Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2008., 11:14   #21
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Ajoj

Pa ne mogu reci da je moj stav prema tebi duboko emotivno obojan ...zbog same cinjenice da te recimo, ne poznam...ali drag si mi ovako, suprotno dojmu koji mozda ostavljam.
Mislim, meni je to skoro pa navika rec nekome da je narcisoidan ako vjerujem da je narcisoidan, cisto jer mi nije bed ni sebi priznati svoju narcisoidnost.

A i to sto se s tobom oko neceg nekad necu sloziti isto ne znaci nista osobno.
Ne volim kultove licnosti. Ni obozavanje, ni preziranje...cisto tu sam zbog astrologije
A ljudi su mi ili dragi, ili inspirativni, ili mislim da mogu od njih nesto nauciti, ili mislim da mogu nesto nauciti iz sukobljavanja/ raspravljanja, kao metode izvlacenja zakljucaka i to je to .
Uopce me ne zanima ideja da nekog oznacim kao ovakvog ili onakvog,ili da se priklonim nekom ili protiv nekog.
Djecja posla
Leela, meni je jasno da ti pripadaš klanu psihološke astrologije i to posebne podverzije. Ja evo uvijek stvari precizno naznačim i odredim bez muljanja, ali me se zato strože i gleda kad pogriješim. No to je više tema za PA .

Bio bih mnogo sretnii da još netko pokuša ako ništa drugo nešto prognozirati a da ne ostane sve na nivou tlapnje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:37   #22
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Leela, meni je jasno da ti pripadaš klanu psihološke astrologije i to posebne podverzije. Ja evo uvijek stvari precizno naznačim i odredim bez muljanja, ali me se zato strože i gleda kad pogriješim. No to je više tema za PA .

Bio bih mnogo sretnii da još netko pokuša ako ništa drugo nešto prognozirati a da ne ostane sve na nivou tlapnje.
Koje to podverzije?

Pa evo, zar ova tema nije poprilicno konretna, iako nije prognostika? Sto te sad, pobogu smeta?
Imamo konkretan problem sa svojim simptomima (dakle, nije nesto tipa - gledajte se u ogledalo i govorite si da ste sexy ),
Ja sam iznila svoju neku pretpostavku, i gledamo po primjerima sto se da zakljuciti.
Meni se to cini poprilicno precizno (ne govorim za moju pretp., nego za ovakav pristup).
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:41   #23
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
Imam pluton kvadrat merkur. Ali nema aspekte sa mjesecom.
Dok mjesec ima kvadrat sa neptunom, ali nisam suicidalna.

OKP od puberteta, borim se s njim još uvijek.

Ima li kakve veze saturn sa ovim?
Jel imas kartu negdje?
Gdje ti se mjesec nalazi? ako nije problem
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:57   #24
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Koje to podverzije?

Pa evo, zar ova tema nije poprilicno konretna, iako nije prognostika? Sto te sad, pobogu smeta?
Imamo konkretan problem sa svojim simptomima (dakle, nije nesto tipa - gledajte se u ogledalo i govorite si da ste sexy ),
Ja sam iznila svoju neku pretpostavku, i gledamo po primjerima sto se da zakljuciti.
Meni se to cini poprilicno precizno (ne govorim za moju pretp., nego za ovakav pristup).
tema je ok.

samo šteta što na svakoj moraš istaknuti da sam ja narcisoidan što naravno nije istina.

nije narcisoidno ako precizno pišem bez prodavanja magle.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:18   #25
simply_black

sad sam vidila na nekoj temi da ti je Mjesec u 8. ... a to je kuca ekvivalenta skorpijonu i plutonu, tako da mislim da se moze protumaciti kao upliv Plutona na Mjesec (nek me isprave mudriji ako grijesim), tj. Mjesec je zestoko obojan Plutonovom simbolikom.

Inace, vec se neko vrijeme mislim otvoriti temu bas o tom polozaju Mjeseca, jer mi je bas fascinatan psiholoski, nazalost vise u negativnom kontekstu. Cini mi se da je to jedan od tezih polozaja planeta, ta emotivna zarobljenost unutar neke tame, tjeskobe. (Vjerovatno i neki problemi vezani uz majku? Mozda prerani gubitak majke, ili majcinske figure- majka koja ima nekih problema? )
Meni jedna bliska osoba ima taj mjesec u 8., i po njenom primjeru vidim da je to poprilicno tezak polozaj mjeseca.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:51   #26
Leela - nije gubitak majke u pitanju - bar ne fizički, obje smo jarčice koje nisu emotivno vezane jedna za drugu.

O položaju mjeseca ti mogu pričati samo iz vlastitog iskustva, ali to ne mora da važi kao pravilo za sve.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 15:02   #27
aspekti donose gubitak samo pozicija u znaku i polju ne može to proizvesti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:09   #28
evo jos jedne sa slicnim iskustvima i me90pl .

u djetinstvu sam imala jako puno problema s prisilnim radnjama ali su oni iscezli s ulaskom u pubertet. ja bih rekla da sam bila onako tezi slucaj, da naprosto ne znam kako sam ih se rijesila sama bez strucne pomoci. i sad osjetim izvjesnu opsesivnost ovog aspekta ali kao da sam ga vremenom uspjela nadvisiti...
Laureena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:42   #29
mene zanima koji bi to npr. bio opsesivno kompulzivni poremećaj konkretno?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:51   #30
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
Leela - nije gubitak majke u pitanju - bar ne fizički, obje smo jarčice koje nisu emotivno vezane jedna za drugu.
Ma i mislila sam vise na to- gubitak majke kao funkcije, nekog od koga primamo tu neku emocionalnu stabilnost, sposobnost za unutarnje zadovoljstvo, zasticenost iliti krace receno - bezuvjetnu ljubav pri prvim koracima u svijetu.

Quote:
O položaju mjeseca ti mogu pričati samo iz vlastitog iskustva, ali to ne mora da važi kao pravilo za sve.
Pa to me i zanima.
Bas tvoje iskustvo...kako se nosis s tim mjesecom? Jesi sklona depresijama?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:53   #31
Quote:
Laureena kaže: Pogledaj post
evo jos jedne sa slicnim iskustvima i me90pl .

u djetinstvu sam imala jako puno problema s prisilnim radnjama ali su oni iscezli s ulaskom u pubertet. ja bih rekla da sam bila onako tezi slucaj, da naprosto ne znam kako sam ih se rijesila sama bez strucne pomoci. i sad osjetim izvjesnu opsesivnost ovog aspekta ali kao da sam ga vremenom uspjela nadvisiti...
A kakav je Mjesec?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:54   #32
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
mene zanima koji bi to npr. bio opsesivno kompulzivni poremećaj konkretno?
Nisam sigurna kako mislis?
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:56   #33
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
mene zanima koji bi to npr. bio opsesivno kompulzivni poremećaj konkretno?
To ti je npr. ono kad pereš ruke jedno 500 puta na dan da ništa ne bi dotakao prljavim rukama. Ili kad se 5 puta vraćaš provjeriti jesi li zaključao vrata ili ugasio plin. Ili ne znam, neprekidno provjeravanje je li ti torba zakopčana na ulici, u tramvaju i sl.
Postoji hrpa varijacija na temu, raznorazni rituali da se ne urekneš i tako.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 07:30   #34
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Pa to me i zanima.
Bas tvoje iskustvo...kako se nosis s tim mjesecom? Jesi sklona depresijama?
Ne. Cijelog života sam bila optimistična, puna energije i vječita zabavljačica u društvu.
Negdje u periodu septembar, pa na ovamo, sam postala pravi pesimista. To sam uvijek tumačila bolešću jednog člana porodice, preminuo je početkom maja. Oko nove godine sam prekinula sa dečkom, zbog ogromnog razočarenja u njega.
Splet okolnosti koji pogoduju pesimizmu i crnim mislima, a i forsiranju posla - srećom po karijeru .
Pesimizam sad popušta i samopouzdanje se vraća jer sam shvatila da mi treba stručna pomoć, pa razgovaram sa psihologom.
S tim da sam primijetila u posljednjih pola godine da se vrlo lako iznerviram i da lako planem, što mi nikad nije bilo svojstveno.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 07:37   #35
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
To ti je npr. ono kad pereš ruke jedno 500 puta na dan da ništa ne bi dotakao prljavim rukama. Ili kad se 5 puta vraćaš provjeriti jesi li zaključao vrata ili ugasio plin. Ili ne znam, neprekidno provjeravanje je li ti torba zakopčana na ulici, u tramvaju i sl.
Postoji hrpa varijacija na temu, raznorazni rituali da se ne urekneš i tako.
Meni je počelo brojanjem slova i grupisanjem u slogove dok piljim u papir. Pa sam onda postala opsesivna po pitanju čistoće - bez prašine, knjige na polici poredane po bojama i veličini, odjeća u ormaru takođe po bojama, svaka stvar postavljana pod određenim uglom.
Haos bi nastajao kad bi neko uzeo recimo, uokvirenu sliku da vidi, pa je spusti bilo gdje, a ja već spremna da je vratim gdje je stajala prije.
Trajalo je par godina, ali srećom, riješila sam se toga.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 10:50   #36
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
To ti je npr. ono kad pereš ruke jedno 500 puta na dan da ništa ne bi dotakao prljavim rukama. Ili kad se 5 puta vraćaš provjeriti jesi li zaključao vrata ili ugasio plin. Ili ne znam, neprekidno provjeravanje je li ti torba zakopčana na ulici, u tramvaju i sl.
Postoji hrpa varijacija na temu, raznorazni rituali da se ne urekneš i tako.
aha, pa takvih sam ja imala prije kolko hoćeš ali to su sve neke sitnice, mislila sam da se to odnosi na neke ozbiljnije poremećaje
sad više nemam toga da nešto moram baš napraviti, prije sam bila više praznovjerna a sad više ni ne razmišljam o tom
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 14:32   #37
Ja imam Mo90Pl i Pl120Me, a u celoj kuci po podu imam plocice 25x25cm pa vi vidite kako je meni. Gazim svaku drugu
electras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 15:28   #38
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
A kakav je Mjesec?
Lav, 8.kuca, opozicija merkur, kvadrat mars i saturn, te trigon uran. Nema gore kuce za mjesec od osme. Ti je najblaze receno osjecajni pakao citav zivot ..
Laureena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 18:30   #39
Quote:
To ti je npr. ono kad pereš ruke jedno 500 puta na dan da ništa ne bi dotakao prljavim rukama. Ili kad se 5 puta vraćaš provjeriti jesi li zaključao vrata ili ugasio plin. Ili ne znam, neprekidno provjeravanje je li ti torba zakopčana na ulici, u tramvaju i sl.
Ili recimo vješanje veša kvačicama obavezno u paru iste boje ili kretanje uz stubište uvijek desnom nogom, pa kad se čoek oplete i skoro padne jer je krivom zagazio i tako to. A ovo gore s pločicama spada u klasike kao i rituali koji donose željene reze, npr. Ćirin bijeli šal koji nas doveo visoko na svjetskom prvenstvu, Ivanišević koji je osvojio Wimblendon zbog toga jer je natjerao oca da cijeli turnir otac nosi iste gaće, a ako je želio pobijediti meč morao obavezno odgledati Teletubbiese u ranojutarnjoj šihti, Luka Modrić dobro igra jer uvijek oblači prvu lijevu kopačku i tako. Jedna moja frendica je imala fazu da je pri ulasku u prostoriju morala tri puta stisnuti kvaku.


Evo što vele stručnjaci:

"Opsesivno-kompulzivni poremećaj spada u mehanizam obrane tj. tehnike kojima se Ego služi za obranu od nagona i na taj način Mr. Ego nastoji neutralizirati nastalu tjeskobu. Kompulzivnost predstavlja težnju da se obave i ponavljaju određene radnje koje se doživljavaju kao unutrašnja prinuda uz prateće osećanje da subjektu prijeti navala anksioznosti ako tu radnju ne obavi."



Mislim da je Leela dobro istaknula, pa ću samo razdvojiti ono što smatram bitnim.


Ovdi nismo naglasili razliku između radnje i bolesti. Opsesivnost je domena Plutona, kao i 8. polja u koje osoba stavlja sve čega se nesvjesno "plaši", a kada se toga nagomila onda to postaje opsesija. Ali i 12. polja u kojem se nalazi psiha i sve ono što osoba "samo što nije otpustila" bilo u sadašnjem ili "prošlom životu" kaže karmička astrologija. Kako je Merkur planeta vezana uz detalj, imitaciju, ponavljanje i korekciju....on je taj koji slaže i preslaguje, veza Merkura s Plutonom govori o opsesivno-kompulzivnim radnjama. U osnovi opsesivno-kompulzivne radnje je napeti aspekt Merkur-Pluton, a ako se nalazi na osi 6. polje (fizička bolest, obavezni rad, manualna vještina, usvajanje) - 12. polje (bolesti mentalne naravi, psihičke teškoće) onda se radi o opsesivno-kompulzivnom poremećaju tj. baš boleščini.

No kako se vidi iz samog "opisa" ovog poremećaja Mr. Ego igra veliku ulogu. Gledano astrološki ego je domena Sunca, a sukob između nagonskih težnji ljudske psihe i procesa cjeloživotnog učenja se nalazi u domeni Saturna. Saturn predstavlja proces u kojem čovjek s zrelošću počinje sebe svjesno doživljavati i zadovoljavati vlastite unutrašnje standarde kroz proces sazrijevanja i istrajnost.

Zato je vrlo važno pogledati položaj Sunca i vezu Saturna. Posebno nezgodan položaj Saturna u 8. polju (stoicizam, tlačiteljska autoanaliza), 6. polju (fizička prisila, sustavnost, organizacija) i 12. polju (anksioznost, uvjetovanost, ograničenost). Nesklad Sunca i Saturna govori o inhibicijama, neumoljivoj samoanalizi, obrambenom mehanizmu, zahtjevnim načelima, nedostatku bezbrižnosti, što bi se reklo neprestanoj borbi…..s samim sobom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 18:55   #40
istian fish, to su Betlheim i drugi Freudovi sljedbenici, no iam ljudi kao ja gdje je uporište OCD-a isključivo u kemijskoj dizorijentaciji serotonina.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.