Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2006., 17:43   #61
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Gledano Solomonskom teorijom, mag će u duhovnoj hirerhiji sebi potčiniti i anđele i demone.
a jel ta duhovna hijerarhija stvarna ili...?
zbunjuju me neki postovi koji se ne komentiraju kao npr na ovoj temi od oliver haddo na prvoj strani...
ako su ti demoni vlastiti dijelovi nesvjesnog sebe znaci da sami sebe trazimo da si ucinimo neku uslugu (novi posao i slicno) a potreba za tim moze se jedino protumacit (ako vec ne uvjeravanje samog sebe da smo iznad sudbine tj upravljamo njome) nedostatkom samopouzdanja (da ostvarimo nesto sami za sebe - vec "prizivamo" nekog "drugog", "mocnijeg" da to napravi umjesto ili za nas) ????
el bi to moglo biti tako? sta ti mislis?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 17:47   #62
Quote:
Lame Deer kaže:

Ne vladash ti kosom ti na glavi, a kamoli...sudbinom

Ti si prva i zadnja kap prašine koja će meni diktirati moj odnos prema mojim dlakama, bilo na glavi bilo na jajima, aman, jel jasno?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 17:47   #63
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Radi se o čistom dualizmu kojeg ne možeš preći pa padaš u skepsu.
Sudbina vlada nama dok mi ne zavladamo njome.
koliko si ti siguran da ono sto ti nazivas prelazenje dualizma nije ono sto ja smatram obmanjivanje samoga sebe?
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 17:52   #64
Quote:
ugly duck kaže:
a jel ta duhovna hijerarhija stvarna ili...?
...
jel bi to moglo biti tako? sta ti mislis?
Može se gledati ovako ili onako, hermetički je nauk da je čovjek cjelovito i univerzalno biće; od kojeg poznajemo maleni dio.
Duhovna hirearhija može biti alegorija, može biti stvarnija od korporativne hirearhije, može se odnositi na kreativne ili destruktivne siline svemira.
Većini magova je kostur teorije dosta, previše racionaliziranja kristalizira ego u nižim nivoima postojanja, gdje je mogućnost manipulacije probabilitetom u vlastitu korist manja...
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 17:57   #65
Quote:
ugly duck kaže:
...obmanjivanje samoga sebe?
Ja bi volio da u cilju što manjeg samoobmanjivanja ti definiraš što je to "obmanjivanje samog sebe" odnosno što nije.
Je li obmanjivanje samog sebe ispunjenje želja?
Je li postizanje zadanog cilja obmanjivanje?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 17:58   #66
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ti si prva i zadnja kap prašine koja će meni diktirati moj odnos prema mojim dlakama, bilo na glavi bilo na jajima, aman, jel jasno?
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:05   #67
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Može se gledati ovako ili onako...
...
hermetički je nauk da je...
...
Duhovna hirearhija može biti alegorija, može biti...
...
Većini magova je dosta...
...
mogućnost manipulacije probabilitetom u vlastitu korist manja...
imas ti ideju kako da ja predem svoj dualizam i ne vidim savrseno jasno kako se ti svrstavas u neke zadane okvire i u biti ti si taj koji ne uzima nista u svoje ruke nego se (tvojim rijecima) bezpogovorno pokoravas jednoj nauci...
uzimas stvari zdravo za gotovo... vjerujes i nadas se... a nista ne znas.
ili se varam?
zar ne vidis da je u pozadini svega tvoja zelja za vlasti nad sudbinom (=strah od nepoznatog)??? ja nekako vidim
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:09   #68
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ja bi volio da u cilju što manjeg samoobmanjivanja ti definiraš što je to "obmanjivanje samog sebe" odnosno što nije.
Je li obmanjivanje samog sebe ispunjenje želja?
Je li postizanje zadanog cilja obmanjivanje?
npr ti jako jako zamislis i zazelis da dobijes novi posao i pozoves kojeg duhica iz srednjeg vijeka i na kraju dobijes taj posao (ali pod palicom sudbine) i sam sebe uvjeris (automatski jer si jako jako zelio) da je to produkt tvojih carki...
jel ti sta objasnjava?
ili mozda mozes jako jako zazelit da ti se oci promijene iz recimo smede boje u crvenu i to postic???
e ako to mozes onda bi te stvarno volila vidit u zivo
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:40   #69
Quote:
ugly duck kaže:
ili mozda mozes jako jako zazelit da ti se oci promijene iz recimo smede boje u crvenu i to postic???
e ako to mozes onda bi te stvarno volila vidit u zivo
To može i Lame Deer, mogao bi i Baphomet.
Ključ je u sakramentu!
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:47   #70
Quote:
ugly duck kaže:
npr ti jako jako zamislis i zazelis da dobijes novi posao i pozoves kojeg duhica iz srednjeg vijeka i na kraju dobijes taj posao (ali pod palicom sudbine) i sam sebe uvjeris (automatski jer si jako jako zelio) da je to produkt tvojih carki...
jel ti sta objasnjava?
Teorija je jedno praksa je prvo. Probaj u praksi dobiti posao magikom i sudbinom ili samo sudbinom pa prijavi razlike forumašima.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:11   #71
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
To može i Lame Deer, mogao bi i Baphomet.
Ključ je u sakramentu!
Meni oči crvene samo pred monitorom

Quote:
ugly duck kaže:
npr ti jako jako zamislis i zazelis da dobijes novi posao i pozoves kojeg duhica iz srednjeg vijeka i na kraju dobijes taj posao (ali pod palicom sudbine) i sam sebe uvjeris (automatski jer si jako jako zelio) da je to produkt tvojih carki...
jel ti sta objasnjava?
To ti je stvar pogleda na svijet. S obzirom na moju praksu, prilično sam siguran da pojedinac može djelovati na veći dio svoje sudbine.

Naravno, ako nemaš volje i vremena, kao i većina ljudi onda ti preostaje floskula da je ionako sve sudbinski određeno i da je onako kako treba biti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:21   #72
Quote:
Baphomet kaže:


To ti je stvar pogleda na svijet. S obzirom na moju praksu, prilično sam siguran da pojedinac može djelovati na veći dio svoje sudbine.

Naravno, ako nemaš volje i vremena, kao i većina ljudi onda ti preostaje floskula da je ionako sve sudbinski određeno i da je onako kako treba biti.
Na koji to "veci dio svoje sudbine" ? De malo o tome. Iz prakse...
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:47   #73
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ti si prva i zadnja kap prašine koja će meni diktirati moj odnos prema mojim dlakama, bilo na glavi bilo na jajima, aman, jel jasno?
simnjam da Lameta zanimaju tvoje dlake: pogotovo one na jajima
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:50   #74
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
To može i Lame Deer, mogao bi i Baphomet.
Ključ je u sakramentu!
ali bez korištenja vanjskih suplemenata
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 10:04   #75
Quote:
grizli kaže:
ali bez korištenja vanjskih suplemenata
Jedini vanjski suplement je beskonačni potencijal univerzuma.
Stari bog sudbine u Egiptu je Shai.
Dodajmo mu naslov gospodara Athan.
Dobili smo ime Gospodara Sudbine- Shaytan.
Ovo je bilo prije judeo-kršćansko-muslimanske inovacije.

Sudbina je vrag za one kojima izmiče.
Onaj koji je uzima u svoje ruke, potčinjava je Volji; uživa blagodati centriranosti oko svoje beskonačne vertikalne osi.
(os bitka filozofi jedni)
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 10:40   #76
Daj bogati ne prndaj, nego odgovori na pitanje koju i kakvu ti to "sudbinu" uzimash u ruke ? Chime ti upravljash ?

Blabla egipat, blabla sudbina, blabla volja
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 10:48   #77
Quote:
Lame Deer kaže:
Na koji to "veci dio svoje sudbine" ? De malo o tome. Iz prakse...
Npr. svakodnevne stvari koje te okružuju, vidljive i nevidljive.

Stan, povoljne prilike za razne vidove zarade, novi posao...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 11:24   #78
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Teorija je jedno praksa je prvo. Probaj u praksi dobiti posao magikom i sudbinom ili samo sudbinom pa prijavi razlike forumašima.
pa ja tebe trazim da to napravis...

Quote:
Baphomet kaže:
Naravno, ako nemaš volje i vremena, kao i većina ljudi onda ti preostaje floskula da je ionako sve sudbinski određeno i da je onako kako treba biti.
ja imam imam vremena uvijek kada imam volje
ali i puno pitanja
na koja mi se odgovara da nemam volje

Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Sudbina je vrag za one kojima izmiče.
Onaj koji je uzima u svoje ruke, potčinjava je Volji; uživa blagodati centriranosti oko svoje beskonačne vertikalne osi.
(os bitka filozofi jedni)
ne izmice sudbina nikome...
niti se od sudbine moze izmicati...
sta ti znaci uopce izmicati?
to sto se sudbina ne poklapa sa tvojim zeljama?
e pa onda je ne "potcinjavas Volji" nego je "potcinjavas Zelji"...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 11:54   #79
Quote:
Baphomet kaže:
Dobivam znanje da je svijet više od onoga što se čini.

Goetia uglavnom služi za ostvarenje želja koje su u domeni ostvarivosti. Npr. novi posao i slično.

Izgledaju zanimljivo i nisu zločesti ako se moderatorski odnosiš prema njima

Uglavnom se radi sa nekom vrstom transa. U ovom slučaju, sa crnim ogledalom i svijećom prepopručuju tratakam yogu (valdja sam se ispravno izrazio)
tratak, tratak, jebote te (ugly) patak!
a za to ti ne treba göcija..dosta ti je malo Tantre
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 12:01   #80
tak ti je to kad ides kod onog hohstaplera na poduke pa se nish posteno ne nafcish mesto da jenput otidjesh k pravom i onda znas.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.