Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 08:13   #321
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
tužba, a ako ga to ne potakne, onda pokrenut ovrhu nad stanom pa će nakon toga dobro razmisliti da li platiti ili ne, bez puno filozofiranja

je li on ne plaća pričuvu uopće ili samo septičku jamu?
On ne placa nista od toga . Mi ostali stanari uplacujemo novce prema nasoj stanoupravi u Splitu i septicku naravno . Stanouprava naravno od nasih novaca koje smo uplatili za pricuvu uplati za usluge odvoza septicke jame .naravno tu se pokriju i njegovi dugovi za septicku zajedno sa nasima , Tako da je mladi gospodin u minusu za septicku i za pricuvu preko 30 000 kn tako da nam je racun zgrade uvijek u minusu zbog njega .Sad prakticki nemamo za platiti odvoz jedne cisterne .
ruth63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:39   #322
Quote:
ruth63 kaže: Pogledaj post
On ne placa nista od toga . Mi ostali stanari uplacujemo novce prema nasoj stanoupravi u Splitu i septicku naravno . Stanouprava naravno od nasih novaca koje smo uplatili za pricuvu uplati za usluge odvoza septicke jame .naravno tu se pokriju i njegovi dugovi za septicku zajedno sa nasima , Tako da je mladi gospodin u minusu za septicku i za pricuvu preko 30 000 kn tako da nam je racun zgrade uvijek u minusu zbog njega .Sad prakticki nemamo za platiti odvoz jedne cisterne .
koliko to godina već ne plaća, ako niste pokrenuli tužbu neki računi su mu onda sigurno otišli u zastaru i tu ste onda izgubili, pod hitno provjeriti kod upravitelja, mi smo imali takav slučaj, tužili stanara, ne da je platio dug nego i kamate za duplo, i sad uredno prvi sve plaća

ili vam je reagirati i tužit ili nastavit da vas pravi budalama jer vi plaćate za njega sve
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:14   #323
Vec 6-7 godina ne placa nista.Islo mu je par ovrha jedna prosle godine od 5-6000 kn a jedna godinu prije.
ruth63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:18   #324
Molim te koliko vam je vremenski trajao sud od podnosenja tuzbe do rijesenja na sudu. Bojimo se nekog visegodisnjeg dugog sudjenja a sto se tice zastare za racune pa stalno smo u kontaktu sa pravnicima u Stanoupravi i isle su ovrhe te nismo bas to tako pustili. Tako da kazu da ne moze doci do zastare.
ruth63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:25   #325
Zgrada je u Zagrebu, održava je GSKG. Postoji ideja da krov popravi, ali ne preko GSKG-a, nego da se angažira neki drugi majstor, a da ga se plati iz pričuve. Može li se to i kako?
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 02:43   #326
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Zgrada je u Zagrebu, održava je GSKG. Postoji ideja da krov popravi, ali ne preko GSKG-a, nego da se angažira neki drugi majstor, a da ga se plati iz pričuve. Može li se to i kako?
Naravno da može. Vi ste suvlasnici, vi odlučujete tko i što se radi a ne upravitelj. On može dat prijedloge, ali vaša je zadnja. Bilo tko od suvlasnika može dat prijedlog za izvođača radova, uvijek! Jedino što treba voditi računa da imate potporu većine suvlasnika po kvadratima, da ne bi netko danas sutra potegnuo neko pitanje vezano uz legitimitet odluke. Ne znam zašto ljudi misle da je upravitelj taj koji odlučuje i da su oni ti koje se treba pitat...

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
__________________
Potrebne su nam promjene!
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:15   #327
Jedan stanar sa potkrovlja je u svađi sa predstavnicom suvlasnika zgrade. Njemu pušta krov, znam da je krov zajednicki trosak ali predstavnica mu odgađa popravak ne znam tocno s kojim izgovorom (mislim poveci troškovi). Blizu nam je i mogućnost renoviranja zgrade iz EU fondova, pa bi time ubili dvije muhe jednim udarcem, ali ovome s vrha se žuri....

Čovjek je zatim išao po stanovima i skupljao potpise govoreći ljudima da mu pušta voda iz susjednog stana, ne spominjući krov, i rekao je da je u losim odnosima s predstavnicom pa da mora skupljati potpise. Ja osobno nisam ni znao da je to čovjek s vrha zgrade i ostalo, jer jako dugo nisam bio na sastancima suvlasnika. I tako je on uspio zaobilazeći istinu izvući dovoljno potpisa, ukljućujući i moj.

I sada show...sljedeci dan dolazi mi na vrata predstavnica, ljuta, šta smo mi to potpisali, zašto ne čitamo šta potpisujemo i da ćemo sada samo mi dobrodušni koji smo potpisali dizati kredite za krov jer ostali ne žele !!!

Ja sam joj ukazao na prevaru jer nije spomenuo krov, i da sazovemo sastanak koji se upravo i sprema....šta se tu može sve očekivati ? Nadam se da će naći zajednički jezik i da je ubrzo renoviranje zgrade jer da samo nas 15-20 idemo plaćati krov je suludo i vjerovatno nije po zakonu. Trebati će odvjetnik sve mi se čini.
sanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:09   #328
Ne možete samo vas 15 plaćati krov bez obzira na potpise..potpisi su zato da se postigne većina koja je potrebna a da bi se uopće krenulo u sanaciju.

Ili ćete platiti svi ili on sam pa će tužbom retrogradno potraživati od svih vas jer bi to spadalo pod hitne intervencije.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 15:18   #329
Hvala.
Jučer je bio sastanak i sve je riješeno u najboljem redu. Prvo mu je predstavnica stanara zaprijetila mogućom tužbom što je lagao stanare da bi dobio potpise... Taj stanar pod krovom ce se zadovoljiti krpanjem malog detalja na točnom mjestu gdje mu pušta, do vrijednosti 6000kn, jer je na taj iznos ograničeno popravljanje iz pričuve na nekom davnom sastanku, tako nešto, pošto se pred desetak godina već utuklo 100 000kn na taj krov pa mu je opet nakon 8 godina pocelo pustati... službeni majstori dolaze na procjenu cijene. Inače čekat ćemo do nove godine na EU fondove, ako ih do tada ne dobijemo dignut cemo kredit pa ići u slične radove fasade i krova bez eu fondova.
sanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 15:14   #330
Mišljenja o BMD-Upravitelju?
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:27   #331
gle ta iščekivanja eu fondova zaboravi. možda ih dobijete a možda i ne i pitanje kada. za to vrijeme čovijek mora živjetu u normalnim uvjetima a ne da mu stradava stan zbog nemara predstavnice.
neznam točan problem i veličinu istoga ali u šravilu bi se to smatrao hitnim postupkom.
to što je pred par godina utučeno 100000kn ne znači ništa osim da su poslovi odrađeni loše i tako loše ih je predstavnica preuzela. pa zar nemate neku garanciju na izvođene radove na krovu?
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:38   #332
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Mišljenja o BMD-Upravitelju?
Pridruzujem se. Zna li tko sto u BMD-u?
Meni su inace stizale uplatnice svaki mjesec do 15. datuma.
Bez da me je itko obavijestio slucajno sam saznala da upravitelj od pocetka ove godine vise nije gskg nego bmd.
Vec mi 2 mjeseca zato nisu uopce stigle nikakve uplatnice.
Kako vama ako ste pod BMD-om ili znate, inace stizu racuni, koliko cesto, kada?
__________________
"And it seems we would come to appreciate all the things that stay with us everyday, but we only see what moves, and I can't help but notice this new view."
Bixler-Zavala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 09:45   #333
ukoliko neki stanar ostavlja ispred svog kućnog praga smeće ili neke predmete na hodniku zgrade, i to vide svi stanari, da li je isključivo dužnost samo predstavnika suvlasnika da obavijesti tu osobu da to ne smije raditi, kako se vi postavite u toj situaciji, da li vam stanari dolaze zbog takvih situacija da reagirate kao predstavnik ili se svaki stanar zauzima sam za sebe ukoliko mu nešto smeta glede drugih stanara te sami upozore istog?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 05:22   #334
kako je ovo moguće? Odnosno do kojeg iznosa GSKG "pušta" predstavniku da ugovara što hoće?

https://www.vecernji.hr/zagreb/rat-u...-fasadu-919061
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 10:16   #335
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
kako je ovo moguće? Odnosno do kojeg iznosa GSKG "pušta" predstavniku da ugovara što hoće?

https://www.vecernji.hr/zagreb/rat-u...-fasadu-919061
Ovo je staro. U međuvremenu su promijenili predstavnika, dali otkaz gradskom komunalnom, te izabrali stambeni ZG kao novog upravitelja, a za to su imali natpolovičnu većinu. Međutim i dalje imaju problema. Gradsko komunalno šalje uplatnice iako m više nisu upravitelj, dio stanara (manji dio) plaća gradskom stambenom. Na sudu su dobili spor, ali gradsko stambeno se i dalje ponaša kao da se ništa nije dogodilo. Mislim da im drže sredstva, iako su nekoliko presuda izgubili.
Nešto slično imamo i mi s našim goričkim stambenim gospodarstvom. Manje više sva ta javna poduzeća se slično ponašaju, ne drže se zakona, oglusuju se na presude, obmanjuju ljude i sl...

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
__________________
Potrebne su nam promjene!
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 09:39   #336
mislite li da je u redu ako neki stanar ima problem u stanu i recimo zna neku firmu koja to može riješiti da samovoljno pozove tu firmu da dođe na izvid i da ponudu za to popraviti, te onda istu prikaže predstavniku stanara koji onda to prenese svim sustanarima da li se slažu i pristaju li na to, znači da li uvijek idete kod predstavnika kada imate neki problem u stanu i zatražite od njega da zovne ljude i sve to riješi ili sami to riješavate i onda tek s ponudom dolazite kod predstavnika?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 13:49   #337
Jel to u stanu sigurno trošak koji se možeš povlačit iz pričuve?
Općenito nitko ti ne brani da zatražiš jednu, dvije, pet ponuda i predstaviš ih predstavniku i zamoliš za sastanak stanara i raspravu...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 12:32   #338
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
mislite li da je u redu ako neki stanar ima problem u stanu i recimo zna neku firmu koja to može riješiti da samovoljno pozove tu firmu da dođe na izvid i da ponudu za to popraviti, te onda istu prikaže predstavniku stanara koji onda to prenese svim sustanarima da li se slažu i pristaju li na to, znači da li uvijek idete kod predstavnika kada imate neki problem u stanu i zatražite od njega da zovne ljude i sve to riješi ili sami to riješavate i onda tek s ponudom dolazite kod predstavnika?
kakve veze ima predstavnik suvlasnika s onime što je u stanu? naravno osim ako nije zajednička vertikala pa se pristupa iz stana...
zagreb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 16:21   #339
Imam problem.
Zivim u potkrovlju zgrade i vec par mjeseci imam problem s golubovima koji su se provukli kroz rupe na fasadi i poceli radit gnijezda u krovistu tako da mi stvaraju buku, smece, lijezu jaja, odgajaju male ptiće.. Opce je poznato da su prijenosnici raznih zaraza i bolestina.
Rekla sam za taj problem predstavniku stanara i njegov odgovor je bio da je to problem vec duze vrijeme (relativno sam nova u zgradi)i da se planira rijesiti kad dodjemo na red za fasadu (1200. smo na cekanju sto bi moglo znacit da cemo doc na red, ako smo sretni, za jedno 5-6 godina). Proslo je od tada dva mjeseca a golubova je sve vise, ponovo sam mu prisla na sta je rekao da cemo provjeriti sutradan tavanski prostor. Svaki put mi odgadja za sljedeci dan ili tjedan , i prosli put mi je rekao da su krivci prethodni vlasnici koji su dio tavana prenamijenili u stambeni prostor gdje sada zivim i izljevom betona sprijecili da se dodje do dijela gdje bi ih se moglo otjerati. Po meni nebuloze jer ocigledno je problem tamo gdje oni ulaze a to su rupe ispod crijepa na fasadi i trenutno im je moguce prici, po mojoj procjeni, samo dizalicom.
Kako se postaviti u ovoj situaciji?
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 17:13   #340
Golubovi nisu premosnici zaraza ništa veći od bilo koje druge životinje.
Veterinar mi je davno rekao da je veća vjerojatnost da me zarazi mačka ili hrčak.
Pozovi neku sluznice za deratizaciju.

Treće jesi sigurna da su golubovi?
Inače ne proizvode buku glasanjem. Živjeli su mi ispod prozora, nisam ih nikad čula.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.