Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 23:25   #61
Quote:
crvena zvijer kaže: Pogledaj post

kako netko od povjesničara postaje šef protuobavještajne agencije? nisam ja baš osoba za analize, nejde mi to... osim ovog So90Pl, ništa mi na ovoj karti ne djeluje uzbudljivo...
Šta ja znam, nisam ni ja neki stručnjak, ali javit će se sigurno netko od astrologa.
Rekla sam da meni po habitusu i općem dojmu ne djeluje kao Blizanac. No, rekla bih da se na njemu vidi taj Mjesec u Jarcu (te u blizini Saturn u sjedištu, u Jarcu), vjerojatno ga je i to ubacilo u politiku, a i afinitet prema nečemu kao što su tajne službe (uz kvadrat Sunca i Plutona).

Interes za studij povijesti dale su mu pretpostavljam planete u Raku.

Mars trigonal Jupiter? Hm, to bi trebalo biti dobro... možda neka garancija da će se časno obaviti taj posao kojeg od njega očekujemo.
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:42   #62
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Šta ja znam, nisam ni ja neki stručnjak, ali javit će se sigurno netko od astrologa.
Rekla sam da meni po habitusu i općem dojmu ne djeluje kao Blizanac. No, rekla bih da se na njemu vidi taj Mjesec u Jarcu (te u blizini Saturn u sjedištu, u Jarcu), vjerojatno ga je i to ubacilo u politiku, a i afinitet prema nečemu kao što su tajne službe (uz kvadrat Sunca i Plutona).

Interes za studij povijesti dale su mu pretpostavljam planete u Raku.

Mars trigonal Jupiter? Hm, to bi trebalo biti dobro... možda neka garancija da će se časno obaviti taj posao kojeg od njega očekujemo.
pa atipični Blizanac, s obzirom da je samo Sunce tamo, a vladar Merkur u Biku...što se tiče povijesti, povijest je Saturn...ima Mjesec u Jarcu, i vladara Saturna u sjedištu....koji su ujedno u konjukciji...

Ne znam kakva to uzbuđenja tražite ovdje....ima dva T-kvadrata, čiji je fokus na Plutonu.
Pluton je ovdje bitan, jer ne samo što je žarišna planeta dva T-kvadrata, također kvadrira Sunce i njegovog vladara Merkura...pa daje ličnosti škorpionsku energiju...
U svakom slučaju, Pluton nije povjesničar...u svojoj osnovnoj prirodi...
Pretpostavljam da ste to tražili u natalnoj, Plutona i seriju 8...koja simbolizira protuobavještajnu agenciju....
Uvijek se kod osnovne analize natalne karte uz tris ličnosti posmatra i neka planetarna konfiguracija ukoliko je prisutna (stelij, T-kvadrat, Veliki Križ, Veliki Trigon, Zmaj, Yod)...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 09:15   #63
Jovetić: Zatvori će se puniti, a neki škverovi propasti

Novi list

I meni stanje u Saboru izgleda slično kao Jovetiću ali ne vidim nove izbore, čak mi izgleda da će se Milanoviću jako uzdrmati fotelja sa kulminacijom početkom travnja.... Ne znam otkud Jovetić vidi pomoć od EU...

Zadnje uređivanje manaus : 08.01.2010. at 09:21.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:38   #64
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Jovetić: Zatvori će se puniti, a neki škverovi propasti

Novi list

I meni stanje u Saboru izgleda slično kao Jovetiću ali ne vidim nove izbore, čak mi izgleda da će se Milanoviću jako uzdrmati fotelja sa kulminacijom početkom travnja.... Ne znam otkud Jovetić vidi pomoć od EU...
pa ne znam baš za pomoć od EU, pretpostavljam da je mislio radi tranzitnog Jupitera iz RIba u harmoničnom trigonu na Merkura RH, Merkur vlada 9.kućom koja se odnosi na inozemstvo. Mislim da se ovaj tranzit ne odnosi zapravo na to, i ne donosi neki veći pomak. Paralelno s njim tranzitni Saturn iz Vage kvadrira tog Merkura, pa je ovo kvari odnose s inozemstvom i ne daje konkretno neki veći pomak...Jupiter daje obećanja i velika očekivanja, a Saturn borbu i otežava konkretizaciju. S druge strane, iako inozemstvo jest vezano za 9.k, organizacije bilo kakve vrste spadaju u 11.k., pa je ulazak u NATO prošle godine obilježen tranzitnim Uranom i Saturnom u harmoničnim aspektima na Pluton u 11.k u horoskopu RH. Tako bi se i situacija s EU trebala mijenjati pod nekim harmoničnim tranzitom na tog istog Plutona. Tranzitni Jupiter ga podržava iz Riba i uz ovo se postiže neki kompromis, ali sam ulazak, s obzirom da je jak povijesni događaj bi trebao biti predstavljem nekim jačim tranzitom. Tranzitni Saturn na Plutonu je izgledan 2013.
Stanje u Saboru je napeto radi retrogradnog tranzitnog Marsa koji unosi nemir, sukobe, ima potrebu da sječe prošlost na Marsu i u kvadratu s Plutonom koji su vladari 11.k.parlamenta....i bit će retrogradan sve do 3 mj kad će se stvari prividno smirit. ALi on kreće direktno i ponovo pokreće neka događanja kroz 5.mj, . Kakve god promjene se desile, donošenje odluka za neku promjenu su ishitrene i bolje ih je odgoditi za jesen.
Što se tiče eventualnih prijevremenih parlamentarnih izbora, zadnji su bili 2007. pod uticajem Marsa u trigonu na Pluton (koji ga sad nepovoljno kvadrira) i nije za očekivat iste niti bi to bilo poželjno u naredna tri mjeseca, zato što napeti tranziti, kao što je Mars govore o ishitrenim djelovanjima i ne donosi zadovoljavajuća rješenja. Ipak, ne bi bilo iznenađujuće na jesen i 10.mj kad tranzitni Mars sjedne u konjukciju na Plutona da se povuče opet ovo pitanje, a koliko je izgledno ne znam, s obzirom da je Mars brza planeta i ovakav događaj trebao bi biti obilježen nekim većim tranzitom, kao što je to bilo 2007. pod utjecajem trigona Urana na Pluton...koliko je za to dovoljan Jupiter iz Riba...vidjet ćemo...čak ne bi bilo ni loše...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:28   #65
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
ah...zvjezoznance...kad ti navedes istu stvar koju sam i ja napisala,onda znam da sam na dobrom putu u astri!

sto mislis,jel bi Kosorici opozicija plutona na raka (iako ne znamo Asc) plus jos kvadrat saturna,mogao donijeti njezin pad s vlasti,tipa recimo gubitak na sljedecim izborima? saturn 90 sunce bi joj uzdrmao stabilnost kao autoriteta ili donio pritisak od nekog "autoriteta",ali uz opoziciju plutona taj pritisak je jos extra pojacan,i ne mojmo zaboraviti da ce to ipak biti opozicija,znaci da ce tad stvari biti principa "lijevo-desno"...stvarno me zanima sto mislis...
Ne znam bez točnog vremena rođenja da li će pasti sa vlasti, ali opozicija Plutona na Sunce uvijek nam donese teške situacije, nastane pritisak kao da smo stavljeni pred zid, morat će se mijenjati ona ili situacija oko nje, tu nema sredine, što bude spremnija na vlastitu transformaciju imati će manje štete iz okoline, ali teško se je mijenjati pod opozicijom Plutona. Moramo sve staro u sebi(ili svom svijetu) srušiti pa novo izgraditi na ruševinama starog, to mogu samo jake ličnosti, tu ćemo vidjeti od kakvog je materijala Kosorica napravljena. Ponavljam, neće joj biti lako, a Saturnov kvadrat će to samo dodatno otežati. Tu joj može i otac imati problema sa zdravljem(ako je živ) a mislim da nije udata inače bi imala problema i u braku(Sunce predstavlja oca i muža a bit će joj jako ugroženo). I ona sama morat će pripaziti na zdravlje, tu joj se mogu pojaviti kronični problemi, uglavnom nimalo veselo razdoblje, ali ako bude spremna na promjene može dobro proći ali će je jako iscrpiti. Eto, ukratko, nadam se da si zadovoljna
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:04   #66
Potres na HR burzi 8 i 9 ožujka 2010 *

Poznato je da burza reagira prva na naznake pozitivnih ekonom. aktivnosti, na naznake rasta ekonomije i isto tako zna jako brzo regirati na loše naznake. Kad bi neko tražio da potpuno laičkim jezikom protumačim tu kartu rekao bih da se radi o “navala žestokih i intenzivnih osjećaja straha za svoje dragocjenosti”. Mislim da ova karta sugestira na iznenadan bjeg novca na sigurnija utočišta do nekih boljih vremena i “smrzavanje” trgovine na burzi tokom travnja i dalje...
Načelno, mislim da je sva ova događanja dobro promatrat kroz dioptriju mundane astro. jer je bogatstvo pojedinca i države, u osnovi, nerazdvojno. Prema Subašićki značenje Mjeseca (u financ. astro.) je masovno tržište i javna reakcija što je blisko tumačenju mundane astro da je mjesec-narod. I što je sve ovdje ružno? Posebno ružno je da Mjesec vlada 2 kućom, domicilni vladar-venera je izgonu u Ovnu a ovdje vlada 6 kućom, Uran je peregriniran i vlada 10 kućom.... a sve su to kuće poslovnih aktivnosti, kao što znate. Ipak, mislim da će biti po onoj “u strahu su velike oči” jer ipak Sunce je uredno i odnos Jupiter-Pluton donekle umiruje stanje. Očekujem malo jači pad CROBEX-a (do 5%).
Nisam previše dalje istraživao, ali osim teških dana oko obljetnice HR državnosti, posebno nepovoljan je 25 rujna 2010, tada treba očekivati veći pad dionica worldwide.


*karta je namještena za 10.00 sati jer hr-burza otvara u to vrijeme za punu trgovinu

Zadnje uređivanje manaus : 26.01.2010. at 20:10. Reason: +
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 19:38   #67
Vraćam topik jer mislim da se sada događa trenutak za obilježiti.
Dakle, trenutno je Venera u Raku (180 Pl), mjesec u Vagi i u uzajamnoj su recepciji. Ovo prati klasični loš aspekt (za trgovanje na burzi) opozicije Ur-Sa i sve to nam ostavlja rezultat: "CROBEX najniži u pet mjeseci". Neću prognozirat ništa ali lako je moguće tonjenje Crobija još dublje i dublje, ups to je prognoza. Opozicija Ur-Sa bi trebala bit točka preokreta, dakle preokret u stagnaciju ili uzdizanje..?

Kad se ovo gleda počinjem se pitat što nas čeka 25 lipnja na famoznu obljetnicu državnosti, Ve će biti u Lavu a dispozitor Ve je So, kakvo je to So više neću spominjat. Tik, tak, tik, tak.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 18:19   #68
Planetarna kretanja za jesen/zimu 2010

Poštovani forumaši
zamolio bih Vas, pogotovo one iskusnije da nas obavijestite o kretanjima planeta u nadolazećem razdoblju do kraja godine i naravno, Vaše prognoze i pretpostavke vezane uz astrološke pojave, te moguće scenarije na svijetskom nivou (politika, znanost, vrijeme..) te odraz na pojedine znakove. Spominje se konjukcija Urana i Jupitera u Ribama u Rujnu, kakve nam to zanimljivosti i promjene to može unijeti u živote?

Unaprijed se zahvaljujem
Dredloksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 15:20   #69
Quote:
Dredloksi kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši
zamolio bih Vas, pogotovo one iskusnije da nas obavijestite o kretanjima planeta u nadolazećem razdoblju do kraja godine i naravno, Vaše prognoze i pretpostavke vezane uz astrološke pojave, te moguće scenarije na svijetskom nivou (politika, znanost, vrijeme..) te odraz na pojedine znakove. Spominje se konjukcija Urana i Jupitera u Ribama u Rujnu, kakve nam to zanimljivosti i promjene to može unijeti u živote?
Unaprijed se zahvaljujem
Jedan pesimističan pogled unaprijed od Roberta Phoenixa (djevica-škorpija)

http://www.robertphoenix.com/content/?p=2006
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:09   #70
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Jedan pesimističan pogled unaprijed od Roberta Phoenixa (djevica-škorpija)

http://www.robertphoenix.com/content/?p=2006
hvala, jako je interesantno

u međuvremenu horoskop.hr i astrosajt su na svojim stranicama dali dosta zgodne i relativno opširne prognoze za kraj ove godine
Dredloksi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.