Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 23.01.2011., 14:38   #1
Novi monitor za komp - vodič za njubine ili olupine odrasle na CRT-u

Konačno mi je crko monitor nakon skoro desetljeća korištenja i tkozna koliko tisuća sati rada. Istina, još nije u potpunosti, ali se boje i tonovi mijenjaju i preskaču - svjetlo zelena postane tamnozelena, promijeni se osvjetljenje, pa se vrati natrag, crvena postane ljubičasta itd. Kad ga kvrcnem nekad se vrati na normalno nekad ne. Možda netko zna može li se to popraviti ili je imao slični slučaj?

Sad gledam po netu tražeći neki best buy s kojim bi nastavio u sljedećem desetljeću (možda se previše nadam ), i ne kužim kur*a.
Što se tiče CRT monitora, znao sam skoro sve, koji proizvođač, frekvencije, dimenzije "točkice", što odabrati i zašto, blablabla...
Sad baš ništa. Promjenili su se omjeri ekrana i uglavnom dolaze u 16:9 omjeru, frekvencija osvježavanja im je puno niža od CRT-a, ali navodno to sada nije bitno (zašto?), promjenilo se skoro sve. Sva sreća da se još uvijek spajaju kabelom, znam barem kako ih uštekati
Npr. još uvijek se mogu kupiti LCD s klasičnim omjerom 4:3, ali su oni skuplji od monitora s 16:9 omjerom veće dijagonale
Vidim da postoji i nekakva kategorija LED monitora, i cijena im je u istom rangu kao i cijena LCD monitora iste dijagonale.
Na kraju, što bi mi preporučili i koliko je dobar LCD/LED monitor koji bi koštao npr. oko 1500 kn. Dijagonala mi nije toliko bitna, zapravo mi uopće nije bitna jer na kompu rijetko gledam filmove, bio bih sasvim zadovoljan i s 17", ali bi slika trebala biti iste kvalitete kakvu sam gledao do sada na svojem CRT-u (koji sam platio više nego što danas koštaju čitave konfiguracije skupa s monitorom).
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.