Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2013., 04:20   #121
Quote:
albatros111 kaže: Pogledaj post
Prije 9 mjeseci sam unaprijedio tehniku trčanja, sad udaram od tlo prednjom trećinom stopala a potom tlo blago dotaknem ostatkom stopala.

I sve je bilo ok dok se prije dva mjeseca nije počela javljati bol sa unutarnje strane lijeve noge, 8-10 cm iznad gležnja. Bol se osjeća baš negdje na mjestu gdje mišić dotiče kost, po sredini te unutarnje strane noge.

Bol nakon 3 km gotovo nestane ali kad se mišići ohlade opet se blago osjeća pri hodanju a jače ako se odapirem na prste, npr. kad se penjem stepenicama.

Ako apstiniram od trčanja 10 dana, bol nestane.

Trčim 2-3 puta tjedno, po 10ak km.

Što mislite gdje je problem?
Teško je reći bez pregleda i uvida u tehniku trčanja.
Ovako napamet, da nije pretjerana pronacija stopala te razvijanje trkačke potkoljenice (shin splints/overpronation, malo si guglaj i naravno posjeti stručnu osobu za konzultaciju kako to popraviti). Stvar se neće s vremenom poboljšati ako ništa ne poduzmeš i samo nastaviš trenirati, moglo bi otići samo na gore...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 04:26   #122
Quote:
dr frik kaže: Pogledaj post
Evo da probam ovdje, jer ne znam hoće li mi na pdf Rekreacija itko znati pomoći.

Dakle zadnjih 2 tjedna radim svakodnevno intenzivni kardio trening (Insanity program vježbanja) i jako sam zadovoljan napretkom, ali imam jedan problem.
A to su bolovi u donjem, unutarnjem dijelu potkoljenice, obje noge. Kao na kraju mišića lista... Nije upala, boli samo dok vježbam; kad se ohladim, prestaje. Ispočetka je bila lagana bol, ali u zadnjih par dana postaje već neugodna. Program je takav da strašno puno rade noge tak da nemam mogućnost nastaviti s treninzima i odmarati te mišiće. Ima li netko slično iskustvo ili zna o čemu se radi?
Polako, ali sigurno se kod tebe razvija tzv. sindrom prenaprezanja. Nešto radiš krivo ili radiš previše, odnosno napreduješ prebrzo. Nemoj si priuštiti da ga do kraja razviješ, onda je oporavak krajnje spor. Nagađati preko interneta u čemu je problem jednostavno nije realno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 19:23   #123
Da ne otvaram novu temu, probat ću tu potražiti savjet

Dakle, u zadnjih nekoliko tjedana u nogama (konkretnije, bedrima) osjetim čudnu bol....nije to jaka bol, ali konstantno me podsjeća da je tu
Noge su mi nekako teške i umorne, užasno mi je teško stajati i često ne mogu dočekati da sjednem (zamislite kao da držite dah i samo mislite na to kako što prije udahnuti)....ta tupa bol uz povremeno peckanje javlja se uglavnom na vanjskoj strani bedara i imam osjećaj kao da me boli svaki mišić, žila, ma i koža

U posljednje vrijeme zbog posla stojim i hodam više nego što sam navikla, ali nije to svakodnevno stajanje po 8-10 sati, radi se o stajanju 2 dana u tjednu po nekoliko sati, ne čini se previše
Inače, odmalena imam problema s cirkulacijom, noge (i ruke) i zimi i ljeti hladne ko led pa ne znam ima li to kakve veze

Uglavnom, ne znam kako si pomoći, još mi je nekako najlakše dok se krećem, pokušala sam "preležati" par dana i bude malo bolje, ali čim sam u pokretu par sati u komadu, opet ista priča

Dosta sam mlada, pa mi to nije nikako normalno ako uzmem u obzir da nisam zakržljala, zdravo se hranim, bavim tjelovježbom

Ima netko neki savjet ili slično iskustvo?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:09   #124
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, probat ću tu potražiti savjet

Dakle, u zadnjih nekoliko tjedana u nogama (konkretnije, bedrima) osjetim čudnu bol....nije to jaka bol, ali konstantno me podsjeća da je tu
Noge su mi nekako teške i umorne, užasno mi je teško stajati i često ne mogu dočekati da sjednem (zamislite kao da držite dah i samo mislite na to kako što prije udahnuti)....ta tupa bol uz povremeno peckanje javlja se uglavnom na vanjskoj strani bedara i imam osjećaj kao da me boli svaki mišić, žila, ma i koža

U posljednje vrijeme zbog posla stojim i hodam više nego što sam navikla, ali nije to svakodnevno stajanje po 8-10 sati, radi se o stajanju 2 dana u tjednu po nekoliko sati, ne čini se previše
Inače, odmalena imam problema s cirkulacijom, noge (i ruke) i zimi i ljeti hladne ko led pa ne znam ima li to kakve veze

Uglavnom, ne znam kako si pomoći, još mi je nekako najlakše dok se krećem, pokušala sam "preležati" par dana i bude malo bolje, ali čim sam u pokretu par sati u komadu, opet ista priča

Dosta sam mlada, pa mi to nije nikako normalno ako uzmem u obzir da nisam zakržljala, zdravo se hranim, bavim tjelovježbom

Ima netko neki savjet ili slično iskustvo?
Dosta uzroka može biti odgovorno za navedene tegobe, bez detaljnijeg uvida u kliničku sliku, sve se svodi na nagađanje
S obzirom kako navedene tegobe vremenski povezuješ sa promjenom u načinu kretanja,tj.stajanja, postoji mogućnost kako je uistinu ta činjenica odgovorna za navedene tegobe, no, moguće je i kako se radi o nekom poremećaju&fiziološkoj varijanti koji je prisutan od ranije (to ne mora biti ništa ozbiljno&opasno ) pa je sad "izronio na površinu" zbog navedenih promjena.

Adekvatno educirana osoba bi mogla na osnovu tvoje građe ( sa posebnim osvrtom na zdjelicu, lumbosakralnu kralježnicu...) te na tvoju posturu (dakle,dok stojiš) dati neke korisne savjete kako to izbjeći te event. po potrebi preporučiti ciljanu med.obradu i/ili terapiju.

Stojiš li možda u neadekvatnoj obući (prvenstveno mislim na obuću sa (pre)visokom petom, dakle, viša od cca 2.5cm)?
Prethodne ozljede&oštećenja donjeg dijela leđa, zdjelice?
+još niz pitanja...

Nekima pomažu neki oblici "pasivne gimnastike", npr. naizmjenična kontrakcija gluteusa 1-2min, pa onda naizmjenična kontrakcija bedara, listova stopala... više puta tijekom dana
Isto tako, možda mogu pomoći i aktivne vježbe za relaksaciju mišićja donjeg dijela leđa i zdjelice, te jačanje istih.

Činjenica kako tegobe popuštaju nakon mirovanja idu u prilog kako se radi o nekom nekom neugodnom, ali najvjerojatnije dobroćudnom "poremećaju", s kojim ćeš vjerojatno morati naučiti živjeti

Ako potraje, i/ili se pogorša, svakako konzultiraj nadležnog ordinarijusa
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 15:42   #125
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Dosta uzroka može biti odgovorno za navedene tegobe, bez detaljnijeg uvida u kliničku sliku, sve se svodi na nagađanje
S obzirom kako navedene tegobe vremenski povezuješ sa promjenom u načinu kretanja,tj.stajanja, postoji mogućnost kako je uistinu ta činjenica odgovorna za navedene tegobe, no, moguće je i kako se radi o nekom poremećaju&fiziološkoj varijanti koji je prisutan od ranije (to ne mora biti ništa ozbiljno&opasno ) pa je sad "izronio na površinu" zbog navedenih promjena.

Adekvatno educirana osoba bi mogla na osnovu tvoje građe ( sa posebnim osvrtom na zdjelicu, lumbosakralnu kralježnicu...) te na tvoju posturu (dakle,dok stojiš) dati neke korisne savjete kako to izbjeći te event. po potrebi preporučiti ciljanu med.obradu i/ili terapiju.

Stojiš li možda u neadekvatnoj obući (prvenstveno mislim na obuću sa (pre)visokom petom, dakle, viša od cca 2.5cm)?
Prethodne ozljede&oštećenja donjeg dijela leđa, zdjelice?

+još niz pitanja...

Nekima pomažu neki oblici "pasivne gimnastike", npr. naizmjenična kontrakcija gluteusa 1-2min, pa onda naizmjenična kontrakcija bedara, listova stopala... više puta tijekom dana
Isto tako, možda mogu pomoći i aktivne vježbe za relaksaciju mišićja donjeg dijela leđa i zdjelice, te jačanje istih.

Činjenica kako tegobe popuštaju nakon mirovanja idu u prilog kako se radi o nekom nekom neugodnom, ali najvjerojatnije dobroćudnom "poremećaju", s kojim ćeš vjerojatno morati naučiti živjeti

Ako potraje, i/ili se pogorša, svakako konzultiraj nadležnog ordinarijusa
Na boldano, ne stojim na petama, stojim ili u tenisicama s ortopedskim ulošcima (koje i inače nosim godinama) ili u anatomskim papučama koje sam kupila samo u tu svrhu...tako da bih obuću odmah isključila kao mogući uzrok

Ozljeda nikakvih nije bilo (osim koljena, ali ni to ne može biti razlog), osim lošijeg držanja, kralježnica mi je u vrlo dobrom stanju, nemam skoliozu ili bilo što slično, ali brine me to što postoje neke određene "točke" na bedru koje me bole, znam ih osjetiti čak i na pritisak dok mirujem

Može li možda biti problem u žilama pošto imam lošu cirkulaciju, a i genetski naginjem izraženim venama i kapilarama (mama mi ima problema s tim, ja ih u budućnosti mogu imati, a i ne moram, ali genetska predispozicija postoji)?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 00:10   #126
Inekcije

Zanima me jedna stvar.Moja je prijateljica osjetila blagu bol u nozi i kada je otisla doktoru dali su joj dvije vrste inekija.ONH12 i jos neke na slovo K za bolove.Misim da je radi bezvezne male boli glupo dobijati inekcije pa nas zanima da li joj moze naskoditi da joj daju te unekcije a u principu ne boli je
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 16:55   #127
Pozdrav! Prije kojih mjesec dana probudila sam se i nisam mogla stati na stopalo. Bol je bila na vanjskoj strani lijevog stopala koje je nateklo i bilo je crveno. Nakon par dana sam otišla liječniku i na snimanje, ali nisu ništa neobično pronašli i samo su rekli da ležim i odmaram. Eventualno je splasnulo i bilo je tragova modrice (ali blago plavkasto) :/ Samo da napomenem, ne mogu se sjetiti da sam išta navinula ili krivo stala, jednostavno sam se probudila s boli... Prije 6 godina mi je sve bilo identično, samo na desnom stopalu, ali tada su mi na snimanju rekli da je nacikla neka koščica. Sad je već prošlo skoro mjesec dana i još osjećam ponekad bol i strah me da nije nešto s ugrušcima i sl. Hvala na svakom savjetu i pomoći. Btw. imam 24.god.
Puff77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 16:17   #128
Imam problem sa palčanom kosti lijeve noge,lagano ispupčenje koje se pojavilo unatrag godinu,dvije.Nije da jako boli,ali neugoda se javlja ponekad kod određenih pokreta i bojim se da ne ode u hallux.Nije bilo nikakvih povreda ili vanjskih utjecaja koje su mogle dovesti do toga.Kako to riješiti?
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 08:45   #129
Bolovi u mišićima i gležnjevima

Svaku večer unazad 3 dana, 10-ak minuta nakon što legnem, počnu me boljeti gležnjevi i mišići na stražnjem dijelu nogu, i listovi i gornji dio nogu. Obje noge jednako. Toliko me bole da ne mogu zaspati do 2, 3 ujutro, onda bol malo popusti pa uspijem odspavati. Ujutro kao da ničega nije ni bilo. Tijekom dana me tu i tamo zabole.
Zna li možda netko s čim bi to moglo biti povezano?
Unaprijed hvala!
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 11:40   #130
Evo, danas me i po danu jače bole. Proteklih dana se bar po danu to malo smirilo.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 02:30   #131
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
Evo, danas me i po danu jače bole. Proteklih dana se bar po danu to malo smirilo.
Ili anksioznost (vjerovala ili ne) ili imaš pokvaren zub pa ti ulaze bakterije. Ako je ovo zadnje, pazi da ne prođeš s upalom zglobova kao ja. Nimalo ugodno. Ako se nastavi - prvo doktoru po kompletnu krvnu sliku pa drito zubaru

ps postoji i jednostavna mogućnost da si preopterećena, ona je čak i najvjerojatnija
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:14   #132
Fibromijalgija...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:51   #133
Hvala na odgovorima.
Nekoliko je dana bilo ok, jučer i danas me opet bole, posebno listovi. KKS je sve u redu, zubi isto.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:11   #134
Pozdrav,
imam neke čudne nalete boli u lijevoj bedri,možda 5 cm iznad koljena.Traje već tjedan dana(nisam se ozljedila,najednom je počelo),ali zadnjih par dana je intenzivnije.Svakih pola sata-sat,nekad više javi mi se oštra pulsirajuća bol,najčešće dok sjedim i traje nekih 15-ak sekundi nakon čega mi ostane nekakav osjećaj užarenosti neko vrijeme.Nemam doktora opće prakse u gradu kojem trenutno živim,a nije nešto s čim bi zamarala doktore na hitnoj u svakom slučaju.Ima tko kakav savjet kako da bar umanjim bolove?

P.s. imam 20 godina for the record.
Daolen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 07:56   #135
zadnje dvije noći opet isto, bolovi u listovima i gležnjevima zbog kojih ne mogu zaspati do 2, 3 ujutro.
je li se tko susreo s nečim sličnim?
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 09:27   #136
Pa šta ti kaže tvoj doktor na to?

Odi ponovo, meni nije normalno da netko ima često bolove od kojih ne može spavati pol noći. Jesu to bolovi ko grčevi ili kako?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:38   #137
prošli put je rekao da je možda od štitnjače, ali nalazi su dobri.
ići ću danas opet kod njega.
nisu grčevi, nego tupi bolovi u mišićima, odnosno listovima, i u oba gležnja. po danu me malo bole, ali kad legnem, užas živi.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:43   #138
Znači i sami te zglobovi bole? jel imaš nekakva oteknuća, crvenilo, osipe oko zglobova...?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 12:44   #139
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
prošli put je rekao da je možda od štitnjače, ali nalazi su dobri.
ići ću danas opet kod njega.
nisu grčevi, nego tupi bolovi u mišićima, odnosno listovima, i u oba gležnja. po danu me malo bole, ali kad legnem, užas živi.
Može biti zbog nedostatka magnezija u organizmu. Pokušaj navečer uzeti
dozu magnezija direkt (da ne reklamiram firmu) pa ćeš vidjeti kroz par dana
da li su se bolovi smanjili ili i prestali. Obično kad se radi o deficitu magnezija
izgleda tako kako opisuješ, mogu biti bolovi u nogama također i uz grčeve.
Nadam se da sam malo pomogla.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:03   #140
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači i sami te zglobovi bole? jel imaš nekakva oteknuća, crvenilo, osipe oko zglobova...?

da, i gležnjevi me bole. isto oba. nisu otečeni, ni crveni, nema osipa... ništa. posve su normalni, osim što me bole. isto jače po noći.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.