Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2007., 09:07   #41
...još samo danas i gooootoooovoooo...
....gooootovi praznici, preseravnje,prežderavanje, forsiranje kao super atmosfere, kao svi smo si super......i tako.....
.....pozdrav svim neobožavateljima praznika .....
....još malo i gotovo....
__________________
......danas je ono sutra kojeg smo se bojali.....
sarahkey24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 02:48   #42
božić, djeda mrazovi i ostala sranja

evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 03:28   #43
meni je tak za novu godinu!! užas!! ove godine neću biti nigdje...najradije bih nestala na pola sata (od 11.45-12.15h) i nako n toga opet nastavila normalno živjet. taj glupi doček...to me tak iritira. neću ga slavit, a nemam bit nigdje drugdje osim doma...da sa starcima jee naradije bi se zavukla pod krevet i da me niko ne dira i da nikog ne vidim i ne čujem...uf, kako mrzim doček
što se tiče Božića bilo mi je super kad sam bila mala i kad sam htjela ostati cijelu noć budna da vidim djedicu a sad je to već druga priča...žalosno je kaj prva pomisao na Božić je da moram pažljivo izdvojit od đeparca kak bi mogla nekej kupit... i da više nema snijega za Božić...i da sam prevelika za sanjke
__________________
Svatko želi biti netko, nitko ne želi raditi na tome. (Goethe)
somebody_else is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:53   #44
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.
Pa bravo ti!

A reci mi zašto ti MORAŠ u "šopingiranje", ili na kojekakve večere, zar te netko tjera da gledaš "debilne" filmove i reklame?

Sad ne želim previše u religiozne vode ali ako nisi Kršćanka (Katolkinja), tada te ništa od ovoga ne treba brinuti, a ako kojim slučajem jesi onda odi na misu i pomoli se Bogu.
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 12:56   #45
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.
A dobra si. Duhovita. Pa prespavaj, popij tableta za spavanje (da znam kako to funkcionira, dala bih ti savjet), ali nažalost ne znam.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:20   #46
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.
Tjesi se da poslije toga imas 4 mjeseca do uskrsa.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 14:40   #47
Quote:
somebody_else kaže: Pogledaj post
meni je tak za novu godinu!! užas!! ove godine neću biti nigdje...najradije bih nestala na pola sata (od 11.45-12.15h) i nako n toga opet nastavila normalno živjet. taj glupi doček...to me tak iritira. neću ga slavit, a nemam bit nigdje drugdje osim doma...da sa starcima jee naradije bi se zavukla pod krevet i da me niko ne dira i da nikog ne vidim i ne čujem...uf, kako mrzim doček
što se tiče Božića bilo mi je super kad sam bila mala i kad sam htjela ostati cijelu noć budna da vidim djedicu a sad je to već druga priča...žalosno je kaj prva pomisao na Božić je da moram pažljivo izdvojit od đeparca kak bi mogla nekej kupit... i da više nema snijega za Božić...i da sam prevelika za sanjke
Božić mi je još nekak podnošljiv, al Novu godinu također mrzim...ma cijela ta atmosfera uoči toga i još pogotovo kad me gotovo svaka osoba pita gdje slavim i onda kad me sažalijevaju kad kažem da sam doma a meni se ionak nikud nejde taj dan...
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 17:08   #48
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
Božić mi je još nekak podnošljiv, al Novu godinu također mrzim...ma cijela ta atmosfera uoči toga i još pogotovo kad me gotovo svaka osoba pita gdje slavim i onda kad me sažalijevaju kad kažem da sam doma a meni se ionak nikud nejde taj dan...
potpisujem od riječi do riječi


meni je još uskoro rođ, a uz anksioznost, bolove u želudcu, odustajanju/neodustajanju od faksa NEEDAAAAA mi se slavit!!! al nie to samo do slavlja.. neda mi se uopče doživljavat taj dan.. smješkat se, pravit da sam tak sretna..

inače.. aj laaaaav krismas
nekak mi je sve ljepše u to doba.. okićen grad, ljudi makar glume ljubaznost.. praznici
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 17:48   #49
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.

Ne diraj mi Božić i Novu godinu,pls.

Ja jednostavno uživam u onoj božićno-novogodišnjoj gunguli kada se svi ekstra vesele kao da su obavili zahtjevan posao pa se sada spremaju da podvuku crtu i krenu ispočetka!

A ako materijalna situacija za poklone nije bajna pa prekriži ih,
svi znaju kakva je situacija i da su realne mogućnosti za ekstra troškove
sve manje i manje.
__________________
All characters and events in my posts are fictional!
Ian Anderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:19   #50
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
Božić mi je još nekak podnošljiv, al Novu godinu također mrzim...ma cijela ta atmosfera uoči toga i još pogotovo kad me gotovo svaka osoba pita gdje slavim i onda kad me sažalijevaju kad kažem da sam doma a meni se ionak nikud nejde taj dan...
Sranje i s Božićem i Novom godinom je isto - sve je postalo previše komercijalizirano.

I sve te gužve koje se svedu na kupovanje usiljenih poklona i 15 sljedova jela...i na kraju se u svemu izgubi čovjek...ono, doslovno ga svijećom treba tražiti.

Mi smo se doma još prije dvije godine dogovorili da si ne kupujemo poklone samo zato što je neki dan (ok, osim rođendana, tu smo i dalje slabi) - i tako nekako funkcioniram sa svim dragim ljudima - ne kupujem zbog prigode već zbog čovjeka i to kad vidim nešto što si mogu priuštiti, a znam da bi razveselilo nekoga.

Isto je s klopom - pa ne možeš pojesti dva ručka, čemu onda to silno nakuhavanje? Ja ću uvijek radije sjesti s prijateljima na kuhano vino, začagati sa starcima po dnevnoj sobi i slično. Ne pada mi na pamet nametati neke obaveze samo zato što se to od mene očekuje.

Isto je i s Novom godinom - po čemu je taj dan različit od drugih? Da ponovo doneseš 10000 odluka kojih se do 15.1. više nećeš ni sjećati? Je, lijepo zvuči - novi početak, ali taj novi početak je uvijek i samo u nečijoj glavi. Zašto onda taj novi početak ne bi bila srijeda - neka tamo srijeda - recimo 2.12?

A to hoćeš li je provesti na tulumu, trgu ili doma na kauču - totalno nebitno, bitno da je u dobrom društvu - a ako sam ponekad sama sebi najbolje društvo, onda ću biti sama - i što sad?
__________________
sapiosexuality - a behavior of becoming attracted to or aroused by intelligence and its use
LillyOctober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:21   #51
Mene nove godine uvijek bacaju u tešku depru, jer se prisjetim kako je prošla još jedna godina, a ja stojim na mjestu. I od svih novogodišnjih odluka, nema ništa. I tako iz godine u godinu...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:32   #52
negdi sam čita kako je najviše samoubojstava u to vrime,ovi šta su u depri još više padnu u komu kad vide druge kako se raduju i vesele
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:47   #53
Baš mi je nekako žao kad čitam sve ovo - jer ja sam od onih koji vole Božić..
Volim u to vrijeme prošetati gradom, volim svu tu gungulu, šarene štandove, lampice..meni je to kreativan mjesec - jer toliko toga možemo napraviti sami i tako razveseliti sebe i druge..veseli me kupovina bora, izrada kolačića a najviše što smo eto svi, cijela mala obitelj na okupu...
__________________
..ruke ne lažu kao lice..osobito kad govore..
Mocho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:54   #54
Quote:
LillyOctober kaže: Pogledaj post
Sranje i s Božićem i Novom godinom je isto - sve je postalo previše komercijalizirano.

I sve te gužve koje se svedu na kupovanje usiljenih poklona i 15 sljedova jela...i na kraju se u svemu izgubi čovjek...ono, doslovno ga svijećom treba tražiti.

Mi smo se doma još prije dvije godine dogovorili da si ne kupujemo poklone samo zato što je neki dan (ok, osim rođendana, tu smo i dalje slabi) - i tako nekako funkcioniram sa svim dragim ljudima - ne kupujem zbog prigode već zbog čovjeka i to kad vidim nešto što si mogu priuštiti, a znam da bi razveselilo nekoga.

Isto je s klopom - pa ne možeš pojesti dva ručka, čemu onda to silno nakuhavanje? Ja ću uvijek radije sjesti s prijateljima na kuhano vino, začagati sa starcima po dnevnoj sobi i slično. Ne pada mi na pamet nametati neke obaveze samo zato što se to od mene očekuje.

Isto je i s Novom godinom - po čemu je taj dan različit od drugih? Da ponovo doneseš 10000 odluka kojih se do 15.1. više nećeš ni sjećati? Je, lijepo zvuči - novi početak, ali taj novi početak je uvijek i samo u nečijoj glavi. Zašto onda taj novi početak ne bi bila srijeda - neka tamo srijeda - recimo 2.12?

A to hoćeš li je provesti na tulumu, trgu ili doma na kauču - totalno nebitno, bitno da je u dobrom društvu - a ako sam ponekad sama sebi najbolje društvo, onda ću biti sama - i što sad?
bravo, to je to da malo više ljudi tak razmišlja, bilo bi puno ljepše, ljudi bi se družili zato da se druže, a ne da jedu i razmjenjuju poklone koji su sve više samo obaveza, a ne zaista neka želja da se drugog daruje -bar je moj primjer takav
__________________
Svatko želi biti netko, nitko ne želi raditi na tome. (Goethe)
somebody_else is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:41   #55
Quote:
Mocho kaže: Pogledaj post
Baš mi je nekako žao kad čitam sve ovo - jer ja sam od onih koji vole Božić..
Volim u to vrijeme prošetati gradom, volim svu tu gungulu, šarene štandove, lampice..meni je to kreativan mjesec - jer toliko toga možemo napraviti sami i tako razveseliti sebe i druge..veseli me kupovina bora, izrada kolačića a najviše što smo eto svi, cijela mala obitelj na okupu...

Drugim riječima, najveseliji mjesec u godini, kaj ne!

Neka uživa tko može, a tko ne može neka malo odmori,

pa neka se na godinu ponovo pridruži općoj radosti...


Uostalom i meni ovaj Forum nekada dopizdi...

Pogledam , a ono sve iste ižvakane teme,
posebno na ovom pdf-u, gdje nema nimalo živosti,
i gdje je moderatura vrlo rigidna

tako da su i ovakve teme o božiću ili o problemima nezaposlenih
pravi propuh u odnosu na učmalu situaciju

a onda nakon par dana odsutnosti, ponovo se vratim
kao psić koji je odlutao i nastavim pisati u revijalnom tonu...
__________________
All characters and events in my posts are fictional!
Ian Anderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:54   #56
Hm, meni se čini da je tu najveći problem to što ste sami i nemate kam otići!!
Pa promijenite to- dogovorite se s frendovima, susjedima, braćom... i tulumarite i veselite se- ako ste već sad odlučili da bu vam koma i to ćete si ponavljati mjesec dana- ni sam Djed Mraz da dođe s Sjevernog pola vas ne bude razuvjerio u suprotno!!
A koliko se ja kužim u sve to Božić je obiteljski blagdan- pa je u redu družiti se s obitelji i otići na Svetu Misu- ni ne bi trebalo biti drugačije!!
A doček Nove Godine- po meni samo još jedan povod za druženje s prijateljima- ne treba biti u Esplanadi i glamuru
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:55   #57
Ma Bozic je predivan, sam taj osjecaj i to sve, ali sve su to samo uspomene dok je bozic jos postojao. Sada vise toga nema, bozic je nesto drugo... umjetan je i moze se kupiti u trgovini, a kao takav nema nikakvu vrijednost... ljudi se prave, simuliraju da uzivaju u bozicu, a vecina u biti jedva ceka da si ima cime opravdati potroseni minus. Nase bake i dede znaju sta je bozic, kad su radosno podjelili sa obitelji sve sto imaju, a sto su manje imali, radost djeljenja je bila veca. A sta sad... mudrujes vec poslije uskrsa sta ces kupiti djetetu... ne daj boze da susjedovo djete dobije bolji poklon. Kuda to sve vodi ja ne znam. Nemam jos djece, ali nadam se da cu svom djetetu moci usaditi bar malo nekih vrijednosti u koje nece imati veze sa materijalnim.
Schneider is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:43   #58
Quote:
Mocho kaže: Pogledaj post
Baš mi je nekako žao kad čitam sve ovo - jer ja sam od onih koji vole Božić..
Volim u to vrijeme prošetati gradom, volim svu tu gungulu, šarene štandove, lampice..meni je to kreativan mjesec - jer toliko toga možemo napraviti sami i tako razveseliti sebe i druge..veseli me kupovina bora, izrada kolačića a najviše što smo eto svi, cijela mala obitelj na okupu...
Jako lijepo razmišljanje!
Potpis, slažem se sa svime!

Upravo je to bit ovih blagdana, druženje s nama dragim osobama, obitelj, rodbina, prijatelji, poznanici...
Pa ne treba sada žaliti što neki za B. i N.G. čine ovo ili ono (šoping, prejedanja, gluma...), ako nam to smeta ne činimo onda istu pogrešku i mi, neka bar dio stanovništva pokuša ispraviti tu zabludu o ispraznosti Božića (i Nove Godine)...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:48   #59
Ja sam svojoj mami rekao da za ovaj Božić ne radi kolače i nek napravi neki čušpajz za ručak...nema prežderavanja više
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:06   #60
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.
Ja bi najrađe da radim za Božić i Novu Godinu. Pogotovo za Božić. A kad se sjetim kako me to nekad veselilo i to ne zbog poklona, u našoj familiji se nikad nije poklanjalo za Božić ništa, jer se uvijek nešto štedilo. Ono šta me veselilo u vezi Božića je bilo to šta možemo provodit vrijeme zajedno. To je bio jedan od rijetkih dana u godini kad bi provela cijeli dan sa roditeljima i ostatkom familije bez da stalno nekud žure i gledaju šta moraju obavit. Sad je sve to otišlo u k... i Božić mi više ne predstavlja ama baš ništa. Samo gledam kako da se izvućem iz kuće i zbrišem nekud vani.

Nova Godina mi najviše smeta zbog onih čestitanja hladnokrvnih. Šta reći više. Ali gledajući to sa vedrie strane, da se dobro zabaviti na novogodišnju noć

Šta se tiče tih đinđa i dragunlija kojih su već sad prepuni dućani...to mi je bezveze. To ne kupujem niti ću ikad kupovat. Također ne volim kitit bor i to. Već godinama nemam bor i ne želim ga.
L`Afrique is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.