Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 13:32   #1
Danas sam luda (PMS survival guide)

da skratim, u nekom periodu svog života sam razmišljala da odem po pilule ili se javim najbližem psihijatru jer su mi menstrualne psihozice posisale krv na slamku. nisam nijedno iz lijenosti, pa sam tako nastavila gurati svaki mjesec.
psihozice. ono kad upadneš u warp potpuno nesvjestan da je to privremeno i da uopće nije tvoje prirodno stanje. kamen na prsima, mt. everest tuge koji ne da disati ili divljačka internalizirana ljutnja.
prijepodne mrzim cijeli svijet, popodne sam tužna, nekad i sve skupa.
znala sam se tjerati da oplačem i izbacim to više iz sebe, rezultati dubiozni.
jednom sam 4 sata u polumraku slušala ilahije jer su odgovarale mom trenutnom sentimentu. ni suze.

ako već nije bilo problema koji je legit za dramu, ni malog problema koji se da napuhati do epskih proporcija, jednostavno bih izmislila neki.
kad sam imala dvadeset i jednu godinu (21), sjećam se kao da je bilo jučer, ležala sam na rubu kreveta, oči pune suza, duša mi hoće plakati, komorna atmosfera.
razlog?
'ništa nisam postigla u životu.'

frendice su mi se prvo valjale od smijeha, ali pošto sam bila toliko utučena da se nisam mogla ni nadrkati i otkinuti im glave, zbilja su me počele tješiti.
postićeš, izi. dobićeš nobela. za disanje.

s godinama je to dosta olabavilo, ponekad me čak pukne na euforiju, ali to je rijedak petak. zato sam iznašla novi način za maltretiranje.
pošto se u tom trenutku NE želim družiti s ljudima jer me strogo iritiraju ako su raspoloženi, a ne do bog da mi dođu sretni (pu pu), napravim što bi svaka razumna osoba učinila.
nazovem nekoga da se družimo i držim fige da ne može jer se meni ne da, u međuvremenu odbijem dva poziva za druženje, ova osoba ne može jer ima gnojnu anginu-> logičan zaključak se nameće: nitko me ne voli.
evidentno je, nitko se ne želi družiti sa mnom : poirot:
odgovorio mi je 'ok'? OK? ovo ne vodi nikuda.
napisala je dobro? ovdje nešto nije dobro.
telefon mi zvoni? a u pičku materinu više i telefon.

uglavnom, NE DA MI SE VIŠE.
evo, ne da mi se. radije bih stalno žderala teglu pekmeza žlicom s čokoladom u prahu jer nemam slatkog u kući i hodala nedjeljom u 10 navečer po nevremenu do benzinske da uzmem eurokrem, samo da ne proživljavam te mentalne akrobacije.

pitanja su sljedeća.
jel ikome bar približno slično? jel pilule stvarno pomažu? da pušim haš? da jedem buniku? kad će menopauza? da odem na akupunkturu?

zasad sam primijetila da mi ponekad pomaže čitanje dobrog romana jer onda razmišljam o likovima, ne o sebi i csi analizi poruke 'čujemo se', ali ne može čovjek čitati 24 sata dnevno. noćas sam čitala do 4 ujutro i sad sam malo došla pameti. slušam dalje, što drugima pomaže?

važno: banirat ću svakoga tko napiše da je pms izmišljotina.
žene koje napišu 'ja nemam pms' će dobiti permaban.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:44   #2
Prije nisam imala problema s tim, smatrala sam da je pms nešto kao intolerancija na gluten ili ocd. Ima ga oko neki mali postotak ljudi, a ostali se vade na njega kad se ponašju k'o retaji.
Ali unazad par godina je i mene znao povremeno zašibati pa sam sad sklona vjerovati da ipak postoji.
Što htjedoh reći zapravo? A, da, držat ću se onoga što znam. Nemam iskustva s pms-om da bih ti ikako pomogla, ali haš i bunika su ti skroz ok.
Dobro, bunika baš i ne, ali kad je bal...
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:45   #3
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
jel ikome bar približno slično?
Je. Sve mi ide na živce od trena kad otvorim oči. Svaki zvuk, svaka riječ. I ta ljutnja za koju nema pravog razloga i jasno ti je da je tu i tako izrazita jer menga dolazi za dan-dva, ali ne možeš si pomoć i nikako da je se riješiš.

Slatko tad žderem i više nego inače, ko rupa bez dna i ne mogu se zaustaviti. Po danu, po noći, nije bitno, trpam u sebe. Ako nema slatkog, kao i ti, pekmez sa žlicom. I ne osjećam se ništa bolje nakon tog pekmeza jer to nije to.

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
jel pilule stvarno pomažu?
Ne.

Nekom možda da, doktori uvijek govore da je sve individualno pa bi valjda tako rekli i za pilule. Ja sam bila jednako nadrkana.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:57   #4
Omg, nema teme koja mi je danas potrebnija

Jučer sam jela sve uključujući i ljude, zaspala u suzama jer me leđa rasturaju, i pomislila kako je to sigurno jer sam rapidno smanjila nikotinsku dozu.
Danas ujutro sam se probudila u panici s misli kako nisam za nizašto drugo nego za psihijatriju a onda sam usnimila datum i sve mi je jasno

Jedino ne znam koliko ću ovakvih PMSa podnjet prije nego li zaista završim u nekoj ustanovi.

*Moja frendica se kune u ulje noćurka, i ja ga eto imam već mjesecima neotvorenog u ladici al anksiozna sam ko trokurac kad trebam popit Neofen i uopće ne želim prolazit one ups&downs prije "stabilizacije" tako da ne znam, valjda čekam da mu prođe rok
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:58   #5
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Prije nisam imala problema s tim, smatrala sam da je pms nešto kao intolerancija na gluten ili ocd. Ima ga oko neki mali postotak ljudi, a ostali se vade na njega kad se ponašju k'o retaji.
Ali unazad par godina je i mene znao povremeno zašibati pa sam sad sklona vjerovati da ipak postoji.
Što htjedoh reći zapravo? A, da, držat ću se onoga što znam. Nemam iskustva s pms-om da bih ti ikako pomogla, ali haš i bunika su ti skroz ok.
Dobro, bunika baš i ne, ali kad je bal...
onda skank?

Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Je. Sve mi ide na živce od trena kad otvorim oči. Svaki zvuk, svaka riječ. I ta ljutnja za koju nema pravog razloga i jasno ti je da je tu i tako izrazita jer menga dolazi za dan-dva, ali ne možeš si pomoć i nikako da je se riješiš.

Slatko tad žderem i više nego inače, ko rupa bez dna i ne mogu se zaustaviti. Po danu, po noći, nije bitno, trpam u sebe. Ako nema slatkog, kao i ti, pekmez sa žlicom. I ne osjećam se ništa bolje nakon tog pekmeza jer to nije to.
da, ali ta ljutnja je ono...tukla bih ljude kao pinatu. jednom sam nagovarala ljude da napravimo pinatu za neku djevojačku, samo zato da je ja mogu mlatiti.

istina, pekmez nije to. a ostalo gastro kombinacije bolje da ne spominjem ali ok, to je sve preživljivo, ova nenormalnost nešto teže.


Quote:
Ne.


lelo, šta se radi s uljem noćurka?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:59   #6
rasplačem se na reklamu za persil
jedem štokove
užasno sam umorna
glavobolja koju ne smiruju ni voltareni ne ketonali ni ibuxini ni neofeni ni....
imam noćne more. užasne noće more koje me bude svakih pola sata tu jednu noć prije nego procurim


(i napaljena sam par sati prije )
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:02   #7
Negdje kad sam navrsila 25 pocela sam imati emo epizode u pms-u. Svake godine je sve gore.
Sve se teze suzdrzavam da ne planem na sve neduzne oko sebe za svaku sitnicu. Jbg.
Jane West is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:04   #8
Eh

Opet si otvorila temu u pravi cas. Ne zelim da ispadne Meni je teze nego tebi, samo imam potrebu izbaciti iz sebe kroz sto prolazim...

Trenutno sam u vrtlogu emocija iz non-PMS razloga i ne mogu trpjeti samu sebe.
Znala sam da ce se desiti, no zaskocilo me odjednom i nenadano jakim intenzitetom.
Znam zasto se desava, razgovaram sa sobom, prezderem se slatkim, odem se ispuhati, poslozim se, odspavam i onda sutradan sve ispocetka.
Danas mozda nije lose jer je vikend iako osjetim laganu mukicu od stvari koje me cekaju, a kojima se inace veselim
Probati cu raditi nesto sto inace radim, a ako ne ide, odo provest vikend citajuci self-help da me smiri.
Tesko je.
Ne placem. Plakanje mi se sjebalo nakon jedne tragedije kad jako dugo uopce nisam mogla plakati. Sad mogu, ali mislim da placem rjedje nego bi trebala.
Ne mogu sjediti, lezati i jebati sudbu kletu.
Onaj osjecaj kad se hoces razapeti samo da unutarnja razapinjanja prestanu.

Nadam se da cu se kroz neko skoro vrijeme posloziti jer cu inace stvarno puknuti.


Izdrzi jos koji dan
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:06   #9
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
onda skank?
Dabome.

Nego, sjetih se što možeš probati. Maca prah ili tablete.
To sam ja sad uzimala za drugu vrstu hormonalnog disbalansa, ali preporučuje se i za pms.
Meni je za ovo moje sranje (hormoni luteinske faze) koje sam imala dosta pomogla. Najprije sam odradila tri mjeseca hormonske terapije i mace, a sad nastavljam samo s macom. Malo te poravna i u glavi, barem mene jest.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:08   #10
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post



lelo, šta se radi s uljem noćurka?
Kupiš ih u kapsulama i piješ mislim dva ili tri mjeseca i onda napraviš pauzu.
Navodno čini čuda za kožu, kosu, napaljenost, bolove i ne znam što sve ne.
*po iskustvu frendice koja inače nije fan reklamiranja

Inače, moj se PMS dugo vremena prepoznavao šta bi jedino u tom periodu dobila potrebu za šopingom kojeg mrzim, i kupovala bi isključivo stvari koje nikad na sebe ne bi stavila
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:12   #11
probat ću macu. to je ionako superfood i noćurak.
ma dodatno mi se sve pošemerilo jer moram na histeroskopiju ovih dana, pa mi već par mjeseci svaki put kasni. o, agonijo

šenći probaj i ti macu.

pomaže mi i ispuhati se u teretani, ali nekad nemam snage ni da se odvučem. doslovno je pms jedini nelegitiman razlog zašto je nekad preskočim.

evo da se malo nasmijemo- ja sam jednom doslovno popizdila jer sam zaključila prema slici s fejsa da se objekt mog sviđanja oženio.
osim što je i ćoravom bilo jasno da je tip gost u svatovima, osim što nema šanse da bi se taj oženio bez mog znanja i osim što mi se svakih 6 mjeseci sviđa po jedan mjesec, tako da hu d fak kerz i da se zbilja oženio. ono.
nemam riječi.
degenerate.

Zadnje uređivanje isadora w. : 05.08.2017. at 14:24.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:28   #12
Izi, koliko ti traje? Ja sam dan prije užasno ljuta i sve i svi mi smetaju. Zašto si nakrivio laptop pa sad nije paralelan s rubom stola sunce li ti žarko!? Ili "šta ti sad hoćeš?!" a dođe kolega ko i svaki dan po nešto što je moj posao. Srećom, ne izgovaram to. Ali intenzivno mislim. A 3-4 dana prije sam pekmezasta, grlo mi knedli na reklame i članke na portalima. Tipa "najmlađi pobjednici turnira u balotama ikad". Vidi ih, jedva punoljetni a pobijedili stare kuke, kmeee kako je to divno. Kmeee. I u nekom trenutku znam zašto sam takva ali to ne znači da mogu prestati. Maca kod mene nula bodova. Ulje noćurka, kažete?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:35   #13
Budem ljuta na sve i svakoga, plus nisam jutarnja osoba pa ta nadrkanost dosegne vrhunac ujutro
jednom sam toliko jako i ljutito otvorila vrata od sobe (tek sam se ustala nije me još nitko naljutio) da mi je kvaka ostala u ruci (doduše već je bila labava pa je li )
Inače nisam osoba koja plače ali znam se rasplakati ako vidim da smo pri kraju s nutellom, a onda prijetim cimeru životom jer nije uzeo novu
Nisam poznata po svom strpljenju ali u tim danima strpljenje je nepostojeće

Ustvari najviše sam ljuta, na sve i svašta i nervozna. Bitch face je postojan više nego inače.
Ali isto tako primijetim da mi je gore kad mi se nešto događa u životu, kad imam neki problem pa u pms moja reakcija prema tome samo eskalira.

Pomaže mi provodit vrijeme sama ili sa svojom najboljom prijateljicom, jedina osoba s kojom mogu šutit a da nije awkward i da netko stalno želi popunit tu tišinu. Još kad nam se usklade ciklusi kud ćeš bolje. Stvarno mi pomogne vrijeme s njome, čitamo se bez da iti jedna mora išta reći.
Treniranje. Ispuhat se negdje jer u tom trenu samo mislim 'majko moja umrijet ću' pa nemam vremena analizirat sve i svašta ko inače.
Kuhanje. Baš me to smiri, upalim si muziku i satima samo nešto pravim, čitam recepte gledam videe itd. I zdrava hrana, koliko god mi traži da strusim slatko skontala sam da se bolje osjećam ako bolje i jedem, tako da pokušavam se oduprijeti ekscesivnom konzumiranju šećera, čak mi je i smanjenje kofeina pomoglo.
Lanene sjemenke isto pomažu oko balansiranja hormona.
Jedno vrijeme sam pila vitamin E mislim da mi je i to pomoglo
Čitanje. Nema ništa ljepše nego čitat neku zanimljivu knjigu, smanji mi razinu nadrkanosti.

Čitala sam da konopljika pomaže, ali nisam još probala


ovako nekako
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:49   #14
većini žena je ovako.

nema smisla trpit užas zbog kojeg ćeš se, radi ta tri psiho dana u mjesecu osjećat hororično, a poslije krivom.

Xanax (Misar) i problem solved.

Osobno nisam veliki ljubitelj benzodiazepina (iako su dušu dali za to, al dušu), pa preporučam mnogo zdraviju marihuanu.

Čemu se mučit u vreloj hormonalnoj juhi? Ničemu.

Dosta žena mi je reklo da uzme nešto da si olakša pms.

Biće je ženama sve to od onih nafilanih hormona u kravljim mlijecima. ;icke;

Meni pomaže manje jest i više vježbat tih dana i zaobidje me. Al teško je to svakome i uvijek.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:52   #15
Tužna. Plačem za svaku sitnicu, doslovno.
Sve me boli, sva sam njinjava
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:21   #16
Da. Depresija i ljutnja.
Dramatiziram. I svega toga sam svjesna i ne mogu si pomoći, moram zlo izbaciti van, izdrkati se po nekome i tek onda mogu zaspati na miru.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:24   #17
Noćurak, maca, vitex ako te baš tako jako drma...

Znala sam dan prije nego dobijem plakati kao luđakinja na bilo što, reklame, činjenicu da sam otvorila jogurt, a poklopac se poderao i sl. Nije zabavno kad radiš u školi i netko ti toliko digne tlak da odeš tuliti u kabinet.

Sad više plakanje nije znak da ću dobiti sutra nego plačem cijeli tjedan kad god, jedem neprestano i na vrtuljku sam između pustite me na miru, grlite me i mazite svi, idete mi na živce, idemo bilo kamo samo da se ide...
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:26   #18
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
većini žena je ovako.

nema smisla trpit užas zbog kojeg ćeš se, radi ta tri psiho dana u mjesecu osjećat hororično, a poslije krivom.

Xanax (Misar) i problem solved.

Osobno nisam veliki ljubitelj benzodiazepina (iako su dušu dali za to, al dušu), pa preporučam mnogo zdraviju marihuanu.

Čemu se mučit u vreloj hormonalnoj juhi? Ničemu.

Dosta žena mi je reklo da uzme nešto da si olakša pms.

Biće je ženama sve to od onih nafilanih hormona u kravljim mlijecima. ;icke;

Meni pomaže manje jest i više vježbat tih dana i zaobidje me. Al teško je to svakome i uvijek.
Potpis za Misar.
To je i moja prva pomoc.

Imam i ja anksiozne pms-ove. Jednostavno me obuzmu bolesni strahovi i paranoje i ponekad ne mogu ni spavati.

Nije svaki ciklus tako ali desi se.

Osim Misara, meni je low carb dosta umanjio simptome i olaksao pricu. Za pocetak manja je nadutost sto dosta znaci.

Neke stvari mi navedeno nije rijesilo. Npr zatvor koji mi ide uz pms u 90% slucajeva.

No dosta je bolje sada nego ranije.

Glede manje jest... a jebote... ja si zadnjih mj. pisem kalorije i vecinu vremena se uspijem othrvati zderanju.
Ali te dane PMS-a fakat tesko

Onda barem zderem sto vise bez carba. Eventualno sladoled od posnog i voca i vanilije pa me bar ne pece savjest ...
Naravno omaknu se i sranja.. jbg.

Al hocu rec, tesko mi je smanjit u pms-u. Bas ful.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:03   #19
Nadrkanost mi je obilježje tih dana u mjesecu. Samo čekam priliku da nekog steram u tri pičke mile materine, muž već jadan zna da to nisam ja, nego neki sotonski izrod koji će napustiti stan nakon nekog vremena.

I najmrzim one koji ne razumiju da ja to ne radim namjerno, da to nije moje prirodno stanje, a najviše mrzim one koji to nemaju. da je pravde imalo na ovom usranom nepravednom svijetu, PMS bi imali svi. a ne samo odabrani.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:10   #20
Budem nadrkana, emocionalno labilna i imam jezivu želju za najgorim smećem od hrane. Ono što me posebno pati je to što mi zadnjih mjeseci predugo traje PMS, nekad i tjedan dana prije osjetim neke od simptoma. Postanem sumnjiva samoj sebi čim me drugi vozači toliko iživciraju samim svojim postojanjem da im krešem oca, majku i oba roditelja jer su se usudili bit spori ili bit brzi ili bit na cesti uopće.

Upravo sam u "slatkom iščekivanju", hoću da prokletstvo već jednom dođe i što prije prođe i po mogućnosti da sotonska vrućina također odjebe već jednom
__________________
I've always been an introvert
Happily bleeding
Novembre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.