Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 20:34   #7941
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
vrag zna. znam kad se tek pojavila, da mi je bila zanimljiva jer mi je izgledalo da zna misliti svojom glavom i da nema problem izreći svoj stav. onda su je nakon one neke situacije s josipovićem svi iznapadali, od asje bakić do viktora ivančića, a večernjak joj je dao prostor za kolumne. onako, tipično hrvatsko ideološko pozicioniranje. pretpostavljam da kad je u nekom trenutku shvatila kako će je početi isključivo pozivati na ognjištarska literarna sijela kao predgrupu ivanu aralici, napravila je veliki zaokret i krenula u nekakvo mirovno poslanje po vukovaru zagovarajući gradnju velikog tornja za mir ili tako nešto, čime se već uklopila u poželjne intelektualne parametre progresivnog hrvatskog elementa.
njezin muž, koji se zvao simić i bodrožić, uistinu misliš da ju je nešto specijalno kočio? možda joj je samo dosadio.
E, pojma nemam šalila sam se malo, ali ipak, tko zna. Meni se nekako čak i svidjelo to njeno zalaganje za izgradnju mirovnog centra ili tako nečega u Vukovaru gdje će Srbi i Hrvati opraštati jedni drugima i izgrađivati zajedničku budućnost... ne znam, vidjela sam tu neke ekstremne forumske desničare koji su njene izjave tumačili dijametralno suprotno od mene pa me to zbunilo

A ta neka bračna idila i ravnopravnost, preseravanje oko prezimena ja njegovo on moje... ne znam, ne razumijem se u to mene je moj bivši muž optužio za kreativnu kastraciju ()... tak, možda je Ivanu njezin pokušao kastrirati, svakakvih čudesa ima na ovom svijetu
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:47   #7942
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
E, pojma nemam šalila sam se malo, ali ipak, tko zna. Meni se nekako čak i svidjelo to njeno zalaganje za izgradnju mirovnog centra ili tako nečega u Vukovaru gdje će Srbi i Hrvati opraštati jedni drugima i izgrađivati zajedničku budućnost... ne znam, vidjela sam tu neke ekstremne forumske desničare koji su njene izjave tumačili dijametralno suprotno od mene pa me to zbunilo
evo, ja ti nisam ni desničar ni ljevičar, a svejedno mi je inicijativa šuplja. ne vjerujem da je ljudima dovoljan toranj da bi jedni drugima nešto oprostili.

Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
A ta neka bračna idila i ravnopravnost, preseravanje oko prezimena ja njegovo on moje... ne znam, ne razumijem se u to mene je moj bivši muž optužio za kreativnu kastraciju ()... tak, možda je Ivanu njezin pokušao kastrirati, svakakvih čudesa ima na ovom svijetu
niš, javi se njenom mužu pa napišite kreativan vodič za humano upravljanje populacijom bračnih drugova.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:43   #7943
Joe Dunthorne: "Podmornica" - glavni lik romana i pripovjedač je Oliver Tate, poprilično čudnjikav petnaestogodišnjak, koji je istovremeno i izuzetno zreo i izuzetno nezreo. Kroz roman pratimo njegove dogodovštine u seksu, ljubavi, odnosu njegovih roditelja... Dosta se roman uspoređivao s Adrianom Moleom, kojega još uvijek nisam pročitao, pa ne mogu i sam povući neku paralelu, ali "Podmornica" mi se svidjela. Oliver je u svakom slučaju izvrstan, kompleksan i zaokružen lik, pravi tinejdžer kojega istovremeno i preziremo i volimo i sažalijevamo i navijamo za njega. Ni ostali likovi u romanu nisu ništa lošije portretirani i zapravo su prava snaga knjige dok sama radnja ima sporednu ulogu. U svakom slučaju, jako dobar roman za mlade u kojem i dorasli mogu itekako uživati.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:50   #7944
Mario Vargas Llosa: Pet uglova

Devedesete u Limi. Ovdje se Vargas Llosa bavi tabloidnim novinarstvom naručenim od same vlade, odnosno obavještajne službe. Sami skandali i posljedice istih, a između toga su erotski nabijene scene s dvjema prijateljicama. Čak i na kraju kad dođe ta druga strana novinarstva sve skupa to djeluje nekako površno. Nije mi ni blizu vrha Llosinih ostvarenja.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:53   #7945
Brian W. Aldiss - Non-Stop

Iskreno, za Aldissa sam čuo tek preko filma AI, koji je temeljen na jednoj njegovoj kratkoj priči.

Non-stop je njegov prvi, i vjerojatno najpoznatiji, roman o skupini ljudi koji počinju vjerovati da se nalaze unutar ogromnog svemirskog broda, i kreću u potragzu za istinom, pa se susreću sa raznim drugim rasama: divovima, štakorima, "daljanima", "izvanjskim"...

Nije loše, ali moglo se to još fino pobrusti. Brzo je proletilo, više kao neka avantura/akcija nego sf.
__________________
o_O
Cahit is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:39   #7946
Jon Ronson: "Muškarci koji bulje u koze" - nije me nešto previše oduševilo. Osim što je fascinantno kakvim su se sve nebulozama u američkoj vojsci ozbiljno bavili, knjiga mi je poprilično nefokusirana i nabacana zbrda-zdola (barem je na mene ostavila takav dojam).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:20   #7947
Parkland, pise o Kenedijevom ubojstvu, u detalje opisuje taj dan i sta se desilo kasnije. Malo je i predetaljna sada na pocetku, ali ima jako dobre ocijene na goodreads.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:03   #7948
Aleksandar Hemon: Knjiga mojih života (2013)

Knjiga je svojevrsna kompilacija tekstova izvorno objavljenih po raznim časopisima u rasponu od desetak godina, koji nešto prilagođeni i kronološki ulančani čine neujednačenu, no ipak dojmljivu autobiografsku nisku. Tko je ikad kročio u hemonwood, čitao Projekat Lazarus ili Čovjeka bez prošlosti, zna da ta proza na rijetko transparentan način uspijeva transponirati biografsku građu svog autora. Utoliko na prvi pogled čudi odluka pisca da ovdje s čitateljima podijeli neke životne epizode bez ili s vrlo malo književnih ograda, takoreći na pladnju servira sirovinu iz koje inače nastaje njegova beletristika. Sve postaje jasno na kraju, u priči Akvarijum, pravome crescendu (najprimjereniji izraz!) ove zbirke; teško se takvo što može drugačije odnosno učinkovitije ispripovijedati. Čikaške epizode su mi u pravilu bolje i zanimljivije od sarajevskih koje često kucaju na otvorena vrata (u mom slučaju; Saša naravno piše i za globalnu publiku, sasvim neupućenu u naše teme), tematizirajući stvari znane npr. iz Jergovićeve Historijske čitanke, a ta usporedba nipošto ne ide u Hemonovu korist.
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:52   #7949
Danas pocela citati Svjetlo koje ne vidimo Anthonyja Doerra. Cini se obecavajuce. Kaze kritika da je to roman o potrazi za dobrotom u dobroti nesklonim vremenima, roman o hrabrosti i zrtvovanju. Glavni junaci su slijepa djevojcica Francuskinja i njemacko siroce u ratom pogodjenoj Francuskoj.
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:12   #7950
Odličan roman, jako mi se svidio. Preporučam, ako već nisi pročitala, i roman Svatko umire sam -H. Fallada
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:47   #7951
Nisam, ali stavljam na listu. Hvala na preporuci.
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:20   #7952
Supruga vlasnika plantaze caja☆dinah jefferies.
Mozda sam naslov i ne zvuci bas obecavajuce,ali nije losa za procitat.
Ugl, mlada britanka zbog udaje seli na cejlon i postaje supruga vlasnika plantaze caja.svida joj se taj zivot,zaljubljena je u supruga kao i u plantazu,ali dogode joj se neke nevjerovatne stvari zbog kojih joj se zivot pretvara u nocnu moru.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:21   #7953
Priča o novom prezimenu - Elena Ferrante

Nastavak Genijalne prijeteljice, Elena i Lila su odrasle, postale su djevojke, knjiga je puno mračnija od prethodne, ali se nasreću lako i brzo čita.
Ima puno seksa.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:01   #7954
Snoputnik - Zoran Žmirić

Prekrasna knjiga puna životnih mudrosti. Prekrasna. Nakon knjige sam bila toliko smirena i zadovoljna da to nisu istine.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:40   #7955
Robert Harris: "Staljinov anđeo" - povjesničar Fluke Kelso u Rusiji pokušava ući u trag legendarnoj Staljinovoj bilježnici u kojoj se možda kriju neke velike tajne... Dobro mi je ovo bilo, napeto i zabavno, ali su mi i "Domovina" i Enigma" bolji romani.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:04   #7956
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Robert Harris: "Staljinov anđeo" - povjesničar Fluke Kelso u Rusiji pokušava ući u trag legendarnoj Staljinovoj bilježnici u kojoj se možda kriju neke velike tajne... Dobro mi je ovo bilo, napeto i zabavno, ali su mi i "Domovina" i Enigma" bolji romani.
Konklava! Je si to citao od njega?
Isto odlicno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:01   #7957
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Konklava! Je si to citao od njega?
Isto odlicno.
Nisam još došao do nje. Idem kronološki pa trenutno čitam "Pompeje", za sad jako dobro.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:36   #7958
Robert Harris: "Pompeji" - radnja romana počinje dva dana prije katastrofalne erupcije Vezuva, a pratimo mladog rimskog inženjera koji stiže u to područje popraviti akvadukt i istražiti što se dogodilo s njegovim prethodnikom koji je netragom nestao... Izvrstan roman. Vidi se da je Harris proveo puno vremena istražujući o tom razdoblju, Rimu, dotičnoj erupciji... Radnja napeta, s guštom se čita, a kraj, premda poznat, efektan i zanimljiv.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:48   #7959
Marc Chagall - Moj život
Autobiografija poznatog umjetnika, moram priznati da mi je ipak draži kao slikar nego kao književnik Nije loše napisano, doduše..
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:31   #7960
Sebastian fitzek - Flugangst 7a (strah of letenja)

Odlicna Nova knjiga od fitzeka.

Psihatar U avionu se ucjenjuje da aktivira kod osobe U avionu Koja je bila prija duzeg vremena pacijent kod njega teske pshihicke poremecaje Koje bi trebali izazvati volju za nasilju i smrti kod te osobe.

Toliko bez prepuno spojlera.

1/4 Sam procitala i mislim da ce noc biti kratka.
Totalni pageturner koji nakon prvih 10 stranica vec razvija visoki tempo price i visoki tlak u mene.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.