Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2011., 19:06   #221
i ja sam bila ponosna...bilo me strah....bila sam lijena...bila sam pametna...
još uvijek sam ponosna xD...nije me strah...još uvijek sam lijena...sad sam još pametnija :PP
meni su svi govorili da je gimnazija užasno teška i slične gluposti...nije! razočarala me... ima puuno gradiva al sve se stigne naučit... ja nisam učila xD po 2 mjeseca skoro nisam "takla knjige" (zbog tog sam prošla s 4!)
neke predmete nije dovoljno samo pratit na satu i pisat zadaću... ima tu i učenja...al za kog je gimnazija ako nije za nas pametne?
love ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 19:58   #222
hvala vam ljudi
sad nakon par dana mi je zapravo ponovo jako drago
profesori se odnose super prema nama, i stvarno je divno kad van govore kako cete biti buduci intelektualci i slicno
ja bih htio prolaziti s 5 ali ne bih se bunio ni s 4
samo nisam bio upoznat dobro s ovim a odluku san donio na dan upisa pa me bilo strah toga da sam mozda donio krivu odluku, da to nije skola za mene i slicno
ali sada ne zalim, bila je to odlicna odluka
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 23:15   #223
Quote:
alfonsina kaže: Pogledaj post
Možda malo glupo pitanje ali ne mogu se sjetiti koja se titula dobije nakon završene gimnazije? Treba mi za popunjavanje životopisa xD Hvala na pomoći
nije srednja stručna sprema nego si NKV ili nekvalificiran radnik.
SSS ( srednja stručna sprema ) se upisuje strukovnjacima - medicinske sestre, hotelijeri, ugostitelji, frizeri

ako ništa ne upišeš poslje gimnazije ti si nekvalificiran!!!

a love ya- gimnazija je odavno prestala biti mjesto za pametne. reci mi ako si iz zagreba koliko je tvojih kolega upisalo gimnaziju??? velika većina jelda. a dali bi rekla da su svi pametni- ne. većina je prosjek.
kao što sam i prije rekao u gimnaziju se upiše svaka šuša i poslje ide na ekonomiju ili filozofski, rijetki idu na FER ( 5 gimnazija) ili medicina.
Hummingbird12 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 15:39   #224
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
nije srednja stručna sprema nego si NKV ili nekvalificiran radnik.
SSS ( srednja stručna sprema ) se upisuje strukovnjacima - medicinske sestre, hotelijeri, ugostitelji, frizeri

ako ništa ne upišeš poslje gimnazije ti si nekvalificiran!!!

a love ya- gimnazija je odavno prestala biti mjesto za pametne. reci mi ako si iz zagreba koliko je tvojih kolega upisalo gimnaziju??? velika većina jelda. a dali bi rekla da su svi pametni- ne. većina je prosjek.
kao što sam i prije rekao u gimnaziju se upiše svaka šuša i poslje ide na ekonomiju ili filozofski, rijetki idu na FER ( 5 gimnazija) ili medicina.


Saberi se. Nakon gimnazije si SSS, a to piše i na svjedodžbi.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:34   #225
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post


Saberi se. Nakon gimnazije si SSS, a to piše i na svjedodžbi.
pa i da ti piše na svjedodžbi SSS, prije će za neki stručan posao zaposliti strukovnjake nego gimnazijalce jer su gimnazijalci nekvalificirani.
neće gimnazijalac biti med sestra,referent, recepcioner, frizer, električar.

zato gimnazijalci moraju upisati neki faks zato štu su s gimnazijom praktički kao s osnovnom ( osim naravno ako nemaju neku vezu za neki poslić u nečijoj tvrtci) i ako se ne upišu odma na faks gadno im se piše jer , ok mogu probat na godinu ali će morati konobarit, raditi u nez ni ja gdje u međuvremenu dok strukovnjaci imaju neku pozadinu iza sebe.

po mom mišljenju bolje izabrati neku strukovnu školu koja ima program gimnazije ( a takvih ima dosta - cca 70 posto svih 4-godišnjih škola) jer ukoliko ne upadneš na faks možeš pokušat raditi nešto u struci ( pogotove med. sestre i slična deficitarna zanimanja) iako ona državna matura je tolika smijurija da ako se netko ne upiše na faks ili ako mu je krajnji domet ekonomija taj očito ima problema.

pa kada pogledate rezultate državne mature vidjet ćete poražavajuće podatke ( mat 23 posto za prolaz - a puno gimnazijalaca je uzelo b razinu jer a treba samo na PMF, Medicina i slično tako da se ovaj postotak nemože prepisati strukovnjacima, isto je i s A razinama hr i eng gdje su svi bili tu negdje, a politika je npr u mojoj školi prošle godine bila među boljim predmetima te je škola bila među najboljima iz tog predmeta), a ove godine se 140 od 152 učenika upisalo na faks ( pravni, filozofski, hrvatski studiji, političke znanosti, ekonomija, učiteljski)

kažem gimnazija je danas toliko precjenjena jer ako se u zagrebu možeš upisati u gimnaziju s 48 bodova i to na 2. roku- to sve govori.

70 posto svih zg učenika upisuje gimnazije a dali bi rekli da su svi pametni ( jer vidim neki smatraju da samo pametni idu u gim) - ne, većina je prosjek, malo je pametnih, ima dosta bistrih koji pohvataju ali je većina prosjek što se vidjelo i na državnoj maturi.

da se razumijemo nisam ja protiv gimnazija niti gimnazijalaca već sam protiv tog mišljenja da tamo idu pametni, perspektivni jer su ta vremena prošla. pa ja znam da kada sam se ja upisivao u srednju iz mog razreda samo 5 nas je odabralo struku ( s tim da sam ja imao 52 boda te sam komotno mogao u gornjogratsku, kušlanovu, 10. i slične ) a ljudi po 48 bodova su izabrali gimnaziju jer je to ipak gimnazija, da bi se danas 3 od mojih prijatelja ( koji su u gim.) žalilo na maturu i nisu nigdje upali na prvom roku
Hummingbird12 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:44   #226
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
da se razumijemo nisam ja protiv gimnazija niti gimnazijalaca već sam protiv tog mišljenja da tamo idu pametni, perspektivni jer su ta vremena prošla. pa ja znam da kada sam se ja upisivao u srednju iz mog razreda samo 5 nas je odabralo struku ( s tim da sam ja imao 52 boda te sam komotno mogao u gornjogratsku, kušlanovu, 10. i slične ) a ljudi po 48 bodova su izabrali gimnaziju jer je to ipak gimnazija, da bi se danas 3 od mojih prijatelja ( koji su u gim.) žalilo na maturu i nisu nigdje upali na prvom roku
Moja škola ih je prepuna. Štoviše, začudio bih se kad bi itko od njih pao na maturi.
__________________
"A lot of artists today are just victims, not having control, and they're not free. And that's pathetic. If you start being dependent on money, then money has to reach a point to fit your expenses."
Maky993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 19:01   #227
Quote:
Maky993 kaže: Pogledaj post
Moja škola ih je prepuna. Štoviše, začudio bih se kad bi itko od njih pao na maturi.
naravno nisu sve gimnazije iste i stvarno i ja bi se začudio da netko padne maturu, niti ikoga znam tko je pao samo znam one koji su loše riješili pa se nisu mogli upisati na prvom roku ( ili su pali test inteligencije na ff)

kažem pogledajte pragove prolaznosti pa će te se sami uvijeriti kao su svi ravnopravni jer je naprosto nemoguće da je prag prolaznosti takav kakav je zbog "slabijih " strukovnjaka.

i da volim 16 i 5 gimnaziju jer su tamo stvarno pametni ljudi , a ove opće, kušlanove, gornjogratske, 10, 11 i tak te lijeve ne
Hummingbird12 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 21:12   #228
Hummingbird, što tebe točno smeta? Kakvo mišljenje? U gimnaziju se ide jer je gimnazija najfleksibilnija. Ti je fino završiš, i onda odabireš faks. Pripremljen si baš za to da polažeš maturu i uđeš na faks, ništa više da te zamara. A status uzvišenosti kod gimnazija je čisto zbog glavnih predstavnika i prosjeka, jake gimnazije su daleko jače od jakih strukovnih. Zamisli si to ovako, uzmi Real i Dinamo. Makar (možda) u Dinamu postoji neki (jako dobar) igrač koji je čak i bolji od najlošijeg igrača u Realu (koji u biti navija na klupi i pravi se da je u klubu) (ok, možda nisam trebao uzeti Dinamo kao primjer, jer zapravo takav igrač ne mora postojati, ali eto neki malo pristojniji klub), Real je Real, ako igraš tamo imaš reputaciju da igraš u Realu, ne zato što si ti toliko nadrealan, nego čisto jer si Real. Tako i gimnazije, nisu sve gimnazije C.Ronaldo (zaboravi to, mislio sam na Barcu i Messija), ali imaju reputaciju. Tako da eto, ne zamaraj se tim simbolom gimnazije, očito si iskompleksiran zbog nečega, ali pokušaj shvatit da je to stvarno nebitno i da se status može i treba stječi na drukčije načine, ova prepucavanja baba na cesti da joj unuk ide u gimnaziju ti ne treba ništa značiti u životu.


I čemu spominješ svugdje tu V. gimnaziju? V. je dobra, druga najbolja u hrvatskoj i tako to, ali zar nije dostojnije uzeti Kralja gimnazija kao jedinstven i glavni primjer najbolje škole?
Neo The Anomaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 21:33   #229
Ovo nije tema za raspravu o srednjem školstvu. Shvatite to na najbolji mogući način.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 21:36   #230
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Ovo nije tema za raspravu o srednjem školstvu. Shvatite to na najbolji mogući način.
Zašto pišeš plavim slovima?
Neo The Anomaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 22:06   #231
Quote:
Neo The Anomaly kaže: Pogledaj post
Zašto pišeš plavim slovima?


alef) Zato što mogu. Mogu svi

bet) Zato da u sklopu svojih moderatorskih ovlasti nešto naglasim. Kada pišem kao obični forumaš, pišem crnim slovima.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:20   #232
imam par pitanja..evo da li mi netko može reći malo detaljnije o 1. gimnaziji i 11. gimnaziji? šta mislite koja je bolja i kakvi su profesori i sl.?
Jovi97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:50   #233
za tjedan dana su mi upisi u srednju,a ja još ne znam u koju gimnaziju bi....imam 59 bodova imate prijedloge?
Mony855 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:39   #234
Quote:
Mony855 kaže: Pogledaj post
za tjedan dana su mi upisi u srednju,a ja još ne znam u koju gimnaziju bi....imam 59 bodova imate prijedloge?
pa jel pucas na nekaj određeno il.. opća, jezična, mat...??
jagodica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 14:00   #235
Ja bi u opću
Mony855 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 17:02   #236
Quote:
Mony855 kaže: Pogledaj post
Ja bi u opću
paa recimo 8.gimn (tituš brezovački), 2., lucijanka..? to su jedne od najboljih!
jagodica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 12:45   #237
Upisi u srednje škole 2012, gimnazije, Zagreb

Ovo je otvoreno kao zasene tema, ali moderatori su ju spojili sa "upisi
u srednju skolu", gdje se izgubila. Razmisljali su da ju ipak stave samostalno, ali nisu. Paa...mozda bi se ovdje uklopila ? Ako moze ostavite, ako ne ...mozda da ipak bude samostalna? Puno je opcenitih pitanja na temu kuda se moze s koliko bodova.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2126
Quote:
svnk kaže: Pogledaj post
Kako su nam prošli upisi u 2012. u ZG, za onoga tko se nađe u sličnoj situaciji...
Moja kći, odlična učenica s 59 bodova nije se mogla upisati u gimnaziju koju je željela. U ponedjeljak smo odmah ujutro ostavili dokumente u II gimnaziji. U utorak ujutro u 9:00 raspitao sam se telefonom o situaciji u VIII gimnaziji gdje mi je vrlo pristojno rečeno da je već tada minimum 61 bod i da bi se moglo dogoditi da do kraja dana-upisa poraste na minimalno 62 boda potrebna za upis u tu gimnaziju. Jedna koju smo izabrali manje. U utorak u 12 sati u II gimnaziji još se primaju s 59 bodova, ali trebamo pričekati 14:30. Odlazimo u XV gimnaziju, zloglasni ali ipak zatrpani MIOC, pogledati situaciju - listu. Ovoga puta u vrlo ugodnom razgovoru u klimatiziranoj prostoriji s uvjerljivom i informiranom profesoricom saznajemo da je do tada MIOC vratio 15 dokumenata nedovoljno odličnim učenicima i da će njih još 30 proći jednako. Sjedamo u auto i odlazimo u vruću i ne tako organiziranu, blago rečeno, V gimnaziju. Tamo osim mnoštva nervoznih roditelja-baka-učenika od "informacijski izgubljene" profesorice saznajemo da treba čekati-čekati. Nikakva korist. Ideja je naravno bila vidjeti da li će doći do značajnijeg prelaženja iz gimnazije u gimnaziju u zadnjim minutama do 16 sati i završetka upisnog roka. Dijelimo izbezumljenim roditeljima i bakama informacije koje smo do tada prikupili i želimo im Sretno! - kao da idu u rudnik i upitan je njihov povratak iz njega. Raspitujemo se i u VII gimnaziji gdje nam bivša ministrica veselo uzvraća "mi smo još od jučer puni"... misli puni onih idealnih odlikaša. Vraćamo se u II gimnaziju i saznajemo ono što nijedan roditelj i nijedan učenik ne žele saznati - mi smo na listi za ispadanje, gleda se prosjek svih ocjena kako bi se radila razlika tj. rang-lista. Što ako imaju isti prosjek što je za očekivati jer su svi gotovo-skroz odlični? Ide se po abecedi ili ...? Čekamo razvoj situacije i naravno dolazi skroz-odlični i izbacuje nas veselo. Na cesti smo. Odlazimo u obližnju XVI gimnaziju, jezičnu. Tamo nas primaju veselo jer imaju još puno mjesta - što znači nikoga još nisu izbacili, nema rang liste, super. Danas je objavljeno na njihovim stranicama da su primljeni svi koji su se prijavili od onih s 55 do onih s 61 bodom. To je lijepo - da učenik upiše što želi, a za ocjene iz osnovne škole svi znamo da su "NAPUHANE" kako sam čuo dobar termin u MIOC-u i nisu odraz znanja već čega?
Ja sam zadovoljan kako je za nas završilo, a izgleda i moja kći.
Svejedno, nešto treba mijenjati dogodine. Prijemni ili mala matura + upisi preko Interneta, to meni izgleda na razini današnje civilizacije (možda vani).
Ukratko ako ste u 2012. imali ocjene za upis u ZG gimnazije, uz primjerno vladanje:
5 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 4 umjesto
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 ili
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 niste mogli upisati:
XV gimnaziju, MIOC (61 ili više bodova je potrebno)
V gimnaziju
VIII gimnaziju (61 ili više bodova je potrebno)
VII gimnaziju
II gimnaziju. (60 ili više bodova je potrebno, čujem na forumu da je jedan 59 upao, svaka čast, valjda mu je prezime abc...)
Sretno svima dogodine, nadam se da će se nešto promijeniti NA BOLJE!
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Imala sam namjeru postaviti jedno pitanje, ali sam bila odustala, ali sad sam vidjela ovu temu, pa mislim da bi mozda ovdje pasalo, a mozda i bilo korisno buducim maturantima, cisto okvirno..jer situacija nije ista svake godine. koji put neka gimnazija ne prima one ispod 60, a recimo prosle je primala one sa 57...itd.
U prethodnom postu vidimo da je sa 59 bodova nemoguce upisati tih par popularnih skola. Za neke nije ni 60 dovoljno.
Zanimalo bi me ...kako to ide dalje.
Gdje ne mozes ni sa 58, 57....
Pa ako ima voljnih da se napise neki popis, na kojem bi pisalo koliko je bodova bilo potrebno za Zg gimnazije.
Recimo ovako kako je zapoceto:

60 i vise bodova:

XV gimnaziju, MIOC (61 ili više bodova je potrebno)
V gimnaziju
VIII gimnaziju (61 ili više bodova je potrebno)
VII gimnaziju
II gimnaziju. (60 ili više bodova je potrebno

Pa kopirati i dodati svoja iskustva.
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sad bi to ovako izgledalo:
60 i vise bodova:
XV gimnaziju, MIOC (61 ili više bodova je potrebno)
V gimnaziju
VIII gimnaziju (61 ili više bodova je potrebno)
VII gimnaziju
II gimnaziju. (60 ili više bodova je potrebno
III. gimnazija u zagrebu, nitko ispod 60 bodova

Ali...od moje zamisli na zalost nista...obzirom da je spojena tema, pa ce se izgubiti.
Ako ima dobrovoljaca, dodati zapis i kopirati skupa dalje.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 16:39   #238
u sedmu su upisani i učenici s 59 bodova
teodorich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 10:15   #239
60 i vise bodova:
XV gimnazija, MIOC (61 ili više bodova je potrebno)
V gimnazija
VIII gimnazija (61 ili više bodova je potrebno)
II gimnazija (60 ili više bodova je potrebno
III. gimnazija, nitko ispod 60 bodova
59 i vise bodova
VII gimnazija
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 09:10   #240
60 i vise bodova:
XV gimnazija, MIOC (61 ili više bodova je potrebno)
V gimnazija
VIII gimnazija (61 ili više bodova je potrebno)
II gimnazija (60 ili više bodova je potrebno
III. gimnazija, nitko ispod 60 bodova
59 i vise bodova
VII gimnazija
I gimnazija
X "Otkantali su ove sa manje of 59 bodova"
53 i vise bodova
IV "svi su upadali ove godine sa 53 boda nadalje"
51 i vise bodova
XIII
Primili sve koji su se prijavili
XVI "ostao cak i treci upisni krug"

Zadnje uređivanje Štreberica : 28.07.2012. at 12:10. Reason: dodala još jednu gimnaziju
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.