Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2013., 14:19   #281
Quote:
cokosomerhalder kaže: Pogledaj post
Ja isto ove godine upisujem srednju pa neznam koju.
Dobro mi idu predmeti poput informatike,matematike,fizike... htjela bih u XV. ali me je strah da neću upast jer ću imat vjerojatno negdje oko 77 bodova, možda se nađe još par ali uglavnom trebam znati za koje škole da se prijavim.

Koje predlažete da je povijest i takvi predmeti malo manje zahtjevni?
Pa ima i drugih prirodoslovno-matematičkih gimnazija, koje nisu puno slabije a može se u njih upasti s kojim bodom manje. Npr. X. gimnazija i Gimnazija Lucijana Vranjanina (Lucijanka).

Quote:
ljudic kaže: Pogledaj post
Mene zanima mogu li ako sam sve razrede prosla s 5.0, osim 5. Kad sam imala jednu četvorku iz matematike, nisam išla na 2. Strani jezik níti informatiku, upisati u v. Gimnaziju a vjerojatno neću dobiti bodove na treninge. Ja bi a smjer s početnim njemačkim, i dal ce mi bit preteško pohvatati njemački i informatiku?
Početni njemački trebao bi značiti upravo to, da se ide od početka, od "Ich bin...", dakle namijenjen je upravo onima koji ga nikad prije nisu učili i nema nikakvog "hvatanja", nego samo od početka redovito učiš. Informatika isto ne bi trebala zahtijevati predznanje programiranja jer ga rijetko koji osnovnoškolac ima. Inače, pitanja o samo jednoj konkretnoj školi radije postavljajete na temi te škole na podpodforumu Osnovne i srednje škole.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:35   #282
Jel zna netko kad je Dojdi osmaš? Na internetu ne nađoh ništa
kokoškaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 22:51   #283
A neznam stavit cu mioc prvi pa ako upadnem upadnem, sad ne mogu puno promjenit.... nego znate li neku srednju gdje se prave roboti ? Ovo mozda zvuci cudno ali rodaci su mi pravili robote i isli u izrael sa njima (elektrotehnikcka u mostaru) pa me zanima ima li nesto takvo u zagrebu..
cokosomerhalder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:28   #284
Quote:
kokoškaa kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kad je Dojdi osmaš? Na internetu ne nađoh ništa
to i meni treba, ako netko zna neka kaze
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:57   #285
mozete mi predlozit neke bolje prirodoslovno matematicke gimnazije posto ih na popis ove godine trebam stavit 5 a samo mi je taj smjer na pameti hehe i ako moze po redu
ljudic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 12:44   #286
Question

Jel ima netko iz gornjogradske ??Razmisljala sam i o X. ali sam cula da je jako teska
Teychy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 00:05   #287
Zanima me dali netko ima nekih iskustva sa 9. gimnazijom, ili da mi zna nešto reći o njoj?
Hvala:-)
Balzebuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:47   #288
Dojdi osmaš

Evo, ja doznala. 5.5. od 10 do 16 na Trgu Najvjerojatnije je tako.
kokoškaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 20:43   #289
Question Privatna umjetnicka gimnazija

Bok svima.Ove godine zavrsavam 8 razred i ocu se upisati u privatnu umjetnicku gimnaziju.
Zna neko nes o toj skoli??Cito sam po forumima i naso samo hednu prastaru temu
Molim pomoc!
Banana15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 13:09   #290
Quote:
Banana15 kaže: Pogledaj post
Bok svima.Ove godine zavrsavam 8 razred i ocu se upisati u privatnu umjetnicku gimnaziju.
Zna neko nes o toj skoli??Cito sam po forumima i naso samo hednu prastaru temu
Molim pomoc!
Iskreno, nisam čula baš dobro o toj školi... Navodno je prepuna ljudi kojima je samo stalo do marki i para, a profesore boli ona stvar za učenike... A kad ne uplatiš novce na vrijeme stalno ti vise za vratom (plaća se nekoliko tisuća kuna mjesečno). Ali to je samo ono što sam ja čula, raspitaj se kod nekog tko zapravo ide u tu školu

Quote:
ljudic kaže: Pogledaj post
mozete mi predlozit neke bolje prirodoslovno matematicke gimnazije posto ih na popis ove godine trebam stavit 5 a samo mi je taj smjer na pameti hehe i ako moze po redu
Imaš Mioc, Petu, Lucijanku, 3.gimnaziju, Desetu i 13.gimnaziju. Od njih su ti najbolje Mioc, Peta, Lucijanka, Deseta pa Treća. Za 13. nisam baš čula sve najbolje. Nadam se da sam pomogla

Quote:
cokosomerhalder kaže: Pogledaj post
A neznam stavit cu mioc prvi pa ako upadnem upadnem, sad ne mogu puno promjenit.... nego znate li neku srednju gdje se prave roboti ? Ovo mozda zvuci cudno ali rodaci su mi pravili robote i isli u izrael sa njima (elektrotehnikcka u mostaru) pa me zanima ima li nesto takvo u zagrebu..
Možda u Ruđeru tehničar za mehatroniku ?

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 22.04.2013. at 10:06. Reason: spajanje postova
Dorica767 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 23:46   #291
Jesi dorica 767

E još jednom ako neko zna dane otvorenih vrata pete i još nekih prirodoslovno-matematickih :-)
ljudic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 10:59   #292
Čekajte kako se ove školske godine boduje

Molim vas npr. U 5 sam imo prosjek 4.8 u šestom 4.7 a sad u sedmom ču iimati 4.5

U 7 matematiku 4,engleski 4 hrvatski 5 povijest 5 geogrfija 5 ,fizika 4 kemija 4 ...
U biti samo sam htio pitat princip bodovanja jer svaka vlada uvijek mijenja
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 14:40   #293
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Čekajte kako se ove školske godine boduje
Najbolje da prvo proučiš ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=762836. Ukoliko ti i dalje ne bude jasno, pitaj na toj temi
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:09   #294
Quote:
ljudic kaže: Pogledaj post
mozete mi predlozit neke bolje prirodoslovno matematicke gimnazije posto ih na popis ove godine trebam stavit 5 a samo mi je taj smjer na pameti hehe i ako moze po redu
V. gimnazija
XV. gimnazija (MIOC)
Lucijanka
III. gimnazija
X. gimnazija
(Prirodoslovna gimnazija u Prelogu (makar ona nije matematička, nego prirodoslovna...slična je općoj samo što ima laboratorijske vježbe iz kemije, biologije i fizike) )
__________________
acta non verba
kemičar_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 15:21   #295
Quote:
kokoškaa kaže: Pogledaj post
Evo, ja doznala. 5.5. od 10 do 16 na Trgu Najvjerojatnije je tako.
Ajme, fail, krivo su nam rekli Desetog je valjda.
kokoškaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 15:52   #296
Desetog svibnja je.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 16:37   #297
Bok svima!

Također imam problema sa izborom srednjih škola. Puno mi ih se sviđa, ali nisam sigurna ni u jednu. Pa vas molim da mi nešto kažete o ovim školama:
IV. Gimnazija - Dvojezični program i općenito
XI.
II.
VIII.
i Lucijanka.

Unaprijed hvala.
Near is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 20:43   #298
Quote:
Near kaže: Pogledaj post
Također imam problema sa izborom srednjih škola. Puno mi ih se sviđa, ali nisam sigurna ni u jednu. Pa vas molim da mi nešto kažete o ovim školama:
IV. Gimnazija - Dvojezični program i općenito
XI.
II.
VIII.
i Lucijanka.

Unaprijed hvala.
4. gimnazija; čula sam da je jako dobra škola, mora se puno učit i da je taj dvojezični program super.
11. gimnazija; navodno je jako teška
2.gimnazija; jedna od najboljih općih gimnazija u Zagrebu
7.gimnazija; isto nije loša
Lucijanka; dosta ih je iz moje škole otišlo u nju, kažu da je jako teška i zahtjevna,ali da se jako puno nauči i da je dobra podloga za faks.

Nadam se da sam pomogla
Dorica767 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:50   #299
Quote:
Near kaže: Pogledaj post
Također imam problema sa izborom srednjih škola. Puno mi ih se sviđa, ali nisam sigurna ni u jednu. Pa vas molim da mi nešto kažete o ovim školama:
IV. Gimnazija - Dvojezični program i općenito
XI.
II.
VIII.
i Lucijanka.

Unaprijed hvala.
po nekoj težini bi ti vjerojatno išle: XI , II i lucijanka ,pa VII i tituš

al dobra stvar kod XI ti je to što je škola mala(sam 4 r po gen.) i ono imamo svoj kat u zgradi učiteljskog faksa, a i blizu je iz kojeg god dijela grada dloaziš, a nije ko neke druge škole npr. lucijanka ili četvrta di je više smjerova ili škola
Pedes'tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 00:13   #300
Ja bih II. i Lucijanku definitivno stavila ispred XI. po težini. Lucijanku kao najzahtjevniju s popisa. I imaš najviše smjerova i mogućnosti.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.