.
Tvije fizičke oći su bile sigurno zatvorene.
Meni to izgleda poput astralne projekcije. Dakle, nije REM. A stvarno je kao i svaka druga izmjesana realnost.

Anyway, uspio sam se odvojiti nekih trideset centimetera, ali me je postalo strah od gubitka tijela. I vratio sam se. Par puta. Uglavnom, nisam se usudio prekinuti link. Steta. Ili bi to mozda bilo srljanje
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 17:15   #44
illegale


Quote:
grizli kaže:
Bio si blizu eteričke projekcije, ti si gledao očima etreričkog tijela, ali se nisi uspio pomaknuti jer si još bio vezan za fizičko tijelo.
Tvije fizičke oći su bile sigurno zatvorene.
--------------------------------------------------------------------------------

Meni to izgleda poput astralne projekcije. Dakle, nije REM. A stvarno je kao i svaka druga izmjesana realnost.

Anyway, uspio sam se odvojiti nekih trideset centimetera, ali me je postalo strah od gubitka tijela. I vratio sam se. Par puta. Uglavnom, nisam se usudio prekinuti link. Steta. Ili bi to mozda bilo srljanje


Timor quote:


Na koji način si to radio , tj . koje tehnike si koristio?


To nije astralna nego eterička projekcija. U eteričkoj projekciji okruženje izgleda isto kao u fizičkom svijetu, a u astralnom ne.
Neki koji dožive eteričku projekciju , u eteričkoj projekciji počinju raditi sve rutinake poslove koje bi radili u fizičkom svijetu(skuhati doručak i sl.) zato jer u eteričkoj projekciji nije moguće odrediti razliku izmežu projektovanog i normalnog budnog stanje.

Zato je onaj gore mislio da su mu oći otvorene.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 17:57   #45
Quote:
delija kaže:

delija: preporuci im da procitaju ovo ovdje:
http://www.yogacentar.hr/lucidnosanjanje.htm [/B]
hehe ishel pogledati kaj ima tam uopce, a ima svega i svacega a najmanje Yoge..al dobro valjda trebaju i oni od necega zivjeti
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 00:27   #46
ajde recite da li je ovo normalno!?

sanjam , uvijek , i znam da sanjam , u snu sam uvijek svjesna da sanjam , i mogu slobodno utjecati na sve... sve kaj se dogadja, a uvijek se mogu probuduti....znam da sanjam i samo se trebam jako u snu koncentrirati na budjenje i u trenu sam budna

cesto mi se dogadja da nekoliko noci za redom sanjam neke stvari koje se dogode drugi dan...ili dogadjaji , ili ljudi koje ne vidim sto godina ( a nikad ih do onda nisam sanjala)...ili stvari koje mi obiljeze iduci dan


komentar? sam ja vidovita ili kaj?
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 01:42   #47
Quote:
grizli kaže:
illegale Na koji način si to radio , tj . koje tehnike si koristio?

To nije astralna nego eterička projekcija. U eteričkoj projekciji okruženje izgleda isto kao u fizičkom svijetu, a u astralnom ne.
Neki koji dožive eteričku projekciju , u eteričkoj projekciji počinju raditi sve rutinake poslove koje bi radili u fizičkom svijetu(skuhati doručak i sl.) zato jer u eteričkoj projekciji nije moguće odrediti razliku izmežu projektovanog i normalnog budnog stanje.

Zato je onaj gore mislio da su mu oći otvorene.
Bilo je davno. Mislim da je bilo ono svjesno upadanje u san. mozda tipa ja sanjam, etc, pa stvaranje slicica. Ali utonuo sam u polusan, a kad sam otvorio oci (feeling je bio potpuno budan i lucid) bio sam u sobi u istom polozaju. Nesto sam prcko. Zazmirio i pokusao odletit. Nije mi islo, jer sam se jednstavno uplasio. Nisam ibo dovoljno cist. Svaki sljedeci pokusaj odvajanja me je praznio. I punio strahom. Na kraju sam otvorio oci.

Anyway, meni astral i etiericka projekcija izgledaju isto. mogu zamisliti taj fenomen kao posljedicu istog principa. Zasto ti te dvije stvari razdvajas? Jel to zbog literature ili feelinga?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 12:34   #48
Zbog literature i feelinga.
U atralnoj projekciji se ne nalaziš u stvarnom fizičkom svijetu nego u astralnom,dok se u eteričkoj nalaziš u fizičkom.
U astralnom okolina ne mora izgledati kao u fizičkom ,može izgledati kako god zamisliš kako to tvoja mašta proizvede(slično kao i u lucidnom snu.) mada i u astralnom svijetu postoje stalne tvorevine. Okolina fizičkog svijeta s vremenom nastaje i u astralu, pa neke stvari u astralu mogu izgledati kao stvari iz prošlosti iz fizičkog svijeta.
Vidiš ovaj moj izvještaj je samo naglabanje , uzmi literatutu u ruke ili probaj sam spoznati neke stvari.

Eterička projekcija je projekcija astralnim tijelom u fizički svijet.


Strah je tvoj najveći neprijatelj u projekcijskim stanjima.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 20:16   #49
grizli, ček ček.. vidim da se kužiš u to, meni je to sve apstraktno,.. Dakle, mi smo u astralnom svijetu kad sanjamo?

Znaš li ti kako se kože ovladati lucidnim snovima...? Ja pokušavam već par noći koncentracijom ali ne uspjevam opet lucidno sanjati..
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 22:35   #50
Da li smo u astralnom svijetu kada sanjamo je vrlo diskutabilno , ali ne postoji bitna razlika između lucidnog sna i astralne projekcije.Pod astralnom projekcijom se podrazumjeva svjesno izlaženje iz tijela, a kod lucidnog sna se budimo tj. postajemo svjesni u snu da sanjamo i svjesni sebe. Okruženje u kojemu ćemo se naći kada postanemo svjesni u snu je kreirano već prije nego smo postali svjesni ,ali sami kada postanemo svjesni možemo izmjeniti tu okolinu,tj. maknuti se iz okoline koja je kreirana za vrijeme nesvjesnog sna našom podsvješću.


Tinchi
O kakvoj je koncentraciji kod tebe rijeć, a što se tiće tehnika možeš ih naći u mnogim knjigama kojih su sigurno knjižare i knjižnice prepune.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 23:05   #51
Zar ti nije jednostavnije da upotrijebljavas copy-paste?
Barem ce biti tocno onako kako sam mislila.
Mada se slazem da,ako mi smeta,ja ovdje i ne moram postirati.
Pozdrav.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 23:32   #52
Kad mi je neka dramaticna situacija u snu, ja se tjesim "Ajd ne pizdi, ovo je i tak samo san!" Tako da sam ja cijelo vrijeme svjestan da je to san, ali jednostavno ne mislim na to

Jako rijetko sanjam u nastavcima. Jednom kad sam bio bolestan sanjao sam da padam s neke ogromne visine prema zemlji. I uvijek kad bih pao, otvorio bih oci i opet isao spavati i sanjao isto.

I sanjao sam jedno vise puta da sam umro. Ali ne u onom smislu da sam bas sanjao kako umirem nego je to vise bila predradnja i onda sam sanjao ono poslije
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 01:07   #53
Quote:
grizli kaže:
Da li smo u astralnom svijetu kada sanjamo je vrlo diskutabilno , ali ne postoji bitna razlika između lucidnog sna i astralne projekcije.Pod astralnom projekcijom se podrazumjeva svjesno izlaženje iz tijela, a kod lucidnog sna se budimo tj. postajemo svjesni u snu da sanjamo i svjesni sebe. Okruženje u kojemu ćemo se naći kada postanemo svjesni u snu je kreirano već prije nego smo postali svjesni ,ali sami kada postanemo svjesni možemo izmjeniti tu okolinu,tj. maknuti se iz okoline koja je kreirana za vrijeme nesvjesnog sna našom podsvješću.


Tinchi
O kakvoj je koncentraciji kod tebe rijeć, a što se tiće tehnika možeš ih naći u mnogim knjigama kojih su sigurno knjižare i knjižnice prepune.
Ma čitala sam u jednoj o tome... Ova sa stranice s yogom mi je malo komplicirana trenutno uz ovakav dnevni ritam, nemrem si priuštit da se budim na sat vremena, pa opet zaspim i tak.. (ispiti)

Čitala sam da treba pokušati prije spavanja žestoko se koncentrirati i razmišljati o onome o čemu želiš sanjati, i truditi se to potegnuti do one faze kad lagano padaš u san - moraš zaspati sa mislima o svom problemu... Uz to ide autosugestija (navodno glasna, ja to tiho izvodim jel mi je glupo ) 'želim sanjati xxx', 'želim kontrolirati san sa xxx' i slično..

Trudim se pa ne ide.. A znam da imam tu sposobnost al ne ide mi korištenje!
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 19:53   #54
Aenea meni je tu sve jasno , ne vidim ništa nerazumljivo u mojem postu pa nisam ni trebao ponovo pisati
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 20:27   #55
Silent lucidity

Neke metode kažu da se trebaš navikavati na redovitu provjeru ako sanjaš ili ne. Jednostavno se u toku dana zapitati ako sanjaš i na neki siguran način provjeriti ako je tako. Ako se u snu uštipneš, neće te boljeti. Ako nešto pomirišeš, opet u snu nećeš ništa osjetiti. Ne znam koliko sve to funkcionira, meni su lucidni spontani. Jednom sam imao gadnu noćnu moru da sam bio na nekoj fešti kad je upala policija. Pa ispitivanje, pa glupa pitanja... onda sam rekao "čekaj malo, ovo je samo san" i sve ih pobio. Lucidni snovi... ima to potencijala.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 23:19   #56
Re: Silent lucidity

Quote:
Sly kaže:
Neke metode kažu da se trebaš navikavati na redovitu provjeru ako sanjaš ili ne. Jednostavno se u toku dana zapitati ako sanjaš i na neki siguran način provjeriti ako je tako. Ako se u snu uštipneš, neće te boljeti. Ako nešto pomirišeš, opet u snu nećeš ništa osjetiti. Ne znam koliko sve to funkcionira, meni su lucidni spontani. Jednom sam imao gadnu noćnu moru da sam bio na nekoj fešti kad je upala policija. Pa ispitivanje, pa glupa pitanja... onda sam rekao "čekaj malo, ovo je samo san" i sve ih pobio. Lucidni snovi... ima to potencijala.
Misliš na 'budno sanjanje' tokom dana ili...?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 08:48   #57
Reality

Naglasak je na promjeni načina na koji razmišljaš, postizanju veće razine osviještenosti. Nešto kao autohipnoza. Preko dana se trudiš ispitivati realnost da bi ti to prešlo u naviku, a kada postane navika počet ćeš to raditi i u snu. Samo što san neće proći ispit.

Nađi metodu koja će ti 100% dokazati da ne sanjaš i ponavljaj je svakodnevno dok ti ne prijeđe u snove.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 00:43   #58
Je li? Ti si zaista tako uspio? Koliko ti je trebalo?

Žalim za djetinjstvom, tada sam stalno lucidno sanjala
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 08:19   #59
Imao sam sreće da mi se lucidni snovi događaju spontano. Sorry...
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 09:25   #60
Pa blago tebi

Ja ću probati malo metodu pa javim rezultate.....
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.