Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2008., 12:34   #61
Mislim da je razlika između bijele i crne magije motiv.Kod crne se ,mislim,radi o komunikaciji s negativnim bićima radi nekog efekta, koji je u većini slučajeva nanošenje zla drugoj osobi.A to ne može voditi dobru.Bog u Bibliji kaže: "Osveta je moja,ja ću se osvetiti"
Adam Kadmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 21:03   #62
Quote:
Adam Kadmon kaže: Pogledaj post
Mislim da je razlika između bijele i crne magije motiv.Kod crne se ,mislim,radi o komunikaciji s negativnim bićima radi nekog efekta, koji je u većini slučajeva nanošenje zla drugoj osobi.A to ne može voditi dobru.Bog u Bibliji kaže: "Osveta je moja,ja ću se osvetiti"
zašto je sad nužno spominjati bibliju ovdje...tvoje poimanje magije je bijela=dobra,crna=zla....magija je magija,ono "crno" ili "bijelo" je u magu koji se njome bavi,odnosno njegovim namjerama...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:43   #63
OK PA ŠTO VAS DANAS UČIJU U ŠKOLI!!!!
crna magija zahtjeva negativni izvor mistične energije samo problem je da te izvor može potpuno pokvariti,jer je on nakupljen negativnim emocijama. zato se zove crna
dok kod bjele magije su isti zahtjevi samo izvor mora biti čist i on može lječiti i olakšati tvoje tjelo i misli jer je napunjen pozitivnim emocijama.
problem današnjice je što oni koji otkriju čist izvor nikome ne kažu jer, kao večina ljudi iskrištavaju samo za svoju dobit. ako to ne kužite evo primjera:
recimo da jedan čovjek pronađe ljepi,netaknuti komad prirode uz plažu,mjesto koje bi zvao mističnim,onda dođe drugi čovjek,koji to mjesto vidi profitom,dok mu prvi govori da to mora ostati među njima,on se pravi da ga razumije.Sljedeče godine prvi dođe na to isto mjesto i vidi trgovinu stvarima,ljudi ulaze i izlaze,zrak je nepodnošljiv,stabla su uginula ,a smeče se baca u more,a drugi se smije i broji pare. THE END.
ako se pitate zašto više nitko nemože pronači izvor vi morate pronači odgovor.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:44   #64
Quote:
hulkstips kaže: Pogledaj post
OK PA ŠTO VAS DANAS UČIJU U ŠKOLI!!!!
Osnove gramatike?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:47   #65
by the way nijedno mistično biče neče vjerovati biču poput čovjeka jer je samog sebe osljepio nevažnim stvarima.
samo če pojedinci moči stupati u kontakt s nijma jer on če moči odgovarati za samog sebe,a ne za neku skuoinu ljudi koji če htjeti reči svima:i dobrima i zlima. a tu počinju problemi.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 12:48   #66
Ima li netko iskustva s magičarima? Ali onim pravim...ne mislim na one koji na taj način izvuku lovu a ne riješe ništa.
dux43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:51   #67
Quote:
hulkstips kaže: Pogledaj post
OK PA ŠTO VAS DANAS UČIJU U ŠKOLI!!!!...
Magiju nikako. Vjeronauk lijepo kaže, da nema magije, to je samo poganska izmišljotina protiv boga!

Al kolko god ljudi tvrdili da magija je moguća, još uvijek nisam vidio/osjetio nikoga da ju izvodi. Osim Davida Blainea. A on je mađioničar. I peder.

Kako može bilo tko uopče reći da magija postoji
Ah, možda koji drugi put...
Damned is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:55   #68
Quote:
Damned kaže: Pogledaj post
Magiju nikako. Vjeronauk lijepo kaže, da nema magije, to je samo poganska izmišljotina protiv boga!

Al kolko god ljudi tvrdili da magija je moguća, još uvijek nisam vidio/osjetio nikoga da ju izvodi. Osim Davida Blainea. A on je mađioničar. I peder.

Kako može bilo tko uopče reći da magija postoji
Ah, možda koji drugi put...
Vjeronauk kaže ono što kaže katolička crkva.

Mađioničar nije isto što i mag. Mađioničar koristi tehnološki napredne spravice da zavidi ljude. I kakve veze ima što je netko homoseksualac?! Mislim da taj podatak nije bitan ni za kakvo poimanje jedne osobe.

Kako netko može reći da je postojao Isus (kojeg ja volim definirat ko maga), Bog, Duh Sveti? Ah.. Možda drugi put..

I napokon da odgovorim na temu.. Bijela magija je nesebično poklanjanje sebe za dobrobit druge osobe. Nije opasna dok god imaš dobru namjeru. Sa zlom namjerom spell koji pripada bijeloj magiji postaje dio crne.

Postoji jedno načelo (prema kojem je ono sve se vraća trostruko nepotrebno): Ne naudi nikome, radi što želiš. Jednostavno je primitivno koristiti ikakvu alternativu da bi nekom naudio. Korištenjem crne magije pokazuješ kolko si jadan i kako nemaš nikakvu sposobnost upravljanja svojim životom..
goodlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 05:52   #69
hulkstips kaže:
OK PA ŠTO VAS DANAS UČIJU U ŠKOLI!!!!

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Osnove gramatike?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:30   #70
harr harrr hardy har har.....
i say...
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:08   #71
Quote:
Damned kaže: Pogledaj post
Magiju nikako. Vjeronauk lijepo kaže, da nema magije, to je samo poganska izmišljotina protiv boga!

Al kolko god ljudi tvrdili da magija je moguća, još uvijek nisam vidio/osjetio nikoga da ju izvodi. Osim Davida Blainea. A on je mađioničar. I peder.

Kako može bilo tko uopče reći da magija postoji
Ah, možda koji drugi put...
Hm. Zanimljive teze: "vjeronauk lijepo kaže", "poganska izmišljotina protiv Boga" (piše se velikim slovom, btw), "još nisam vidio/osjetio nikoga da ju izvodi", "kako može bilo tko uopće reći da magija postoji".

Dakle, u redu je vjerovat u Boga kojeg, btw, nikad nisi vidio, a vjerovanje u magiju odbacuješ zbog istog razloga koji ti ne smeta da vjeruješ u Boga. Ma zbilja fascinantno. :klap:
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 21:39   #72
"poganska izmišljotina protiv Boga" PLEASE!!!!!!!!!!!!!
to bi samo neandertalac mislio,btw mistična energija je nevidljiva.
HALOOOOOOOOO!
ljudi gledaju materjalno,a ne duhovno i mistično,ali ako niste znali mi imamo još jedno oko koje nije na materjanolm nivou,kojeg se svi primitivno boje
poput majmuna koji je po prvi put vidio odraz sebe u ogledalu,sve dok se ne naučimo gledati kroz to oko nikada nečemo tzv. vidjeti energiju itd.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:39   #73
Quote:
hulkstips kaže: Pogledaj post
"poganska izmišljotina protiv Boga" PLEASE!!!!!!!!!!!!!
to bi samo neandertalac mislio,btw mistična energija je nevidljiva.
HALOOOOOOOOO!
ljudi gledaju materjalno,a ne duhovno i mistično,ali ako niste znali mi imamo još jedno oko koje nije na materjanolm nivou,kojeg se svi primitivno boje
poput majmuna koji je po prvi put vidio odraz sebe u ogledalu,sve dok se ne naučimo gledati kroz to oko nikada nečemo tzv. vidjeti energiju itd.
vjerojatno govoriš o trećem oku...?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 05:03   #74
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
vjerojatno govoriš o trećem oku...?
naravno da prica o trecem oku pa nemamo valjda i cetvrto i ako se uopce nebi cudija ...
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:21   #75
ahmm!!!

ljudi su rođeni sa trečim okom potpuno otvorenim,ali kako kako nam roditelji nameču stvarnost(koji bastardi)
tako mi postepeno zatvaramo to oko,ali ima načina da se to oko ponovno otvori...

btw ima više nego samo "treče oko" ali ne na ovoj ravni,savko duhovno biče se može razviti onako kako njemu odgovara.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:22   #76
savko-svako
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:14   #77
Quote:
hulkstips kaže: Pogledaj post
ahmm!!!

ljudi su rođeni sa trečim okom potpuno otvorenim,ali kako kako nam roditelji nameču stvarnost(koji bastardi)
tako mi postepeno zatvaramo to oko,ali ima načina da se to oko ponovno otvori...

btw ima više nego samo "treče oko" ali ne na ovoj ravni,savko duhovno biče se može razviti onako kako njemu odgovara.
naravno da ima....
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 02:36   #78
Jel' moguće korištenjem magije uspavati drugu osobu tako da je podložna sugestijama druge osobe? Stanje je slično kao hipnoza. Jel' moguće putem magije dozivati živu osobu u snu i s njom raditi nešto što toj osobi može ostati u sjećanju doživljenog kao živopisan san?
Ana Marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 09:55   #79
Quote:
Ana Marija kaže: Pogledaj post
Jel' moguće putem magije dozivati živu osobu u snu i s njom raditi nešto što toj osobi može ostati u sjećanju doživljenog kao živopisan san?
Znam samo jednu osobu koja je to mogla napraviti.

Svi ostali koji su to tvrdili nisu mogli napraviti nista jer vecina zna puno teorije no kad treba konkretno dokazati sve pada u vodu. A pitao sam dosta ljudi da mi dokazu svoje tvrdnje koje su bile daleko kompliciranije od jednostavnog ulaza u snove.

Znači, odgovor je ne. A ona jedna osoba je izuzetak koji potvrđuje pravilo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:55   #80
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
"Bijela" magija bi bio oblik magije koji je okrenut ga osobnom razvitku i kontaktu sa osobnim Anđelom Čuvarem (ili Više Ja). <cut>
Da me se ne bi krivo shvatilo, mnogi u nastojanju da pomognu drugima posegnu za magijom, naravno bez razmišljanja o posljedicama. Uostalom što ima loše u tome da se drugima pomogne zar ne? Tako to izgleda dobro i dobija konotaciju "bijelo" dok je stvarnost malo drugačija i kompleksnija pa da se ne bi previše zaplitali u objašnjavanja imaš dvije opcije: vjera u Boga i magija. Izbor je na tebi.
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.