Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 08:20   #401
Smile ne brini

Dodo, ne brini. i ja sam imala spontani, a sad sam u 20. tjednu trudnoće i imam streptoccocus agalactiae od samog početka. nalazi urina pokazali su kao i tebi masu leukocita i doktor kaze da ne trebam brinuti. nisam pila nikakve antibiotike osim sto sam dva puta stavljala plymicol vaginalete, a sad vivag i pijem puno tekuće (svakodnevno brusnicu). beba napreduje bez ikakvih problema. nadam se da ću uspijeti izbaciti te bestije do poroda, a ako ne uspijem uvijek postoji alternativa - profilaksa ili u nekoj lošijoj varijanti carski. vazno je znati ako imas bakterije da upozoris na to u rađaonici i da to u zadnjim mjesecima češće kontroliras u slučaju da se prerano otvoriš. to je toliko često da čovjek ne povjeruje. i ja sam u početku umirala od straha i u svemu vidjela opasnost, kako tjedni prolaze to sam opuštenija... normalno je da se bojiš nakon što si doživjela spontani. s tim da će strah i pretjerivanje u svemu da zaštitim ovu trudnoću, pomirila sam se onog trenutka kad smo se odlučili pokušati ponovo. svakako je dobro da tijekom trudnoće radiš briseve i urinokulturu da bi znala s čim imaš posla
desha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:45   #402
poviseni leukociti

ovako stvari stoje rije mj i pol ako ne i vise vadila sam kompletnu krvnu sliku i urinokulturu a pokazalo je da su leukociti u krvi malo poviseni (15) a u urinu je bilo nekih bestija....dobila sam amoxilicin ...popila .... evo prosli tjedan vadila urin...sve sterilno...ali problem je u tome sta su mi leukociti opet povecani i to ovaj put 18!...ginekologica me svu splasila da nek idem svom dr.opce prakse, nek mi se opet daju antibiotici i sl... a sad kad sam krv vadila moram priznat da sam osjecala blagu prehladu upalu grla cak i malo natecene desni i vjerujem da su dakle oni poviseni od te upale i ne zelim panicarit bezveze ..sad me samo zanima ima li to ikakakav los utjecaj na bebu(
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:41   #403
Bok ... ovo sam našla jer i mene muče leukociti iako su moji naspram tvojih manji (11.8). Al sam se uplašila kaj bi to moglo biti. Evo članka:

Poštovani,

pišem vam upravo primivši rezultate očitanja krvi prilikom testa na glukozu u 26. tjednu trudnoće.

Zdrava sam i osim povremenog krvarenja desni, koje još imam i prije trudnoće, nemam zdravstvenih problema, no nalaz mi kaže da su mi leukociti 20,5, znači daleko iznad normale.

Odmah mi je preporučena bolnička pretraga za 3 dana, no mene bi zanimalo može li takva infekcija naškoditi djetetu ili uzrokovati prijevremeni porođaj? Nitko mi ništa ne želi
reći, nego sam samo dobila uputnice i to je to.

Srdačno zahvaljujem

Odgovor:

Normalan broj leukocita u trudnoći u sva tri tromjesečja ne prelazi 15x10e9 i u diferencijalnoj krvnoj slici nema više od 15% tzv. nesegmentiranih oblika. Kod Vas je premašena ta brojka poprilično, i svakako zahtjeva kratkotrajnu hospitalizaciju kako bi se pokušao otkriti izvor problema.

Daleko najčešći uzrok leukocitoze jest upala, bilo mokraćnih puteva (najčešće), upale slijepog crijeva (ne tako rijetko u trudnoći) no isto tako i bilo kojeg drugog mjesta. Ono što je za trudnoću najopasnije jest proširenje te infekcije na sam plod, odnosno prelazak barijere koje bakterijama postavljaju plodovi ovoji i posteljica i pojava tzv. Sindroma intraamnijske infekcije, stanja koje velikim dijelom završava nepovoljno po trudnoću.
svakako se javite liječniku i poslušajte savjete - kratka hospitalizacija se provodi upravo preventivno, kako ne bi došlo do pogoršanja i hitne intervencije.


Iz Poliklinike Vili specijalista ginekolog dr. Erden Radončić razmatra vaša pitanja iz sfere ginekologije.
Mirna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:31   #404
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
ovako stvari stoje rije mj i pol ako ne i vise vadila sam kompletnu krvnu sliku i urinokulturu a pokazalo je da su leukociti u krvi malo poviseni (15) a u urinu je bilo nekih bestija....dobila sam amoxilicin ...popila .... evo prosli tjedan vadila urin...sve sterilno...ali problem je u tome sta su mi leukociti opet povecani i to ovaj put 18!...ginekologica me svu splasila da nek idem svom dr.opce prakse, nek mi se opet daju antibiotici i sl... a sad kad sam krv vadila moram priznat da sam osjecala blagu prehladu upalu grla cak i malo natecene desni i vjerujem da su dakle oni poviseni od te upale i ne zelim panicarit bezveze ..sad me samo zanima ima li to ikakakav los utjecaj na bebu(
Kod trudnica su povišeni leukociti normalni do određene granice..ja sam imala stalno 10-13 a gornja granica je bila 11..išla vadit krv više puta, bila na antb zbog upale parotide al leukociti do poslje poroda nisu pali ni pod antb..

Upala grla također može povećati broj leukocita..

Mislim da to ne utječe na bebu nikako..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:43   #405
Slažem se sa Mandy,tako je i kod mene.Grlobolje imam svako malo,evo točno znam kad sam je imala i u 7,8 i 9 mj.Leukociti uvijek lagano povišeni.Kaže Dr. bez obzira na grlo,za trudnicu je normalno da ima blago povišene leukocite.
Ne utječe ti na bebu,bez brige
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:47   #406
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Kod trudnica su povišeni leukociti normalni do određene granice..ja sam imala stalno 10-13 a gornja granica je bila 11..išla vadit krv više puta, bila na antb zbog upale parotide al leukociti do poslje poroda nisu pali ni pod antb..

Upala grla također može povećati broj leukocita..

Mislim da to ne utječe na bebu nikako..
E sad sam ja pobrala malo znanja od svog gina: ako su sedimentirani leukociti u pitanju, to je uglavnom ok i od neke stare price (npr kao kod mene koja sam pred 3 tjedna bila prehladjena i na antibioticima), ali ako ima nesedimantiranih, to znaci da postoje "nezreli" leukociti i da ih tijelo aktivno stvara, zbog neke upale koja je u tijeku. Zdravoseljacki. Pls ispravite me, ako ima nekog iz struke ovdje...
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 19:27   #407
evo ja danas bila kod dr zbog tih leukocita..ispalo da sam panicarila bezveze)) naime ispali su tako visoki zbog upale zubnog mesa tj gnojne vrecice kraj zuba koja i nije u bash naj naj stanju...na pitanje jel smeta bebici rekla je ni govora ) jedino mozemo tretirati antibioticima da brze prodje.... vadit zub(sta ja sad necu)...il cekat da sse upala sama smiri i ispirat tekucinom za oralnu higijenu.....pao mi kamen sa srca
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 20:50   #408
Baš mi je drago da je tako ispalo
Mirna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 19:58   #409
Ako netko slučajno može pomoći sa tumačenjem moga nalaza, bila bih zahvalna ... Dobila sam nalaz danas popodne, a ginekologica je radila ujutro. Naravno, sutra je blagdan, pa ide vikend ... a meni podne jer mi ni google ne pomaže

U 9. sam tjednu trudnoće i radila sam sve one klasične nalaze. Sve je ok, i krv i urin, osim jedne stvari.
Mikrobiološka analiza urina kaže ovako:

Kultivacija aerobna - u 1ml mađeno preko 100 000 difteroidnih štapića.

Koji je to vrag? Mislim sa 100 000 pretpostavljam da nije dobro

Hvala
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:03   #410
Quote:
hopeless_ri kaže: Pogledaj post
Ako netko slučajno može pomoći sa tumačenjem moga nalaza, bila bih zahvalna ... Dobila sam nalaz danas popodne, a ginekologica je radila ujutro. Naravno, sutra je blagdan, pa ide vikend ... a meni podne jer mi ni google ne pomaže

U 9. sam tjednu trudnoće i radila sam sve one klasične nalaze. Sve je ok, i krv i urin, osim jedne stvari.
Mikrobiološka analiza urina kaže ovako:

Kultivacija aerobna - u 1ml mađeno preko 100 000 difteroidnih štapića.

Koji je to vrag? Mislim sa 100 000 pretpostavljam da nije dobro

Hvala
To su bakterije slične gljivicama i liječe se antibiotikom.
Mislim da nije ništa opasno..
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 09:50   #411
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
To su bakterije slične gljivicama i liječe se antibiotikom.
Mislim da nije ništa opasno..
Hvala puno
Nadam se da se to lako riješi
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 20:23   #412
Quote:
hopeless_ri kaže: Pogledaj post
Hvala puno
Nadam se da se to lako riješi
I ja se nadam da ćeš to brzo i uspješno riješiti
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:34   #413
Kako i sa čim se liječi ešerihija(pišem kak čitam) u 34.tjednu trudnoće? Jel dosta onaj preparat sa brusnicom ili... ako netko ima iskustava...
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:24   #414
cure, što se smije piti umjesto uvin-h čaja? jel postoji kakav urološki čaj za trudnice?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 12:17   #415
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
cure, što se smije piti umjesto uvin-h čaja? jel postoji kakav urološki čaj za trudnice?
Jedi puno sušenih brusnica (imaš za kupiti, u rinfuzi, u Konzumu npr.).
Ili piti čaj od istih (ali mislim da je bolje jesti ih )
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 18:20   #416
35+4 sam,imam manjak željeza,dobila od ginice ferrum lek i c vitamin sa vremenskim otpuštanjem. Imam i escherihiju coli,dobila antibiotik,Novocef 500miligrama,2x1 na dan...čitam tu negdje da nevalja za bebu,pa me zanima jel netko pio? Uzela bi uz to i ovaj preparat cys control od brusnice...kaj velite?
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 21:28   #417
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Jedi puno sušenih brusnica (imaš za kupiti, u rinfuzi, u Konzumu npr.).
Ili piti čaj od istih (ali mislim da je bolje jesti ih )
znam za brusnice, ali zanimalo me baš da li postoji kakav urološki čaj za trudnice... negdje sam pročitala da ga netko spominje, ali sad više ne znam gdje ni kako pronaći tu informaciju

iako čitam da trudnice piju uvin h čaj po preporuci liječnika...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 23:54   #418
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
35+4 sam,imam manjak željeza,dobila od ginice ferrum lek i c vitamin sa vremenskim otpuštanjem. Imam i escherihiju coli,dobila antibiotik,Novocef 500miligrama,2x1 na dan...čitam tu negdje da nevalja za bebu,pa me zanima jel netko pio? Uzela bi uz to i ovaj preparat cys control od brusnice...kaj velite?
Novocef je jedan od antibiotika koji se propisuje trudnicama kod urinoinfekcija, siguran je. Mislim, bolje se izljecit terapijom Novocefa kad je vec escherihija tu jer ona moze bit opasna. Pij puno tekucine (vode) i sokove/cajeve od brusnice jer ti treba tekucine da se rjesis gamadi. I kontrola sto cesca jer se escherihija cesto vraca.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 00:02   #419
Sad vidim da si pred kraj trudnoce pa im na porodu reci (vjerojatno ce te i pitat) da si imala bakteriju i kada.
Ja sam imala jednu urin.infekciju u trudnoci, nije bila escherihija nego neka druga bakterija, pila Novocef i sve je bilo ok.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 19:46   #420
Jel zna netko sto znaci napomena sto se tice morfoloske osobitosti stanica u krvi da su nadjeni "mladji granulociti"?
Na pregled idem tek za tjedan dana, na netu ne nalazim nista... Valjda nije nesto lose...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.