Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2009., 12:13   #21
Htjela bih samo još malo istaknuti nešto što nisam ranije, a vezano je uz samu osnovu ove teme - čulo sluha i slušanje.


Čula su općenito u astrološkoj simbolici označena kroz Merkur/3. polje, jer su ona ono čime čime komuniciramo, ono što nas povezuje i što nam omogućuje interakciju s najbližom okolinom.

• No samo čulo sluha i slušanje je sadržano u vezi Merkur/Saturn jer sušanje podrazumjeva i sintezu (Saturn) informacija (Merkur). Čulo sluha (Merkur) ne igra samo ulogu u komunikaciji već služi i detektiranju i registriranju lokacije odakle dolaze informacije.


Ima jedna super Duporova rečenica koja u osnovi izvrsno opisuje zašto je čulo sluha veza Merkur/Saturn u kojoj kaže: "Sluh se razvio zbog straha u noći". Tj. hoće reći da je ljudsko uho specifično u odnosu na druga čula jer uho nikad ne gubi pažnju na ono što čuje...čovjek npr. može zažmiriti kada nešto ne želi vidjeti, dok to isto ne može uraditi sa čulom sluha. Čovjek nema kontrolu o tome šta želi, a šta ne želi čuti - to je za njega neka vrsta "izoliranog sustava".

Ne znam da li ste ikada bili u studiju za snimanje glazbe (tkz. tonski studio) gdje prostorija kao takva mora biti akustična ne bi li dobro prenosila zvuk (zato se stavljaju one kutije od jaja ). Te doista doobro izolirana od okoline s onim jako debelim višeslojno izoliranim vratima koja super dihtaju da se ne bi tokom snimanja u prostoriju uvlačili pa nasnimili neki drugi (nepoželjni) zvukovi već samo oni koji trebaju biti na jasnom snimku. Taj studio zorno i vizualno opisuje ono što uho u svojoj osnovi radi...pokazuje kako funkcionira čulo sluha i slušanje jer je to proces koji se odvija kroz čulo (Merkur) u kojem se moraju odvojiti i izolirati (Saturn) informacije od "svega ostaloga" što čulu istovremeno dolazi.

U natalnim kartama ljudi koji imaju jako razvijeno čulo sluha često ćete vidjeti aspekt Merkur/Saturn, a u natalnim kartama glazbenika koji imaju jaki sluh često naći ovaj aspekt u kombinaciji s Venerom (melodija). Vrlo često se radi o i o napetom aspektu (kvadrat) jer je takav aspekt nosioc i dinamike i intenziteta...pa je u njemu čulo (Merkur) dodatno "stimulirano" da točno izdvoji-čuje (Saturn) potrebnu informaciju (Merkur).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 12:14   #22
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Raznolikost tema na ovom forumu je ono što me uvijek iznova oduševi, no zanima me kako tumačiti tešku ozljedu uha?
Hvala ion321.....ti uvijek lijepo i nenametljivo staviš kompliment. Evo budem se nastavila na ovo gore i u potpunosti odgovorila u astrološkoj simbolici budući da si tako i pitanje postavila:

Kada se radi o ozljedi (Mars) onda Merkur/Saturn (čulo sluha) mora biti napadnut od Marsa, a ako je u pitanju infekcija onda od Plutona.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:25   #23
Jedna draga prijateljica imala je saobraćajnu i udarac sa desne strane glave, oštećen joj je bubnjić zauvjek sa još mnogo ružnih posljedica, vrlo sam tužna zbog toga i ona ima u svom horoskopu Saturn kvadrat Mars-Uran!Nisam ti naime naglasila da je u pitanju saobraćajna, ali radi povratne informacije to je to...majstorica si znaš li to?Ovo zaista mislim i nikada nikome ne podilazim.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:28   #24
I da, nešto sam zaboravila , Merkur-Saturn su u inkonjukciji.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 19:51   #25
Odlican topic !!

Mars je u 6. kuci, Merkur u 3. a Saturn u 12. .. svakio ljeto imam upale uha... uzas uzas uzas... upale, zacepljenja...
aurora 22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.