Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2022., 23:20   #3201
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva s kompanijom Otto work force?
Znam nekoga tko je imao, pobjegao glavom bez obzira.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2022., 00:23   #3202
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Znam nekoga tko je imao, pobjegao glavom bez obzira.
Auuu, pa zar tako loše?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2022., 18:20   #3203
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Znam nekoga tko je imao, pobjegao glavom bez obzira.

Mene isto zanima..šta bude tako loše da ljudi odu? Daj vi koji znate,napišite..
little15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2023., 21:16   #3204
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
pa naravno, to za norvesku bijase retoricko pitanje.

btw, iako prosjecni svabo ima manja primanja nego holandjanin, kad dodju u nezapadne, siromasnije zemlje, sve to dodje na isto.

zapadnjak turist dodje u ganu, na filipine, u srbiju, u boliviju, bogat covjek!
I mi smo im jeftini - kolikogod smo zapravo skupi nama samima. Imamo najmanju kupovnu moć u EU-u.
Ontopic: Znači, ako agencija traži za neku firmu (svog klijenta) radnika, zapravo si direktni zaposlenik te firme. A ako potpisuješ sa agencijom ugovor, onda si zapravo agencijin radnik, i imaš manja prava? Zahvaljujem!
Sorin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 16:00   #3205
Place su bijedne a standard zivota jako los ako radis u skladistu, skupljas vioce i slicno.
Imamo mnogo takvih svjedosnstava na ovom topicu onih koji su isli raditi u Nizozemsku preko njihovih agencija.
A to je zapravo jedini nacin kako mozes tamo naci posao.

Ne mozes ti ovako preko oglasa naci tamo posao.
Uvijet za trazenje posla jest da u Nizozemskoj vec imas sredeno stanarsko pitanje.
Dakle, moras se prvo odselit tamo, kupiti kucu ili stan u Nizzemskoj i onda tek poceti traziti posao.


U teoriji kao mozes i unajmiti stan ili sobu, ali onda moras imati nekoga svoga koji je vlasnik nekretnine i koji garantira pismeno da ce te uzdrzavati ako izgubis posoa.
A place su jako bijedne s obzirom na njihve cijene
Backpacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 16:06   #3206
Daje ne laprdaj. Vrati se tamo di si bio zadnjih mjesec i pol i postedi nas svojih gluposti...
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2023., 07:13   #3207
Quote:
Sorin1 kaže: Pogledaj post
I mi smo im jeftini - kolikogod smo zapravo skupi nama samima. Imamo najmanju kupovnu moć u EU-u.
Ontopic: Znači, ako agencija traži za neku firmu (svog klijenta) radnika, zapravo si direktni zaposlenik te firme. A ako potpisuješ sa agencijom ugovor, onda si zapravo agencijin radnik, i imaš manja prava? Zahvaljujem!
Kod nekih agencija si samo 1 godinu njihov zaposlenik tj. ides preko njih, a onda ides direkt za kompaniju u kojoj si dobio posao na permanent ugovor. Govorim za skilled karijere tipa inzenjera i slicno. Posla ima vise nego sto oni mogu trenutno naci radne snage. Industrija raste strahovito.
Agencija rjesava pomoc u relokaciji i pomaze u trazenju stana. Sve se rjesava.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2023., 20:52   #3208
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Kod nekih agencija si samo 1 godinu njihov zaposlenik tj. ides preko njih, a onda ides direkt za kompaniju u kojoj si dobio posao na permanent ugovor. Govorim za skilled karijere tipa inzenjera i slicno. Posla ima vise nego sto oni mogu trenutno naci radne snage. Industrija raste strahovito.
Agencija rjesava pomoc u relokaciji i pomaze u trazenju stana. Sve se rjesava.
Mene zanima posao upravljanja viličarom. Je li se ne možeš u tom slučaju, ako nisi "skilled worker", riješiti tih agencija nikako? Što se tiče smještaja, vjerojatno se dijele sobe sa drugima? Očito je da se radi se o "outsorcingu", barem kad su u pitanu Otto, Eastman i sl.
Ako je vjerovati Eurostatu, Nizozemska je jedina zemlja u EU-u gdje su plaće pale u zadnje 2 godine.
Hvala na odgovoru.
Sorin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 22:05   #3209
Ekipa, kako se kaze na nizozemskom

„on ima danas rodendan“?

Znam da mogu guglat, al nekak sam nepovjerljiva
gladnimedvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 10:14   #3210
Agencija Flexcraft, iskustva?

Ako je netko išao u Nizozemsku preko njih, molim za bilo kakav info. Koliko znam iz Slovačke su i agentica s kojom sam razgovarala govori hrvatski bez problema. S obzirom na kojekakve muljaže, malo me strah...
Help!
__________________
It's up to you to find beauty in the ugliest days!!!
bluesky18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2023., 23:08   #3211
Ako bas morate/zelite ici preko agencija onda bi gledao agencije iz zemlje u koju vec zelite ici, a ne neku agenciju iz Slovacke, a jos pogotovo s naseg podrucja.
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 22:39   #3212
Sve agencije koje zapošljavaju radnike u Nizozemskoj su nizozemske, znači sjedište im je tamo. A podružnice imaju u raznim drugim državama odakle regrutiraju radnike npr. Otto Workforce ili Den Breejen. To što su većina zaposlenika u tim agencijama Poljaci ili Rumunji ne znači da je agencija poljska odnosno rumunjska.


Quote:
bluesky18 kaže: Pogledaj post
Ako je netko išao u Nizozemsku preko njih, molim za bilo kakav info. Koliko znam iz Slovačke su i agentica s kojom sam razgovarala govori hrvatski bez problema. S obzirom na kojekakve muljaže, malo me strah...
Help!
Konkretno za ovu agenciju nikad nisam čuo, što nije ni čudo jer ih ima na stotine.

Otvorivši njihovu službenu web stranicu vidim da u izborniku za promjenu jezika možeš izabrati, osim nizozemskog još i poljski, rumunjski, bugarski te ukrajinski što govori odakle im dolazi većina radnika.

Više manje sve su te agencije slične. Neke najbitnije stavke su kakav ti je smještaj, koliko je udaljen od posla i imaš li auto za na posao ili bicikl (I hope not) i s kime živiš. Poslovi su više manje svuda slični, skladišta etc. Po meni je onako dosta bitna stavka s kime živiš. To ako je neko Poljak ili Rumunj ne mora značiti da je automatski stereotipno kroner ili cigan jer sretoh i dosta Hrvata mentalno poremećenih i narkomana tako da nacija ništa ne govori.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2023., 23:47   #3213
Evo da se i ja malo uključim. Malo sam ostao razočaran s Nizozemskom kada sam se prijavljivao za jedan posao prije cca 2 mj, uglavnom laboratorijske struke, VSS. Nakon nekoliko krugova razgovora sam i dobio ponudu za posao, a onda je, iskreno rečeno, uslijedio šok. 40hrs tjedno, brutto malo ispod 2700€ (2100€ neto, tak neš). S obzirom na standard i visoke stanarine to je preživljavanje tamo s tom lovom. Još sam ih nekoliko puta na intervjuu pitao da mi kažu bruto plaću, reakli su da me moraju staviti u salary scheme, pa će mi javiti. Što je najgore radilo se o poznatoj firmi u Europi. Nisam očekivao neku lovu, ali preko 3000€ bruto sam očekivao. Uglavom popljuvao sam ih u mailu, a oni su mi odgovorili da to za njih nisu čudni brojevi.
phalengi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 20:07   #3214
Imamo neku kombinaciju za rad u amsterdamu. Kak s kupivinom i registracijom auta gore? Znam da je u belgiji ful skupo. Kolko to ovdje kosta? Imate neki primjer auta, registracija, osiguranje? Nes kombiniramo, ni sami nismo sigurni sta bi. Al ne bi bas rado izgorili…
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 20:25   #3215
Frendici su za branje povrca rekli placu od 1800 do 2000 eura neto, ja sam nekak sumnjicava da je placa tak velika?!
Peroslavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 20:42   #3216
Quote:
Peroslavka kaže: Pogledaj post
Frendici su za branje povrca rekli placu od 1800 do 2000 eura neto, ja sam nekak sumnjicava da je placa tak velika?!
to je mala plaća za njihov standard
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 22:20   #3217
Quote:
phalengi kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja malo uključim. Malo sam ostao razočaran s Nizozemskom kada sam se prijavljivao za jedan posao prije cca 2 mj, uglavnom laboratorijske struke, VSS. Nakon nekoliko krugova razgovora sam i dobio ponudu za posao, a onda je, iskreno rečeno, uslijedio šok. 40hrs tjedno, brutto malo ispod 2700€ (2100€ neto, tak neš). S obzirom na standard i visoke stanarine to je preživljavanje tamo s tom lovom. Još sam ih nekoliko puta na intervjuu pitao da mi kažu bruto plaću, reakli su da me moraju staviti u salary scheme, pa će mi javiti. Što je najgore radilo se o poznatoj firmi u Europi. Nisam očekivao neku lovu, ali preko 3000€ bruto sam očekivao. Uglavom popljuvao sam ih u mailu, a oni su mi odgovorili da to za njih nisu čudni brojevi.
Ostao si razocaran zemljom nakon jedne poslane molbe i ponude za posao u jednoj od xy firmi u Nizozemskoj.

Jel to jedina firma u Nizozeskoj?
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 13:34   #3218
U Nizozemskoj nije tesko naci posao (ako nisi jako izbirljiv), ali je prilicno tesko naci stanovanje.
Agencija je dobra za pocetak, jer ti:
- nadje posao
- nadje smjestaj
- pomogne oko otvaranja bank accounta, BSN broja i tih pocetnickih detalja

Kad si tamo, okrenes se malo oko sebe i nadjes prvo smjestaj (sam ili zajedno sa nekim), pa onda trazis bolji posao.
U nekim agencijama budu po dvoje u sobi, a negdje svatko ima svoju sobu.
Jedna od boljih agencija je Rugowit rugowit(.)eu
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2023., 02:06   #3219
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to je mala plaća za njihov standard
Ako ti ostane 2000 eura nakon što platiš smještaj i zdravstveno osiguranje, za prvi posao preko agencije je čisto okej.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.