Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2013., 13:12   #1
Muške (i ženske) sandale za puno hodanja

Trebam za ljeto kupiti sandale za hodanje. Uvjet je da su što laganije, otvorenije, udobnije i da su dobre za žešće hodanje. Puno hodanja. Teren nije nešto zahtjevan, ali recimo da mogu podnijeti barem malo makadama. Idealno bi bilo da uz to nisu nešto previše nakaradno. Less is more pristup se traži. No to nije prioritet. Jedino važno je udobnost.

Pokušavao sam u zadnje vrijeme, ali se nisam usrećio. Zadnje sam kupio neke prilično skupe Timberland, koje su izgledale super, ali su bile užasne za moje noge. Totalna bol i patnja. Odustao sam.

Najbolje koje sam imao prije par godina, su bile neke obične generične za 200kn. Poslije nikad više ništa tako udobno i izdržljivo.

E tak. Daklem trebam savjet za sebe, za muške, a onda istu stvar i ženske sandale, jer ih treba i cura, iako to još ne zna.
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 13:56   #2
Ecco sandale



Ima raznih M i Ž modela,
Arena Centar
Ja imam ovakve kao što su na slici gore, bile su oko 600 kn preudobne, možeš hodat kolko hoćeš

Muške...

Zadnje uređivanje Gear : 12.07.2013. at 14:01.
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:56   #3
Ja sam prije par tjedana bila na nekoliko dana u Italiji, hodala sam doslovce od ranog jutra do kasno u noć (znači gradski asfalt i zabavni parkovi, nikakvi zahtjevni tereni) i mene su moje Ipanema japanke/sandale spasile, divota za hodanje. A i ne izgledaju loše! E sad, za penjanje, planinarenje ili žešći makadam nisu...
Andrijana1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 21:52   #4
Grubin ima super ortopedske modele, uglavnom su neke natikače ali ima muških modela koje su baš sandale i meni izgledaju dosta onako čvršće i pogodne za dugo hodanje nekakvim blažim terenom, a okej su im modeli estetski tipa ovako nešto:

http://www.grubinshoes.com.au/men/botero.html

ja imam njihove natikače neke tigraste u kojima sam cijeli dan i kalup mi je fantastičan, noga mi se preporodila.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 08:54   #5
Quote:
Gear kaže: Pogledaj post
Ecco sandale
Ovo djeluje solidno, iako malo skupo. Prvom prilikom idem pogledat u Arenu. Kakav je materijal unutra? Malo se bojim umjetnih materijala.

Quote:
Andrijana1312 kaže: Pogledaj post
...i mene su moje Ipanema japanke/sandale spasile, divota za hodanje. A i ne izgledaju loše! E sad, za penjanje, planinarenje ili žešći makadam nisu...
Da. Mislim da se u japankama ne može ozbiljnije hodati. Barem ja nikad nisam. Jeidno ako imaju onu uzicu na peti. A i onda sam skeptičan. Uglavnom mislim da ja trbam nešto solidnije.

Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Grubin ima super ortopedske modele, uglavnom su neke natikače ali ima muških modela koje su baš sandale i meni izgledaju dosta onako čvršće i pogodne za dugo hodanje nekakvim blažim terenom, a okej su im modeli estetski tipa ovako nešto:
http://www.grubinshoes.com.au/men/botero.html
Ovo bi se možda isplatilo probati. Gdje toga ima za pogledati?
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 10:09   #6
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Grubin ima super ortopedske modele, uglavnom su neke natikače ali ima muških modela koje su baš sandale i meni izgledaju dosta onako čvršće i pogodne za dugo hodanje nekakvim blažim terenom, a okej su im modeli estetski tipa ovako nešto:

http://www.grubinshoes.com.au/men/botero.html

ja imam njihove natikače neke tigraste u kojima sam cijeli dan i kalup mi je fantastičan, noga mi se preporodila.
Ovakvih ženskih modela s takvim anatomskim potplatom ima u Bati, 350kn
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 15:53   #7
Quote:
estugarda kaže: Pogledaj post
Ovo djeluje solidno, iako malo skupo. Prvom prilikom idem pogledat u Arenu. Kakav je materijal unutra? Malo se bojim umjetnih materijala.
U Areni imaš cijeli njihov dućan, Ecco se zove
Da, skuplje je, ali onda si miran nekoliko sezona, govorim iz vl iskustva.

Išla sam pogledati kutiju. Ecco Offroad Lite, za penjanje, vožnju bicikla, šetnje i tome slično. Cijena im je bila 730 kn, snižene na 620 kn. Materijali: prava koža i tekstil, anatomske
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 17:25   #8
Potpisujem za Ecco
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 17:57   #9
Birkenstock, Birkenstock i opet Birkenstock
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 13:34   #10
Da li je netko nemadugo bio u dućanu u Importanne galeriji? Nije mi baš usput a zanima me koliki im je izbor. Ima li ovakvih možda http://www.papillio.de/en/collection...aspx?kid=4327? Hvala
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 13:05   #11
Zaključio sam da ovi sportski modeli nisu baš za mene. Nekak to nisam ja

Ove sportske koje ste mi predložili su dakle previše sportske i malo skupe. Pa sam tražio malo dalje i mislim da nisam fulao;
Uzeo ove Weinbrenner:

- Jako, jako lagane! Perolake. I nakon 10ak km hodanja po vrućini jučer (doduše po gradu uglavnom), baš nikakvih problema, što je rijetko za moju široku nogu i skroz novu obuću nošenu na bosu nogu. I najbolja stvar; 279kn u Areni. Neka akcija. Nisam više siguran. Mislim u Bati. Ako izdrže 2 sezone, ja zadovoljan. Uglavnom, 3X skuplje Timberland sandale od prošle godine, oblikovno slične, ništa su u usporedbi s ovim.

Cura je uzela isto Weinbrenner;

- mislim da je na žalost presudila estetika; baš te su joj bile super, iako je jasno da zbog kontrukcije nije za neko jače hodanje...
- nažuljale prvi dan nakon km ili 2...neudobne, skupe...400+mislim
__________________
"Less is more." (Osim na benchmarku!)

Zadnje uređivanje estugarda : 18.07.2013. at 13:15.
estugarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2023., 08:20   #12
ima netko preporuku za udobne zenske sandale za ovu godinu?
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2023., 23:29   #13
Quote:
ibilic1 kaže: Pogledaj post
ima netko preporuku za udobne zenske sandale za ovu godinu?
Birkenstock za svaku godinu Jako udobne - preporuka Imaš online naručiti svakakvih kombinacija boja, uzoraka itd. Jesu nešto skuplje, ali isplati se
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2023., 13:29   #14
Ja bih ipak preporučila Timberland, iako pokretač teme kaže da su mu bile loše.

Imaju modele koji su za grad, koža, lijepo izgledaju, obično na neke remenčiće. Jedne sam imala 10 godina, čak sam ih koristila za neke hodačke rute i za jurcanje oko Jaruna, onda znate :-)

Sad imam isto njihove, od brušene kože, udobne su za hodanje. Pogriješila sam što sam uzela brušenu kožu jer je jako osjetljive i svaka se flekica vidi. Ništa ne žulja, nogica se lufta, kulturno izgledaju. Doduše, vidim pad u kvaliteti jer mi se jedna na vrhu malo razljepila pa sam ju morala zalijepiti cijanofiksom.

Za ljeto se isplati kupiti skupe sandale i natikače, to sam se uvjerila puno puta. Ja Timberland lovim na sniženjima, budu obično oko 50-60 eura na sniženju.

Složila bih se i za Ipanemu da je to nešto jako udobno, ali osobno smatram da to nije za asfalt i da će posljedice na kičmu biti vidljive za 10 godina, s redovitim posjetima Ortopediji. To je samo za plažu ili eventualno do plaže. Max.

p.s.
Kad kažem sandale, mislim na sandale na remenčiće, otvorene, ne na japanke, ortopedske ili poluzatvorene. Znači sandale za luftanje nogica
KraljicaSabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2023., 12:32   #15
https://shoebedo.com/hr/pretraga/?q=...0DESERT%20KISS

je li netko imao ove skechers dessert kisss?
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2023., 12:54   #16
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Birkenstock, Birkenstock i opet Birkenstock
Kupila sam ih neki dan, stoput ugodnije su mi bile neke random za 150 kuna iz ja mislim Modelinea, a na tu foru, nosila sam ih doduše dvije sezone samo, iako stalno.
Bila sam krajnje začuđena jer Birkenstock svi hvale, i vjerujem da će trajati, a nisu odobne

Inače, Cosmos Comfort imam neke s puno trakica i jedne su mi od najudobnijih sandala, nisu ni skupe, samo je pitanje ukusa. Osobno su mi baš lijepe te s trakicama.
Akvamarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 19:46   #17
Edit: Birkensice su sad taman
Akvamarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2023., 12:26   #18
Quote:
aquamarine blue kaže: Pogledaj post
Edit: Birkensice su sad taman
Imas li link za njih?
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2023., 09:20   #19
Futti - u ljekarnama Farmacia ili bolji izbor online , uvijek uzmem malo povišenu petu, jako udobne, ali kvaliteta zadnje kupovine lošija nego prije
Birkenstock sam prije nosila, zadnje natikače koje sam kupila su mi jako tvrde i teške
Tunjara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.