Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2008., 19:41   #21
Postoji veliki broj svjedočanstava koja se ne mogu zanemariti koja ukazuju na mogućnost da pomoć kad je potrebna dolazi iz nekog vanjskog izvora koji je dobrohotan i pun suosjećanja.

Čitala sam veliki broj nevjerojatnih priča. Kao npr izvjesni Drunvalo Melchizedek (osnivač flower of life i sacred geometry učenja) koji je opisao da ja sa svojom ženom išao duboko u jednu šumu živjeti u kolibi gdje su bili i bez struje, vode i telefona odvojeni od svijeta i tamo su meditirali danima pokušavajući uspostaviti kontakt sa svojim vodičima anđelima.

Nakon par mjeseci obadvoje su imali viziju stupova svjetlosti ispred sebe koji su počeli komunikaciju s njima. Oni su im rekli da njihov duhovni razvoj treba biti potpomognut i onda su im postupno davali imena i brojeve telefona ljudi, swamija, duhovnih učitelja i iscjelitelja koje su po njihovim uputstvima obilazili. Razumijem da neko osjeti mir i duboku ljubavi neku kao prisutnost, pa toplinu i sl .... ali da od anđela dobije broj telefona i to baš nekog swamija

Neki smatraju da je suviše nategnuto dokazivati da su u pitanju bića iz drugih dimenzija koja paze na nas i da pomoć u stvari dolazi od nas samih sa unutarnjih izvora od našeg vlastitog znanja iz dubina podsvjesti.

Nije li i jedno i drugo čudesno. U stvari neznam šta je čudesnije ...Ili je prostor pun tajnih dobronamjernih pomagača ili smo mi toliko čudesni da u svakom trenutku besprijekorno možemo pomoći sami sebi. ....
Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 03:30   #22
Ovo govorim iz vlastitog iskustva. Nemoraš čitati nikakve knjige. Samo traži i naći ćeš. Ja sam ga našla nenadano, i znala sam da je to to.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 10:24   #23
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
Postoji veliki broj svjedočanstava koja se ne mogu zanemariti koja ukazuju na mogućnost da pomoć kad je potrebna dolazi iz nekog vanjskog izvora koji je dobrohotan i pun suosjećanja.
Postoji više tisuću puta više svjedočanstva da pomoć ne dolazi kad je ptorebna.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 22:35   #24
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Postoji više tisuću puta više svjedočanstva da pomoć ne dolazi kad je ptorebna.
tko zna ...

najveći broj takvih su skeptici koji ni ne pitaju pomoć pa je stoga ni ne dobiju.

a neki ne pitaju i dobiju je. Kao moja prijateljica recimo. Vozila se u autu po Sarajevu i glas je iznutra viknuo "sagni se" i osjetila je udarac da je neko gura na sic. To ju je spasilo od hica snajpera koji je pogodio auto.

ili vidi mene. Meni je jedan anđeo došao u san i pitao me da mu dam novčanik. Ja sam mu ga dala i on ga je blagoslovio. Vraćajući ga mi je rekao : odsad će uvijek biti pun. I voila - više manje je uvijek pun ....... Love mislim.

Možda se samozavaravam, a onda opet - ne treba protjerati čaroliju iz života.
Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 23:14   #25
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
a neki ne pitaju i dobiju je. Kao moja prijateljica recimo. Vozila se u autu po Sarajevu i glas je iznutra viknuo "sagni se" i osjetila je udarac da je neko gura na sic. To ju je spasilo od hica snajpera koji je pogodio auto.
Za mene je to njena intuicija koja je djelovala kroz nesvjesno i koja joj je pomogla. A sama stvar sto je djelovala iz nesvjesnog stvorila je dojam da je tu još netko.

Quote:
...ili vidi mene. Meni je jedan anđeo došao u san i pitao me da mu dam novčanik. Ja sam mu ga dala i on ga je blagoslovio. Vraćajući ga mi je rekao : odsad će uvijek biti pun. I voila - više manje je uvijek pun ....... Love mislim.

Možda se samozavaravam, a onda opet - ne treba protjerati čaroliju iz života.
Naravno da ne treba no niti treba takvim događajima davati nekakav uzvišeni i previše mistični smisao. Bio je to čaroban san koji se pretvorio u javu. Anđeo je mogao biti simbol tvojeg Ja koji djeluje na nekakvim drugim ravnima postojanja.

Mislim da je dovoljno prihvatiti činjenicu da pomažemo sami sebi umjesto da posežemo za nekakvim djetinjastim fantazijama gdje nas uvijek netko čuva, pazi i bdije nad nama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 00:30   #26
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Za mene je to njena intuicija koja je djelovala kroz nesvjesno i koja joj je pomogla. A sama stvar sto je djelovala iz nesvjesnog stvorila je dojam da je tu još netko.


Naravno da ne treba no niti treba takvim događajima davati nekakav uzvišeni i previše mistični smisao. Bio je to čaroban san koji se pretvorio u javu. Anđeo je mogao biti simbol tvojeg Ja koji djeluje na nekakvim drugim ravnima postojanja.

Mislim da je dovoljno prihvatiti činjenicu da pomažemo sami sebi umjesto da posežemo za nekakvim djetinjastim fantazijama gdje nas uvijek netko čuva, pazi i bdije nad nama.
može i tako...
rekoh da neznam što bi bilo čudesnije
da nam netko pomaže ili
da smo u svakom trenutku sveznajući pa da možemo pomoći sami sebi....

i jedno i drugo je ČUDESNO.
A kad počeneš tražiti i promatrati čarolije, one se počnu eksponencijalno UMNOŽAVATI.
Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 21:35   #27
Upoznavanje sa svojim anđelom?

Jeste li ikada vidjeli svog andela? Pricali s njime,saznali njegovo ime,ili nesto slicno?

Ja sam prije malo manje od godinu dana na par dana od nonine prijateljice dobila neku knjigu u kojoj pise sve o andelima. Pri kraju su bila neka uputstva kako uspostaviti kontakt s svojim andelom. Isla sam pokusati. Lezala sam i radila sve sto je potrebno. Odjednom sam osjetila trnce po cijelome tijelu. Osjetila sam ruku na ramenu. Osjetila sam neizmjeran mir i toplinu. Odjednom se u mojoj glavi pojavila jedna rijec : Ahiel. Odonda nisam nista pokusavala. Danas sam pocela sumnjati u to. Koliko je vremena proslo... Odlucila sam na google upisati Ahiel. Nije mi davalo nis pouzdano. Mislila sam da je ta rijec plod moje maste. Zatim sam upisala Aheil angel. I ostala sokirana. Pisalo je sljedece : Ahiel ("brother of God") - an assistant to Qaphsiel (Kafsiel), a regent of Saturday, who is invoked when a woman is in labor. One of the childbirth amulet angels. Ostala sam zacudena. Taj andeo zaista postoji! On je moj zastitnik! Bio je tu,svojom rukom na meni. Posebice me zacudilo to sto je on jedan od 70 andela koji se djeci davaju pri rodenju. Za zastitu i sl. A ja imam 15 god,jos uvijek sam dijete ne... Ako uspijem nabaviti tu knjigu pokusati cu opet. Tko zna sto ce mi sada reci...

Kakva su vasa iskustva i sto mislite o tome?
__________________
I live in the clouds. Reality is not for me. People say I should come down. That the clouds are not a place for grownups to be. I smile at them. Maybe one day, I say maybe one day I will come down. But I never will. Reality is not for me. I shall stay up there. The view is quite breathtaking!
Dea_u_oblacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:30   #28
Jel možeš navesti ime knjige?
JAko me zanima.NAjviše zato što čvrsto vejrujem da svi imamo svog anđela čuvara i svaku večer se obratim svom

Bila sam dva puta jako blizu smrti,ali samim čudom sam izašla iz obje situacije neozlijeđena.(Ok,u prometnoj sam bila lakše ozlijeđena),ali drugi put me nešto bacilo od opasnosti.

Ali nikad nisam bila u kontaktu sa svojim anđelom...MOžda ni ne trebamo biti???
Glavno da znamo da su tu
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 09:31   #29
Quote:
Dea_u_oblacima kaže: Pogledaj post
Jeste li ikada vidjeli svog andela? Pricali s njime,saznali njegovo ime,ili nesto slicno?

Ja sam prije malo manje od godinu dana na par dana od nonine prijateljice dobila neku knjigu u kojoj pise sve o andelima. Pri kraju su bila neka uputstva kako uspostaviti kontakt s svojim andelom. Isla sam pokusati. Lezala sam i radila sve sto je potrebno. Odjednom sam osjetila trnce po cijelome tijelu. Osjetila sam ruku na ramenu. Osjetila sam neizmjeran mir i toplinu. Odjednom se u mojoj glavi pojavila jedna rijec : Ahiel. Odonda nisam nista pokusavala. Danas sam pocela sumnjati u to. Koliko je vremena proslo... Odlucila sam na google upisati Ahiel. Nije mi davalo nis pouzdano. Mislila sam da je ta rijec plod moje maste. Zatim sam upisala Aheil angel. I ostala sokirana. Pisalo je sljedece : Ahiel ("brother of God") - an assistant to Qaphsiel (Kafsiel), a regent of Saturday, who is invoked when a woman is in labor. One of the childbirth amulet angels. Ostala sam zacudena. Taj andeo zaista postoji! On je moj zastitnik! Bio je tu,svojom rukom na meni. Posebice me zacudilo to sto je on jedan od 70 andela koji se djeci davaju pri rodenju. Za zastitu i sl. A ja imam 15 god,jos uvijek sam dijete ne... Ako uspijem nabaviti tu knjigu pokusati cu opet. Tko zna sto ce mi sada reci...

Kakva su vasa iskustva i sto mislite o tome?

reci ime knige i ja isto vjerujem da posoje anđeli čuvari samo neznam koji je moj
__________________
HEROJ
Azzazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 11:30   #30
U tome i je stvar,neznam kako se knjiga zove,samo znam da ima nekako roze korice i slika je andela. Hvala svima na podrsci,i vjerujte dalje u andele,a oni koji ne vjeruju... Nemojte me kritizirati i misliti da sam luda. Jer nisam. Znam sto vidim i u sto vjerujem
__________________
I live in the clouds. Reality is not for me. People say I should come down. That the clouds are not a place for grownups to be. I smile at them. Maybe one day, I say maybe one day I will come down. But I never will. Reality is not for me. I shall stay up there. The view is quite breathtaking!
Dea_u_oblacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 11:42   #31
Quote:
Dea_u_oblacima kaže: Pogledaj post
U tome i je stvar,neznam kako se knjiga zove,samo znam da ima nekako roze korice i slika je andela. Hvala svima na podrsci,i vjerujte dalje u andele,a oni koji ne vjeruju... Nemojte me kritizirati i misliti da sam luda. Jer nisam. Znam sto vidim i u sto vjerujem
Nisi ti luda, al, malo mi ipak to mišljenje prelazi u vjerski fanatizam.
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:46   #32
da i ja isto daj samo kad se docepas knige javi mi upute pls jako me zanima
Silver Archer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:40   #33
Evo i mene zanima ime te knjige...

Vas koje zanima, nasao sam i neka druga osobna iskustva susreta sa Andjelima.
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:41   #34
Smile

Quote:
Dea_u_oblacima kaže: Pogledaj post
Jeste li ikada vidjeli svog andela? Pricali s njime,saznali njegovo ime,ili nesto slicno?

Ja sam prije malo manje od godinu dana na par dana od nonine prijateljice dobila neku knjigu u kojoj pise sve o andelima. Pri kraju su bila neka uputstva kako uspostaviti kontakt s svojim andelom. Isla sam pokusati. Lezala sam i radila sve sto je potrebno. Odjednom sam osjetila trnce po cijelome tijelu. Osjetila sam ruku na ramenu. Osjetila sam neizmjeran mir i toplinu. Odjednom se u mojoj glavi pojavila jedna rijec : Ahiel. Odonda nisam nista pokusavala. Danas sam pocela sumnjati u to. Koliko je vremena proslo... Odlucila sam na google upisati Ahiel. Nije mi davalo nis pouzdano. Mislila sam da je ta rijec plod moje maste. Zatim sam upisala Aheil angel. I ostala sokirana. Pisalo je sljedece : Ahiel ("brother of God") - an assistant to Qaphsiel (Kafsiel), a regent of Saturday, who is invoked when a woman is in labor. One of the childbirth amulet angels. Ostala sam zacudena. Taj andeo zaista postoji! On je moj zastitnik! Bio je tu,svojom rukom na meni. Posebice me zacudilo to sto je on jedan od 70 andela koji se djeci davaju pri rodenju. Za zastitu i sl. A ja imam 15 god,jos uvijek sam dijete ne... Ako uspijem nabaviti tu knjigu pokusati cu opet. Tko zna sto ce mi sada reci...

Kakva su vasa iskustva i sto mislite o tome?

djevojko izvrsno...
sam nađži naslov pa ću se rasptitat za knjigu...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:31   #35
Joooj, ja mislim da sam vidjela tu knjigu pred par godina u onoj knjizari na trgu, nisam sad ziher da li je profil
Uglavnom neka zena daje upute kako upoznati svog anđela, zamoliti ga za pomoć i slično..
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:10   #36
Ja sam citala tu knjigu ali ne sjecam se vise ni tko je autor ni kako se zove...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:36   #37
Dragi moji...
Pokusala sam ponovno uspostaviti kontakt s Ahielom. I... Pogadate? Uspjela sam! Da... Pozvala sam ga. I on je bio tu. Ne vidim ga,ali jednostavno ga osjetim. Prvo sam osjetila kako netko sjedi do mene. Prepala sam se malo iskreno tog trenutka. Zatim sam osjetila njegovu ruku na ramenu. Rekao je da se ne bojim,da je uz mene i da sam uz njega sigurna. Pricali smo neko vrijeme. Cijeli razgovor osjecala sam takvu toplinu i srecu i sigurnost da vam ja to nemogu opisati. Predivan osjecaj. Prije godinu i pol umro mi je nono/djed. Upitala sam Ahiela kako je moj nono. Rekao je da je dobro,da je na sigurnome,sretan,i da je uz mene. Tada sam osjetila nonotove prste na mom celu kako su napravili znak kriza. Odmah sam ih osjetila,znala sam da su njegovi,imao je takve specificne... Jos neko vrijeme smo razgovarali,a tada sam mu se zahvalila i on je nestao. U trenutku kada je sve to zavrsilo i kada je otisao,brat u krevetu do se trznuo u snu i nesto promrmljao. Nakon toga sam u sobi vidjela nesto bijelo sto se vrti u krug i spusta,kao pahuljice ali malo vece,i neke sjene koje prolaze,osjecala sam neciju prisutnost, i bilo je hladno. Vrlo neobicno... Sve u svemu. Ali vise se ne bojim. Stovise,zelim imati jos takvih susreta.... Zanimaju me
__________________
I live in the clouds. Reality is not for me. People say I should come down. That the clouds are not a place for grownups to be. I smile at them. Maybe one day, I say maybe one day I will come down. But I never will. Reality is not for me. I shall stay up there. The view is quite breathtaking!
Dea_u_oblacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:38   #38
A da za promijenu konačno pogledaš naslov knjige za nas koji bi probali?
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:41   #39
Pa kako cu kad knjiga nije moja... Od nonine frendice je... Moram ju pitat
__________________
I live in the clouds. Reality is not for me. People say I should come down. That the clouds are not a place for grownups to be. I smile at them. Maybe one day, I say maybe one day I will come down. But I never will. Reality is not for me. I shall stay up there. The view is quite breathtaking!
Dea_u_oblacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:46   #40
Evo javljam da sam upravo nasla tu knjigu na internetu,malo sam surfala i uspjela sam ju nac. Pise ovako:

Autori :
Alma Daniel
Timothy Wyllie
Andrew Ramer
Naziv knjige : ZAMOLITE SVOJE ANĐELE
Mnoge knjige govore o susretima ljudi i anđela. Ova je knjiga drukčija. Naučit će vas kako da se družite i razgovarate sa svojim anđelima. Ako je ova knjiga u vašim rukama, tada su vas anđeli već dotakli.
__________________
I live in the clouds. Reality is not for me. People say I should come down. That the clouds are not a place for grownups to be. I smile at them. Maybe one day, I say maybe one day I will come down. But I never will. Reality is not for me. I shall stay up there. The view is quite breathtaking!
Dea_u_oblacima is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.