Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 07:50   #1
Prisilna hospitalizacija

Pozdrav!Željela bih izmijeniti iskustva s onima čija je dijagnoza zloupotrebljena i koji su hospitalizirani protiv svoje volje. Imala sam psihozu prije više od 20ak godina i znam što je to, jako dobro. Nakon svađe sa suprugom, smjestio me na psihijatriju. Nisam bila ni psihotična ni agresivna. Iskoristio je moju povijest da mi se osveti, a prije toga me je fizički napao. Sad sam razvedena , ali traume i stigma su ostale. Na prijemu me nisu pitali ni za ime ni prezime ni kako sam, negu se me direkno deportirali u sobu i vezali za krevet. Tražila sam odvjetnika i novinare, što psihotičnoj osobi ne bi palo na pamet. Ne moram govoriti kako sam se nakon svega osjećala prevareno i nezaštićeno.Razočarano i bespomoćno.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:06   #2
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Željela bih izmijeniti iskustva s onima čija je dijagnoza zloupotrebljena i koji su hospitalizirani protiv svoje volje. Imala sam psihozu prije više od 20ak godina i znam što je to, jako dobro. Nakon svađe sa suprugom, smjestio me na psihijatriju. Nisam bila ni psihotična ni agresivna. Iskoristio je moju povijest da mi se osveti, a prije toga me je fizički napao. Sad sam razvedena , ali traume i stigma su ostale. Na prijemu me nisu pitali ni za ime ni prezime ni kako sam, negu se me direkno deportirali u sobu i vezali za krevet. Tražila sam odvjetnika i novinare, što psihotičnoj osobi ne bi palo na pamet. Ne moram govoriti kako sam se nakon svega osjećala prevareno i nezaštićeno.Razočarano i bespomoćno.
Žao mi je zbog toga što ti se dogodilo, ali i drago što si se uspjela riješiti zlostavljača. Što se stigme tiče, to te ne mora previše opterećivati - oni koji te ružno gledaju zbog onoga što ti se dogodilo ni ne zaslužuju tvoju pažnju. Osim toga, rijetki su oni koji nikada u životu nisu imali emocionalnih problema, pa je svako osuđivanje u ovakvim situacijama vrlo licemjerno.

Traume su mnogo ozbiljnija stvar, i bez obzira na izreku da 'vrijeme liječi sve rane' one gotovo nikad ne nestaju same od sebe. Naprotiv, traumatizirane osobe često imaju nesvjesnu težnju ponavljanja izvorne traume, odnosno dovode se u slične situacije da bi ponovno proživjele isto, no ovaj put na način da imaju veću svijest o onom što im se događa.

Kako je liječena tvoja psihoza prije 20 godina?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:54   #3
Smile ..

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Žao mi je zbog toga što ti se dogodilo, ali i drago što si se uspjela riješiti zlostavljača. Što se stigme tiče, to te ne mora previše opterećivati - oni koji te ružno gledaju zbog onoga što ti se dogodilo ni ne zaslužuju tvoju pažnju. Osim toga, rijetki su oni koji nikada u životu nisu imali emocionalnih problema, pa je svako osuđivanje u ovakvim situacijama vrlo licemjerno.

Traume su mnogo ozbiljnija stvar, i bez obzira na izreku da 'vrijeme liječi sve rane' one gotovo nikad ne nestaju same od sebe. Naprotiv, traumatizirane osobe često imaju nesvjesnu težnju ponavljanja izvorne traume, odnosno dovode se u slične situacije da bi ponovno proživjele isto, no ovaj put na način da imaju veću svijest o onom što im se događa.

Kako je liječena tvoja psihoza prije 20 godina?
Pila sam Moditen, u početku je bilo zaista gadno, dobivala sam injekcije i vraćalo se. Onda su me u bonici zriktali pa sam bila godinama na dječjoj dozi od 1 mg dnevno. Nisam smjela potpuno prestati. Tu dozu sam uzimala preko 15 godina. Nisam imala epizode više. Postala sam majka, uspješna na poslu . Mozak radi bolje nego onima bez lijekova. Sve super. To pišem za one koji misle da se stanje nakon psihoze ne može normalizirati.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:41   #4
Mene zanima u kakvom psihofizičkom stanju moraš biti da te prisilno hospitaliziraju.
Ono vežu i odvezu i zatvore.

Ako ti neko doma pozove hitnu medicinsko osoblje te protiv tvoje volje ne smije odvesti. Samo ako želiš.

U slučaju da se ponašaš normalno.

Ako si opasan/opasna za sebe i/ili okolinu onda te smiu odvesti uz pratnju policije.

Ako si u pokušaju samoubojstva ili sl. i bez svijesti, odvoze te ne zato što "nešto" već zato što ti je život ugrožen.

Znači trebaš biti u gadnom psihičkom stanju i nekomunikativan, moždavi agresivan, da medicinsko osoblje ocijeni da nisi siguran ostati doma i da te vode na liječenje. Kakve god papire od prije da imaš, manje su važni, gleda se trenutno pacijentovo stanje.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:54   #5
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Mene zanima u kakvom psihofizičkom stanju moraš biti da te prisilno hospitaliziraju.
Ono vežu i odvezu i zatvore.

Ako ti neko doma pozove hitnu medicinsko osoblje te protiv tvoje volje ne smije odvesti. Samo ako želiš.

U slučaju da se ponašaš normalno.

Ako si opasan/opasna za sebe i/ili okolinu onda te smiu odvesti uz pratnju policije.

Ako si u pokušaju samoubojstva ili sl. i bez svijesti, odvoze te ne zato što "nešto" već zato što ti je život ugrožen.

Znači trebaš biti u gadnom psihičkom stanju i nekomunikativan, moždavi agresivan, da medicinsko osoblje ocijeni da nisi siguran ostati doma i da te vode na liječenje. Kakve god papire od prije da imaš, manje su važni, gleda se trenutno pacijentovo stanje.
Ponavljam da sam bila u stanju da sam tražila odvjetnika i novinare i izrazito mirna i prestrašena.Dakle pri svijesti. Nisu me pitali ni za ime ni prezime jer je bivši prpremio uputnicu. Zvala sam policiju u pomoć jer me gušio, a odvezli su mene a ne njega. Jedini problem je što sam prije 20ak godina bila hospitalizirana i što sam imala povijest.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:29   #6
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Ponavljam da sam bila u stanju da sam tražila odvjetnika i novinare i izrazito mirna i prestrašena.Dakle pri svijesti. Nisu me pitali ni za ime ni prezime jer je bivši prpremio uputnicu. Zvala sam policiju u pomoć jer me gušio, a odvezli su mene a ne njega. Jedini problem je što sam prije 20ak godina bila hospitalizirana i što sam imala povijest.
Strava.

Odakle njemu uputnica?
Jeli on tvoj skrbnik?
Ne može nitko osim tebe za tebe dobiti uputnicu osim ako ti nije skrbnik ili opunomoćen.

Kakve on prste ima u policiji?

Ne znam u kom si gradu, ali ovo je slobodno za tužbu.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:32   #7
Član obitelji (ne nužno skrbnik) može dobiti uputnicu ako osoba ima u kartonu određenu povijest bolesti. Npr. nešto iz psihotičnog spektra. Točnije, moglo se dobiti, ne znam je li se nešto mijenjalo u zadnje vrijeme. No samo zato što netko od članova obitelji u pratnji maše uputnicom ne znači da se automatski osoba zadržava na liječenju. Inače bi se doveli u situaciju da svaka zlonamjerna ili osvetoljubiva šuša procjenjuje je li netko za liječenje, a ne liječnici.
Ni samo dovođenje u bolnicu ne znači da se osobu može zadržati na liječenju i nije automatski prisilna hospitalizacija. Da bi do prisilne hospitalizacije došlo, potrebno je vještačenje psihijatra iz nezavisne ustanove, kojeg odredi sud (sudac također mora posjetiti osobu prije nego odredi vještačenje, i mora joj dodijeliti i odvjetnika, puno je stavki koje trebaju biti zadovoljene), zatim sud donosi odluku na temelju preporuke vještaka i na osnovu te odluke se osoba zadržava. Sve mora biti dokumentirano.
Postoji i tzv. smještaj bez pristanka. Svaka osoba treba dati pisani pristanak na liječenje. Ako nije sposobna, u slučaju težih simptoma, taj pisani pristanak daje osoba od povjerenja ili skrbnik i to se naziva smještaj bez pristanka. U tom slučaju se mora obavijestiti pravobranitelj koji mora provjeriti opravdanost davanja pisanog pristanka i to se također unosi u dokumentaciju. Isto tako, ako se osoba usprotivi pristankuosobe od povjerenja, psihijatrija mora odmah (ili u roku od nekoliko sati, ne sjećam se točno koliko je sati u pitanju) o tome obavijestiti sud i to se također mora dokumentirati.
Eh sad, teorija, praksa...
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 09.10.2017. at 22:24.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:53   #8
Možda da smo u srednjem vijeku, a meksičke sapunice nam jedina stvarnost.
Nataša Rostova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 03:20   #9
Nista cudno, pa zar niste citali slucaj one cure sto ju se na Rabu drzalo, razlog jer je lezba.

Tko zna koliko ima takvih slucajeva di se ljude strpa i ajde bok.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 06:46   #10
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Član obitelji (ne nužno skrbnik) može dobiti uputnicu ako osoba ima u kartonu određenu povijest bolesti. Npr. nešto iz psihotičnog spektra. Točnije, moglo se dobiti, ne znam je li se nešto mijenjalo u zadnje vrijeme. No samo zato što netko od članova obitelji u pratnji maše uputnicom ne znači da se automatski osoba zadržava na liječenju. Inače bi se doveli u situaciju da svaka zlonamjerna ili osvetoljubiva šuša procjenjuje je li netko za liječenje, a ne liječnici.
Ni samo dovođenje u bolnicu ne znači da se osobu može zadržati na liječenju i nije automatski prisilna hospitalizacija. Da bi do prisilne hospitalizacije došlo, potrebno je vještačenje psihijatra iz nezavisne ustanove, kojeg odredi sud (sudac također mora posjetiti osobu prije nego odredi vještačenje, i mora joj dodijeliti i odvjetnika, puno je stavki koje trebaju biti zadovoljene), zatim sud donosi odluku na temelju preporuke vještaka i na osnovu te odluke se osoba zadržava. Sve mora biti dokumentirano.
Postoji i tzv. smještaj bez pristanka. Svaka osoba treba dati pisani pristanak na liječenje. Ako nije sposobna, u slučaju težih simptoma, taj pisani pristanak daje osoba od povjerenja ili skrbnik i to se naziva smještaj bez pristanka. U tom slučaju se mora obavijestiti pravobranitelj koji mora provjeriti opravdanost davanja pisanog pristanka i to se također unosi u dokumentaciju. Isto tako, ako se osoba usprotivi pristankuosobe od povjerenja, psihijatrija mora odmah (ili u roku od nekoliko sati, ne sjećam se točno koliko je sati u pitanju) o tome obavijestiti sud i to se također mora dokumentirati.
Eh sad, teorija, praksa...
Vidim da ste.dovoljno.informirani..i.da se.teorija i praksa razlicite.stvari
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 07:45   #11
.

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Strava.

Odakle njemu uputnica?
Jeli on tvoj skrbnik?
Ne može nitko osim tebe za tebe dobiti uputnicu osim ako ti nije skrbnik ili opunomoćen.

Kakve on prste ima u policiji?

Ne znam u kom si gradu, ali ovo je slobodno za tužbu.
Imala sam psihozu prije 20ak godina. Uvijek je to potezao da me obezvrijedi. Napao me fizički, moj sin je bio svjedok. Zvala sam policiju i završio je na prekršajnom. Na sudu sam se predomislila i mislila sam da mu je dosta opomena što je privden i što je proveo noć u pritvoru i tu sam jako pogriješila.Smišljao je osvetu. Za nekoliko dana me ponovo napao,pobjegla sam kod susjeda i ponovo sam zvala policiju. Razgovarala s njima o žrtvama i pravima obiteljskog nasilja. Što psihotična osoba ne može. Policajac mi je objašnjavao što sve spada u nasilje. U međuvremenu je policija otišla kod njega . Što se točno događalo mogu samo predpostaviti. (Znam da je meni iza leđa bio kod liječnice opće prakse i rekao da sam pukla jer mu ne bi dala uputnicu.) No ubrzo dolazi hitna po mene. Budući da je bila hitna i policija prestrašila sam se da me ne stave u lisice još i pošla s njima u bolnicu. Tamo su me direktno deportirali u sobu,bez da su ijednu riječ progovorili sa mnom. Na moj zahtjev da želim odvjetnika i novinare su rekli da nemam pravo na to. Vezali su me za krevet. Cijelu noć sam probdijela . Odvezali su me tek kad sam potpisala pristanak. Nije bilo nikoga da me uputi što napraviti, niti ikoga tko se zauzeo za mene.
Nakon toga je govorio po gradu da će me se trajno riješiti i smjestiti u ustanovu zatvorenog tipa. To su mi rekle frendice. Moje papire je kopirao u 20 primjeraka i svima pokazivao. I onda sam otkrila da ima drugu ženu. Prijetio je i djeci da će i njih zatvoriti jer su bili tužni zbog mene. Otišla sam iz kuće zbog straha , i lošeg iskustva i gubitka povjerenja u sustav. Nije ni tu stao. Htio mi je oduzeti vozačku. Onda sam otišla na policiju i sve su izvukli iz mene. Osuđen je na prekršajnom za zlostavljanje mene i djece i dobio 6 mjeseci zabrane prilaska. Vozačku sam dobila, kao i djecu na sudu za razvod braka. Odvjetnica me poslala po drugo mišljenje u Zgb, i na psihologijsko testiranje gdje nisu nađeni tragovi psihopatologije.Odvjetnica mi je ponudila tužbu protiv bolnice i to da će me besplatno zastupati. Pristala sam . Trenutno vodi takav spor u Zagrebu i čekamo rezultat. Ako to dobro završi ide i moja tužba.
Sve papire koje sam dobila i presudu sam pokazala mojoj liječnici i naravno zajedno sa djecom našla drugog liječnika.

Zadnje uređivanje Kleopatre : 10.10.2017. at 07:58.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:20   #12
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Nista cudno, pa zar niste citali slucaj one cure sto ju se na Rabu drzalo, razlog jer je lezba.

Tko zna koliko ima takvih slucajeva di se ljude strpa i ajde bok.
Ima ih. Vani imaš cijeli "psychiatry survivor movement". Kod nas je u javnost dospjelo svega par slučajeva - sjećam se ovog koji spominješ i Mirjane Pukanić koju su u zadnji tren izvukle Babe, iako sumnjam da bi i one reagirale da se radilo o nekoj anonimki.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:47   #13
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Imala sam psihozu prije 20ak godina. Uvijek je to potezao da me obezvrijedi. Napao me fizički, moj sin je bio svjedok. Zvala sam policiju i završio je na prekršajnom. Na sudu sam se predomislila i mislila sam da mu je dosta opomena što je privden i što je proveo noć u pritvoru i tu sam jako pogriješila.Smišljao je osvetu. Za nekoliko dana me ponovo napao,pobjegla sam kod susjeda i ponovo sam zvala policiju. Razgovarala s njima o žrtvama i pravima obiteljskog nasilja. Što psihotična osoba ne može. Policajac mi je objašnjavao što sve spada u nasilje. U međuvremenu je policija otišla kod njega . Što se točno događalo mogu samo predpostaviti. (Znam da je meni iza leđa bio kod liječnice opće prakse i rekao da sam pukla jer mu ne bi dala uputnicu.) No ubrzo dolazi hitna po mene. Budući da je bila hitna i policija prestrašila sam se da me ne stave u lisice još i pošla s njima u bolnicu. Tamo su me direktno deportirali u sobu,bez da su ijednu riječ progovorili sa mnom. Na moj zahtjev da želim odvjetnika i novinare su rekli da nemam pravo na to. Vezali su me za krevet. Cijelu noć sam probdijela . Odvezali su me tek kad sam potpisala pristanak. Nije bilo nikoga da me uputi što napraviti, niti ikoga tko se zauzeo za mene.
Nakon toga je govorio po gradu da će me se trajno riješiti i smjestiti u ustanovu zatvorenog tipa. To su mi rekle frendice. Moje papire je kopirao u 20 primjeraka i svima pokazivao. I onda sam otkrila da ima drugu ženu. Prijetio je i djeci da će i njih zatvoriti jer su bili tužni zbog mene. Otišla sam iz kuće zbog straha , i lošeg iskustva i gubitka povjerenja u sustav. Nije ni tu stao. Htio mi je oduzeti vozačku. Onda sam otišla na policiju i sve su izvukli iz mene. Osuđen je na prekršajnom za zlostavljanje mene i djece i dobio 6 mjeseci zabrane prilaska. Vozačku sam dobila, kao i djecu na sudu za razvod braka. Odvjetnica me poslala po drugo mišljenje u Zgb, i na psihologijsko testiranje gdje nisu nađeni tragovi psihopatologije.Odvjetnica mi je ponudila tužbu protiv bolnice i to da će me besplatno zastupati. Pristala sam . Trenutno vodi takav spor u Zagrebu i čekamo rezultat. Ako to dobro završi ide i moja tužba.
Sve papire koje sam dobila i presudu sam pokazala mojoj liječnici i naravno zajedno sa djecom našla drugog liječnika.
Eto. S pravne strane si pokrivena, možeš se samo opustiti i čekati. (Nemoj pisati detalje o ovom drugom sporu dok ne bude donesena pravomoćna presuda, a ni o eventualnom svom nakon što ga pokreneš, to su neke pravne fore koje baš ne kužim.)

Posveti se sebi i svom oporavku, budući da si dvostruko istraumatizirana - od strane sustava i takvog braka. Tu ti je sad bitna sljedeća stvar - ako pred stručnjacima nastupim kao žrtva psihijatrije, teže ćeš dobiti potrebnu pomoć jer šrinkovi često, nekim nesvjesnim automatizmom staju na stranu kolega. A i što se tiče nestručnjaka, sama vidiš da su reakcije svakakve, uključujući spominjanje meksičkih sapunica jer mnogima ne ide pod kapu da sustav može pogriješiti, ma koliko to često viđali na drugim poljima.

Kao žrtvi obiteljskog nasilja dostupni su ti različiti oblici pomoći i podrške pa bi ti možda bilo dobro raspitati se o tome. Kad vidiš da ti neki psihoterapeut, grupa ili udruga odgovara i s njima uspostaviš dobar odnos možeš izaći i s ostatkom priče. I na forumu imaš teme o nasilnim vezama gdje je atmosfera nešto ugodnija, nađe se pokoji koristan link, katkada sudjeluju i forumašice koje su volontirale imaju iskustva, a i tvoja priča možda nekome pomogne.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 08:52   #14
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Mene zanima u kakvom psihofizičkom stanju moraš biti da te prisilno hospitaliziraju.
Ono vežu i odvezu i zatvore.

Ako ti neko doma pozove hitnu medicinsko osoblje te protiv tvoje volje ne smije odvesti. Samo ako želiš.

U slučaju da se ponašaš normalno.

Ako si opasan/opasna za sebe i/ili okolinu onda te smiu odvesti uz pratnju policije.

Ako si u pokušaju samoubojstva ili sl. i bez svijesti, odvoze te ne zato što "nešto" već zato što ti je život ugrožen.

Znači trebaš biti u gadnom psihičkom stanju i nekomunikativan, moždavi agresivan, da medicinsko osoblje ocijeni da nisi siguran ostati doma i da te vode na liječenje. Kakve god papire od prije da imaš, manje su važni, gleda se trenutno pacijentovo stanje.
Zamisli da ti jednog jutra na vrata bane policija, a nedugo poslije toga i hitna. Bi li ostala kul, mirna i sabrana ili bi ti malo skočio tlakić?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:09   #15
.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zamisli da ti jednog jutra na vrata bane policija, a nedugo poslije toga i hitna. Bi li ostala kul, mirna i sabrana ili bi ti malo skočio tlakić?
Ja sam još i bila mirna. Iako su u papiru svašta napisali.(dezorijentirana, disociranog ductusa i sl) Znala sam da ne smijem pružati otpor jer bi još rekli da sam agresivna i da nemam uvid u svoje stanje. Psihć u Zagrebu je rekao da je to normalna reakcija na njihovu metodu. Ma strašno ružno iskustvo. Tužiti sustav je možda unaprijed izgubljena bitka jer kako je netko rekao i što sam puno puta čula psihijatri i bolnica čuvaju jedni drugima leđa.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:42   #16
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Ja sam još i bila mirna. Iako su u papiru svašta napisali.(dezorijentirana, disociranog ductusa i sl) Znala sam da ne smijem pružati otpor jer bi još rekli da sam agresivna i da nemam uvid u svoje stanje. Psihć u Zagrebu je rekao da je to normalna reakcija na njihovu metodu. Ma strašno ružno iskustvo. Tužiti sustav je možda unaprijed izgubljena bitka jer kako je netko rekao i što sam puno puta čula psihijatri i bolnica čuvaju jedni drugima leđa.
sigurno je izgubljena bitka i jos jedno neugodno/ruzno iskustvo da ne velim trauma (iz mog osobnog iskustva) ..

covjek trazi pomoc a bude kaznjen .. i to nakon sto je skoro bio ubijen (moje iskustvo) a da covjek koji me je skoro ubio na nikakav nacin nije nikada odgovarao za svoja djela!

koja terapija moze jebat u mozak covjeka do kraja zivota?

kako profesionalnost preispituje sebe?

mala djeca osjecaju lazi .. aaaa zato demonizacija osjecaja i prirodnih instinkta ..

tuzno da u procesu samopomoci covjek mora proci cijelu patologiju ljudske civilizacije .. no sta se mora mora se svi "MI" to moramo proci

.. misticni "MI" kaze meni da jedem govna da bi drugima bilo bolje ... jebi se "MI"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:59   #17
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Mene zanima u kakvom psihofizičkom stanju moraš biti da te prisilno hospitaliziraju.
Ono vežu i odvezu i zatvore.

Ako ti neko doma pozove hitnu medicinsko osoblje te protiv tvoje volje ne smije odvesti. Samo ako želiš.

U slučaju da se ponašaš normalno.

Ako si opasan/opasna za sebe i/ili okolinu onda te smiu odvesti uz pratnju policije.

Ako si u pokušaju samoubojstva ili sl. i bez svijesti, odvoze te ne zato što "nešto" već zato što ti je život ugrožen.

Znači trebaš biti u gadnom psihičkom stanju i nekomunikativan, moždavi agresivan, da medicinsko osoblje ocijeni da nisi siguran ostati doma i da te vode na liječenje. Kakve god papire od prije da imaš, manje su važni, gleda se trenutno pacijentovo stanje.

Dovoljna je procjena da si opasna za sebe ili za druge. Na temelju toga policija reagira po službenoj dužnosti, recimo stavljaju ti se lisice, uzimaju ti se podaci i zove se hitna i upućuje te se na odjel psihijatrije. Dalje si na milost i nemilost doktora odnosno sustava. Psihoza, halucinacije, prijetnje ubojstvom, samoubojstvom, dakle indikacije da nisi u stanju trezveno razmišljati i možeš napraviti glupost. Sustav je dužan reagirati u tim trenucima i osobe koje obavljaju službenu dužnost kao i liječnici dužni su sačuvati život i imovinu.

U slučaju da se ponašaš normalno nitko te ne bi smio odvesti pod prisilom, no to je jako diskutabilno, kao kad recimo policajac koji je nadrkan može ti staviti lisice makar pružao bilo kakav otpor ili izrekao neku uvredu i slično. Dakle to je ona siva zona gdje se službenoj osobi vjeruje makar prekršila zakone i pravo na slobodu, gdje psihijatri imaju pravo u sivoj zoni raditi što žele makar te i lažno proglasiti ludim jer njihova riječ ima težinu a ti pokušaj dokazati suprotno. Tako da ova osoba iz ovog videa može biti i kazneno gonjena zbog vrijeđanja, odupiranja uhićenju, narušavanja javnog reda i mira kao i to da ju se može proglasiti "ludom" na račun svega toga.

https://www.youtube.com/watch?v=AAwoQBmgZDk
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 10.10.2017. at 11:11.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:05   #18
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Dovoljna je procjena da si opasna za sebe ili za druge. Na temelju toga policija reagira po službenoj dužnosti, recimo stavljaju ti se lisice, uzimaju ti se podaci i zove se hitna i upućuje te se na odjel psihijatrije. Dalje si na milost i nemilost doktora odnosno sustava. Psihoza, halucinacije, prijetnje ubojstvom, samoubojstvom, dakle indikacije da nisi u stanju trezveno razmišljati i možeš napraviti glupost. Sustav je dužan reagirati u tim trenucima i osobe koje obavljaju službenu dužnost kao i liječnici dužni su sačuvati život i imovinu.
znam da me netko zeli ubiti i nesmijem s epozaliti tipa .. radje cu se ubiti nego cekati u neizvjesnoti .. ili gledati kako mi ubijaju bliznje .. ucijenjuju im .. prijete im .. unistavaju obitelj i okolinu u kojoj zivim

to je milost i nemilost .. zanimljivo kada to rade neki drugi ti isti koji nekad pruzaju milost i nemilost optuzuje druge (nikad sebe) za TERORIZAM!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:15   #19
.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Dovoljna je procjena da si opasna za sebe ili za druge. Na temelju toga policija reagira po službenoj dužnosti, recimo stavljaju ti se lisice, uzimaju ti se podaci i zove se hitna i upućuje te se na odjel psihijatrije. Dalje si na milost i nemilost doktora odnosno sustava. Psihoza, halucinacije, prijetnje ubojstvom, samoubojstvom, dakle indikacije da nisi u stanju trezveno razmišljati i možeš napraviti glupost. Sustav je dužan reagirati u tim trenucima i osobe koje obavljaju službenu dužnost kao i liječnici dužni su sačuvati život i imovinu.

U slučaju da se ponašaš normalno nitko te ne bi smio odvesti pod prisilom, no to je jako diskutabilno, kao kad recimo policajac koji je nadrkan može ti staviti lisice makar pružao bilo kakav otpor ili izrekao neku uvredu i slično. Dakle to je ona siva zona gdje se službenoj osobi vjeruje makar prekršila zakone i pravo na slobodu, gdje psihijatri imaju pravo u sivoj zoni raditi što žele makar te i lažno proglasiti ludim jer njihova riječ ima težinu a ti pokušaj dokazati suprotno. Tako da ova osoba iz ovog videa može biti i kazneno gonjena zbog vrijeđanja, odupiranja uhićenju, narušavanja javnog reda i mira kao i to da ju se može proglasiti "ludom".

https://www.youtube.com/watch?v=AAwoQBmgZDk
Par mituta prije nego su me odvezli su sa mnom razgovarali o obiteljskom nasilju. Mirno sjedim i pričam s njima....I ne slutim što mi se kuha iza leđa.To lude osobe ne rade. Niti mogu razgovarati niti mirno sjediti niti tražiti odvjetnika...
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:17   #20
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Dovoljna je procjena da si opasna za sebe ili za druge.
Da ali tko to procjenjuje?

Mi smo imali situaciju sa svekrvom prije xy god kada je slomila kuk (a to tada nismo znali),već je bila nepokretna u krevetu ležala i nagutala se normabela i kao "pokušala" ubiti (ne znamo koliko je progutala, ali nije joj bilo ništa).
Zvali smo hitnu da ju furaju u Jankomir, a ovi kada su došli, nju su pitali da li ona želi ići, ona je rekla da ne želi i nisu je odvezli.

Nakon naših objašnjenja da je pokušala samoubojstvo jer nam je rekla da se ide ubiti, izglumatala je cijelu scenu, i naravno bila "potpuno prisebna" kada su ovi iz hitne došli i negirala pokušaj samoubojstva, taman toliko da procijene kako joj ne treba hitna hospitalizacija.


Tako da smatram da je tu skup stvari:
-Igra pozivatelja
-Igra bolesnika
-Veze i vezice onoga tko nekome hoće nešto smjestiti
-Od grada do grada se razlikuju hitne intervencije
-Policajci su luđaci za sebe
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.