Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 14:48   #2001
A valjda već i ovi iz inozemstva znaju kako je u kojoj zemlji, pa su pametno to napisali
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:29   #2002
aaaaaaa

imam problem..ovaj vikend sam bila kod dečka i imali smo nezaštićene odnose...bio mi je 4 dan menstruacije kad sam došla a obično bi menstruacija traje po 6/7 dana,tj.bude još tragova..ali nakon sexa nisam više imala iscjedak,ni dan poslije..nije svršavao u meni,pa bi me zanimalo da li postoji šansa da sam ostala trudna ili sam jednostavno paranoična
nakon koliko vremena se dobivaju prvi simptomi trudnoće i kada da napravim test za trudnoću...
hvala....
paranoična22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:41   #2003
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovat, ista stvar i kod mene! nakon skoro godinu dana pokušavanja počela sam piti cink i vitamin e i nakon mjesec je bio plus. sad jel to pomoglo ne znam
Možete mi please napisati koji cink ste pile i koliko miligrama, i od kojeg proizvođača ako se to smije napisati ?
Mi pokušavamo skoro godinu dana i ništa, prije nekih pretraga probala bi još sa cinkom jer sam čula da je nekima pomogao
the lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:43   #2004
Quote:
nora.fora kaže: Pogledaj post
Nije da smo se MM i ja nešto pretjerano trudili ali nismo koristili kontracepciju 8 od 10 godina koliko smo zajedno i tek sam u 12mj prošle godine uspijela začeti. Dvije mjesečnice prije kasnile su i bile užasno bolne a situacija je općenito bila strahovito stresna, većinom radi posla i preseljenja. Bila sam užasno umorna od svega a i MM. Kako je krenula priča o gripi, uvela sam nam tablete cinka svako jutro kao preventivu. Ja "krivim" dodatni unos cinka! Možda se nekome ovo čini glupo, ali to je jedina promijena koju smo uveli (preseljenje je bilo blok zgrada dalje ). Možda nije loše provjeriti stanje cinka u organizmu. Možda nekome nešto ovako banalno pomogne!
I noru.foru bi molila istu inforamciju!
the lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:56   #2005
ajme stvarno se ne sićam al znam da nije bilo na recept nego se kupe tablete! a važno ti je uzimat b6 i b12 vitamin, najbolje da uzimaš multivitamine! ja sam pila taj cink par dana i multivitamine i odmah brzo sam zatrudnila.i muž ih je pio isto
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 19:27   #2006
Quote:
paranoična22 kaže: Pogledaj post
imam problem..ovaj vikend sam bila kod dečka i imali smo nezaštićene odnose...bio mi je 4 dan menstruacije kad sam došla a obično bi menstruacija traje po 6/7 dana,tj.bude još tragova..ali nakon sexa nisam više imala iscjedak,ni dan poslije..nije svršavao u meni,pa bi me zanimalo da li postoji šansa da sam ostala trudna ili sam jednostavno paranoična
nakon koliko vremena se dobivaju prvi simptomi trudnoće i kada da napravim test za trudnoću...
hvala....
Ne možeš ostati trudna. Da bi došlo do oplodnje moraju biti prisutni idealni uvjeti: zrela jajna stanica, normalan spermij i funkcionalno prohodni putevi za susret i putovanje spolnih stanica. Oplodnja je moguča ako ima par spolni odnos 3 dana prije ovulacije (ovulacija je 14 dan ciklusa), a do nje ne dolazi ako je spolni odnos iza ovulacije. To je zato jer je funkcionalna sposobnost jajne stanice kratka, dok spermiji ostanu u genitalijama žene sposobni za oplodnju 3 dana (čekaju do ovulacije kada se oslobodi zrela jajna stanica-ta dolazi u jajovod 2-3 sata iza ovulacije).Iza toga putuje oplođena jajna stanica do maternice, tad se ugnijezdi u endometrij (sluznicu) i počinje se tvoriti hormon trudnoče beta hcg-tako da test možeš napraviti tu negdje, 6-7 dan iza ovulacije.
evelin86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 10:09   #2007
evelin86... sorry,ali ovulacija se ne mora dogoditi samo 14 dan!!

paranoična22 vjerojatnost da si trudna je minimalna,ali ne i nemoguća!
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:22   #2008
Opisala sam za normalan menstruacijski ciklus - za ženu koja ima ciklus dug 28 dana. Tu je največa vjerojatnost trudnoče između 10 i 17 dana ciklusa. Normalno da sve žene nemaju normalne cikluse, kod nekih su čak i anovulatorni.

Zadnje uređivanje evelin86 : 13.06.2011. at 17:02.
evelin86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 07:56   #2009
Quote:
evelin86 kaže: Pogledaj post
Opisala sam za normalan menstruacijski ciklus - za ženu koja ima ciklus dug 28 dana. Tu je največa vjerojatnost trudnoče između 10 i 17 dana ciklusa. Normalno da sve žene nemaju normalne cikluse, kod nekih su čak i anovulatorni.
To što si navela je istina,ali u gornjem postu si rekla curi: Ne možeš ostati trudna... i objašnjenje. (pa sam zato postala tvoj komentar)
Mislim ne želim se prepucavat,samo kažem.
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:38   #2010
Naravno da se ne prepucavamo. Šteta da se ta cura nije više uključila u debatu. Ako ima normalan ciklus ne može ostati trudna, to sam mislila. Sad bi ona trebala sama izračunati koliko joj traju ciklusi. Ako joj traje ciklus npr 20 dana,a ima menstruaciju po 7 dana mogučnost za oplodnju postoji (pri spolnom odnosu 4 dan menstruacije), ako sam dobro izračunala..
evelin86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:18   #2011
Quote:
evelin86 kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne prepucavamo. Šteta da se ta cura nije više uključila u debatu. Ako ima normalan ciklus ne može ostati trudna, to sam mislila. Sad bi ona trebala sama izračunati koliko joj traju ciklusi. Ako joj traje ciklus npr 20 dana,a ima menstruaciju po 7 dana mogučnost za oplodnju postoji (pri spolnom odnosu 4 dan menstruacije), ako sam dobro izračunala..
Tako nekako...
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 16:30   #2012
Ovo gore, vezano za cink - ja pijem Prenatal, koji već sadrži nešto cinka, 25 mg, no imam i samo cink u kapsulama. Ima li potrebe piti i jedno i drugo ili je Prenatal dovoljan?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 09:37   #2013
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ovo gore, vezano za cink - ja pijem Prenatal, koji već sadrži nešto cinka, 25 mg, no imam i samo cink u kapsulama. Ima li potrebe piti i jedno i drugo ili je Prenatal dovoljan?
25mg je sasvim dovoljno..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 07:39   #2014
Bok cure! Nova sam na forumu. MM i ja se trudimo od početka godine i evo napokon PLUS!!!! Ja sam zadnja dva mjeseca počela piti vrkutu i marulju, a mužu sam davala cink šumeće, pa sad je li to što pripomoglo.Ali bih napomenula da sam se i ja malo opustila ovaj zadnji mjesec, nisam toliko bila opterećena, upisala se na aerobik i malo skrenula misli i evo bebice....
doloress1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 23:20   #2015
vjerojatno. ja sam pila cink i multivitamine ali sam zatrudnila baš onaj mjesec kad nisam očekivala niti se nadala pa sam baš bila opuštena
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 08:13   #2016
drama queen je začeta baš u mjesecu kad sam bila nervozna (cak mi i prolaktin bio na gornjoj granici), bila sam u očajnom stresu i u prvom i u drugom dijelu ciklusa
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 23:04   #2017
Nadam se da će ovo ljeto i opustenost uroditi plodom jer se trudimo i trudimo ali ne ide..
tiffany_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 13:04   #2018
Eto, samo da se javim, muž i ja radimo na bebi oko 9 mjeseci i ništa

Već sam nekoliko puta sanjala da sam trudna, čak se i probudila s rukom na trbuhu

Imali smo dosta stresnih situacija u međuvremenu, useljavanje u stan, vjenčanje... Zbog tih stresova mi je drastično pao imunitet.

Pokušavam se opustiti i ne misliti na to stalno, a onda vidim ili čujem da je netko zatrudnio i dođu mi suze na oči. Postala sam ljubomorna na te žene, koliko god mi je drago zbog njih.

Ne pijem još nikakve čajeve, tablete, ništa, nisam čak niti bila kod doktora radi toga jer smatram da je najvažnije opustiti se i ne forsirati ali 9 mjeseci mi se čini već dosta.

Jel pametno tražiti ginekologa da mi propiše nešto ili da malo pričekam još? Frendica je pila one neke tablete za pospješivanje trudnoće i uspjelo joj je nakon 2 mjeseca. Sveukupno su oni pokušavali oko godinu i pol dana.

Možda samo dramatiziram i sve će doći samo od sebe, kada se opustim, a možda muž ili ja imamo neki zdravstveni problem koji se tiče toga pa zato ne uspijevamo...

Ali nas natjerati kod doktora... sjekirama samo...

Edit: nadam se da ova Jonasova teorija služi nečemu
__________________
*Real eyes realize real lies!!*

Zadnje uređivanje Pandorah : 05.07.2011. at 13:57.
Pandorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 15:35   #2019
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Frendica je pila one neke tablete za pospješivanje trudnoće i uspjelo joj je nakon 2 mjeseca.
koje su to
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 23:57   #2020
Vjerojatno klomići
Pandorah i ja sam pitala ginićku prošle godine pa mi propiše te tablete ali ona je rekla da to tako ne ide,da prvo muž mora ići na spermiogram da se vidi jel to ok,ako je s nim sve ok onda ti krećeš s pretragama
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.