Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2007., 03:50   #1
na internetu se mogu kupiti prave diplome

surfajući naišla sam na stranicu, koja nudi prave diplome, akreditirane od akreditiranog Sveučilišta, koje nudi diplome u 5 dana da se kupe preko Interneta. prave pravcate. nemreš vjerovati. piše, bez učenja, bez ispita, samo dobiješ u 5 dana na osnovi "životnog iskustva" diplomu. da li bi to kupovali? ja se dvoumim malo. ko da neko ovdje zna kakvo je to sveučilište, ali neću nikome reči za tu stranicu. he he i to se nudi za siću od 500 dolara. tko će više učiti?
ja si planiram uzeti doktorat!
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 03:53   #2
baš sam uzbuđena totalno!!!! čovječe tako mogu zamjeniti ne znam koliko godina učenja. samo ju kupim.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:51   #3
da ,a priznata ce ti biti jedino doma

vani se vec odavno gleda ne samo je li diploma , vec i otkuda je
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:13   #4
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
surfajući naišla sam na stranicu, koja nudi prave diplome, akreditirane od akreditiranog Sveučilišta, koje nudi diplome u 5 dana da se kupe preko Interneta. prave pravcate. nemreš vjerovati. piše, bez učenja, bez ispita, samo dobiješ u 5 dana na osnovi "životnog iskustva" diplomu. da li bi to kupovali? ja se dvoumim malo. ko da neko ovdje zna kakvo je to sveučilište, ali neću nikome reči za tu stranicu. he he i to se nudi za siću od 500 dolara. tko će više učiti?
ja si planiram uzeti doktorat!

a ne znam koliko ti je to pametno. Ovisi što želiš sa njom i kakvu kupuješ. Ako kupuješ medicinu..... mislim da ti je to glupost. Ako kupuješ pravo isto ti je to glupost.

Kad tad će te netko provaliti. Da te i ne provali.......... zar se isplati iza leđa slušati ' Bože kakvih sve neznalica ima'
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:45   #5
ljupka, ti stvarno tome vjerujes?
To je cista navlakusa...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:52   #6
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
surfajući naišla sam na stranicu, koja nudi prave diplome, akreditirane od akreditiranog Sveučilišta, koje nudi diplome u 5 dana da se kupe preko Interneta. prave pravcate.
Jedno? Ima ih stotine. I još ti je ta skupa. Nemaju sve države obvezu da sva sveučilišta izdaju "državne" diplome.

Ali, puno jeftinije je možeš i sama napraviti i staviti iznad kamina.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:30   #7
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
baš sam uzbuđena totalno!!!! čovječe tako mogu zamjeniti ne znam koliko godina učenja. samo ju kupim.
Zamijenjuje ucenje? Pa kupujes diplomu, a ne znanje!
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:36   #8
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Zamijenjuje ucenje? Pa kupujes diplomu, a ne znanje!
pa očito ona brije samo na titulu.

ja ne bih, jebeno je glupo biti ček bez pokrića
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:49   #9
He, svojevremeno mi je pričao jedan profesor koji je radio na nostrifikacijama kako je tako našao jednu od tih diploma za 100 dolara što je tip htio nostrificirat. Na prvi pogled je sve bilo O.K., ali je sveučilište bilo "naopako", pravo je imalo naziv "University of XY", a ovo je bio "XY University"!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:38   #10
ma dobro, šalim se ja. to je više zeka peka. ali čudno je kako to nikog ne zanima. Hrvati su uistinu pošten narod, nemam riječi!!!! normalno da neću kupiti takvu diplomu jer kod nas se sve mora nostrificirati izvana i kako to mogu nostrificirati ako ništa ne znam. a vani se zna da je to kupljeno. kad bi bilo tako lako doktorirati, svi bi to radili.. onaj tren mi djelovalo super, ali nisam toliko neetična da bi to radila, a time bi pogazila i svoje dugogodišnje studiranje.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:35   #11
Postoje i sportski "pehari" u ducanima na prodaju, pa to ne znaci da sami po sebi, osim lijepog izgleda, nesto vrijede, niti daju njihovom kupcu osvojen Wimbledon. Prodavanje takvih diploma je dobra zezancija (tko bi uopce dao i jednu kunu za takvo sto).
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:45   #12
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
Postoje i sportski "pehari" u ducanima na prodaju, pa to ne znaci da sami po sebi, osim lijepog izgleda, nesto vrijede, niti daju njihovom kupcu osvojen Wimbledon. Prodavanje takvih diploma je dobra zezancija (tko bi uopce dao i jednu kunu za takvo sto).
ali tebi nije jasno da ja bez doktorata ne mogu dobiti posao!!!!! vjerojatno me nikad neće nitko primiti. jedino ako pokažem doktorat možda se zaposlim u nekom dućanu..
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:48   #13
kupi!ja bih kupila. za par dana bih bila odvjetnik,arhitekt,manager... prodano!
missh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:50   #14
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
ali tebi nije jasno da ja bez doktorata ne mogu dobiti posao!!!!! vjerojatno me nikad neće nitko primiti. jedino ako pokažem doktorat možda se zaposlim u nekom dućanu..
pa onda ju kupi. kaj čekaš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:58   #15
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
Hrvati su uistinu pošten narod, nemam riječi!!!!
Bilo je već hrpa slučajeva u kojima se ustanovila lažna diploma, tako da se ne može tvrditi da toga nema, uostalom i vani postoje takvi pokušaji, no tamo su instrumenti provjere kudikamo jači i ozbiljniji nego kod nas i takve stvari se teško mogu dogoditi.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:15   #16
evo, kupila sam doktorat iz astrofizike i sad tražim posao u astrofizici. javila sam se na oglas i javili su mi da mogu raditi u Nasa-i.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:30   #17
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
evo, kupila sam doktorat iz astrofizike i sad tražim posao u astrofizici. javila sam se na oglas i javili su mi da mogu raditi u Nasa-i.
a da sad promijeniš i sig
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:14   #18
dobro, a koja je to internet adresa? mislim, diplomu ekonomije bi se isplatilo kupiti.... ionako svi nešto znamo o financijama i sličnome...
samo je pitanje dal neću tih 500 usd bacit u vjetar i diplome niotkuda...
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:36   #19
Mislim da je vrijeme da se ova tema zakljuca...niti joj je mjestu na pravu, a o komentarima da i ne pricamo . Vojky?!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 02:29   #20
Quote:
verik kaže: Pogledaj post
Bilo je već hrpa slučajeva u kojima se ustanovila lažna diploma, tako da se ne može tvrditi da toga nema, uostalom i vani postoje takvi pokušaji, no tamo su instrumenti provjere kudikamo jači i ozbiljniji nego kod nas i takve stvari se teško mogu dogoditi.
To po internetu uopće nisu lažne diplome - to su valjane diplome fakulteta koji nemaju ono što bi mi rekli pravo javnosti, tj. iza njihove diplome ne stoji neka država i provjera kvalitete, već samo ime fakulteta.

Vrijednost im je - otprilike koliki je ugled fakulteta gdje se doktorat dobiva tako da se uplati 500 dolara.

No, dobro, valjda ima ljudi koji vole da im nešto stoji pokraj kamina.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.