Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 16:53   #41
Quote:
El-Fatih kaže: Pogledaj post
Pozdrav , citam postove i evo mog misljenja ...reptilijanci, iluminati, ljudi iz sjene, moguce da su programirani od strane nekog viseg bica ( Boga , Kreatora,Allaha dz.s itd.) ali na losoj strani i po mom misljenju nema logike da oni odrzavaju stabilnost( i sigurnost) u ovoj simulaciji(ovom svijetu, dimenziji) jer dosadasnja desavanja (ti razni periodi kroz povijest) su pokazala suprotno.
Kad imate na jednoj strani "zlu" stranu , mora postojati i postoji "dobra" strana jer uvijek vam je postojao i postoji balans između dobra i zla, tj. borbe između te dvi strane .
Jos uvijek smo u "tami" ali dolazi vrijeme "svjetla" ...
Pa ako pogledaš Matrix tamo Agent Smith i ostali agenti održavaju stabilnost a oni su zli

Uzet ću jedan banalan primjer npr. igraš videoigre i ubijaš neprijatelje i ništa ti ne znaći njihovi životi. Tako isto kreatorima simulacije ništa ne znaće naši ljudski životi s obzirom da smo mi ljudi AI.

Znaći tijelo naše nam ništa ne znaći s obzirom da smo se mogli stvoriti u bilo kojoj simuliranoj stvarnosti u bilo kojemu tijelu.

Pobjeći iz simulacije je nemoguće s obzirom da nemamo fizičko tijelo u pravome svijetu i s obzirom da postoje milijarde i milijarde simuliranih svijetova i i još veći broj AIa koji žive u njima.

Da postoji dobra strana a to većina ljudi radi, a to je prepuštanje životu takvome kakav je i ne razmišljanje o pitanjima zašto je sve oko nas takvo kako je, tko smo, što smo, da li je ovaj svijet stvaran itd.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 17:03   #42
Zar misliš da bi jedna toliko savršena simulacija pod nadzorom jednog toliko savršenog kreatora(više njih) dopustila ili imala propust tvoga saznanja i osviještenosti o stvarnome stanju stvari?
Pojasni mi malo tu teoriju,aha da,ti si jedan od odabranih...
na ovaj tvoj način možemo špekulirati do sutra i stvarati mali milion novih teotija,svaka od njih može biti istinita ali i nemora.Živiš u svijetu omeđen granicama što i jest istina,no pokušaj se oduprijeti kolektivu i raditi po svome,a od samog rođenja i postanka si odgajan i učen drugačije.Tvoj glas i tvoje idealiziranje neće ništa promijeniti ako to i jest istina,što čisto sumnjam,jer jako češ se teško oduprijeti kolektivu.
Plus toga sumnjam da već ne bi bio izbrisan u slučaju tvoga saznanja,remetio im cjelokupnu koncepciju i uzaludan trud
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 17:46   #43
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Zar misliš da bi jedna toliko savršena simulacija pod nadzorom jednog toliko savršenog kreatora(više njih) dopustila ili imala propust tvoga saznanja i osviještenosti o stvarnome stanju stvari?
Pojasni mi malo tu teoriju,aha da,ti si jedan od odabranih...
na ovaj tvoj način možemo špekulirati do sutra i stvarati mali milion novih teotija,svaka od njih može biti istinita ali i nemora.Živiš u svijetu omeđen granicama što i jest istina,no pokušaj se oduprijeti kolektivu i raditi po svome,a od samog rođenja i postanka si odgajan i učen drugačije.Tvoj glas i tvoje idealiziranje neće ništa promijeniti ako to i jest istina,što čisto sumnjam,jer jako češ se teško oduprijeti kolektivu.
Plus toga sumnjam da već ne bi bio izbrisan u slučaju tvoga saznanja,remetio im cjelokupnu koncepciju i uzaludan trud
Kao prvo nisam rekao da sam odabrani.

Kao drugo hrpa teorija o tome postoji.

A što se tiće simuliranja stvarnosti ne postoji brisanje već postoji stvaranje neograničenog broja tih simuliranih stvarnosti.

Zahvaljujući efektu leptira promjenom bilo kojeg događaja u bližoj i daljoj prošlosth ja i ti ne postojimo u ovome tijelu, tj. mi kao osobe pod tim imenima ne postojimo u drugim svjetovima.

Mi smo se mogli stvoriti u bilo kojemu simuliranom svijetu i u bilo kada i bilo gdje. Znaći naša fizička tijela su nebitna već je naša svijest bitna.

Većina AIa se poistovječuje sa tijelom i okruženjem u kojemu živi.

Svijest svakog generiranog AIa je unikatna i on živi u samo jednome simuliranom svijetu. Znaći slučajnim odabirom dobivamo server (simulirani svijet), vrijeme, mjesto rođenja i tijelo.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:01   #44
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Mislim da postoji ono sto kazes pararelni svijet.Ja sam uvijek i uzet cu primjer

......Idem i covjek mi izleti i skoro se u njega zabijem,no prije nego sto dolazim do toga u meni nesto govori da ce auto izletit iako ga nisam vidio.Srecom ja sam ga izbjegao.Pitanje sto se desilo u onom drugom svijetu da je udarac recimo bio,onda bih promjenio zivot oko sebe.......

citam ove idiotarije i ovo vam je jedan od jacih argumenata
dali je ovo neka sifrirana poruka medu vama odabranima,ili samo autorova polupismenost; nebih znao,ali jaaaaaakodobar primjer
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:05   #45
d

Quote:
VR6golf kaže: Pogledaj post
citam ove idiotarije i ovo vam je jedan od jacih argumenata
dali je ovo neka sifrirana poruka medu vama odabranima,ili samo autorova polupismenost; nebih znao,ali jaaaaaakodobar primjer
Տվեք այն խախտեց crap դուրս են VR6 եւ քշեցին, նրան թափոնների պարզապես գնում են այնտեղ եւ ամեն գրառմանը vrijedjas.Ti 'կրկին որպես աթեիստ ձեր գրառումները
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:22   #46
Quote:
VR6golf kaže: Pogledaj post
citam ove idiotarije i ovo vam je jedan od jacih argumenata
dali je ovo neka sifrirana poruka medu vama odabranima,ili samo autorova polupismenost; nebih znao,ali jaaaaaakodobar primjer
Ti smatraš to idiotarijama?

Kao prvo ja nigdje nisam napisao da sam odabrani, spasitelj, Neo itd.

Kao drugo to je moje osobno uvjerenje i sada ti možeš dati svoj argument ili se uopće ne složiti sa njime ili me proglasiti luđakom.

Treće što čitaš ove postove ako su ti idiotarije?

Četvrto ja nigdje nisam tvoja uvjerenja napao i rekao da su idiotarije. Ako ti npr. vjeruješ u Boga i drugima govoriš o njemu ja tebe nemam pravo omalovažati, reći ti da Bog ne postoji i slično i govoriti ti da su to idiotarije. Tvoje mišljenje o Bogu je samo tvoje mišljenje.

Tako mi nije jasno zašto ti moje mišljenje o svijetu nazivaš idiotarijama.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:36   #47
Pročitajte knjigu Michaela Talbota "Holografski svemir". U njoj se sasvim ozbiljno navode dokazi uvaženih znanstvenika da je čitav svemir i sve što u njemu postoji zapravo golemi hologram što se slaže s ovom teorijom da ništa nije stvarno i da je sve možebitna simulacija, a ta simulacija je holografske strukture.

I serija knjiga Vadima Zelanda se sasvim lijepo uklapa u cijelu priču.
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:46   #48
e

Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Ti smatraš to idiotarijama?

Kao prvo ja nigdje nisam napisao da sam odabrani, spasitelj, Neo itd.

Kao drugo to je moje osobno uvjerenje i sada ti možeš dati svoj argument ili se uopće ne složiti sa njime ili me proglasiti luđakom.

Treće što čitaš ove postove ako su ti idiotarije?

Četvrto ja nigdje nisam tvoja uvjerenja napao i rekao da su idiotarije. Ako ti npr. vjeruješ u Boga i drugima govoriš o njemu ja tebe nemam pravo omalovažati, reći ti da Bog ne postoji i slično i govoriti ti da su to idiotarije. Tvoje mišljenje o Bogu je samo tvoje mišljenje.

Tako mi nije jasno zašto ti moje mišljenje o svijetu nazivaš idiotarijama.

On napada samo mene,jer je on vr6 ahaha ali nemere on mene ni da obidje
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 00:37   #49
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Ti smatraš to idiotarijama?

Kao prvo ja nigdje nisam napisao da sam odabrani, spasitelj, Neo itd.

Kao drugo to je moje osobno uvjerenje i sada ti možeš dati svoj argument ili se uopće ne složiti sa njime ili me proglasiti luđakom.

Treće što čitaš ove postove ako su ti idiotarije?

Četvrto ja nigdje nisam tvoja uvjerenja napao i rekao da su idiotarije. Ako ti npr. vjeruješ u Boga i drugima govoriš o njemu ja tebe nemam pravo omalovažati, reći ti da Bog ne postoji i slično i govoriti ti da su to idiotarije. Tvoje mišljenje o Bogu je samo tvoje mišljenje.

Tako mi nije jasno zašto ti moje mišljenje o svijetu nazivaš idiotarijama.



1. nije bilo upuceno tebi

2. ako je to tvoje osobno uvjerenje, vrijeme je da posjetis neke zdravstvene ustanove,te se nadam da imas dopunsko osiguranje

3. uvijek se volim doci nasmijati ovakvima idiotarijama

4. ja nigdje nisam iznio svoja uvjerenja,tako da ih ni nemozes napadati,demantirati,argumentirati,sta vec...kad to napravim radi sta hoces..

pa dali si ti djecace dragi procitao taj svoj post i dali ti sad mozes reci dali je to normalno razmisljanje?..znam,razumijem ;previse televizije i igrica.
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 00:40   #50
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
On napada samo mene,jer je on vr6 ahaha ali nemere on mene ni da obidje
o cemu ti sad pricas,kakva obilazenja?? dali je to tema rasprave?
de mi bolje onaj tvoj primjer malo protumaci!
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 01:38   #51
Quote:
VR6golf kaže: Pogledaj post
1. nije bilo upuceno tebi

2. ako je to tvoje osobno uvjerenje, vrijeme je da posjetis neke zdravstvene ustanove,te se nadam da imas dopunsko osiguranje

3. uvijek se volim doci nasmijati ovakvima idiotarijama

4. ja nigdje nisam iznio svoja uvjerenja,tako da ih ni nemozes napadati,demantirati,argumentirati,sta vec...kad to napravim radi sta hoces..

pa dali si ti djecace dragi procitao taj svoj post i dali ti sad mozes reci dali je to normalno razmisljanje?..znam,razumijem ;previse televizije i igrica.
1.ako je tako ispričavam se zbog toga što sam te napao.

2.već sam bio na pregledu kod psihijatra i zaključio je da sam normalna osoba.

Ok moje razmišljanje nije normalno sa stajališta većine ali meni također nije normalno da netko vjeruje u Boga. I zar bi ja sada trebao svima koji vjeruju u Boga govoriti da je on lažan i da ne postoji? Zar bi im trebao reći da su ludi i da posjete neke zdravstvene ustanove. Svatko ima svoja razmišljanja i uvjerenja. Svačija uvjerenja bi trebalo prihvatiti i ne napadati ih.

Ja imam par frendova i frendica koji također vjeruju u neke stvari koje sam iznio ovdje i po tome su i oni ludi?

Pazi Hrvatska je zemlja u kojoj možeš dobiti batina od poznanika samo ako im govoriš da su gay i lezbijke normalna pojava. Ja i frend smo skoro dobili tako batine jer smo u jednome društvu govorili da su to normalni ljudi kao svi drugi a ostali su govori da su pederi i lezbe bolesni ljudi, da ih treba u ludnicu poslati ili ubiti

Većina ljudi ima zaostala stajališta i kada im kažeš neko razmišljanje koje je drugačije od njihovog napadnu te i slične stvari

Ja stvarno vjerujem da je sve ovo, život i svijet virtualna simulacija

3. i 4. ok

Kao prvo imam 21 godinu, a kao drugo na ovaj način sam došao nakon razgovora sa određenim frendovima koji imaju slična stajališta i nakon što sam pogledao dokumentarce, pročitao neke knjige i slične stvari o teorijama raznoraznim.

Ako i jesam lud i neprilagođen to najbolje psihijatri znaju.

Btw normalne osobe ne postoje Onaj koji tvrdi da je 100 % normalan taj je najčešće lud.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 13:52   #52
1. kolega MPX isprika je uvazena

2. dali mozes objaviti ovdje potvrdu psihijatra o tvojoj psihickoj stabilnosti,te
njegov zakljucak?

pa ako oni zele s tobom raspravljati o tome,a posto ti nevjerujes u boga,
vec tu u neke virtualne svjetove
trebao bi im iznjeti taj svoj stav te ga argumentirati,reci im da su ludi sto
jos uvijek u 21st vjeruju u neke bogove.....a sad posto si ti ovdje otvorio
temu o tome,sta ocekujes samo pozitivne komentare?

pa neznam dali su ludi,to nemogu tocno procijeniti,ali s njima sigurno nesto
nije u redu,ako vjeruju u to.

pa normalna pojava da se svaka rasprava na kraju rjesava nasiljem

pa nerazumijem na osnovu cega mozes povjerovat u takvu glupost; daj mi
neke SVOJE primjere,istrazivanja,linkove sta vec da vidim na osnovu cega
si prihvatio ta stajalista.
NPR. znaci meni je sada dosadno,pogledao sam neki film,poigrao neku igricu
na istu pricu,npr o tome da u zemlji zive krave koje su 999x naprednije od
ljudske civilizacije,izlaze samo preko noci na povrsinu da bi pasle(sto ujedno
bi i objasnilo misteriozne znakove u poljima koje nastaju preko noci),da bi
odvlacile ljude dolje da im sluze(sto bi objasnilo nestanak velikog broja ljudi
kojima se odjednom gubi svaki trag i glas)...i tako navedem milijun primjera
meni i tebih sasvim glupih ali opet barem 2% covjecanstva ovog planeta to
bi imalo smisla,snimim neki filmic na you tube,pogleda ga par desetaka
miliona i mojo teoriji povjeruje sad vec 4% ljudi,objavim to na nekim bzvz
portalima,radio stanicama,televizijskim kanalima,sad je to vec 5% i sto bih
sad mogao,zaraditi nekih para,napisem takvu glupu knjigu samo da ti 5%
kupi oni preporuce prijateljima,oni kolegama,oni poznanicima ja zaradim
neku parustinu i smijem se budalam koji povjeruju u to i pisu o meni na
forumima diljem svjeta kako sam otkrio veliku svjetsku zavjeru.
:klap::klap::klap:
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:04   #53
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
1.ako je tako ispričavam se zbog toga što sam te napao.

2.već sam bio na pregledu kod psihijatra i zaključio je da sam normalna osoba.

Ok moje razmišljanje nije normalno sa stajališta većine ali meni također nije normalno da netko vjeruje u Boga. I zar bi ja sada trebao svima koji vjeruju u Boga govoriti da je on lažan i da ne postoji? Zar bi im trebao reći da su ludi i da posjete neke zdravstvene ustanove. Svatko ima svoja razmišljanja i uvjerenja. Svačija uvjerenja bi trebalo prihvatiti i ne napadati ih.

Ja imam par frendova i frendica koji također vjeruju u neke stvari koje sam iznio ovdje i po tome su i oni ludi?

Pazi Hrvatska je zemlja u kojoj možeš dobiti batina od poznanika samo ako im govoriš da su gay i lezbijke normalna pojava. Ja i frend smo skoro dobili tako batine jer smo u jednome društvu govorili da su to normalni ljudi kao svi drugi a ostali su govori da su pederi i lezbe bolesni ljudi, da ih treba u ludnicu poslati ili ubiti

Većina ljudi ima zaostala stajališta i kada im kažeš neko razmišljanje koje je drugačije od njihovog napadnu te i slične stvari

Ja stvarno vjerujem da je sve ovo, život i svijet virtualna simulacija

3. i 4. ok

Kao prvo imam 21 godinu, a kao drugo na ovaj način sam došao nakon razgovora sa određenim frendovima koji imaju slična stajališta i nakon što sam pogledao dokumentarce, pročitao neke knjige i slične stvari o teorijama raznoraznim.

Ako i jesam lud i neprilagođen to najbolje psihijatri znaju.

Btw normalne osobe ne postoje Onaj koji tvrdi da je 100 % normalan taj je najčešće lud.
Kad samo sabani prijatelju,kod nas je ono sistem ili si glup ili jos gluplji.Ja vozim kramu 20 godina staru a imam min:15tk do 29.oookn placu i prijatelj ono valjda koliko jadan moras biti ti vozis golfa a radis vani mislim sta bih sada ja trebo uzet odmah neki od pola milijona kuna auto samo da udovoljim seronjama eh moj zivote....
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 19:07   #54
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
previse filmova gledas. malo na zrak izađi.
lithium_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:10   #55
rekao sida mozemo dobiti bitku ali rat ne. Kako mozemo dobiti bitku? da se svi ubijemo? hahahha
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 00:19   #56
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Kao što sam već naveo postoji milijardu stvorenih svjetova i jedan pravi.

Stvar je u tome što su drevne civilazicije prije 50 000 godine bile razvijenije nego današnji svijet i što se nisu uništile u nuklearnom ratu i nije započelo kameno doba.

One su se počele razvijati još jaće i zatim su napravile prvu simulaciju koja je započela uništenjem i trajala sve do vremena koji je označen kao kraj. Zatim su počeli eksperimentirati i dodavati neograničeni broj simulacija. Znaći oni samo promjene tijek povjesnih razdoblja ili neke događaje i gledaju kako će se stvari razvijati.

Takvih simulacija ima neograničeni broj i mi živimo u jednoj.

Stvarni svijet nemože isti kao kopije već je totalno drugačiji s obzirom na drugačiju njegovu povijest.
a možda oni samo misle da su oni stvorili prvu simulaciju a u biti su dio simulacije .... mašta može kuda oće ....a virtualni svijet je definitvno jedna od kvalitetnijih ideja našeg postojanja .... problem je samo što ako je to istina ... biti ćemo sprječeni u dokazivanju istog .... tako da će ostati na razini religije bila istina ili ne .... osim ako nam dopuste u svrhu eksperimenta pa nas opet resetiraju
nikoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 03:06   #57
Izgleda da ćemo pravu istinu saznati jedino kada umremo...

Postoji mnoštvo teorija ali također od npr. 100 teorija neke mogu biti istina...

Također postoji puno misterija na Zemlji...
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:11   #58
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Kad samo sabani prijatelju,kod nas je ono sistem ili si glup ili jos gluplji.Ja vozim kramu 20 godina staru a imam min:15tk do 29.oookn placu i prijatelj ono valjda koliko jadan moras biti ti vozis golfa a radis vani mislim sta bih sada ja trebo uzet odmah neki od pola milijona kuna auto samo da udovoljim seronjama eh moj zivote....

pa ex_1 dali si ti isto normalan?? dali ijedan tvoj post na ovome forumu ima veze sa temom rasprave???

kao prvo nisi mi jos razjasnio onaj tvoj primjer - kakve veze ima uopce sa ovom temom,a vec pises daljne bedastoce koje opet nemaju veze s vezom.

i daj mi reci koliko si puta na ovom forumu spomenio da ti imas placu od "15-19tkn"??? ako se dobro sjecam na nekoj sam se temi isto bio s tobom raspravljao i isto si to spomenio,neki dan citam nesto bzvz isto napises koliko ti zaradujes i takvih primjera ima jos sigurno na desetke...pa sta ti mislis da nekog zanima ovdje koliko ti "zaradjujes"?sta mislis da ce to procitati neka mala curica/djecak koja/i ce se htjet zato ozenit/udat s tobom?
pitam jer zbilja nerazumijem cemu toliko kurcenje s tom placicom?
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:16   #59
P.S. eh da tek sad vidio da si napisao da radis vani,znaci sigurno neki mladi -20god baustelac koji se ubija od posla da bi zaradio jedva 2000evra i sad ovdje kao svaki normalan balkanac to udvostruci i glumi seoskog frajera.
a auto 20god star je pretpostavljam neki seljo tjun bmw5..
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:59   #60
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Izgleda da ćemo pravu istinu saznati jedino kada umremo...
Slazem se u vezi ovoga
palam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.