Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 19:22   #21
Quote:
doriana34 kaže: Pogledaj post
hvala ti puno, baš sam stavila novine, ali valjda kako je još mala piški i po dva puta po noći i to gdje stigne. Ok hvala ti, kupit ću pelene!!
Ali stvarno su inteligentni, reci mi kako je s djecom, ja ima dvoje manje djece, ona ih liže grli, trebam li se bojat kavih infekcija vezano za djecu.
Psi imaju slinu 3 puta ciscu od nas tak da sto se tog tice ne moras se brinuti samo ju trebas redovito cistiti od parazita i nemas brige Meni moja stalno daje pusice Maltezer je super odabir za psa pogotovo kad se ima djece u kuci jer ne bi ni muhi nazao napravio Tvoja djecica su sigurna sto se toga tice Velike su maze ja se svoje nemogu rijesit
Via is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:38   #22
REKLAMACIJA

ŠTENE DOLAZI - kratke upute za rukovanje

Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Prvi dani

Kada dovedete svojeg novog psića prvi puta u svoj dom, on će vjerojatno biti uplašen i zabrinut. Zapamtite, on se nalazi u njemu potpuno novoj i stranoj sredini.

Pas se drži pravilno na slijedeći način: jednu ruku položite ispod njegovog prsnog koša a drugom mu pridržavajte stražnje noge. Položite ga uz svoje tijelo tako da se osjeća sigurnim i zaštićenim. Budite veseli i ljubazni sa svojim novim psićem. Pružite mu mnogo pažnje i ljubavi, dozvolite mu da istraži svoju novu sredinu te se na nju i priuči. Buka, gomila stranaca te glasna djeca mogu ga uplašiti. [B]Ne kažnjavajte i ne vičite na svog psića pa čak i ako nešto učini ili napravi nered[/B, na samom početku vašeg druženja, jedina stvar koju će psić naučiti iz vaših prosvjeda je da vas se treba bojati. Pozitivno iskustvo stečeno tokom prvih nekoliko dana boravka u vašem domu pozitivno će utjecati na vaš budući odnos.
Nakon što se psić privikne na svoj novi dom, vas i vašu obitelj, možete ga voditi i među druge ljude. Povedite ga na sastanak vaše obitelji ili u posjet susjedima. Psi su prirodno druželjubivi i vaš će psić uživati u druženju s prijateljima. Ne ostavljajte svojeg psića duže vrijeme samog kod kuće.


Mjesto vašeg psića


Vašem psiću potreban je njegov vlastiti kutak. Stavite mu kutiju ili pseći krevetić u kavez koji ćete položiti u topli kut gdje nema propuha. (Putni kavezi su praktični jer vam mogu služiti sve dok imate psa. Ako ga odlučite kupiti, odaberite onaj koji će vam po svojoj veličini biti prikladan i kada pas naraste). Vaš će pas koristiti to mjesto za odmor i spavanje te će se u njemu osjećati sigurnim i zaštićenim. Ako položite neki karton ili kutiju s jedne strane kako bi mu napravili zatvoreni krevet, on će se osjećati još sigurnije. Zašto? Spilja je bila dom njegovog pretka vuka, pa se tako i vaš psić instinktivno osjeća udobnije i sigurnije u svemu što i malo liči na spilju, pa čak ako je to i izvrnuta kutija! Stavite mu neku toplu tkaninu koju možete čistiti (staru plahtu ili ručnik) i mjesto za vašeg psića je spremno.

Poštujte privatni život vašeg psića kada se on nalazi na svojem posebnom mjestu: ne vucite ga van; dozvolite mu da on sam iz njega izađe. Ne dopustite djeci da ga uznemiruju i gnjave. On se mora osjećati sigurnim kada se nalazi u svojem utočištu.
Ne ostavljajte ga tamo zatvorena duže vrijeme i ne kažnjavajte ga kada je neposlušan tako da ga zatvorite u njegov kavez. U suprotnom, on će dobiti osjećaj da je to mjesto na kojem izdržava kazne a ne udobno sklonište.

Biti ćete zadovoljni što ste svom ljubimcu osigurali njegovo vlastito mjesto gdje će se odmarati po danu i spavati po noći, bez cviljenja i plakanja. Možete biti sigurni da neće napraviti nikakvu štetu iako ga ne pazite.

Prehrana Vašeg psića

Potrebe za pravilnom prehranom vašeg psa su najveće dok je on još malo štene. Stoga je neobično važno da odaberete visoko kvalitetnu hranu bogatu bjelančevinama. Jednostavni probavni sustav vašeg psića najbolje funkcionira sa bjelančevinama iz mesa i životinjskom masti.

što se tiče prehrane vašeg psića, postoje mnogi važni čimbenici koje treba uzeti u obzir;
· Poštujte mir svojeg psića. Ne uznemirujte ga dok jede.
· Posude za hranu i vodu treba staviti na mirna i skrovita mjesta.
· Odaberite posudu koja se ne može lagano prevrnuti.
· Opće je pravilo slijediti upute o prehrani koje su navedene na ambalaži hrane za pse.
· Budite fleksibilni. Navedene upute neka vam budu samo smjernice. Po prirodi, psi jedu da bi zadovoljili svoje energetske potrebe. Količina hrane potrebne vašem psu ovisi o njegovoj dobi, temperamentu, okolini te stupnju aktivnosti.

Koristite uvijek istu hranu za svog psića i nikada ga ne hranite onom koju vi jedete. Suprotno ustaljenom mišljenju, psima njihova hrana ne postaje "dosadna" i "zamorna". Potreba za raznolikostima je crta koja je karakteristična za ljude. česte promjene hrane učinit će da vaš pas postane izbirljiv. Vašem psu je potrebna cjelovita, dobro odmjerena hrana na koju će se njegov organizam naučiti.

Kućni odgoj

Počnite sa kućnim odgojem vašeg psića od samog početka. Počnite ga navikavati na određeni red uzimanja hrane te redovite izlaske iz kuće. Ako svojeg psića hranite visoko kvalitetnom hranom bogatom bjelančevinama iz mesa, vidjeti ćete da je vrijeme potrebno za odgoj psa kraće jer će intervali uzimanja hrane i intervali njezinog izlučivanja biti pravilniji.
Ako vaš psić kruži po prostoriji, sjedi ili cvili pred vratima ili vam pak upućuje nestrpljiv pogled vrijeme je da ga izvedete van. Nakon što vaš psić obavi nuždu, pohvalite ga te se vratite u kuću. On će uskoro povezati vršenje nužde vani sa pohvalom.
Kada voditi psića van:
· Prvi puta ujutro neposredno iza izlaska sunca
· Odmah nakon njegovih odmora.
· Kada se vratite kući nakon što je psić· bio sam.
· Odmah nakon njegovih obroka.
· Navečer, neposredno prije spavanja.
· čim primijetite da vas psić "značajno" gleda.

Naravno, nezgode se dešavaju. Ako otkrijete da je psić obavio nuždu u kući dok vas nije bilo, ne vičite i ne udarajte ga te mu ne gurajte njušku u izmet ili mokraću. On će se samo uplašiti i neće povezati vaše ponašanje sa obavljenom nuždom na zabranjenom mjestu, upravo zato što se to desilo dok vas nije bilo, te će povezati sa nekim drugim.

Ako ga zateknete da obavlja nuždu u kući odmah ga izvedite van kako bi isto dovršio. Kada je gotov, pohvalite ga (nagradica - keksić ili ga dobro izmazite).
Da bi se uklonila nečistoća koristite sredstva za čišćenje i mirise. Nikada ne koristite sredstva od amonijaka. Kemijski, amonijak i urin su slične supstance. Kada uprljano mjesto očistite, ogradite ga dok se ne osuši. U suprotnom, vaš će se psić vratiti na to mjesto i možda osjetiti potrebu da ponovno obavi nuždu.

Žvakanje

štene dobiva zube u dobi od tri do šest mjeseci. Ono tada osjeća potrebu za žvakanjem, ono ne bira što će gristi i žvakati - ne razumije što je vaša najbolja cipela ili noga vašeg kauča. Spriječite nastajanje štete dajući svom psiću dobre i solidne predmete da ih grize i žvače - vrlo tvrdu gumenu loptu (takve veličine da je ne može progutati i ugušiti se) ili čvrstu gumenu kost. Dajući psiću staru cipelu ili bilo koji materijal sličan onome od kojeg se prave cipele, kao što to mnogo ljudi čini, ponukati ćete ga da misli da su sve cipele zgodne za njegovo žvakanje. Psiću ne dajte prave kosti, bilo kuhane bilo sirove. Kosti se mogu odlomiti, ozlijediti njegovu njušku pa čak uzrokovati i da se psić udavi nekim dijelom odlomljene kosti.
Učinite da psiću njegova gumena loptica ili kost postanu zanimljive tako što ćete se sa njima igrati.
Ponudite ih psiću kada god on počne gristi i žvakati zabranjeni predmet: recite mu strogo "ne", oduzmite mu zabranjeni predmet i zamijenite ga gumenom loptom ili kosti. Kada vaš psić počne gristi svoju igračku pohvalite ga za dobro vladanje. Na vašu pohvalu veselo će reagirati.

Pomognite svojem psiću da ne uzima zabranjene mu predmete tako što ćete ih držati na mjestima do kojih on ne može doći. Provjerite da li se sredstva za čišćenje, boje, kemikalije koje se koriste u domaćinstvu te ostale štetne supstance nalaze na sigurnom mjestu.

Vaš psić vjerojatno neće osjetiti potrebu da se "okomi' na vaš najbolji par cipela ako mu date njegove vlastite igračke da ih grize i žvače - tvrdu gumenu loptu ili gumenu kost.

---------------------
preneseno sa www.ljubimci-forum.hr
HVALA na uputama koje su mi u mnogom koristile ali imam i mnogo nedoumica

... oko odgoja: metoda nagradjivanja bez kazne.
ok ne dam da ga se kaznjava ali u vezi nagradjivanja evo npr.:

"Ako ga zateknete da obavlja nuždu u kući odmah ga izvedite van kako bi isto dovršio. Kada je gotov, pohvalite ga (nagradica - keksić ili ga dobro izmazite)"

pa zar nije normalno da se malog psa mazi skoro stalno tj. moj svaki kontakt s njim i je mazenje a hrane ima koliko zeli ukljucujuci i "keksica" i bez posebnih zasluga, zar ne ?? - kako ce on onda skopchat da je mazenje - pohvala ??

a paralelno s mojom slabo uspjesnom metodom - iskljucivo nagradjivanja, teche dresura psa metodom - kazna za greshku!!!
netko ga drugi kaznjava za greshke i jako je uspjeshan u shkolovanju!!!
bolji uchitelj od mene je - MACAK

skola izgleda ovako: psic je do sada dobio jedan udarac sapom po njusci i apsolutno bez udjela kandzi - bolno je zacvilio i - zapamtio sto znachi kada machak zafrkce.macak je sve svoje probleme rjesio u par minuta i ponekad imam osjecaj da se lagano podsmjehuje mom trudu oko ucenja psa na kucni red.treba li uzet u obzir [ili bar u razmatranje] metode tog machka. i kako bi malog psica redu i kulturi ucila njegova mama ??
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:52   #23
Quote:
Via kaže: Pogledaj post
Psi imaju slinu 3 puta ciscu od nas tak da sto se tog tice ne moras se brinuti samo ju trebas redovito cistiti od parazita i nemas brige Meni moja stalno daje pusice
Uh, uh...uh...s ovime se ne bih nikako složio. Naime, istraživanja su pokazala da je količina bakterija u ustima, pa tako i u slini, pasa višestruko veća nego u čovjeka (pod pretpostavkom da održava koliko toliko redovnu higijenu, što se nadam da je tako), a da ne govorim o slini mačaka, tu je situacija još gora...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:21   #24
Sad kad sve ovo čitam, hvata me lagana panika. Hoću li ja (i mama) sve to moć? Nju je strah čupanja zavjesa, grizenja namještaja, uništavanja... Ali opet, ako ga dobro odgojim, pa valjda neće biti divljak cijeli život.

Uopće ne želim uzimati u obzir činjenicu da kupujem westija koji je k tome tvrdoglav i uporan, odnosno ne želim imat u početku stav "s njim će posebno biti teško jer je terijer". To mi je užasno glupo. pa mnogi su odgojili divne westiće, zar sam ja jedina pehist?

Svjesna sam obaveze, svega toga, ali glupo mi je odustat samo zato jer znam da će u početku biti teško. Vjerojatno ću se piat "što je meni ovo trebalo?". Danas sam dobila i pitanje tipa "Što tebi stvarno znači taj pas, zar ti nije dovoljna ljubav koju dobivaš od svih nas?" Pitanje mi je postavila mama, koja je u biti pesoljubac, ali paničar - u smislu, iskopat će mi svu zemlju iz cvijeća-uvijek prvo gleda negativno pa onda tek pozitivno. A ja ne želim da me te stvari pokolebaju u mojoj želji da uzmem psa.
Stvar je u tome da sam jako nestabilna s odlukama, pa tako kad mi ljudi kažu "znaš to ti je obaveza" kao da me uhvati neka panika. Ali k vragu, pa kako ću si onda jedan dan rodit dijete?
Da pas nije hir, stoji činjenica da već 4 godine maštam o njemu, a kad ga vidim na cesti sve u meni uzavre, srce mi se slama jer ga još uvijek nemam kraj sebe. Ne mogu to objasnit. Čudno je to. Je li to ljubav?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:33   #25
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
"s njim će posebno biti teško jer je terijer".
po meni ti je to čista predrasuda
a najgore je što možeš napraviti da zauzmeš stav "pa to jesu tvrdoglavi i zločesti psi"
istina je da su malo teži za suradnju od ovčara, labradora,.. no to nije nikakva katastrofa
ja volim terijersk njuške jer su razigrani, živahni i misle svojom tikvicom, ne bi bila zadovoljna s mirnim, nezainteresiranim psom
znam podosta terijera osim foxova i svi su dragi
ni traga nekoj zloči i agresivnosti

ispočetka ćeš se morati dosta truditi da ga odgojiš, no moraš se truditi sa svakim psom
štenci su znatiželjni
pa ni malom djetetu ne možeš spriječiti znatiželju, di ćeš kod malog psa koji te puno, puno manje razumije

samo bez straha
bit će vam sjajno
a mama bu glavni obožavatelj, vidjet ćeš
meni je moja prigovarala a čak ne živimo zajedno, da bi na kraju pekla štrudl kad dolazimo "jer to rea tak voooli"
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:53   #26
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
po meni ti je to čista predrasuda
a najgore je što možeš napraviti da zauzmeš stav "pa to jesu tvrdoglavi i zločesti psi"
istina je da su malo teži za suradnju od ovčara, labradora,.. no to nije nikakva katastrofa
ja volim terijersk njuške jer su razigrani, živahni i misle svojom tikvicom, ne bi bila zadovoljna s mirnim, nezainteresiranim psom
znam podosta terijera osim foxova i svi su dragi
ni traga nekoj zloči i agresivnosti

ispočetka ćeš se morati dosta truditi da ga odgojiš, no moraš se truditi sa svakim psom
štenci su znatiželjni
pa ni malom djetetu ne možeš spriječiti znatiželju, di ćeš kod malog psa koji te puno, puno manje razumije

samo bez straha
bit će vam sjajno
a mama bu glavni obožavatelj, vidjet ćeš
meni je moja prigovarala a čak ne živimo zajedno, da bi na kraju pekla štrudl kad dolazimo "jer to rea tak voooli"
Da, i ja bi zato terijera. Jer su žustri, kao na baterije, zanimljivi, malo svojeglavi kao i ja. Kad vidim retrivera-mrtva hladna. Kad vidim westija-uh, opičim u nesvjest skoro
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:56   #27
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
malo svojeglavi kao i ja.

kaj ne veliš

tak sam nekak i ja birala
a da ne kažem da su mi svi lijepi
ama baš svi terijeri su mi krasni i prekrasni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 22:12   #28
hiii..

Dobila sam drugo štene napokon....
Ali kad ga odvedem spavati on ode na pločice u kuhinji i želi tamo spavat...dal da ga pustim il??
Inače ima 3,5 mjeseci..
Ivanka_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:09   #29
Quote:
Ivanka_1 kaže: Pogledaj post
hiii..

Dobila sam drugo štene napokon....
Ali kad ga odvedem spavati on ode na pločice u kuhinji i želi tamo spavat...dal da ga pustim il??
Inače ima 3,5 mjeseci..
Vani je nesnosno vruće, zato traži olakšanje na pločicama.
Ne boj se da neće naučiti gdje mu je mjesto, zapamtit će vrlo brzo gdje je košara i prostirka, uostalom ni kad odraste neće ti biti na jedno mjestu. Moj hoda kroz cijeli stan i svih nas nadgleda.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:17   #30
Quote:
kosta vujic kaže: Pogledaj post
... oko odgoja: metoda nagradjivanja bez kazne.

skola izgleda ovako: psic je do sada dobio jedan udarac sapom po njusci i apsolutno bez udjela kandzi - bolno je zacvilio i - zapamtio sto znachi kada machak zafrkce.macak je sve svoje probleme rjesio u par minuta i ponekad imam osjecaj da se lagano podsmjehuje mom trudu oko ucenja psa na kucni red.treba li uzet u obzir [ili bar u razmatranje] metode tog machka. i kako bi malog psica redu i kulturi ucila njegova mama ??
jednako tako i kuja školuje štence kad nešto krivo naprave. Ona ih uhvati za šiju i strese ili im sa svojom njuškom spušta cijelu glavicu o pod, i drži dok se ne smire.

E sad razlika je između mačka, psa i čovjeka. Čovjek nikad ne može postići ono što mogu druge životinje, jer ipak je čovjek, i ne razumije i ne zna se ponašati kao životinja. Pas će puno brže shvatiti mačku, neg čovjeka.

Nagrade - svaki pas drugačije reagira. Mome je recimo nagrada igra ili hrenovka, ne mažnje, moj ne dopušta da ga se mazi dok nešto radimo, jednostavno zazire od dodira. kad smo kod kuće, u normalnoj i mirnoj atmosferi voli se pomazit, ali stvarno - mizerno.

Da bi se pas naučio bez fizičkog kažnjavanja, morate ga prvo naučiti na princip nagrade. jednom kad usvoji to, da za nešto što dobro napravi dobije nagradu, samim time će kazna u vidu oduzimanja nagrade i ignoriranja biti dobra. Jer pas živi da bi čovjeku ugodio, kad gazda nije sretan ni pas nije sretan.

isto tako, malo obrati pažnju na pse u igri. Recimo tvog psa i još jednog, ili neka druga dva psa. Vidjet ćeš kako pas kad mu je dosta uvodi reda u tu igru, samo jednim pokretom šape, nema režanja, nema lupanja, nema agresije, samo jedan jedini pokret šape i igra staje. Ako to ti kao čovjek možeš napraviti, svaka čast. Ja ne mogu.

Mačka uz to što ga je lupila šapom je napravila i niz drugih stvari, kao pokret ušima, dlaka, rep, njuškica, nos...samo ti to nisi primjetio, a pas je. jer vjerojatno zna čitati body language. I sam si rekao, maca ga nije jako lupila, kako je onda on shvatio da taj udarac capom znači NE?

jednostavno kad pas krene raditi neki nered po kući - grize šlape, kauč, mobitel, ili se propinje na kauč, lagano ga odgurneš glasno FUJ i daš mu nešto što smije raditi, uz nagradu (moraš odrediti što je tvom psu trigger - maženje, igranje ili hrana).

FUJ - apsolutna zabrana (nešto što se nikako ne tolerira i ne dozvoljava)
NE - zabrana (ne možeš u ovom trenutku, ali inače da) - recimo valjanje po podu, ako je vani kiša i blato, nećete mu to dozvoli i reći ćete naredbu NE - znači sada nemoj, ali inače možeš. Ovo je jedini primjer čega sam se sjetila.

Eto...
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:27   #31
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Vani je nesnosno vruće, zato traži olakšanje na pločicama.

?

Možda kod vas, kod nas kišovito i hladno.

Quote:
NE - zabrana (ne možeš u ovom trenutku, ali inače da) - recimo valjanje po podu, ako je vani kiša i blato, nećete mu to dozvoli i reći ćete naredbu NE - znači sada nemoj, ali inače možeš. Ovo je jedini primjer čega sam se sjetila.
Ili NE, u tom trenutku ne možeš na kauč. Ili NE, sad radimo i ne lovimo mačke.

Quote:
Što pas ne smije jesti

Svinjetina
Grahorice
Zeljarice
Kiselo voće
Povrće preko 5% u obroku
Kravlje mlijeko i opčenito mliječni proizvodi u kojima postoji laktoza.Postoje naime mlijeka posebno pripravljena, bez laktoze.
Bubreg--------u večim količinama
Jetra --------- "
Kosti - ne pileće ni pureće (može juneće i goveđe, sirove ili kuhane) Sirove pripazite da su kontroliranog uzgoja, jer naime ničim nemožete ubit mikrobe ili bakterije
Integralne žitarice " (neprobavljivi ugljikohidrati)
ljusku, celulozu,probavljaju samo preživači
Ulja, termički obrađivana(pržena jetrica, kolačići...)
Začini svi(osim slatke mljevane paprike-20% C-vit)
Sol
Šećer, čokolade i sve one idiotarije kojima sebi uljepšavamo"
život i narušavamo zdravlje.
Masnoće animalnog porijekla preko 10% u obroku

Kruh - može star dva tri dana.
Luk-crveni-ako nije sviježe nasjeckan.Nakon vrlo kratkog vre
mena postane toxičan ako stoji nasjeckan
Samo dodajem da ni goveđe kosti nisu dobre za pse. Svinjetinu može ali u MALIM količinama. Čokolada može biti razlog za epilepsiju. A dugi nisam ni znala da pas ne smije jesti grožđe.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:35   #32
Zašto ne goveđe kosti... To mu je osnov prehrane, fina sirova goveđa potkoljenica, sa svom onom krvavom hrskavicom. Tako je slasno satare, dok god ne dođe do koštane srži, a nju jednostavno obožava. Jedno 2 sata jede tu kost, jednom tjedno. Naravno svaki put mu kupim novu.

Čula sam za svinjske kosti i meso. Iako, dam mu i od bržole kost (svinjske).

Grožđe mu također dam, tu i tamo jedan grozd. Nisam primjetila neke promjene na njemu. A onaj popis, mislim da je to onako više objektivan popis, kao u prosjeku od čega psu najčešće bude zlo.

Nije ni kod nas baš toliko vruće, ali kuća, bez obzira na kišu i vlagu, još se nije ohladila.

Što se tiće onog gore štenca, možda je njemu vruće spavati na onome što su mu oni odredili za spavanje, uostalom nisam ni vidila kad je bio post, možda je bio u sred ljeta.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:36   #33
Danas postano , mislim da mu je vruće i traži mjesto gdje mu je ugodnije. Ipak cijelo tijelu mu je u dlakama.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:46   #34
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Zašto ne goveđe kosti... To mu je osnov prehrane, fina sirova goveđa potkoljenica, sa svom onom krvavom hrskavicom. Tako je slasno satare, dok god ne dođe do koštane srži, a nju jednostavno obožava. Jedno 2 sata jede tu kost, jednom tjedno. Naravno svaki put mu kupim novu.
Sirova mislim da može.

Što se grožđa tiče, netko me je na to upozorio - utipkaj dogs i grapes na google. Nemam pojma što je u grožđu, nisam čitala u detajle, ali mislim da bolje da ne.

Quote:
Danas postano , mislim da mu je vruće
Vruće u 8. mesecu ...
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:04   #35
Mislite li da je problem ostaviti psa doma samog dok sam na poslu? Znam ljude koji rade i pas bude sam doma ujutro, ali nikad nisu imali problema oko toga. Neki put zna iskopat zemlju iz cvijeća, ali nisu depresivni zbog toga što su sami ili da su promijenili ponašanje.

Mislim, u početku štene ne bi bilo samo, bar ne nekoliko mjeseci, dok ne odraste. Ali kasnije je to moguće, ja radim od 7-15h.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:17   #36
Quote:
slovenka25 kaže: Pogledaj post

Vruće u 8. mesecu ...
Zlo i naopako jedno.

Vespers - naravno da može ostati sam, samo se nemoj ljuditi na njega kad napravi neko sranje dok nikog kod kuće nema, pogotovo jer je upitanju malo štene.
I igračke - nauči ga kako se igrati sa njima.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:31   #37
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Zlo i naopako jedno.

Vespers - naravno da može ostati sam, samo se nemoj ljuditi na njega kad napravi neko sranje dok nikog kod kuće nema, pogotovo jer je upitanju malo štene.
I igračke - nauči ga kako se igrati sa njima.
Ma naravno... Ispočetka bi ga učila postepeno, najprije po 15-20 minuta, pa sve više, pa par sati i tako... da mu ne bude šok ako mora ostat ujutro sam. Moja poznanica ima westija, i kaže da kad ujutro odu svi na posao ona njemu kaže "sad ti lijepo čuvaj kuću" i kaže da ni jednom nije taknuo ništa, da može ostaviti i najvrijednije stvari na podu.

Meni je mama trenutno doma, pa će ga ona paziti dok sam ja na poslu, sigurno će to biti dulji period od nekoliko mjeseci, pa i više pretpostavljam.

Golden Drop, hvala ti na savjetima, super su. Ti si stvarno ekpert!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 00:40   #38
Hehehe JA ekspert...heheh .

Svi vi ste eksperti, samo toga niste svjesni. Znam da je sad cijela zbrka u glavi, dok se stvari, iskustva i doživljaju slegnu, ali s vremenom, i vama će sve ovo biti u malom prstu. Samo znanje treba nadopunjavat. Ne stati, i nikako ne stati sa učenjem psa, sve naučeno se mora ponavljati, pas je rob navike.
Ekspert se zahvaljuje.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 12:38   #39
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Zlo i naopako jedno.

Možda ne vjerujete ali kod nas je zaista hladno (za ljeto).


Quote:
Ispočetka bi ga učila postepeno, najprije po 15-20 minuta, pa sve više, pa par sati i tako... da mu ne bude šok ako mora ostat ujutro sam.
Možda na početku i manje. Da samo idete vani i odmah se vratite - prije nego što počnije cvilit. Da neće on povezati svog plakanja time da se tada vi vratite.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:07   #40
Pozdrav forumaši...
Imam jedan problem, štene mi piša po kući a kad ga izveden van onda neće...Budem vani s štenetom sat vremena i ništa...kako ste vi uspjeli??
__________________
Kako oblikovati potpise
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.