Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2005., 15:39   #41
sto se tice prof. Ciglara, ja sam uvjerena da je on profesionalac i da svoj posao izvanredno obavlja. ukoliko se i dogodilo ono sto pricas, trebala je ta tvoja prijateljica prijaviti to...postoji milijardu traceva. ja znam da postoje korumpirani lijecnici, ali ti su manjina i zbog njih svi ostali ispadaju budale. e pa dragi moji, ako uocite neku nepravilost, prijavite ju! samo sto vas najvise boli kada se radi o zdravlju.

meni je dosta da se ljude koji su korektni i dobro rade svoj posao tretiraju kao i ono malo kukolja u zitu!

osobno korupciju ne odobravam. ali sto se tice toga da place rastu sa godinama rada, podrzavam to, jer bih prva otisla kod strucnjaka konkretnog za ginekologiju da imam nekih problema, nego kod mladog lijecnika. a onaj strucnjak je valjda zasluzio vecu placu jer rijesava i puno rizicnije slucajeve koji se drugi ne bi usudili ni lijeciti (a ni ne znaju).

u medicini je osim znanja bitno jako i iskustvo. moras obraditi mnogo ljudi da bi postao strucnjak u tom podrucju,a to ni jedan knjiga ne pomaze.

jos jednom da ponovim da se ne blate ljudi koji posteno rade svoj posao, a ako ima onih koji uzimaju mito, izvolite pa prijavite...
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 15:52   #42
Ja vjerujem da ima korumpiranih doktora i da ima onih koji imaju tarifu za operaciju, ali sam se više puta uvjerila i u to da se o davanju mita doktorima puno više priča nego što se to stvarno događa.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 16:02   #43
Quote:
Studentica kaže:
sto se tice prof. Ciglara, ja sam uvjerena da je on profesionalac i da svoj posao izvanredno obavlja. ukoliko se i dogodilo ono sto pricas, trebala je ta tvoja prijateljica prijaviti to...postoji milijardu traceva. ja znam da postoje korumpirani lijecnici, ali ti su manjina i zbog njih svi ostali ispadaju budale. e pa dragi moji, ako uocite neku nepravilost, prijavite ju! samo sto vas najvise boli kada se radi o zdravlju.

Dogodilo se dogodilo. A kome da prijavi? S kojim dokazima? Ja sam joj reka da je glupa sto mu je nakon opercije platila na sto mi je ona odgovorila a komu da se onda obratim ako mi se stanje zakomplicira? Usutila sam.

Ponavljam, znam da nisu svi isti. Sigurno ima i krasnih ljudi ali su izgleda u manjini. Ja sam svoju curicu rodila na Sv.Duhu. Svi, od lijecnika, med. sestara, cistacica su bili jako susretljivi i dragi. S druge strane mama se prije 10-ak g. operirala kod Skenderovica na sv.Duhu(platila Kurjaku ) i
Ako ima netko iz Splita moze vam nabrojiti par kardiologa koji prodaju krevete. Cijena je bila nekad 5000DM

Mozes se ti zalit kome kod hoces. Oni kojima se zalis su jednaki drek kao i oni koji ti uzimaju novce. Posteni sute i rade svoj posao.

Verice, ja ti vjerujem da si naisla na dobre doktore. Isto tako vjerujem i onima koji nisu (nesto i iz vlastitog iskustva prije Njemacke, iz iskustva rodbine i bliskih prijatelja koji mi nemaju razloga lagati).

Studentice, ti si vjerojatno jos entuzijasticna (zelim da takva i ostanes ) ali da je nesto jako trulo u hrv. zdravstvu je.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 16:09   #44
Quote:
verica kaže:
Ja vjerujem da ima korumpiranih doktora i da ima onih koji imaju tarifu za operaciju, ali sam se više puta uvjerila i u to da se o davanju mita doktorima puno više priča nego što se to stvarno događa.
to sam i ja mislila dok je krug ljudi u kojem se krecem bio zdrav.

Frendica koja je Ciglaru dala novce je prvo vracena sa Sv.Duha jer pazi sad ovo-kako moze doci na operaciju samo tako (zaboravila sam kako se zvao lijecnik). By the way, prof. Latin ju je narucila dva mj. prije (zena je tada vec bila u penziji pa nije mogla nista napraviti). Onda je otisla u polikliniku Kuva, ponovno platila sve preglede, UZV... i onda ju je Kuvacic preporucio svom frendu Ciglaru

To su sve lijecnici 'od formata' daklem, sefovi u svojim bolnicama.

Ja sam vani pa se usudim ovako pisati, neki ljudi ne zele jer nikad ne znaju kad ce im zatrebati...

Ma idem s ovog topica, samo sam se nazivcirala.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 16:23   #45
Quote:
I muz i ja smo u IT sektoru, isto se stalno obrazujemo i ulazemo u sebe (uz najbolju volju se ne mogu sjetiti ni jednog zanimanja u kojem to nije potrebno) a kad zajebemo stvar onda klijentu placamo penale. Ja bogme jos nisam cula da je netko u hrv. bolnicama za bilo sto odgovarao. U splitskoj nije to znam 100% a da sranja rade-rade.
Ne znam da li imas vlastitu firmu jer u protivnom firma placa penale. S ostalim se slazem.
Sto se vlastitog iskustva tice (nazalost zadnjih mjeseci, brojnog) mogu samo pozitivno o hrv. zdrastvenim radnicima. Dva clana uze obitelji su boravila/borave u bolnici, zadovoljni su uslugom. Nisam nista podmitio iako znam da bi neki u mojoj situaciji odavno vec posegli za kuvertom. U neku ruku, mozda to i pacijenti odrzavaju na zivotu jer da nitko nece platiti, ne bi vise isli ni naplacivati. Znam, nitko nece ganjati pravdu na zivotu i zdravlju svojih najmilijih.
Kad sve zavrsi, mislim sestrama odnjeti cvijece i doktoru bocu vina ali za ono sto cine, to je cista simbolika.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 18:24   #46
Quote:
penelop@ kaže:
to sam i ja mislila dok je krug ljudi u kojem se krecem bio zdrav.

Frendica koja je Ciglaru dala novce je prvo vracena sa Sv.Duha jer pazi sad ovo-kako moze doci na operaciju samo tako (zaboravila sam kako se zvao lijecnik). By the way, prof. Latin ju je narucila dva mj. prije (zena je tada vec bila u penziji pa nije mogla nista napraviti). Onda je otisla u polikliniku Kuva, ponovno platila sve preglede, UZV... i onda ju je Kuvacic preporucio svom frendu Ciglaru

hmm..ima 2 paradoksalne stvari. tvoja frendica je dala kojih 800 kn za samo pregled i jos 1000 kn za briseve (vjerojatno) kod privatnika, a onda joj je bilo bed prema preporuci nekog doktora (koji radi samo jednostavnije stvari kao privatnik jer mu je skupo raditi operacije), dati 5 puta vise novaca za operaciju prema njegovoj preporuci?!

druga stvar..zasto je onda isla kod nekog doktora ako je taj trazio mito (a ponavljam da sumnjam da prof. ciglar to radi, ali nema veze). mogla se jednoatsvno pokupiti i otici kod ginekologa koji to ne trazi. pa to bar nije problem..

ja osobno se sjecam da je moj djed isao na jednu operaciju ali su moji dali ne znam koliko novaca. bilo je hitno jer je djed umirao, a moj otac je zelio da ga operira najbolji i nije mu bilo zao da za toga najboljeg da novce dobrovoljno! mislim da bih i ja isto postupila buduci da znam tko je najbolji za kojeg podrucje. i platila bih doticnom doktoru. operirat ga je mogao netko drugi, ali smo mi zeljeli da dobije najbolju uslugu. dakle, to nije korupcija, buduci da smo mi odabrali kirurga i platili dobrovoljno covjeku koliko smo smatrali da je u redu.

i da mog oca treba operirati, buduci da znam tko je kakav u kojem podrucju, radje bih da ga operira najbolji. e sada, ovaj sustav zdravstva treba pruziti uslugu svima i to bi trebao pruziti.
ukoliko netko ima neke posebne zelje, onda nek plati i ode privatno!!!!

evo mojoj teti koja ima placu 2000 kn je automehanicar naplatio onu gumicu i montiranje za podizanje stakla 2000kn. to je humano? ne moram ni reci da nije imala te novce i staklo joj sada ne radi.

a nije vam bed na cigarete mjesecno dati 400 kn ako ne i vise?

da jos jednom kazem, smatram da bi svatko trebao dobiti medicinsku uslugu, ali ako je tvoja prijateljica bas htjela odredjenog ginekologa, a to nije napravila preko uputnice, nego preko neke preporuke od PRIVATNIKA), e onda ne znam....
preko uputnice ides na operaciju a ne biras tko ce te operirat. operira onaj tko ZNA. a sada netko zna bolje netko losije. netko je vrhunski kirurg, drugi je prosjek. ja bih ipak zeljela da me vrhunski operira, ali logicno je da ne mogu svi....a zdravstveno, ovakvo kakvo je ti omogucuje operaciju, a ne i da biras kirurga.
ako zelis birati uplati privatno osiguranje. eto moj frend radi u merkur osiguranju, kosta oko 2000 kn godisnje. pa biraj koliko hoces...dobivaj privatne sobe i svoj osobni tv. drzava u kakvoj se nalazimo i novci koji se izdvajaju ne omogucuju to. znate li uopce koliko kostaju lijekovi u biti? a hzzo ih pokriva.

inace evo recimo...imunoglobulini kostaju 1000 eura mjesecno...e sada hzzop to ne pokriva, a recimo u austriji pokriva. zasto? novaca nema. mi ne mozemo pratiti svjetske trendove jer nemamo bruto nacionalni proizvod ko austrija, a da ne kazemo ko amerika...


znate li koji se dio BNP-a odvaja za zdravstvo u americi ? oko 20 posto?
a u hrvatskoj?

problema je jako puno. i sve dok se sa vec postojecim novcem ne prestrukturira zdravsveni sustav, nece biti bolje pacijentima, a ni lijecnicima.

trebaju promjene da obje strane budu zadovoljnije.

evo ja sam cekala svoj ginekoloski pregled 6 tjedana u studentskoj poliklinici!!! mogla sam odmah sutra otici privatniku i platiti 500 kn. sto bih i napravila, da imam problema. papa test se ceka 2 mjeseca. ali to nije nikakva hica i necu umrijeti zbog toga. ali uvijek postoji privatnik ukoliko se nekome zuri!

evo to su neka moja razmisljanja. ali jos jednom ponavljam, ukoliko se nesto radi ilegalno, postoje sudovi i rijesite to tamo. uvijek postoji drugi ginekolog.
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 18:47   #47
Quote:
mislim da bih i ja isto postupila buduci da znam tko je najbolji za kojeg podrucje. i platila bih doticnom doktoru.
Poanta je da i ti najbolji-primaju placu. I s njome bi se trebali zadovoljiti. Ili promijeniti firmu. ILl drzavu. Kao sto moji klijenti nisu odgovorni kolika mi je placa i jesam li njome zadovoljan, tako tu odgovornost nemaju ni pacijenti spram doktora. Zamisli da frizerka kaze- gle ovo ti je cijena po cjeniku (usporedivo s onime sto moje zdrastveno placa za neku medicinsku uslugu) ALI- ja sam najbolja i zato ti meni moras ispod stola dati jos toliko i toliko inace cu te lose osisati. Pa ni jednoj nije palo na pamet!
Ili da ja idem klijentu reci ako hoce projekt na vrijeme (usporedivo s operacijom na vrijeme) nek mi plati na crno jos toliko, inace necu raditi jer ja sam STRUCNJAK. Kad bi to napravio, nisam ja nikakav strucnjak a jos manje covjek, nego obicna pizda.

Quote:
dakle, to nije korupcija, buduci da smo mi odabrali kirurga i platili dobrovoljno covjeku koliko smo smatrali da je u redu.
Ukoliko je tvoj djed imao zdrastveno osiguranje i ta usluga je tamo bila naplacena te ukoliko vam doticni lijecnik nije izdao racun. to JEST korupcija.

Quote:
da mog oca treba operirati, buduci da znam tko je kakav u kojem podrucju, radje bih da ga operira najbolji
Upravo s podmicivanjem ti podrzavas suprotnu stvar.

Quote:
a nije vam bed na cigarete mjesecno dati 400 kn ako ne i vise?
E sad ga bas bubas. Kakve veze imaju cigarete s podmicivanjem doktora? Gle ja recimo imam love i svojoj curi kupim skupi parfem, eh kak me nije sram, zakaj nisam to radije dao u dzep siromasnog kirurga koji ce ju operirati? A kak tog kirurga nije sram uzimati DUPLU cijenu za jednu te istu vrstu usluga? Jednom ju dobije placneo u vidu place a drugi put privatno.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 18:50   #48
Quote:
znate li koji se dio BNP-a odvaja za zdravstvo u americi ? oko 20 posto?
Da li ti znas kako funkcionira americko zdrastvo? Mislim mogla si naci i bolji primjer Tamo mozes krepati ako nisi u stanju sam placati zdrastveno (recimo ne radis) po tome bi oni mogli Hrvatskoj zavidjeti.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 18:57   #49
ne bih rekla da je to podmicivanje. moj djed je mogao biti operiran u xy gradu kod najboljeg kirurga, ali su rekli da nece prezivjeti operaciju, pa nisu htjeli ni pokusati. jedini tko je imao muda je bio odredjeni kirurg u zgb. nije nista trazio, mi smo njega trazili i molili da ipak proba operirat jer nitko niej bio sposoban operirati to sto je moj djed imao.
taj netko nije trazio nista. ali da smo cekali jos par dana, moj djed bi umro. hitna je omogucila prijevod odmah iz xy grada, a mi smo potrazili jedinog covjeka koji se usudio to operirati.
moj tata je taj novac dao zato sto je htio, a ne zato sto su ga trazili jer je smatrao da covjek koji je ustao u pola noci, a nije morao jer nije bio ni dezuran ni u pripravnosti, svojom dobrom voljom pomogao ako moze. a i to nisu bili neki veliki novci....to je bilo iz zahvalnosti ljudima koji su covjecni i zeljni pomoci. ljudima koji nista ne traze, a imas potrebu im dati nesto. moj otac je smatrao da je to dovoljno.


dok s druge strane, kada mi je djed lezao u bolnici, sestra se nije ni udostojila doci kada je zvonio na zvono. bila sam u srednjoj skoli i necu to nikada zaboraviti. stari joj je dao 100 DM i rekao: "samo se pojavite na zvonce". tu istu vecer sam ju vidjela u jednom disko klubu. nasmijanu. i obecala sam sebi da kada zavrsim medicinu da cu raditi makar godinu dana na njenom odjelu da je prisjetim na neke stvari. i da ju kontroliram kak radi. da se nikome tako nesto vise ne desi.
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 19:00   #50
e necu vise nista pisati. ovo je bez veze.
neki smatraju da su lijecnici gadovi, drugi da nisu.

svi imaju pravo na svoje misljenje.

ja sam za pravdu. ali pravde u nasoj drzavi nema!
u svim segmentima drustva....
ali zdravstvo najvise pogadja ljude jer ih to najvise brine.

korupcije ima svuda i treba je se rijesiti.
di je Vojky sadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 19:12   #51
Osim sto se u vezi tvog slucaja i pogleda na korupciju ne slazemo, nitko nije rekao, a najmanje ja, da su svi lijecnici podmitljivi. Neki jesu. Ja imam pozitivna iskustva (kako si to zaboravila procitati?) ali ne moraju zato svi imati takva. Ne valja ti ta osvetoljubivost, ici ces se zaposliti na odjel te seste da bi ju kontrolirala jer ona prije par godina nije dosla na zvono tvog djeda?
Mislim da ovim stavom stetis vise sebi nego toj sestri. I nisi za pravdu tako dugo dok sama dajes mito ljecnicima.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 20:00   #52
Ne znam zašto se uvijek kada se priča o liječničkim plaćama povede priča o podmićivanju. Za koje je odgovoran i onaj koji daje mito kao i onaj koji ga prima. To su stvari za USKOK, a ne za pričanje po Forumu - gdje vas netko i može tužiti za klevetu ako navodite imena. I pri tome trebate znati da u tom slučaju ovdje NISTE anonimni - Forum bi temeljem sudskog naloga morao dati vaš IP, a onda provider vaše prave podatke.

Ako vam netko traži lovu /liječnik, službenik, bilo tko/- u USKOK po označene novčanice! Velik dio korupcije u Hrvatskoj postoji jer ljudi to uzimaju kao zdravo za gotovo.

No, vratimo se temi, ovo nije pravo.

Što se mene tiče - plaće liječnika bi trebalo izjednačiti sa sudačkima - to su dvije struke koje imaju poseban zakonski status i posebnu odgovornost i trebale bi biti izjednačene - dakle - liječnik početnik u razni prekršajnog suca, specijalista sa nešto staža u razni županijskog, a vrhunski kirurg u razini suca vrhovnog suda. I to ne računajući dežurstva i prekovremeni - to je nešto van redovnog rada.

Ono što treba demonopolizirati jesu zdravstveni fondovi - tako da ja ako nisam zadovoljan uslugom priprijetim svom fondu da ću uzeti drugi, a onda on priprijeti bolnici da mogu ostati i bez para. To se tako rješava. Zamislite kada fond kaže bolnici: gubimo osiguranike radi vas, od sada ih šaljemo u drugu bolnicu! A nema državnih para za plaće...

A ne - monopolni fond i monopolna usluga. Nadalje, treba točno definirati što se dobiva kroz državno zdravstveno - a preko toga lijepo privatno osiguranje tko želi (naravno, onima koji nemaju ili su invalidi osigurati primjerenu uslugu, a drugi neka biraju hoće li dobar auto ili dobro zdravstveno).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 20:19   #53
Quote:
Studentica kaže:
hmm..ima 2 paradoksalne stvari. tvoja frendica je dala kojih 800 kn za samo pregled i jos 1000 kn za briseve (vjerojatno) kod privatnika, a onda joj je bilo bed prema preporuci nekog doktora (koji radi samo jednostavnije stvari kao privatnik jer mu je skupo raditi operacije), dati 5 puta vise novaca za operaciju prema njegovoj preporuci?!

druga stvar..zasto je onda isla kod nekog doktora ako je taj trazio mito (a ponavljam da sumnjam da prof. ciglar to radi, ali nema veze). mogla se jednoatsvno pokupiti i otici kod ginekologa koji to ne trazi. pa to bar nije problem..

Sto ti nije jasno? dala bi sve da rijesi problem s kojim vise nije mogla zivjeti a to je bio jedini nacin. Osim toga cijenu joj je priopcio tek nakon operacije
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 20:30   #54
Quote:
Vojky kaže:
Ne znam zašto se uvijek kada se priča o liječničkim plaćama povede priča o podmićivanju. Za koje je odgovoran i onaj koji daje mito kao i onaj koji ga prima. To su stvari za USKOK, a ne za pričanje po Forumu - gdje vas netko i može tužiti za klevetu ako navodite imena. I pri tome trebate znati da u tom slučaju ovdje NISTE anonimni - Forum bi temeljem sudskog naloga morao dati vaš IP, a onda provider vaše prave podatke.


To joj ne bio bio problem Jer nije kleveta. Ima sve nalaze i papire a muz je bio prisutan kad su davali lovu
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 20:47   #55
Niti meni te priče sa mitom nisu jasne. Kao da se mito i pokloni uračunavaju u normalnu praksu, pa se tretiraju kao normalan dio zarade jednog liječnika Evo neki dan u onu emisiju T. Ladišića na TV-u nazove čovjek koji kaže da što doktori imaju štrajkati kad ionako primaju mito. Pa to je kao da kažeš doktorima lijepo se vi zadovoljite malom plaćicom a uzimajte sa strane

I argument sa dežurstvima mi nije jasan. Pa svatko tko radi u smjenama, popodne i noću to dobije posebno plaćeno. Evo kod mene u firmi ima ljudi koji rade popodnevnu i noćnu smjenu, imaju SSS, a ukupna zarada im je veća od moje.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 20:50   #56
Quote:
verica kaže:
Niti meni te priče sa mitom nisu jasne. Kao da se mito i pokloni uračunavaju u normalnu praksu, pa se tretiraju kao normalan dio zarade jednog liječnika Evo neki dan u onu emisiju T. Ladišića na TV-u nazove čovjek koji kaže da što doktori imaju štrajkati kad ionako primaju mito. Pa to je kao da kažeš doktorima lijepo se vi zadovoljite malom plaćicom a uzimajte sa strane

I argument sa dežurstvima mi nije jasan. Pa svatko tko radi u smjenama, popodne i noću to dobije posebno plaćeno. Evo kod mene u firmi ima ljudi koji rade popodnevnu i noćnu smjenu, imaju SSS, a ukupna zarada im je veća od moje.

Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 12:47   #57
Quote:
penelop@ kaže:
To joj ne bio bio problem Jer nije kleveta. Ima sve nalaze i papire a muz je bio prisutan kad su davali lovu
Ne postoji pravomoćna presuda (a postojanje kazenenog djela može ustanoviti samo sud) - stoga ono što iznosiš je kleveta.

Ako ti je netko tražio mito - onda je za to nadležna policija, Državno odvjetništvo i USKOK.

Inače, ti si ta koja javnim pričanjem možeš doći u situaciju da dobiješ novčanu pa i zatvorsku kaznu, i još platiš par desetaka tisuća kn odštete.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 13:01   #58
Quote:
verica kaže:
[B]Niti meni te priče sa mitom nisu jasne. Kao da se mito i pokloni uračunavaju u normalnu praksu, pa se tretiraju kao normalan dio zarade jednog liječnika Evo neki dan u onu emisiju T. Ladišića na TV-u nazove čovjek koji kaže da što doktori imaju štrajkati kad ionako primaju mito. Pa to je kao da kažeš doktorima lijepo se vi zadovoljite malom plaćicom a uzimajte sa strane
I meni to nije jasno. Slično kao kada na Politici kažem da je problem u državnoj upravi to što je teško naći kvalitetne ljude za pomoćnike (jer u privredi obično imaju više od tih 9.500-10.000 kn i sigurniji posao od pomoćnika), onda kažu "pa ti se namire sa strane". Takvim razmišljanjem se samo potiče stanovište da je korupcija nešto normalno, skoro kao kusur koji se daje konobaru.

Inače, da napomenem - onaj koji ponudi mito - može biti kažnjen na istu kaznu kao i onaj koji ga primi! Jer ovaj prvi je u tom slučaju - podstrekač kaznenog djela!

Quote:
I argument sa dežurstvima mi nije jasan. Pa svatko tko radi u smjenama, popodne i noću to dobije posebno plaćeno. Evo kod mene u firmi ima ljudi koji rade popodnevnu i noćnu smjenu, imaju SSS, a ukupna zarada im je veća od moje.
Ni meni. Imam prijatelja, radi u rađaoni (dakle, nema spavanja na dežurstvu) i zaradi više od mene ukoliko odradi preko 5-6 noćnih smjena! Ali, ja mu uopće ne zavidim na tome, treba to izdržat.

Isto kao što ne zavidim na dodacima ljudima bilo koje struke koji rade za Božić, Novu Godinu ili neki drugi blagdan....
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 13:56   #59
Quote:
Studentica kaže:

ja osobno se sjecam da je moj djed isao na jednu operaciju ali su moji dali ne znam koliko novaca. bilo je hitno jer je djed umirao, a moj otac je zelio da ga operira najbolji i nije mu bilo zao da za toga najboljeg da novce dobrovoljno! mislim da bih i ja isto postupila buduci da znam tko je najbolji za kojeg podrucje. i platila bih doticnom doktoru.
ovo je nekako u suprotnosti s ovim:
Quote:
Vojky kaže:
I
Inače, da napomenem - onaj koji ponudi mito - može biti kažnjen na istu kaznu kao i onaj koji ga primi! Jer ovaj prvi je u tom slučaju - podstrekač kaznenog djela!
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 15:48   #60
Quote:
Vojky kaže:
Ne postoji pravomoćna presuda (a postojanje kazenenog djela može ustanoviti samo sud) - stoga ono što iznosiš je kleveta.

Ako ti je netko tražio mito - onda je za to nadležna policija, Državno odvjetništvo i USKOK.

Inače, ti si ta koja javnim pričanjem možeš doći u situaciju da dobiješ novčanu pa i zatvorsku kaznu, i još platiš par desetaka tisuća kn odštete.
Ovo stoji i činjenica jest da se čitav primjer mogao navesti bez spominjanja imena i prezimena liječnika - ako već dotična nije o tome spremna svjedočiti na sudu, odnosno prijaviti ga.

S druge strane, tek kad se netko tvoj nađe u smrtnoj opasnosti ili ga gledaš kroz koje patnje prolazi u svojoj bolesti, razumni potezi su rijetki. Pri tome mislim na davanje famoznih plavih kuverata.
Spreman si učinit sve, dolsovce sve, preokrenut čitav svijet ako treba pa i "platit" uslugu samo da ga izvučeš.

Riječ je o osjetljivim stvarima, nezamislivim emocijama i ljudi tu redovito razmišljaju srcem a ne glavom. Najmanje što im treba jest osuda i spike "tko ti je kriv" i ono "što ga ne prijaviš".

Prijaviti korupciju u vremenu i državi u kojoj su sve žive strukture preplavljene njome ravno je utopiji.

S druge strane, samo probajte nekog liječnika tužiti npr. za nesavjesnost u poslu zbog koje je nečije zdravlje trajno oštećeno i sigurno ćete doživjeti debakl. Liječnici se drže poput talijanske mafije.

Jedan od najeklatantnijih primjera je onaj slučaj rodilje koja je umrla na Svetom Duhu. Što sve njezina obitelj nije prošla samo da bi se pokrenula istraga. Sve to skupa ljude obeshrabruje i posežu za "najbezbolnijom" varijantom - mito, "nagrada", whatever...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.