Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 22:16   #21
e ja imam jupiter na icu (u potpunoj konjunkciji il sad ovisno o tocnoj minuti rodjenja moze bit i 1,2, cak i 3 stupnja ulijevo) al u jarcu i kvadrat sa marsom a sekstil sa mjesecom, saturnom i venerom

guglal sam al nis nisam nasel (jupiter ic conjuctio, jupiter Imum Coeli conjuction..)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 02:21   #22
... ako Pluton roditelja pada na IC djeteta ( egzaktno ), kako to tumačiti?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 13:18   #23
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ako Pluton roditelja pada na IC djeteta ( egzaktno ), kako to tumačiti?
IC je vrlo sličan Mesecu, zato jer on prirodno vlada ovom kućom, koja dakle prirada Raku.
Kada na naš IC padne nečija planeta, uticaj je sličan kao da je primamo u svoj naintimniji deo duše, u svoj dom...Kada nečiji PL padne na naš IC možemo ga osećati kao da aspektuje naš Mesec, u zavisnosti od toga da li još neke aspekte pravi ili ne.

PL i MO su dve potpuno suprotne energije, MO je radjanje i radovanje, on je empatičan i predstavlja život, dok je PL had, smrt, rušenje i raspadanje, a pri tome predstavlja i potrebu za kontrolom i manipulacijom.
Zato osoba čiji je IC može podsvesno da oseća kao da PL njom manipuliše, upravlja i da je na nekom podsvesnom nivou duševno razara...

Saturn u 4 polju slično deluje kao Saturn u Raku, gde je polje njegovog izgona i najgore mesto za njega. U zavisnosti od znaka u kojem se Saturn nalazi, može se ova situacija popraviti, ali ukoliko nije u dobrom znaku, označiće velike probleme u porodici, i često osoba sa ovim Saturnom oseća podsvesnu potrebu da se što ranije udalji iz doma. Ovo se i preporučuje ljudima sa Saturnom u Raku ili u 4 kući, da odu što dalje od doma, države, ili makar grada i provbitne porodice ( Rak ) jer bi tek daleko od doma mogle pronaći svoj duševni mir.
Generacije sa Saturnom u Raku imaju isti problem, jer on sam po sebi znači gubitak, hladnoću, restrikcije, nedostatak , a kada je povezan sa Mesecom, Rakom ili 4 kućom, onda su to gubici kroz njegovu simboliku.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 21:27   #24
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
U zavisnosti od znaka u kojem se Saturn nalazi, može se ova situacija popraviti, ali ukoliko nije u dobrom znaku, označiće velike probleme u porodici, i često osoba sa ovim Saturnom oseća podsvesnu potrebu da se što ranije udalji iz doma. Ovo se i preporučuje ljudima sa Saturnom u Raku ili u 4 kući, da odu što dalje od doma, države, ili makar grada i provbitne porodice ( Rak ) jer bi tek daleko od doma mogle pronaći svoj duševni mir.
Slazem se sa ovim!

Ovo stalno trubim jednoj svojoj klientici ali me ne slusa.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 11:46   #25
Ima li netko voljan objasniti mi na (izmišljenom ili stvarnom) primjeru razliku između IC-a, 4. polja i Mjeseca u kratkim crtama? Teoretski mi je poznata razlika. Tražila sam na netu, ali kad krenu s opisima, sve se trpa u isti koš (nije raščlanjeno) što mi se ne sviđa jer gubi smisao. Ponajviše me zanima razlika između IC dijela IC/MC osi i Mjeseca (na konkretnom primjeru) te IC-a i 4. polja. Razlika između Mjeseca i 4. polja mi je jasna.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 13:03   #26
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Ima li netko voljan objasniti mi na (izmišljenom ili stvarnom) primjeru razliku između IC-a, 4. polja i Mjeseca u kratkim crtama? Teoretski mi je poznata razlika. Tražila sam na netu, ali kad krenu s opisima, sve se trpa u isti koš (nije raščlanjeno) što mi se ne sviđa jer gubi smisao. Ponajviše me zanima razlika između IC dijela IC/MC osi i Mjeseca (na konkretnom primjeru) te IC-a i 4. polja. Razlika između Mjeseca i 4. polja mi je jasna.
Recimo, ja imam Mo0Pl konjukcija koja je u konjukciji sa IC ,orbis je 5' pa bih ja mogla nesto reći o tom dijelu.

IC je početak 4. kuće,ali to su "ulazna vrata u dom" (Mjesec,4.kuća predstavljaju dom).Obzirom da je to sam početak, tu se vidi kako smo prihvaćeni na početku života, ono naše rođenje,jesu li nas roditelji prihvatili,sa konjukcijom Mo na IC genetska karma je kroz žensku stranu obitelji,ali ovdje je Pluton,on dosi obiteljske tajne kroz muškog člana obitelji- djed ,pradjed je bitan.
Svi osjećaji prihvaćanja odrediti će nas u životu i stremiti ćemo kao takvi statusu, stvaranju svoje obitelji (to je isto potvrda statusa) ,a to je MC.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 14:17   #27
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Recimo, ja imam Mo0Pl konjukcija koja je u konjukciji sa IC ,orbis je 5' pa bih ja mogla nesto reći o tom dijelu.

IC je početak 4. kuće,ali to su "ulazna vrata u dom" (Mjesec,4.kuća predstavljaju dom).Obzirom da je to sam početak, tu se vidi kako smo prihvaćeni na početku života, ono naše rođenje,jesu li nas roditelji prihvatili,sa konjukcijom Mo na IC genetska karma je kroz žensku stranu obitelji,ali ovdje je Pluton,on dosi obiteljske tajne kroz muškog člana obitelji- djed ,pradjed je bitan.
Svi osjećaji prihvaćanja odrediti će nas u životu i stremiti ćemo kao takvi statusu, stvaranju svoje obitelji (to je isto potvrda statusa) ,a to je MC.
Zanimljivo. Je li onda moguće da IC predstavlja utjelovljenje iskustva prihvaćanja u obiteljskom domu? U smislu, da se to naše iskustvo prenese u to koliko smo "doma" u vlastitom tijelu, fizički u sebi? Osjećaj ukorijenjenosti, pripadnosti koji nosimo (ili ne) sa sobom gdje god pošli, nalazili se u svoja četiri zida (4. polje) ili negdje na ulici.
Čitala sam nešto o tome da je trudnoća i prvi dani/mjeseci života, atmosfera u kojem se dijete rodilo te stanje u kojem je majka bila, utječu na to hoće li dijete (ili duša) "sjesti u tijelo" ili će zbog nekog traumatičnog iskustva, percipiranog ili stvarnog neprihvaćanja, od strane majke jednom nogom takoreći ostati "u onom svijetu" jer se ovdje ne osjeća sigurno i dobrodošlo.
Pa u tom smislu, Mjesec predstavlja možda našu Dušu, a IC opisuje kako je naša duša doživjela prihvaćanje i je li se "prihvatila" za tijelo, iskustvo i stanje u sebi koje nosimo sa sobom kroz život.
Mc bi onda bio možda svrha i ostvarenje duše u materijalnom smislu, najčešće kroz karijeru, ali i općenito životni put osobe. Ako osoba živi bez poznavanja i življenja svoje svrhe, moguće da se treba vratiti na svoj početak i osvrnuti se na svoj IC, odnosno osjećaj pripadnosti i dobrodošlice unutar ovog svijeta, na svoj početak i sam dolazak na ovaj svijet.

No javlja mi se pitanje, što je onda s Ascedentom? Mislila sam da on opisuje naš prvi kontakt sa svijetom i rađanje?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 14:50   #28
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Je li onda moguće da IC predstavlja utjelovljenje iskustva prihvaćanja u obiteljskom domu? U smislu, da se to naše iskustvo prenese u to koliko smo "doma" u vlastitom tijelu, fizički u sebi? Osjećaj ukorijenjenosti, pripadnosti koji nosimo (ili ne) sa sobom gdje god pošli, nalazili se u svoja četiri zida (4. polje) ili negdje na ulici.
Čitala sam nešto o tome da je trudnoća i prvi dani/mjeseci života, atmosfera u kojem se dijete rodilo te stanje u kojem je majka bila, utječu na to hoće li dijete (ili duša) "sjesti u tijelo" ili će zbog nekog traumatičnog iskustva, percipiranog ili stvarnog neprihvaćanja, od strane majke jednom nogom takoreći ostati "u onom svijetu" jer se ovdje ne osjeća sigurno i dobrodošlo.
Pa u tom smislu, Mjesec predstavlja možda našu Dušu, a IC opisuje kako je naša duša doživjela prihvaćanje i je li se "prihvatila" za tijelo, iskustvo i stanje u sebi koje nosimo sa sobom kroz život.
Mc bi onda bio možda svrha i ostvarenje duše u materijalnom smislu, najčešće kroz karijeru, ali i općenito životni put osobe. Ako osoba živi bez poznavanja i življenja svoje svrhe, moguće da se treba vratiti na svoj početak i osvrnuti se na svoj IC, odnosno osjećaj pripadnosti i dobrodošlice unutar ovog svijeta, na svoj početak i sam dolazak na ovaj svijet.

No javlja mi se pitanje, što je onda s Ascedentom? Mislila sam da on opisuje naš prvi kontakt sa svijetom i rađanje?
Osjećaj ukorjenjenosti i pripadnosti u vlastitom domu,kao osjetilni početak jest taj IC i četvrta kuća,ali ASC je način kako mi pokazujemo sebe(ulaz u još jedan dom) drugima,jednim dijelom temeljen na osjetilnim iskustvima 4.kuće. Tako to ja vidim.

obično ljudi na kraju života sažmu svoje bivanje i opet se vrate na svoj početak, korjene,obiteljski dom, djedovinu ,prihvate u sebi da su dio obiteljske genetike jer je 4. kuća i kuća završetka.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 16:27   #29
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Osjećaj ukorjenjenosti i pripadnosti u vlastitom domu,kao osjetilni početak jest taj IC i četvrta kuća,ali ASC je način kako mi pokazujemo sebe(ulaz u još jedan dom) drugima,jednim dijelom temeljen na osjetilnim iskustvima 4.kuće. Tako to ja vidim.

obično ljudi na kraju života sažmu svoje bivanje i opet se vrate na svoj početak, korjene,obiteljski dom, djedovinu ,prihvate u sebi da su dio obiteljske genetike jer je 4. kuća i kuća završetka.
U situaciji kad je Mjesec u konjunkciji s IC-om, znači li to da je onda Duša na svom mjestu, doma i da osoba ima otvoren kontakt sa tom dimenzijom sebe i svog naslijeđa (bez obzira nosi li ono neke izazovne aspekte ili ne)? U smislu da utjelovljuje to naslijeđe, ne bježi od njega ili što?


I što kad je Mjesec (Duša) u ostalim poljima? Znači li to da "nema nikoga doma" (IC) ili da je Duša osobe našla "privremeni" dom u nekom drugom polju života, npr u 9. polju osoba stupa u kontakt sa svojom Dušom kroz putovanja ili neke više spoznaje?

P.S. e ovo ne može biti slučajnost, tr Merkur mi je točno na IC- u sada
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 16:32   #30
Glede Mjeseca i IC-a, primjetila sam razliku između onoga što mi je kao djetetu emocionalno trebalo u obiteljskom domu i od majke (mjesec u znaku), naspram onoga što sam dobila (Ic-u znaku)- odnosi li se i to na naslijeđe Ic-a?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 18:56   #31
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
U situaciji kad je Mjesec u konjunkciji s IC-om, znači li to da je onda Duša na svom mjestu, doma i da osoba ima otvoren kontakt sa tom dimenzijom sebe i svog naslijeđa (bez obzira nosi li ono neke izazovne aspekte ili ne)? U smislu da utjelovljuje to naslijeđe, ne bježi od njega ili što?


I što kad je Mjesec (Duša) u ostalim poljima? Znači li to da "nema nikoga doma" (IC) ili da je Duša osobe našla "privremeni" dom u nekom drugom polju života, npr u 9. polju osoba stupa u kontakt sa svojom Dušom kroz putovanja ili neke više spoznaje?

P.S. e ovo ne može biti slučajnost, tr Merkur mi je točno na IC- u sada
obzirom da je IC nesvjestan dio osobe,osoba se rodi,prohoda,ona povijest,korjene ima u sebi ali to jos ne zna.Mjesec jest na svom mjestu,ima kontakt sa tom dimenzijom nesvjesnosti,to je jedna od kuća koja je okultna,to je posebna energija.Od ostatka natala je da se vidi kako se aspekti sa Mo0'IC uklapaju u natalnu,je li čovjek dosegnuo taj najudaljeniji dio sebe i osvjestio ga kroz vidovnjastvo ili nesto slicno tome,ili ga je ta posebna energija samo,blago receno,smutila. ;D
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2020., 19:03   #32
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
U situaciji kad je Mjesec u konjunkciji s IC-om, znači li to da je onda Duša na svom mjestu, doma i da osoba ima otvoren kontakt sa tom dimenzijom sebe i svog naslijeđa (bez obzira nosi li ono na) u ostalim poljima? Znači li to da "nema nikoga doma" (IC) ili da je Duša osobe našla "privremeni" dom u nekom drugom polju života, npr u 9. polju osoba stupa u kontakt sa svojom Dušom kroz putovanja ili neke više spoznaje?

P.S. e ovo ne može biti slučajnost, tr Merkur mi je točno na IC- u sada
puno pitanja imas pai mi promakne. Mjesec u nekom drugom polju ce naći isto dom,recimo,meni je taj Mjesec u konjukciji sa IC,ali se nalazi u trećoj kući ,dolazi od tamo,meni je dom,mjesto gdje sam bila energetski sretna,bio kod susjeda.Bila je to posebna veza ali zahvaljujući vise mojim korjenima i povijesti muskog clana obitelji,znači,djelovao je Mjesec konjukcija IC.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.