Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2024., 08:29   #221
Saleri. Bila je prva ugradnja za fiata ali ne za sve modele.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 08:43   #222
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Saleri. Bila je prva ugradnja za fiata ali ne za sve modele.
Izgleda da onda od svih samo hepu nesto valja. Morat cemo skratiti interval na 60tkm nema druge ili uzimati originalne dijelove.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 09:56   #223
Ma samo vozi dok ide. Ja ovu svoju SKF nisam još promijenio niti ne budem dok ne počne skroz curit. Ovo sad kaj slini tu i tam, curi na metalnom čepu. Vjerojatno kako se aluminij širi pod temepraturom pa onda slini. Kupio sam već HEPU ali ta nije ista kao ona prva, sad ima potpuno metalni impeler. Stoji na stalaži pa kad ova rikne onda ću je zamijenit. Više ništa ne pimplam po tome dok ne za treba.



Sljedeći put kupujem najjeftiniji set. Frendu sam uzeo Metellijev set (jer je tražio najjeftinije) a sebi SKF-of. Njegov je koštao 80€, radi 60k godišnje. On se još vozi a ja sad mogu gledat u to.
Unutra je dobio isti remen kao ja. Daycov remen, metelli pumpu, CW španer i BTC rolicu ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 11:18   #224
Da je vanjska pumpa jos nekako ali ove pogoni zupcasti remen. Vrlo lako ona zacvika a onda se pozdravi s motorom. Tako da nije bas pametno tjerati dok ide. Ove obe dayco koje sam skinuo im je lezaj bio vec u dosta losem stanju sa malo lufta cak.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 11:39   #225
A ja budala ugradio Continental pumpu...imam skoro zanemarivi gubitak vode, iskreno se nadam da nije pumpa



Gesendet von meinem 2201117TY mit Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 12:20   #226
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
A ja budala ugradio Continental pumpu...imam skoro zanemarivi gubitak vode, iskreno se nadam da nije pumpa



Gesendet von meinem 2201117TY mit Tapatalk
I ja sam stavio continental u drugi auto jer sam je dobio u setu. Na 60tkm cemo mijenjati do tad ce valjda izdrzati.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 00:35   #227
Ja jedino imam jebenu srecu da mi je na kolima pljuga promjenit pumpu.

Odbijem ventilator i difuzor i samo skinem 4 sarafa s remenice i imam pristup pumpi.

Posao cca 30-40min za izmjenjat ju........

Kad se sjetim nekih auti di doslovno moras motor vadit van za takav podhvat
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 08:01   #228
E takav je bio Renault 9. Sve dostupno odozgo. Promjeniš ju na parkingu. A ne ko sad. Još kad ju stave na zubčasti...

Pozdrav od veselog čuvara pakla
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 13:32   #229
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Da je vanjska pumpa jos nekako ali ove pogoni zupcasti remen. Vrlo lako ona zacvika a onda se pozdravi s motorom. Tako da nije bas pametno tjerati dok ide. Ove obe dayco koje sam skinuo im je lezaj bio vec u dosta losem stanju sa malo lufta cak.
Do sada u životu nisam tjerao pumpe u takve ekstreme da se raspadne ili zacvika ležaj niti sam imao tako loše pumpe. Kad procuri menjam. S druge strane tvoj motor je u prednosti jer vrti pumpu vanjski dio remena pa ako i zacvika proklizat će.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 19:30   #230
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Do sada u životu nisam tjerao pumpe u takve ekstreme da se raspadne ili zacvika ležaj niti sam imao tako loše pumpe. Kad procuri menjam. S druge strane tvoj motor je u prednosti jer vrti pumpu vanjski dio remena pa ako i zacvika proklizat će.
Moj 1.9 i 2.0 jtd na oba dva pumpu pogoni zupcasti. Na jednom je impeler provrtio nakon 65tkm na drugom je skinuta nakon 85tkm tek ja malo balila jedva se vidilo. Lezej se vec cuo kad bi ju rukom zavrtio. Obe dayco.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 19:34   #231
Fiat/ Alfa ili GM derivati?

Gesendet von meinem 2201117TY mit Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 21:48   #232
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Fiat/ Alfa ili GM derivati?

Gesendet von meinem 2201117TY mit Tapatalk
Kod mene fiat.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.