Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2013., 00:25   #301
Quote:
Near kaže: Pogledaj post
IV. Gimnazija - Dvojezični program i općenito
XI.
II.
VIII.
i Lucijanka.
Ja bih ih posložila ovako:
1) IV. i Lucijanka
2) XI.
3) II.
4) VIII. iliti Tituš

Mislim da je to najrealniji i najbolji redoslijed, znam kako se radi u svim tim navedenim gimnazijama i eto, mislim da su IV. i Lucijanka dosta ispred preostale 3 navedene gimnazije (ne kažem da su ove loše, da nebi bilo).

Objašnjenje:
1) IV. - Kakav god program odabereš škola je fantastična, treba se učiti i zahtjevna je, ali se isplati malo pomučiti. Profesori u fer, učenici pristojni, nema nikakvih sranja po školi..
Lucijanka - Isto teška i zahtjevna, jako dobra podloga za faks. Za profesore ne znam, ali isto znam da se ne toleriraju nikakve gluposti po školi, a to je dobro.
2) XI. - Naravno da oni koji su išli u ovu školu govore da je najteža i tak dalje, ali ne slažem se s tim nikako, ima puno puno škola koje su teže, ALI slažem se da je škola stvarno dobra i da daje okej podlogu za faks.
3) II. - Jedna od boljih općih gimnazija u Zagrebu, no za nju mislim da nije preteška. Dosta mojih frendica je išlo u tu školu i vidjela sam po njima koliko su trebale učiti i kako su učile, i stvarno moram reći da se nisu trebale pretrgat od učenja i da su dosta lagano dobivale okej ocjene. A sad, jesu li poklonjene ocjene ili nisu to ne znam, samo znam da su učile možda pola sata dnevno. Također daje okej podlogu za faks, ali mislim da ima jako puno škola koje daju puno bolje znanje.
4) Tituš - Isto imam puno frendica koje su išle u ovu školu i ono što znam da jako vole sportaše i da njima dosta popuštaju u svemu, tako da ako je netko sportaš i nemjerava se stalno baviti sportom i nakon fakulteta, neka ide u tu gimnaziju. Ali ako se želi steći veliko znanje s kojim fakultet lakše teče, e onda ne bih baš preporučila ovu gim., onda bih radije nekako odabrala jaču školu (kaj se prenošenja znanja tiče)

Moja preporuka za opću gimnaziju je definitivno I. gimnazija (ista zgrada gdje je IV. gim.). Opća gimnazija koja, što je najvažnije, daje ogromno znanje iz svega (znači savršena podloga za faks), dosta je zahtjevna to neću lagat i stvarno se mora puno učiti, ali sve to se na kraju isplati. Profesori savršeni, atmosfera u školi isto, nema gluposti po školi, razna događanja u školi u koje se uključuju i učenici i profesori... Znači, stvarno savršena škola i za naučiti nešto i za steći prijateljstva (što sa učenicima što sa profesorima )..

Uglavnom, mislim da svatko tko upiše I. gim. neće požaliti (tijelom školovanja sigurno tu i tamo hoće haha jer će biti malo teško), ali nakon završene škole nema šanse da netko požali što ju je ikad upisao..

Eto toliko od mene
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:06   #302
Za koju školu mislite da je najbolja jezična? Je li bolja Lucijanka ili XVI.?
tockica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 22:28   #303
Quote:
tockica- kaže: Pogledaj post
Za koju školu mislite da je najbolja jezična? Je li bolja Lucijanka ili XVI.?
16., za lucijanku je upitno hoće li uopće imati jezični razred, prošle godine uopće ga nije ni imao
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:38   #304
Quote:
tockica- kaže: Pogledaj post
Za koju školu mislite da je najbolja jezična? Je li bolja Lucijanka ili XVI.?
Što se jezične tiče, XVI. je bolja. Lucijanka je prvenstveno prirodoslovno-matematička i opća, jezičnih razreda ima jako malo po generaciji (ako uopće zadnjih par godina). A XVI. je isključivo jezična.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 16:29   #305
Da upišem Lucijanku , I ili XI kolko bi dnevno moro učit da prolazim s 5 ( 4.6,4.7) ???
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 18:28   #306
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Da upišem Lucijanku , I ili XI kolko bi dnevno moro učit da prolazim s 5 ( 4.6,4.7) ???
Nitko ti to ne može pouzdano reći, ali ako u osnovnoj ovako prolaziš, a nije neka osobito teška osnovna ili teške životne okolnosti kojih više neće biti, po svoj prilici puno (satima).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 18:47   #307
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Nitko ti to ne može pouzdano reći, ali ako u osnovnoj ovako prolaziš, a nije neka osobito teška osnovna ili teške životne okolnosti kojih više neće biti, po svoj prilici puno (satima).

Ovako učim 1h sat na dan
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:16   #308
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Da upišem Lucijanku , I ili XI kolko bi dnevno moro učit da prolazim s 5 ( 4.6,4.7) ???
ako živiš blizu lucijanke i možeš se upisati idi u nju jaka je škola najjača od ovih tri
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:26   #309
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
ako živiš blizu lucijanke i možeš se upisati idi u nju jaka je škola najjača od ovih tri

Živim gotovo na Mostu Mladosti . Blizu Fonegoviecog naselja . Ulica Grada Chicaga
Jel blizu???
Kolko bi mi trebalo tramvajem ??
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:27   #310
Lucijanka ti je u/na Malešnici. To je iza Črnomerca, Vrapča i svega. Dakle, poprilično ti je daleko. Trebalo bi ti više od sat vremena vjerojatno, poznavajući jutarnji Zagrebački promet.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:29   #311
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Lucijanka ti je u/na Malešnici. To je iza Črnomerca, Vrapča i svega. Dakle, poprilično ti je daleko. Trebalo bi ti više od sat vremena vjerojatno, poznavajući jutarnji Zagrebački promet.

Pa koje onda preporucas
Cuo sam da su na utrinama I i IV ??
Prvu sam čuo da je jako teška da puno uče i prolaze s 4...
A za 4 to još neznam ...
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:32   #312
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Živim gotovo na Mostu Mladosti . Blizu Fonegoviecog naselja . Ulica Grada Chicaga
Jel blizu???
Kolko bi mi trebalo tramvajem ??
pa šta ima ljudi kaj nisu iz zapadnog dijela zagreba a žele u lucijanku?
predugo rađe idi u neku bližu
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:40   #313
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Pa koje onda preporucas
Cuo sam da su na utrinama I i IV ??
Prvu sam čuo da je jako teška da puno uče i prolaze s 4...
A za 4 to još neznam ...
Četvrta je jezična gimnazija, poprilično dobra. Prva je jaka i kvalitetna opća.

A III.?
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:45   #314
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Četvrta je jezična gimnazija, poprilično dobra. Prva je jaka i kvalitetna opća.

A III.?
Hmmm...
Vidit ču još
No mislim da prvu neču
Koje smjerove ima treča??
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:53   #315
Imaš internet i želio bi bit programer, progooglaj malo. Ne znam ja jer ne idem u nju. Odi im na web stranicu. Imaš na wikipediji i popis svih zagrebačkih gimnazija.

I daj si barem malo truda s tim č i ć. Ili jednostavno stavljaj c.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 09:36   #316
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Imaš internet i želio bi bit programer, progooglaj malo. Ne znam ja jer ne idem u nju. Odi im na web stranicu. Imaš na wikipediji i popis svih zagrebačkih gimnazija.

I daj si barem malo truda s tim č i ć. Ili jednostavno stavljaj c.
Da istina želim biti programer al nije još 100% sigurno
Rađe ču upisat neku solidnu gimnaziju tipa lucijanka ili 10...
Još nisam siguran ali mislim da ču matematički smjer

P.S Kad na vrbi rodi grožđe
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 10:22   #317
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Da istina želim biti programer al nije još 100% sigurno
Rađe ču upisat neku solidnu gimnaziju tipa lucijanka ili 10...
Još nisam siguran ali mislim da ču matematički smjer

P.S Kad na vrbi rodi grožđe
Ako imaš sklonosti programiranju a želiš gimnaziju, svakako odi u matematičku, u nijednoj drugoj se ne uči nezanemariva količina programiranja. A osobito budući da očito nemaš sklonosti hrvatskom jeziku No nekako mi se još uvijek činiš bolji kandidat za tehničku školu, ako misliš da bi tako nešto mogao raditi.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 18:19   #318
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
No nekako mi se još uvijek činiš bolji kandidat za tehničku školu, ako misliš da bi tako nešto mogao raditi.
Moram se složit s ovime. Barem iz moje perspektive.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:13   #319
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Moram se složit s ovime. Barem iz moje perspektive.
Hmmm
Meni inače u OŠ neide baš tehnićki prolazim za soldinom 4 ali nisam baš vješt za ručne radove
Tako me zanima šta se radi u tehničkoj??
S rukama precizni poslovi ili...
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:44   #320
Tehničke škole ti nisu = tehnički.

Nisam ekspert na tom području, ali ne oslanjaju se samo na "ručni rad". Imaš praksu i stručne predmete, naravno, ali radi se i hrvatski i matematika i fizika i sve to slično. U tehničkim školama više fokusirano na matematiku.

S tim da ne znam, kolko si rekao da ćeš bodova imat. Tek si sedmi razred. Čini mi se da s onim bodovima, a i ocjenama koje si spomenuo ne bi mogao upast u neku bolju matematičku gimnaziju, pa bih ti zato preporučila strukovnu. A čak i da se upišeš, s obzirom na ono što si pisao, škole tipa X., Lucijanka, V., itd bi ti dosta teško mogle past jer zahtjevaju velik rad i jako puno istog. Ako ovako prolaziš u osnovnoj, s toliko učenja, onda u takvim srednjama ti ne bih baš prognozirala da prolaziš sa 4,7 samo tako.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.