Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2007., 01:40   #41
Quote:
Giko kaže: Pogledaj post
trenutno pijem zyprexu i zdebljal sam se ko prasac. tu i tamo mi poskoči ruka ili neki drugi dio tijela, ne drhtim ko od moditena neg se ričem
a ne osjećam neki umor... makar moram spavat 12h da bi se osjećao odmoreno, al tak je to, jebiga.
Uhhh... moja bivša šefica se svojedobno isto užasno zdebljala baš zbog tih lijekova. Isto i jedan frend. Gadno.
Jedan jedini put sam bio u situaciji kad mi je liječnik htio prepisati nešto za smirenje, a ja sam, bojeći se baš debljanja, radije se izderal na njega! Gad jedan neodgovorni!
Trazim_auto is offline  
Old 15.08.2007., 02:16   #42
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Uhhh... moja bivša šefica se svojedobno isto užasno zdebljala baš zbog tih lijekova. Isto i jedan frend. Gadno.
Jedan jedini put sam bio u situaciji kad mi je liječnik htio prepisati nešto za smirenje, a ja sam, bojeći se baš debljanja, radije se izderal na njega! Gad jedan neodgovorni!
Od tih ljekova se ne debljas (diazepam, pretpostavljam da je o njemu rijec)
Giko is offline  
Old 15.08.2007., 12:59   #43
dvije opaske: psiholozi ne propisuju lijekove,tako da je to psihologiji suvišno a drugo odošte od teme...ima li još ljudi sa nekim drugim nuspojavam,osim povećanog apetita,možda neke ozbiljnije komplikacije...tardivna diskinezija...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 15.08.2007., 15:37   #44
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
dvije opaske: psiholozi ne propisuju lijekove,tako da je to psihologiji suvišno a drugo odošte od teme...ima li još ljudi sa nekim drugim nuspojavam,osim povećanog apetita,možda neke ozbiljnije komplikacije...tardivna diskinezija...
imam ja komplikaciju
ne znam kad se osjećam loše od lijekova a kad od bolesti
a da i stigmatizacija luđaka mi izaziva depresiju
woolfwalter is offline  
Old 16.08.2007., 00:04   #45
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
Ja sam stvarno ljuta u zadnje vrijeme.

Antipsihotik, za spavanje, protiv depresije, ak zatreba apaurin.
I tako svaki dan nekad više nekad manje.
Kak se vi osjećate?
da, sada si ljuta, zato što piješ antipsihotike, a dok si pila "dizače" bilo ti je super.
previše si počela "letjeti", pa su ti morali uvesti ap terapiju i sada se loše osjećaš.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 16.08.2007., 00:50   #46
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
da, sada si ljuta, zato što piješ antipsihotike, a dok si pila "dizače" bilo ti je super.
previše si počela "letjeti", pa su ti morali uvesti ap terapiju i sada se loše osjećaš.
ma ne pa mislila sam na litij a u međuvremenu sam pala i dobila antidepresiv
nije bad
woolfwalter is offline  
Old 17.08.2007., 16:04   #47
a sta sa promjenama licnosti? mislim na gore, ne na bolje.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 17.08.2007., 19:32   #48
evo,ja 2.dan za redom prepolovila dozu antidepresiva,i večeras imam jaču vrtoglavicu,a osjetila sam je i jučer,slabije...do prepolavljanja lijeka nikako,pa sad ti misli
nemam inače većih smetnji,ono standardno...bojim se baš nuspojava,i zato bi likvidirala lijekove(kod mene je čisti placebo),postupno,naravno...ali,skidanje je tek problem...fuck,da prostite...
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Old 17.08.2007., 20:28   #49
Svaki psihofarmak ima određene nuspojave.Što su nuspojave jače izražene to lijek "bolje" djeluje.
To vidimo na primjeru današnjih antipsihotika i antidepresiva.
Antipsihotivi prve generacije,tipični imali su jake nuspojave (EKS,tardivna diskenizija...),dok antipsihotici atipične čiji je prototip clozapinum (leponex,clozaril) i noviji lijekova,olanzapin (Zyprexa),risperidon (rispolept),kvatiapin(Seroquel),ziprasidon(Zeldox, Geodon),aripiprazol(Abilify),paliperidon (invega) imaju znatno blaži profil nuspojava ali su zato i slabiji od tipičnih antipsihotika.Zato su često kad dođe do akutne psihoze primjenjivani stari,tipični lijekovi,jer oni brzo smire psihotične simptome.Kad je prošla akutna epizoda bolesti,obično se prelazi na atipične,gore navedene,antipsihotike jer oni omogučuju normalno funkcioniranje i nemaju nepodnošljive nuspojave (EKS)dok im je jedina slaba strana učinak na težinu.Pokazalo se da je risperidon najjači od svih antipsihotike novije generacije,sli i on u dozi večoj od 5mg isto može izazavati EKS.
Slično je stanje sa antidepresivima.
Ja sam trenutačno na kombinaciji lijekova:
Zyprexa 20mg
Leponex 200mg
Lamictal 200mg
Valafax 150mg
Xanax Sr 3x1mg
Prazine 100mg
@call is offline  
Old 17.08.2007., 20:40   #50
Bok svima, evo da se i ja javim malo.Dugo sam odbijala tablete i uvjeravala sam se da su one lose i ne mogu pomoci, e pa sad kad ih uzimam drago mi je da sam pocela.
Pijem Citalon, on je novija generacija antidepresiva i eto, iako sam sklona debljanju, koliko god povrsno iizgledalo prvo sam to doktora pitala.I ni ilu dobila, makar sam imala sve moguce nuspojave, danas sam ok, trenutno prozivljavam veliku dramu i ne znam gdje bi bila da nisam na tabletama.Pijem jos i tablete za spavanje i po potrebi Misar.S tim da je sad nedavno doktor pokusao promjeniti Sanvale sa manjom dozom nekog antidepresiva, u tjedan dana sam kao buhtla postala, apetit otvoren, s tim da nisam previse jela, al tri kile dobila.i sad se vratila na staro.
Lisa26 is offline  
Old 18.08.2007., 19:59   #51
Quote:
@call kaže: Pogledaj post
Svaki psihofarmak ima određene nuspojave.Što su nuspojave jače izražene to lijek "bolje" djeluje.
To vidimo na primjeru današnjih antipsihotika i antidepresiva.
Antipsihotivi prve generacije,tipični imali su jake nuspojave (EKS,tardivna diskenizija...),dok antipsihotici atipične čiji je prototip clozapinum (leponex,clozaril) i noviji lijekova,olanzapin (Zyprexa),risperidon (rispolept),kvatiapin(Seroquel),ziprasidon(Zeldox, Geodon),aripiprazol(Abilify),paliperidon (invega) imaju znatno blaži profil nuspojava ali su zato i slabiji od tipičnih antipsihotika.Zato su često kad dođe do akutne psihoze primjenjivani stari,tipični lijekovi,jer oni brzo smire psihotične simptome.Kad je prošla akutna epizoda bolesti,obično se prelazi na atipične,gore navedene,antipsihotike jer oni omogučuju normalno funkcioniranje i nemaju nepodnošljive nuspojave (EKS)dok im je jedina slaba strana učinak na težinu.Pokazalo se da je risperidon najjači od svih antipsihotike novije generacije,sli i on u dozi večoj od 5mg isto može izazavati EKS.
Slično je stanje sa antidepresivima.
Ja sam trenutačno na kombinaciji lijekova:
Zyprexa 20mg
Leponex 200mg
Lamictal 200mg
Valafax 150mg
Xanax Sr 3x1mg
Prazine 100mg
Oh svaka čast kad si uspio napisat sve to uz sve te lijekove i količinu. Priznajem za lamictal i valafax nikad čula. Bravo
woolfwalter is offline  
Old 18.08.2007., 20:02   #52
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
a sta sa promjenama licnosti? mislim na gore, ne na bolje.
za vrijeme manije svima idem na kurac
a u depresiji dobijem antidepresim
woolfwalter is offline  
Old 18.08.2007., 23:03   #53
Quote:
@call kaže: Pogledaj post
Valafax 150mg
walafax ili velefax

kolko ja znam velefax najaci je od 37mg
JoZ@ is offline  
Old 19.08.2007., 10:53   #54
Velafax dolazi u obliku tableta od 37.5mg te 75mg.
Najviša preporučljiva doza je 150mg,iako kod nekih osoba s tvrdokornom i teškom depresijom trebaju doze sve do 375mg/dan.
@call is offline  
Old 19.08.2007., 21:31   #55
koje su nuspojave luxeta?
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Old 21.08.2007., 08:49   #56
Luxeta je sertralin,odnosno Zoloft,samo što ga proizvodi Pliva.
Nuspojave koje se obično pojavljuju u početku su mučnina,ošamučenost,glavobolje...
Može doći i do promjene tjelesne mase.
Nuspojave uglavnom prestaju nakon kontinuiranog liječenja.
@call is offline  
Old 22.08.2007., 18:34   #57
A nuspojave kod seroxata??
dep is offline  
Old 23.08.2007., 14:51   #58
Pozdrav svima!
Zna li netko da li moze doci do mucnine pri uoptrebi biljnih tableta za smirenje? Uzela sam si neki Anti-Stres koji sadrzi ginseng, valerijan i jos stosta, uz neke minerale, par sati nakon sto popijem tabletu dobijem mucninu.
ciganka is offline  
Old 23.08.2007., 16:41   #59
Valerijana se obično nalazi u biljnim tabeletama za spavanje jer ona djeluje miorelaksantno,dok ginseng s druge strane razbuđuje i povecava budnost (sadrži kofein).
Kod nekih osoba koji su anksiozni i depresivni on može imat suprotan efekt,odnosno povečanje tjeskobe.
Isto tako,primjena ginsenga i drugih stimulansa može kod nekih osoba izazvati mučninu i povračanje.
@call is offline  
Old 23.08.2007., 17:38   #60
bok svima.
radi se o tome da pijem xanax 4 godine i toliko mi se organizam navikao da ga više i ne osjetim niti ima isti učinak kao i prije.
stoga u dogovoru sa psih ću promjeniti za neki drugi anksiolitik.
imate li kakav prijedlog?nešto što nema težih nuspojava,dvoumim se između normabela i praxitena
tnks
andreina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.