Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2014., 14:40   #321
Vidim nije bas aktivna tema ali pokusat cu
Jel ima netko savjet za neku lijepu penjacicu koja ne cvjeta (radi kukaca, i tako imamo zutu zgradu ), uspjevala bi u tegli na jugoistocnoj strani i po mogucnosti je zimzelena?
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 10:54   #322
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Vidim nije bas aktivna tema ali pokusat cu
Jel ima netko savjet za neku lijepu penjacicu koja ne cvjeta (radi kukaca, i tako imamo zutu zgradu ), uspjevala bi u tegli na jugoistocnoj strani i po mogucnosti je zimzelena?
a onda uzmi neku od vrsta brsljana tj Hedere
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 14:01   #323
brsljani su zimzeleni? : odlazi guglat:
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 14:26   #324
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
brsljani su zimzeleni? : odlazi guglat:
a reci da nisu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 14:33   #325
Zna netko kako se zove ova biljka što raste na banderi?

Listopadna je.


https://www.google.hr/maps/@45.82139...iMFQQ-JhRg!2e0
papinijanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 17:59   #326
malo mi je slika nejasna, meni se čini da je lozica

https://www.google.hr/search?q=lozic...w=1920&bih=985
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 08:51   #327
Puzavac koji duuuuugo cvate

Pozdrav,

imam ružnu šupu u dvorištu, ali ne mogu je srušti jer je trebam!
Oko nje bih zasadio puzavac ali svi puzavci koje imaju moji roditelji prijatatelji, kumovi :-), vrlo kratko cvatu. Par dana i gotovo. Volio bih neki koji cvate kroz cijelu toplu sezonu, ili barem veći dio.
Postoji li takvo nešto?

Hvala unaprijed :-)
Porez.Obveznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:26   #328
imas clematis, campsis, ukrasni slak, lonicera, bougainvillea(ako si sa mora)... proguglaj sta ti se najvise sviđa.
Botia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 18:41   #329
Quote:
Porez.Obveznik kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam ružnu šupu u dvorištu, ali ne mogu je srušti jer je trebam!
Oko nje bih zasadio puzavac ali svi puzavci koje imaju moji roditelji prijatatelji, kumovi :-), vrlo kratko cvatu. Par dana i gotovo. Volio bih neki koji cvate kroz cijelu toplu sezonu, ili barem veći dio.
Postoji li takvo nešto?

Hvala unaprijed :-)
tekoma gusta i cvate cijelo ljeto ...I još ju nemoraš kupovati samo iskopaš negdje ili zamoliš da ti daju mladicu...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 10:08   #330
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
tekoma gusta i cvate cijelo ljeto ...I još ju nemoraš kupovati samo iskopaš negdje ili zamoliš da ti daju mladicu...
A onda je toliko invanzivna da je ne možeš iskorijeniti
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 18:57   #331
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A onda je toliko invanzivna da je ne možeš iskorijeniti
pa to čovjek i traži da sakrije šupu. sve ostalo sporije raste nije tak gusto i slično. s tekomom bu sakrio šupu u dvije godine...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 21:58   #332
Jedno je sakrit šupu a drugo je čupati izdanke svugdje po dvorištu i kod susjeda. To se dogodilo mojoj frendici koja ne zna kako da je iskorijeni u vrtu.
Moja je u velikoj kanti i sasvim joj je dobro.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 00:08   #333
Quote:
Porez.Obveznik kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam ružnu šupu u dvorištu, ali ne mogu je srušti jer je trebam!
Oko nje bih zasadio puzavac ali svi puzavci koje imaju moji roditelji prijatatelji, kumovi :-), vrlo kratko cvatu. Par dana i gotovo. Volio bih neki koji cvate kroz cijelu toplu sezonu, ili barem veći dio.
Postoji li takvo nešto?

Hvala unaprijed :-)
Zar baš mora biti puzavi cvijet?
Posadi si Hmelj,on ti ionako krene u rano proljeće,pusti svoje plodove koji izgledaju kao cvijet,gusto je,kontroliraš ga u širinu i visinu koliko hoćeš i drži se do prvog mraza a možda i duže.Jako izdržljiva biljka koja se sama pokreće kao što rekoh u rano proljeće
kalaflox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:52   #334
Puzavac koji duuuuugo cvate

Hvala svima na odgovorima. Proguuuglat ću prema nazivima koje ste mi napisali pa odlučit..... Ili postavit pokoje podpitanje :-)
Porez.Obveznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:10   #335
Da ne otvaram posebnu temu, nadovezat ću se tu sa svojim pitanjem.

Kako najjednostavnije do velikog bršljana?

U šumi 100 metara od kuće rastu bršljani i penju se po drveću... na proljeće sam uzeo reznice i popikao ih kraj ograde. Reznice sam rezao na otprilike 20 cm. zadnji par listova sam ostavio gore, a ostatak reznice sam stavio u vodoravno u zemlju. od 10 komada svih 10 se primilo. Međutim, do danas su uspjeli narasti svega nekoliko centimetara. maximalno 10 cm.

E sad pošto je meni tih 10 reznica trebalo popuniti ogradu od 2 metra dužine i 1.5 metara visine sad si postavljam pitanje. ima li smisla ostaviti te bršljane do slijedeće godine ili je bolje da odem u šumu i iskopam več velike bršljane koji se penju po drveću?

Ima li kakve nade da će druge godine ti već posađeni bršljani brže rasti?
Ima li tko kakve savjete kako preseliti več veliki bršljan iz šume u dvorište. I kad bi to bilo najbolje napraviti (jesen/proljeće)?


Uvjet: mora biti baš bršljan jer je zimzelen i lijepo mi izgleda
josipjosip2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 13:46   #336
Bršljan i lozica zajedno

zna li netko:

mogu li u liniji naizmjence posaditi jedno do drugog:

bršljan (HEDERA HELIX)

i trolisnu lozicu (PARTHENOCISSUS TRICUSPIDATA)

nakojem razmaku bi trebale biti sadnice?


i koja je osnovna razlika trolisne i peterolisne lozice (osim broja listova)?

hvala!
intergalaktickapic_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 21:22   #337
Jel postoji koja penjacica da se sad posadi (ne sjeme, nego da kupim formiranu biljcicu) i da uživam u hladovini za 3,4 mjeseca?
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:13   #338
Pozdrav,
vec dvije godine imam "dipladenia sundaville", nalazi se na suncanom mjestu, pored prozora, ne zaljevamo ju previse, no ona vec godinu i po dana samo raste u vis i ne cate. Nema nikakviz znakova bolesti, nekoliko listova se susi...
planiram ju ovih dana presaditi u novu zemlju i razmisljala sam o tome da ju obrezem do 20 cm iznad tla. no, nisam uspjela naci nekikonkretan odgovor na netu pa bih molila osobu sa iskustvom da mi predlzi sto da napravim sa njom.

lp
puppy
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 12:03   #339
Odreži je ali ne tako nisko. Nisi napisala koliko ti je sada visoka...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 16:57   #340
helou, zna li netko možda kako tekomu oblikovati u drvo, da izgleda odprilike ovako: http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-26212014.jpg ?
OčiBojeMeda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.