Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2005., 15:07   #61
godinama sam pila diane 35 kao terapiju zbog policisticnih jajnika.lijek nikad nisam placala.
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 15:15   #62
diane su lijek za PCOS i androgenizaciju il tako neki sličan prekrasan pojam. nigdje na njima ne piše da su kontracepcija. piše negdje da za vrijeme uzimanja nije potrebno koristit drugu kontracepciju jer sprečavaju ovulaciju, al to im nije primarna namjena. i imaju tolko potencijalnih nuspojava, tolko povećavaju potencijalan rizik od stvaranja krvnih ugrušaka i pizdarija, da, nek se nitko ne osjeti osobno pogođenim, al fakat mislim da moraš bit glup ko točak da to piješ ko kontracepciju. ja se iskreno nadam da ih, kad mi prođe godina dana terapije, neću više morat pit i da ću se moć prebacit na neš lakše.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 15:36   #63
Quote:
Tinchi kaže:
Čak znam cure koji imaju blaži PCOS pa piju druge tablete.
moj se ne vidi na ultrazvuku , slala me na analizu hormona i rekla da bolje da pijem sad diane godinu dana nego da za par godina bude frkapanika kad budem htjela zatrudnjet, a ne budem mogla, i meni ta logika skroz ok. ja oćem imat bebe i super mi imat ginekologicu koja o tome vodi računa.

al pit ih iz čistog mira..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 17:08   #64
Quote:
Paw kaže:

Jesi ju pitala? Usporedite sastav na kutiji, dovoljno će joj biti da se uvjeri što pije.
Nekad su se zbilja Diane izdavale za kontracepiju, ali sada kada su došle nove stvari na tržite, zbilja nema potrebe kljukati se extra hormonima.

To je moje mišljenje, al uvijek kažem... ako nekome paše... što ga uvjeraviti u suprotno... iako mi je čudno da joj ih je gin. preporučio isključivo za kontracepciju
Ovako, ta cura mi zaista nikad nije spomenula da ima ikakve probleme i zaista ne vidim gdje bi bio bed da to spomene jer smo prvenstveno razgovarale o kontracepciji.

E sad, vjerujem kako bi bilo malo prevelika slučajnost uzevši u obzir kako i njezina cimerica (obje iz Virovitice) treba dobiti te Diane kao kontracepciju, jer, rekel su mi da kod njih taj jedan gin u Vt propisuje samo Diane.

To se dobro sjećam kad mi je frendica rekla. I sad zaista ne kužim, bit će da je u ginu stvar jer znam da moja frendica zaista nema nikakvih problema tako da joj ne treba nikakva terapija.

Budem joj rekla ovo što ste mi tu rekle. Hvala.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 17:55   #65
E da sam znala da ne moram plaćati Diane! Meni moj gin nije ni spomenuo da to ne bih trebala plaćati niti mi je idiot objasnio kak spada imam li ili nemam policistične jajnike. Nasrao mi je nešto o cistama i da kak mene kao nešt boli, a mene fakat nikad niš u životu ne boli i tak. Ne želim ih više pit. Stvorile su mi averziju prema hormonalnim tabletama uopće. Tak su me pucale na raspoloženje da to nije normalno. Mislila sam - Isuse, sad znam zakaj su žene tak iskompleksirane!
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 18:22   #66
Quote:
bliss kaže:
E da sam znala da ne moram plaćati Diane! Meni moj gin nije ni spomenuo da to ne bih trebala plaćati niti mi je idiot objasnio kak spada imam li ili nemam policistične jajnike. Nasrao mi je nešto o cistama i da kak mene kao nešt boli, a mene fakat nikad niš u životu ne boli i tak. Ne želim ih više pit. Stvorile su mi averziju prema hormonalnim tabletama uopće. Tak su me pucale na raspoloženje da to nije normalno. Mislila sam - Isuse, sad znam zakaj su žene tak iskompleksirane!
Ovakve debile bi ja nakljucala mutagenim preparatima.

(previše SF stripova u mladosti, jebiga )
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:12   #67
Quote:
bliss kaže:
E da sam znala da ne moram plaćati Diane! Meni moj gin nije ni spomenuo da to ne bih trebala plaćati niti mi je idiot objasnio kak spada imam li ili nemam policistične jajnike
pa jesi li pitala?

meni je stavila pred mene sliku s ultrazvuka i pokazivala mi šta mi je šta. čist informativno.
a kad sam joj donijela nalaz s nuklearne mi je rekla da imam PCOS i da se to vidi iz toga što mi ovog hormona treba bit manje nego onog tamo a meni ga ima više. i testosteron treba bit između tolko i tolko a moj je tolko.
a od diana sam prvih pol mjeseca pijenja imala libido na apsolutnoj nuli i to me silno deprimiralo.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 21:21   #68
meni su diane odlicne..
rade mi cuda za ten i kosu koja je ispadala prije diana u pramenovima....
al eto ni nakon 5 godine jos uvijek nemam menge..osim kad pijem tablete..
ok lazem..dodje onak sama od sebe jednom do dva puta godisnje..vec cu pomisliti da ja imam neki cudni ciklus od 5-6 mjeseci

inace nakon 4 mjeseca koristenja zadnje ture mi je sex bio totalno mucenje.. navlaziti se nisam mogla ni pod razno..toliko da sam presla na lubrikante jer drugacije nije islo....

al to mi se dogodilo jedino u toj turi i vise nikad.. (inace pila sam vec 4 ture po 6 mjeseci)
nadam se da se nece ponoviti..
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 23:52   #69
Čekaj Elektra, osušiš se i to je to? Amen? Gotovo?

Ne znam, ja se osušim ali se uspijem opet navlažiti Zato nisam pretjerano obraćala pažnju na to

Paw, možda su Diane sado-mazo tablete Imam i ja razne.. hm.. porive
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 23:56   #70
Quote:
Tinchi kaže:
Čekaj Elektra, osušiš se i to je to? Amen? Gotovo?

Ne znam, ja se osušim ali se uspijem opet navlažiti Zato nisam pretjerano obraćala pažnju na to

Paw, možda su Diane sado-mazo tablete Imam i ja razne.. hm.. porive
Ma daleko od toga da se ne uspijem opet navlažiti. Nego, za to opet treba sve ispočetka. Dobro, ne skroz skroz ali ono, živcira me to. Ja bi to samo nastavila al se ona ne da

I sad ne znam.. jel stvarno moguće da je to od pilula? Ja ih stvarno dugo pijem i nikad nisam išla za tim, ali sad kad pogledam unatrag...
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 00:01   #71
Quote:
Tinchi kaže:
Paw, možda su Diane sado-mazo tablete Imam i ja razne.. hm.. porive
čovjeće pa kud to vodi... ono postat ću sadist, baš neki dan gledam na Explozivu jednu reportažu o tim sado-mazo spikama, što mi se oduvijek gadilo... a sad mi se počelo sviđati... ono lupka te bičem i onda naglo... ok ovo mi je vrijeme pred mengu kada sam napaljena ko jarebica, ne bih dalje
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 20:56   #72
Sjajan topic s mnogo odgovora .Svaka cast.

Sada curi mogu prenjeti svo znanje fino zajedno s iskustvom forumasica.

Bas ste me razveselile .

Naime ja umjesto svoje cure ,koja nije baš na ti s kompovima i ima loshu vezu (internet naravno ) , istražujem te nuspojave i to na poslu kad nema posla.
Ona je pila diane 35 zbog cisti i sad su gotove ciste pa bi nakon pauze od tri mjeseca pocela neke nove i ja sam joj preporucio Jasmin

Jos kad sam ovaj topic procitao sjajno

Keep up the good work
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 20:32   #73
Ja sam pila Diane zbog neredovitih mengi (5-6 puta godišnje) i pojačane dlakavosti i sad nakon godinu i pol što ih redovito pijem, stanje se super popravilo.Ali, dobih par kg viška i celulit kojem inače nisam sklona.Iako pazim što jedem i bavim se sportom par puta tjedno stalno se osjećam napuhano i imam dojam da sam sve veća.
Htjela bih prijeći na neke druge a opet se troumim jer nemam nikakve druge nuspojave osim ovih navedenih.
A čitala sam baš na ovom forumu da Diane nisu tako bezazlene...
Što da radim?
__________________
Srce ima više soba nego kurvinski hotel.
LaMaitresse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 05:08   #74
pliz help!!
pijem diane vec neko vrijeme ali sa prekidima.pila sam preko ljeta pa u 9om mjesecu nisam i od 10og pijem opet.sad sam na drugom pakovanju.ovaj mjesec sam pila i antibiotike u isto vrijeme.trenutno sam na 13oj piluli.
prije 3 dana sam fulala popiti ali samo za sat i po.
od tad me nocu uhvati lagana mucnina a prije pola sata (4.30 AM)sam morala ici povracati i povratila sam samo tabletu(osjetim po okusu).
jeli imao tko slicnih problema?
under is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 16:34   #75
Quote:
under kaže:
pliz help!!
pijem diane vec neko vrijeme ali sa prekidima.pila sam preko ljeta pa u 9om mjesecu nisam i od 10og pijem opet.sad sam na drugom pakovanju.ovaj mjesec sam pila i antibiotike u isto vrijeme.trenutno sam na 13oj piluli.
prije 3 dana sam fulala popiti ali samo za sat i po.
od tad me nocu uhvati lagana mucnina a prije pola sata (4.30 AM)sam morala ici povracati i povratila sam samo tabletu(osjetim po okusu).
jeli imao tko slicnih problema?
Valjda su te upozorili da antibiotici smanjuju ucinkovitost oralne kontracepcije?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 11:24   #76
Quote:
magic kaže:
ups


jel to neshto znachi
babo znatizeljna...

znaci, znaci, da moj organizam ne zeli suradjivati s yasminom, i zato sada pijem diane 35
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 18:28   #77
Quote:
kemik kaže:
babo znatizeljna...

znaci, znaci, da moj organizam ne zeli suradjivati s yasminom, i zato sada pijem diane 35
Oprosti ako sam previše znatiželjna, ali jel to to piješ za kontracepciju ili liječenje?

Ne da mi se čitat 123432134 postova, pijem diane desetak dana:mučnina, glavobolja a cice ubojite, bole i samo šta vatru ne šikljaju.
Do kad to? (Pila sam ih prije 10 god, nikakvih nuspojava) Da se strpim i trpim dok se hormoni ne usklade ili da prosvjedujem?
I da, pročitala sam upustva, iljadu puta, al svejedno
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 12:33   #78
Quote:
kemik kaže:
a kom da ih poklonim? prvoj osobi na cesti? ne znam nikoga tko pije yasmin...

btw, rijeseno je.
zamijeni u apoteci za diane ili koje ti vec trebaju
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 02:37   #79
Nisam ni ja imala nikakvih promjena prvi mjesec (ja žderem diane),al to ne znači da se kasnije neće pojavit.
Ja sam sa dianom jako zadovoljna,prije sam imala cileste i bio mi je užasam-usalila sam se ko krava i linjala.Teror.
Ne pašu mi izgleda te sa malo hormona,to mi je i gin rekla.
Ja imam velke apetite
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 10:02   #80
Hm, previše je stranica da bi sve čitala, zato sorry ako postavim pitanje koje je već bilo.
Ovako, ja pijem Diane i Doksiciklin, zanima me da li je sada smanjeno djelovanje pilula, mogu li se osloniti na njih?
__________________
Rea
Rea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.