Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2008., 22:42   #61
Facebook je 1.liga , mislim kad se registriraš znaj da će ti biti svakodnevnica.
Opisao bi ga kao vrstu ovisnosti za tinejdžere ,a zadnje vrijeme sve više srećem i starije. Pogotovo je zanimljiv ako imate frendove koje ne srećete svakodnevno.
ngcentar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 00:55   #62
Facebook brojač

Može li mi tko reći kako na facebook staviti odbrojavanje vremena, ako je to moguće ! Da ga smjestim negdje na wall! ==?
nema_veze is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.09.2008., 10:14   #63
Ti očito neznaš šta je facebook. To možeš stavljat na MySpace, Blog i sva ta druga sranja. Ali na Face ne!
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 00:26   #64
a ja sam danas dobio ovo:

Your account has been disabled by an administrator

na pitanje Why was I disabled piše:

Facebook enforces limits on the site in order to prevent certain actions that can be considered abusive. Your account has been disabled for persistent and rapid use of a certain feature. Unfortunately, for security reasons, we will not be able to further explain these limits.


DI SAM IM SE ZAMJERIO? IMA LI POMOČI ZA OVAJ BAN,PRIVREMENO JE ILI ZA STALNO? )
scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 02:57   #65
joj skorpione31, ne bih ti bila u kozi.... to se desilo i mom kolegi s faxa, pa je jadan otvorio drugi nalog, pa mu vratili stari... i lik sad ima dva naloga, ;-)

e a sad ja imam pitanje: ako sam trazila request od nekih ljudi da mi budu prijatelji, kako da znam da li su me odbili, ili jednostavno nisu aktivni na fejsu, pa nisu nista ni pritisnuli? odnosno, zasto nema neka opcija, kod onog dugmeta friends, kad mi izlista status updates, recently added i sl., zasto mi tu nema opcija requested friends ili nesto takvo, pa da vidim ko mi nije prihvatio request, pa ako se slucajno predomislim prije nego sto mi on prihvati ili odbije, da ja taj request ponistim. ne znam je li iko skontao sta sam htjela reci :-?
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:27   #66
Ja sam prije par dana napravio account i sviđa mi se taj koncept facebooka,zanimljiva stranica.
user23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 13:27   #67
Ja sam sve kontakte prebacila na Facebook, a mail koristim samo u dopisivanju sa jednom bliskom prijateljicom sa kojom se tradicionalno dopisujem na taj način godinama, a i naša pisma su preduga da bi se sabila u poruke koje se mogu razmenjivati na Facebooku. Već dugo vremena me naprosto mrzi da pišem mailove, pa mi se dešavalo da se nedeljama i mesecima ne javljam nekim ljudima, dok se na Facebooku ne osećam obaveznom da pišem čitave romane o sebi - nekoliko rečenica je skroz OK, a to mi nikada nije problem da pošaljem. Sviđa mi se Facebook, jer su ljudi tamo registrovani pod svojim imenima i prezimenima, imaju svoje slike online (bar ljudi sa kojima sam ja u kontaktu), na listi su mi samo ljudi koje ili poznajem uživo ili nas povezuju neka zajednička interesovanja. Jednom je neko rekao da je Facebook adresar online preko koga možeš brzo i lako kontaktirati svakoga ako ti zatreba i ja ga isto tako posmatram. Vrlo je praktičan sa jedne strane. Recimo kada nisam neko duže vreme kod kuće - napišem na Facebooku gde sam i tako izbegnem pojedinačna objašnjenja zašto se ne javljam, gde sam otišla i slično. Kada mi je dosadno igram neku od igara. Nije Facebook ništa posebno, ali drago mi je kada vidim da se ljudi nisu sasvim izgubili u svetu interneta skrivajući svoj identitet, predstavljajući se kao neko ko nisu, pišući pod bezbroj različitih profila što je danas sve češći slučaj po forumima, chatovima i sličnim mestima na koja ljudi odlaze da se druže. Sigurna sam da i na Facebooku ima veliki broj lažnih profila, ali takve osobe me ionako ne interesuju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 00:34   #68
moze pitanje , kako se brise cijeli profil sa faceboka.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 11:37   #69
dobar je ako osnivas grupu... drzis ih na okupu. mislim da ce se svi prebacit tamo polako
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:30   #70
par pitanja vezana za facebo.? ako iko može mi pomoći.....

oloa ljudovi! imam par problems s faceom pa ako ih iko zna riješit...... dakle na faeu ne mogu vidit svoju profile picture ni ijednu tuđu mislin da san nešto tu pritisnia bloc te picture ali nisan siguran pa jel zna iko kako to poraviti?

i da još kako se pravi album?
puno fala ......
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.09.2008., 01:43   #71
ode s na photos i tamo pise create new album .. a zasto ti se slike ne prikazuju? hm.. probaj drugi browser, a mozda si napravila opciju da se ne pokazuju, prosupaj po opcijama
Djed_Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 13:52   #72
ma riješia san problem s profile pictures.... ali kad pravim album onda pritisnem na create new album i onda dođe neka slika s kavom ili šta već i stoji tamo i nešto se oko nje vrti(?). hvala šta si odgovoria na moje pitanje..... p.s. jel znaš riješit ovaj problem s albumom?
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:26   #73
Thumbs down

Facebook.... Huh imam o tome sta pricat.

Recimo ovako. Facebook je ideja nekakvog Social media servisa temeljena na totalno krivom nacinu samog developmenta. On kao takav je totalno lose iskodiran u smislu samog core-a te je result svega njegova usporenost. Koriste javascript za svaki drek, 90% njihovih real-time informacija zapravo je samo refresh ili ti ga setInterval javascript funkcija te reloading u dali sekundama ili milisekundama.

Opcenito facebook koristim, imam i updejtam no ne volim ga nikako. Tamo sam samo zbog SMM-a ili ti ga Social Media Marketing samoga sebe sto na kraju nema bas smisla posto facebook deny-a botu da vidi public profile. Mislim drek ima ih 500 u ekipi i nisu mogli napravit bot gateway i redirectat bota ( google yahoo search engine itd.. ) na taj page di mu prezentiras nekakve xml ili kakve god izlistaje i das mu formicu da roka po tome. Taj dio moze biti i cron jobom updejtan tako da maknu pritisak na bazu jer ona kao takva izgleda da je u komi.

Reci cu da frajeri iz facebooka znaju sta rade no reci cu takodjer da su se zahebali i napravili totalno odvratno ne skalabilan, semantican, funkcionalan sisitem koji dobiva toliko abnormalno requestova tokom sekunde da im se rusi konstantno. Po sadasnjem stanju rekao bi da decki nemaju pojma sta rade.

Oke ideja ko ideja je unikatna, kvalitetna i svaka im cast na tome. Necu ih samo spotat. Ipak je to megalomanski projekat kojeg je trebalo iskodirat s toga respect ka njima ali cu rec da su ga usrali do kraja.

Isto tako mogu rec da je to ideja koja je TOTALNO NE KVALITETNO realizirana. Nemaju ideja no nije ni cudo tj. vraca se owneru po malo jer koliko sam ja upucen facebook kao ideja je ukradena sa strane tog "mulca" no kako bilo da bilo, stvar ima tako jeben usability a tako krivi raspored, tako krive feature tako losu organiziranost podataka da je to za krepat od smijeha....

Da mi je vidjet kako bi google recimo to napravio, barem oni znaju sta znaci simplicity i usability dok ovo stagod od facebooka nije ni simple za koristit a kamo li da pricamo o nekakvom usability-u. Da mi je samo trunka njihove popularnosti slomio bi facebook kroz neko vrijeme da nebi znali di im je dupe a di glava a brijem da je world wide i vise nego li previse takvih developera koji bi to bili u mogucnosti napravit.

Facebook ima preko 70 000 000 korisnika od toga je recimo 45 000 000 AKTIVNIH te svaki dan otvore svoj account. U sekundi oni imaju preko 100 000 000 requestova na server sa razlicitih lokacija njihovih skripti a nemaju jebenu infrastrukturu poslozenu kako spada. Nadam se da im je jasno da do sada su trebali vec napravit rasterecenje sustava do maksimuma tj. KUPIT TONU NOVIH SERVERA te napravit smart requestove prema istima i sve to skupa povezat sa 3-4 centralna servera koji samo reroutaju na adekvatne severe. Loading kao takav prvog page-a bio bi sporiji ali duplo i troduplo brzi nego li sada a nakon toga nastupila bi pjesma po pitanju koristenja ili ti ga skalabilnost koje oni nemaju.

Zakljucak:
Dobar servis, kvalitetna ideja, lose osmisljena upropastena aplikacijama, totalno ne skalabilno djubre sa 10% usability-a. Corava osoba na facebooku nema sta trazit. Sve je zbijeno, sitno, nasrano samo da je tamo bez ikakvog brainstorminga di bi to trebalo bit itd....

Da dodam... Oni notification-i jao meni kuku lele spalio bi ih... Hebo facebook u dupe, sta nije gospon owner cuo za fakin SOCIAL ARTIFICIAL INTELLIGENCE pa kvragu i njihovoj sposobnost...

Eo moje misljene o facebooku
fastforward is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 11:41   #74
Quote:
mickey kaže: Pogledaj post
dajte dojmove ljudi svi prichaju o tome... pa tak da chujem ovdje mishljenja
glupost neka, ne znam kaj ljudi vide u tome..kaj da igram igrice tamo..ma bezvezarija..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:13   #75
Na početku mi se činilo kao sranje,jer pola toga nisam kontala, je da ima glupih aplikacija do zla Boga al je kulno za zajebavanje s ekipom nekad.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 16:14   #76
meni je face super samo me zivcira ovaj novi izgled pa svaki put moram klikad da mi se vrati stari.
Malcom1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 17:02   #77
A di to kliknes da ti se vrati stari dizajn?
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 22:02   #78
nema vise starog facebooka.
al ima hrvatska verzija
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 23:17   #79
šta ima hrv verzija?? kak to namjestit

ot:facebook je ok, ono čuješ se s nekim ljudima, gledaš im slike i sve to. glupo je kaj nemogu vidjet ono na home kad dolaze ovaj je komentiro ovu sliku, ovaj se učlanio u ovo, ovaj je promjenio ovo...priješnje updatove, nego samo najnovijih štajaznam 20tak. sve u svemu ok.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 23:37   #80
Dizajn novi je kupus od dizajna. Stari rulaaaaa

Ma o čemu ti, kakav hrvatski fejsbuk? Možeš na google translator prevest cilu stranicu i eto ti hrvatski fejs
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.