Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 14:02   #401
Question

Quote:
Lulaa kaže: Pogledaj post
KOD SVIH AUTOIMUNIH bolesti NE koristiti echinaceu zato jer ona provocira kompletan rast imunološkog sistema pa tako i onaj dio njega koji je " pobrkao lončiće" i sam napada svoje tijelo, naše tijelo...., štitnjača, reumatoidni artritis, cronova bolest, ucerozni kolitis, lupus, HIV, uveitisi, ...multipla skleroza,herpesi,
Ja se baš ne slažem jer ja povremeno koristim ehinaceu kad osjetim peckanje u grlu i to riješim vrlo brzo. Meni je super, al vjerovatno smo mi svi različiti i na svakog različito djeluje.Pozdrav svima.
Jana171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 15:09   #402
izgleda da juzina utjece na svakoga...
kako se nosite s ovakvim vremenom?
evo sjedim blago osamucena, pijuckam kombuchu i cekam da prodje...
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 16:44   #403
evo na mene ne djeluje južina,bar ne danas.
Isto sam taman strusia 2 dl kombuche.
Oksap1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:55   #404
Kad spomenuste kombushu prisjetih se jednog davnog grdog šuba koji mi je uzrokovao pokvareni kombusha čaj. Budite oprezni ako kombushu spravljate sami (kao ja svojevremeno). Ta slatka tekućina može postati dom raznim zločestim bakterijama.

Vidim da se niko nije obratio g. lemontree fizioterapeutu. Intersira me ako je upoznata sa ultrazvukom po Selzer metodi i dobrobiti od njega
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 18:32   #405
Evo nešto o Selzeru:
Ultrazvuk po Selzeru

Jedna od metoda koje se već dugo godina primjenjuje u liječenju oboljelih od multiple skleroze je i liječenje ultrazvukom prema Hansu Selzeru. Na liječničkom kongresu u Stockholmu 1969. dr. Selzer je nakon dužeg niza godina proučavanja bolesti iznio svoju teoriju i način liječenja multiple skleroze uz ostalo i terapijom ultrazvuka.

Njegovo je stanovište da oboljenje prati izvjestan zastoj limfe i likvora i da se na taj zastoj može utjecati mehaničkim putem, odnosno malim dozama ultrazvuka i manuelnom limfnom drenažom , čime se postiže bolje protjecanje, desenzibilizacija limfe i likvora, čime se pospješuje imunitet organizma i sprečava napredovanje bolesti.
Metodom ultrazvuka po Selzeru tretiraju se dvije zone:
a) područje vrata
b) područje grudne i slabinske kralješnice
Svaki tretman sastoji se od primjene ručne limfne drenaže i terapije ultrazvukom navedenog područja naizmjenično.
Tretman se sprovodi 24 puta u jednom ciklusu. Takav tretman trebalo bi ponavljati svakih 6 mjeseci kroz 3-4 godine , a zatim eventualno jednom godišnje , što zavisi o težini oboljenja. Terapija ultrazvukom po Selzeru pokazala je do sada dobre rezultate , pa bi svi bolesnici trebali proći ovaj tretman.

(copy paste sa jedne stranice)
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:48   #406
Ne osjećam promjenu vremena, zapravo sam jako dobro. Jedino me brine ta gripa, nisam se cijepila, a dok se odlučim će sezona proći. Po mogućnosti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:07   #407
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Evo nešto o Selzeru:
Ultrazvuk po Selzeru

Jedna od metoda koje se već dugo godina primjenjuje u liječenju oboljelih od multiple skleroze je i liječenje ultrazvukom prema Hansu Selzeru. Na liječničkom kongresu u Stockholmu 1969. dr. Selzer je nakon dužeg niza godina proučavanja bolesti iznio svoju teoriju i način liječenja multiple skleroze uz ostalo i terapijom ultrazvuka.

Njegovo je stanovište da oboljenje prati izvjestan zastoj limfe i likvora i da se na taj zastoj može utjecati mehaničkim putem, odnosno malim dozama ultrazvuka i manuelnom limfnom drenažom , čime se postiže bolje protjecanje, desenzibilizacija limfe i likvora, čime se pospješuje imunitet organizma i sprečava napredovanje bolesti.
Metodom ultrazvuka po Selzeru tretiraju se dvije zone:
a) područje vrata
b) područje grudne i slabinske kralješnice
Svaki tretman sastoji se od primjene ručne limfne drenaže i terapije ultrazvukom navedenog područja naizmjenično.
Tretman se sprovodi 24 puta u jednom ciklusu. Takav tretman trebalo bi ponavljati svakih 6 mjeseci kroz 3-4 godine , a zatim eventualno jednom godišnje , što zavisi o težini oboljenja. Terapija ultrazvukom po Selzeru pokazala je do sada dobre rezultate , pa bi svi bolesnici trebali proći ovaj tretman.

(copy paste sa jedne stranice)
Dakle ovdje Selzer govori o poboljšanju imuniteta .", čime se pospješuje imunitet organizma i sprečava napredovanje bolesti." Dakle ovaj pristup nije klasično terapijski zasnivan na činjenici smanjenja imunog odgovora u liječenju MS.
Istovremeno svako povećanje (posebice nekontrolirano) imunološkog statusa vjerojatno svima nema identičan odgovor. To me definitivno podsjeća na djelovanje Enkortena koje u terapijskoj primjeni nema smanjenje imunog odgovora, što više po svim značajkama imuni status se popravlja.

Evo sa Hendi drustva, preuzeti link o iskustvu dvije pacijentice koje u svom iskustvu imaju i iskustvo sa Enkortenom, mislim da općenito vrijedi pogledati, obzirom da direktno dotiče problem većine :
http://vimeo.com/17168045
Kvazar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 11:45   #408
MS je autoimuna bolest, ergo ne liječi se "jačanjem imuniteta" a niti "obaranjem imuniteta". Nije bitno smanjiti ili povećati imuni odgovor, nego modificirati ga.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 13:18   #409
ultrazvuk po seltzeru su mi radili 3 tjedna u toplicama ali ne mogu sa sigurnoscu ustvrditi da sam od njega imala neke posebne koristi...
istini za volju, moje opce stanje bilo je nesto bolje kad sam izasla iz toplica, ali koja terapija je bila zasluzna za to ne mogu reci - jesu li to bile vjezbe s fizioterapeutom 1 na 1, ultrazvuk po seltzeru, vjezbe u bazenu, kombinacija svega toga ili nesto drugo - ne znam...
enkorten mi, nazalost, nije nista pomogao...
nakon prve i zadnje pulsne terapije kortikosteroidima sam bila blago psihoticna - fizicki mi nisu previse pomogli a psihicki su djelovali gotovo razorno...
bila sam i kod dvojice bioenergeticara - 0 bodova...
kad mi se razbije tromb u stentu u desnoj jugularnoj veni vidjet cu ima li ikakve koristi od operacije u sofiji i jesam li bacila 6 200 eura u vjetar (idem na kontrolu 4.2)
jedina terapija koja mi zasad nesto pomaze je pcelinji otrov (neugodna i zvjerski skupa)...
ako postoji ista sto bih jos mogla probati - samo dajte, ionako nemam vise sto izgubiti....
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 13:22   #410
Bok! Ja sam ovdje nova.MS mi je dijagnosticirana 2005 g.Zadnje 3 godine nemam nikakvih pogoršanja.I s ponosom objavljujem da sam trudna 5 mj.Jel ima još koja trudnica ovdje?
beba09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 14:11   #411
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
MS je autoimuna bolest, ergo ne liječi se "jačanjem imuniteta" a niti "obaranjem imuniteta". Nije bitno smanjiti ili povećati imuni odgovor, nego modificirati ga.
Da naravno autoimuna stim da se neke od modifikacija kako kažete a bolje reći imunomodulacija obavljaju obaranjem imuniteta, poput vaše terapije a neke uspijevaju modificirati tijek bolesti bez toga, što više čak povećati imuni odgovor, ali na pravoj strani poput Enkortena. U tome je bitna razlika.
Ergo ne ergo to vam je tako.
Kvazar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:33   #412
Quote:
beba09 kaže: Pogledaj post
Bok! Ja sam ovdje nova.MS mi je dijagnosticirana 2005 g.Zadnje 3 godine nemam nikakvih pogoršanja.I s ponosom objavljujem da sam trudna 5 mj.Jel ima još koja trudnica ovdje?
Bok beba Ja nemam MS, imam CIS dijagnozu bez napredovanja od 2008. godine, trudna sam 16 tj., zasad je sve odlično
Drago mi je da nemaš pogoršanja i čestitam ti na bebici!
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:37   #413
Imam pitanje za ljude koji su imali retrobulbarni neuritis. Ja sam izgubila vid na desno pocetkom 11-tog mjeseca. Ubrzo se vid poceo vracat, al jos uvijek ne vidim na to oko u poptunosti. Cak mi se cini da se u posljednje vrijeme stanje i pogorsalo, te sam primjetila da ne vidim dobro crvenu boju, nekad je vidim kao narancastu, nekad kao rozu, a u nekim slucajevima je ne vidim uopce(npr.crvene bozicne sijalice). Nisam primila nikakvu terapiju. Sad razmisljam da primim pulsnu, jer se bojim da se nece vratiti sam od sebe, kao sto sam mislila. Vjerujem da medju vama ima onih kojima se vid vratio bez terapije pa me zanima u kojem se vremenskom intervalu to desilo? I je li istina da pusenje usporava oporavak retrobulbarnog neuritisa?
SheAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:56   #414
Zašto nisi primila pulsnu?
Mislim da bi trebala otići neurooftalmolugu i konzultirati se, pogotovo ako misliš da se pogoršava.
Pušenje je štetno kako god okreneš, a da li baš specifično usporava oporavak . stvarno ne znam.
U svakom je slučaju bolje da ne pušiš.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 20:55   #415
Quote:
SheAna kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za ljude koji su imali retrobulbarni neuritis. Ja sam izgubila vid na desno pocetkom 11-tog mjeseca. Ubrzo se vid poceo vracat, al jos uvijek ne vidim na to oko u poptunosti. Cak mi se cini da se u posljednje vrijeme stanje i pogorsalo, te sam primjetila da ne vidim dobro crvenu boju, nekad je vidim kao narancastu, nekad kao rozu, a u nekim slucajevima je ne vidim uopce(npr.crvene bozicne sijalice). Nisam primila nikakvu terapiju. Sad razmisljam da primim pulsnu, jer se bojim da se nece vratiti sam od sebe, kao sto sam mislila. Vjerujem da medju vama ima onih kojima se vid vratio bez terapije pa me zanima u kojem se vremenskom intervalu to desilo? I je li istina da pusenje usporava oporavak retrobulbarnog neuritisa?
A čekaj malo, jel ti imaš dijagnozu MS ili? Pitam zbog ove "sljepoće" za crvenu boju.
Btw, živa sam, s temperaturom, bolovima u mišićima...bit će veselo ako je gripa!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 16:00   #416
zanimljivo, meni su još u srednjoj otkrili da sam "Dalton" na lječnićkom za vojsku, nisam videl ni jedan vražji broj u onoj glupoj knjizi, ili sam rekel da krivi broj..a pošto sam išel u elekrotehnićku školu dala mi je snop žica i videl sam svaku boju, i sad radim u tiskari i opet vidim svaku boju od njih preko 400 nijansi na pantone skali (slićno onim karticama kad birate boju za fasade i sl.)....ne kužim ...samo jedno ne mogu vidjet..kažu mi da imam plave oči.....
Tranceinjection is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 17:18   #417
meni je dr. zbog atipičnog nalaza vidnog polja posumnjao na Devicovu bolest, a jedan od simptoma je ta "sljepoća" na crvenu boju, zapravo bolest jako slična multiploj
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 17:45   #418
Pulsnu nisam primila jer se vid poceo vracat i mislila sam da cu se brzo oporaviti i bez nje. Kontala sam da je bolje strpit se i sacekat jos malo, jer mi nije nesto pretjerano smetalo. U svakom slucaju, idem na kontrolu za par dana pa cu se posavjetovat s neurologom oko pulsne.
A trenutno imam CIS dijagnozu, iako su svi nalazi potvrdili multiplu(MR, punkcija, VEP), vjerojatno zbog manjka simptoma... Jedini simptom zasad je ovaj neuritis. A ne znam zasto vas cudi ova sljepoca na crvenu boju, na nekoliko mjesta na netu sam vidjela da i to moze biti simptom multiple, valjda to dolazi sa retrobulbarnim neuritisom.
SheAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 17:51   #419
a gle i MS i Devicova su jako slične bolesti (samo kod MS postoje lezije na mozgu, kod Devicove ih nema), a mogu doći čak i zajedno. Samo sam pitala, ničemu se ne čudim
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 18:05   #420
Ok ok I ja sam se mozda pogresno izrazila... Dobro je da imam lezije na mozgu, jer sam procitala negdje da je devicova bolest i teza od multiple :O
SheAna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.