Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 01:55   #1
Cinkova mast na lice i u krevet

Prvo da pozdravim sve jer sam novi na forumu.

Zanima me dali je pametno namazat cinkovu mast po licu i tako legnut u krevet, jer imam dosta pristica i neda mi se jednog po jednog mazat pastom.

Ujutro samo saperem sa Clean&Clear i čekam rezultate

Njusskallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 02:06   #2
Sumnjam da je to baš pametno, jer cinkova pasta jako isušuje kožu.
A ako se koža s nečim isušuje onda kao zaštitu proizvodi još više sebuma pa bi ti mogli izbiti novi prištići.
Barem ja to tako mislim.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 14:20   #3
zinkova mast

imam dosta godina, al isto tako sam i prošla svašta sa licem glede prištića.cinkovu mast maži samo na taj dio gdje imaš prištiće...al u apotekama trešnjevka imaš odličnu pastu za akne....slična cinkovoj masti (koja joj je vjerojatno i osnova) ali još djelotvornija. to možeš bez problema nositi na faci cijeli dan i noć :P
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:26   #4
Quote:
Digitalna kaže: Pogledaj post
imam dosta godina, al isto tako sam i prošla svašta sa licem glede prištića.cinkovu mast maži samo na taj dio gdje imaš prištiće...al u apotekama trešnjevka imaš odličnu pastu za akne....slična cinkovoj masti (koja joj je vjerojatno i osnova) ali još djelotvornija. to možeš bez problema nositi na faci cijeli dan i noć :P
hvala puno
Njusskallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 20:22   #5
joj ak isušuje bolje nemoj, tak sam si ja spalila kožu
kad je bio popularan onaj oxi gel ak se sjećate, ja ga idiot ostavila cijelu noć-a drugi dan bi se bila objesila-tek kamilica pomogla;a kad se sjetim - ne znam zakaj sam ga stavljala-lice mi je bilo savršeno čisto-a onda su nekak i počeli problemi!rađe stavljaj samo na bubuljice
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:14   #6
e ima te cink. masti u čk ???
Cheer_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 11:17   #7
Quote:
Digitalna kaže: Pogledaj post
imam dosta godina, al isto tako sam i prošla svašta sa licem glede prištića.cinkovu mast maži samo na taj dio gdje imaš prištiće...al u apotekama trešnjevka imaš odličnu pastu za akne....slična cinkovoj masti (koja joj je vjerojatno i osnova) ali još djelotvornija. to možeš bez problema nositi na faci cijeli dan i noć :P


ja imam pun nos i čelo pubertetskih prištića..please help izgleda užasno... stvarno trebam pomoć... znate možda nekaj za to ???
Cheer_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 11:43   #8
Ja sam znala cinkovu mast namazati kao masku i držati po sat vremena, a nekad sam i tako spavati otišla. Meni od nje prištići ne prolaze, nekad mi zna i pogoršati stanje. I uopće mi ne isušuje kožu. Ali jedno vrijeme mi je dobar bio SOS stic Gatineau. Oko 150kn ali vrijedi, i dugo traje. Makar, moj je savjet - dermatologu. Ne postoje jeftina i brza rješenja za problematičnu kožu. A isprobavanjem svega i svačega na svoju ruku možeš si samo pogoršati situaciju. Vjeruj mi. Probala sam milijun i jednu kremu i od prištića došla do akni. Sad sam opet na fazi pubertetskih prištića, ali iz hormonalnih razloga.
Santiene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 12:44   #9
Quote:
Santiene kaže: Pogledaj post
Ja sam znala cinkovu mast namazati kao masku i držati po sat vremena, a nekad sam i tako spavati otišla. Meni od nje prištići ne prolaze, nekad mi zna i pogoršati stanje. I uopće mi ne isušuje kožu. Ali jedno vrijeme mi je dobar bio SOS stic Gatineau. Oko 150kn ali vrijedi, i dugo traje. Makar, moj je savjet - dermatologu. Ne postoje jeftina i brza rješenja za problematičnu kožu. A isprobavanjem svega i svačega na svoju ruku možeš si samo pogoršati situaciju. Vjeruj mi. Probala sam milijun i jednu kremu i od prištića došla do akni. Sad sam opet na fazi pubertetskih prištića, ali iz hormonalnih razloga.

meni se stanje poboljša kad sam na moru ali nikad ne nestanu potpuno... lakše mi je riješit se običnih prištića ali ja imam milijun potkožnih....
Cheer_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 12:47   #10
Cheer_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.