Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2007., 13:56   #1
Kako preživjeti blagdane? [zbirna tema]

zanima me jesam li ja jedini "grinch" na psihologiji? ne volim božić, imam traume iz djetinjstva kad je svaki božić bio "drama" u kući jer sam u osnovnoj uvijek imala 4 iz matematike pa je stari pizdio.. lol

a inače me živcira jer svi samo oće žderat i kupuju poklone i moraju bit "sretni" baš na taj dan i cijela ta lažna atmosfera, kao sad je božić pa ćemo svi bit sretni i normalni...

i nisam katolkinja pa mi taj dan niš ne znači duhovno... a samo me opterećuje jer dolazi obitelj pa se moram pravit normalna a najrađe bi bila negdje dalekooo....

razmišljam o tome da nikom ne kupim poklon neg da tih 1000 kn uplatim za nekog kom je to FAKAT potrebno, tipa djeci iz darfura il tak neš...

jesam li jedina?
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:11   #2
paaa.... u neku ruku... i nisi jedina.

ja osobno nemam trauma nit slično, katolkinja jesam, ali...
da, i meni je to sve skupa izrazito napeto i prikazano kao loš film.
dan kao svaki drugi ustvari, ali ono... Božić je!! ajmo sada svi slaviti, ajmo biti sretni, presretni, nasmijani, ajmo piti, jesti _(u najmanju ruku kao da smo tokom cijele godine gladni).

isforsirano je sve to malo previše... previše ljudi glume što meni najviše diže živce i nekako sam zbog svega toga samo više napeta.
voljela bi i ja otići negdje gdje nikoga ne znam i gdje je atmosfera normalna. u centru grada kao da se desilo NE ZNAM ŠTA!!!
šta nije to malo čudno i drugima?
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:33   #3
osobno ne doživljavam i ne dotiču me se te marketinške i ine kerefeke oko Božića i blagdana općenito.

ja sebi lijepo isplaniram dan, tko želi se ubiti pripremaćuji brdo hrane nek se ubije... zapravo netko u tome uživa, kao što ja npr. ne uživam. zato to i ne radim.

lijepo mi je što sam doma, što je ne radni dan, i mogu u miru ujutro popiti kavu sama sa sobom, posexsati se s mužem, pa opet malo ležuckati, poželjeti drugima dobro i što meni drugi žele dobre želje... jer zapravo to kolektivno jako rijetko činimo. i svi su bar prividno dobre volje ili bar pokušavaju biti, i ne biti otresiti.

što se tiče darivanja, s tim ja nemam problema, jer ja tako ionako darujem ljude tokom cijele godine... kad vidim nešto što im treba ili ćemu će se veseliti. s tim mi apsolutno nema veze jel božić, ne božić ili whatever.
kad imam darujem kad nemam... pa meni su i dobre želje dar, poljubac, poklonjeno vrijeme, posjet.

ana117, daruj novce onim kojima misliš da je potrebno i boli te kifla kaj će familija, ili netko drugi reći. mogu se samo ugledati na tebe. ali i te novce daruj od srca, a ne zato da bi 'napakostila' onima za koje misliš da im 'moraš' kupiti dar.
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:08   #4
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
imam traume iz djetinjstva kad je svaki božić bio "drama" u kući jer sam u osnovnoj uvijek imala 4 iz matematike pa je stari pizdio.. lol



razmišljam o tome da nikom ne kupim poklon neg da tih 1000 kn uplatim za nekog kom je to FAKAT potrebno, tipa djeci iz darfura il tak neš...
ha, ha, stari ti je "legenda" ... stavi mu to sad malo na nos, reci mu da ti je zbedirao božić za cijeli život. i pitaj ga jel imao on iz nečeg 4 kad je išao u školu. u svakom slučaju, baš si me nasmijala s tim, sretan božić tebi i tvom 'namčorastom' tati!!!

a ovo za uplaćivanje love za djecu, bilo gdje...hrvatska, darfur, wherever, zašto ne - dobra ideja, a duboko u sebi mislim da ćeš biti zadovoljna...zadovoljnija nego da za soma kuna kupiš svinjetine, žderače i cuge. bravo!
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:10   #5
Božić....Nekad moj najdraži blagdan. Veselila sam se tijekom cijele godine Božiću. Uspomene iz djetinstva lijepe. Ja i tata ukrašavamo bor, mama radi kolače. Sad mog tate nema, obitelj mi se raspala, za Božić -> vjerojatno sama. Ja i pas...Isto i za Novu godinu. Ha. lijepih li praznika ove godine... "jedva" ih čekam... Da, da ZAVRŠE
Muki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:42   #6
a kak je tek starcima kad trebaju kupovat poklone i bacaju se u minus... izgleda da samo jako jako mladima nešt znači... meni je prije bio jako drag. al sad više niš posebno...
dzg2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:47   #7
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
zanima me jesam li ja jedini "grinch" na psihologiji? ne volim božić, imam traume iz djetinjstva kad je svaki božić bio "drama" u kući jer sam u osnovnoj uvijek imala 4 iz matematike pa je stari pizdio.. lol

a inače me živcira jer svi samo oće žderat i kupuju poklone i moraju bit "sretni" baš na taj dan i cijela ta lažna atmosfera, kao sad je božić pa ćemo svi bit sretni i normalni...

i nisam katolkinja pa mi taj dan niš ne znači duhovno... a samo me opterećuje jer dolazi obitelj pa se moram pravit normalna a najrađe bi bila negdje dalekooo....

razmišljam o tome da nikom ne kupim poklon neg da tih 1000 kn uplatim za nekog kom je to FAKAT potrebno, tipa djeci iz darfura il tak neš...

jesam li jedina?
svasta...
pa tko jos voli bozic il bilo koje te blagdane...
odoh ja na zimski san i nadam se da ce potrajat do slijedeceg prosinca...
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 19:26   #8
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
zanima me jesam li ja jedini "grinch" na psihologiji? ne volim božić, imam traume iz djetinjstva kad je svaki božić bio "drama" u kući jer sam u osnovnoj uvijek imala 4 iz matematike pa je stari pizdio.. lol

a inače me živcira jer svi samo oće žderat i kupuju poklone i moraju bit "sretni" baš na taj dan i cijela ta lažna atmosfera, kao sad je božić pa ćemo svi bit sretni i normalni...

i nisam katolkinja pa mi taj dan niš ne znači duhovno... a samo me opterećuje jer dolazi obitelj pa se moram pravit normalna a najrađe bi bila negdje dalekooo....

razmišljam o tome da nikom ne kupim poklon neg da tih 1000 kn uplatim za nekog kom je to FAKAT potrebno, tipa djeci iz darfura il tak neš...

jesam li jedina?

ja mrzim Bozic i sve blagdane
razlozi A) shebana obiteljska situacija..... i sve "obiteljske" blagodati koje jednostavno kulminiraju za blagdane
B) copor, glupave rodbine koja me iz godine u godinu vazu koliko sam se udebljala, smrsavjela- sto je rezultiralo hm,hm nije bas za javnost
C) moja stara koja pokusava svojoj djecici prisilno nametnuti "blagdanski duh i obicaje" sto rezultira nepotrebnim obrokom uz kasne sate i hrpetinom nepotrebnih kalorija, debljanjem i njezinim "pa nemoj jesti....."
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 23:51   #9
mene zivciraju svi blagdani je rmoram ic cestitat ciloj jebenoj rodbini...........
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 00:46   #10
ja sam bivša katolkinja božić mi ne predstavlja ništa, ali se jako veselim božićnom ručku, to jedan od rijetkih dana u godini kada jedem janjetinu
a što se tiče poklona, sve frendice mi se smiju jer im poklon nikad nedam za božić već 1.1 pa se ljute jer moraju čekat 5 dana više, a ja dobila svoj za božić
nez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 07:32   #11
ja ne kužim koji kufer toliko dramite oko tog božića

jeb ga, zauzmite se za sebe, nemojte ga slaviti i amen.
neg tu serete ovo ono, sve mi ide na kurac, rodbina lažni obiteljski duh, jedenje... pa ko vas sili... neg ćete tam za ručkom glumiti visibabe, dozvoliti babama da komntiraju vaš izgled i ispituju o love life-u, teško uzisati nakon pijače i žderače... i poslije cviliti kak je božič sranje.

pogledajte istini u oči! svake godine ste si sami to odabrali. bogme vas starci nisu zavezali za stol i tutnuli vam žlicu, vilicu, pečenku u usta!
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:30   #12
sto je gore?
slaviti bozic za puretinom na stolu i kiselinom u zelucu ili sa pizzom na stolu i spokojnom dusom (+ jer su nofci otisli nekome kome treba)?

ja sa starcima necu cekati bozic...

i kad bi me i depra lovila radi necega, to ne bi bilo radi nedostatka bozicnog dozivljaja, nego radi stvari koje tamo neki bozic nece nadoknaditi..
a nece me loviti depra...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:38   #13
Pogled sa strane:
Mene baš nitko nikad nije vezivao po tom pitanju.

Danas biram iz svega ono što meni odgovara. Mogu to, jer se ništa ne očekuje od mene po tom pitanju. Osim da poštujem običaje, tradiciju.... drugih. A to je bar lako.
I uzmem sebi što mi se sviđa Kupim poneki poklončić, bude zgodno to, kad se radi neopterećeno moranjem, hehe... neki se sami pozovu kod nas, neke mi zovemo, nekad nikoga..... i tako....

Inače, prije je bilo puno ležernije, opuštenije, neisforsirano, bez svog ovog današnjeg kiča i neukusa.
Sjećam se da sam znala odlazit kod prijateljice čiji su roditelji jako do toga držali, mmmmm... stan je mirisao po kolačićima, navalile bi po njima, onda sam to voljela, nekoliko sam puta bila prisutna kad je došao pop blagoslovit kuću, joj kako je to onda bilo smiješno, sjeli bi s njim za stol, on bi nešto nas pitao, a mi se cerekale.... no sve u svemu bilo je čist simpa...

No, mislim da nije teško danas, kad taj blagdan mnogima postaje teret, opravdano, a neopravdano prema njemu samom, da svatko to sebi posloži u glavi i životu onako kako njemu paše. Jer, iako ja nisam vjernik, taj je blagdan tu iz nekog razloga. Pa zašto onda dozvolit masovnoj histeriji da sve to uništi. Vjerujem da je moguće vratit ga nekom njegovom korijenu, bez naganjanja, opterećivanja, pretjerivanja...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:24   #14
Evo... za sve one kojima to nešto znači.... ili bi trebalo značit .... ili je nekad značilo.... ili bi htjeli da im znači.... bez obzira jeli puricu ili pizzu ili sarme ... hm, pa svima....

Imam jednu malu, tako lijepu knjižicu "Sretan Božić"
(malecka, debele korice, predivne ilustracije, stihovi kako koji... paše mi uz boju sobe, zezam se naravno )...
kupila sam ju, nisam dobila, iako, gore sam napisala, meni osobno taj dan nema značaj... no ima osobama oko mene



***
Previše očekujemo od Božića.
Mora biti čaroban.
Mora biti pravi.
Svečan. Zabavan.
A pokloni savršeni.
Ah, sve to iščekivanje....
Polako, stanite malo.
Jedino ljubav je važna.
Sve ostalo je samo ukras

***

Pam Brown


Ima još lijepih stihova, ljepših od ovih, al' ne mogu toliko ulupavat
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 12:15   #15
...već deset dana mi je nervoza u želucu....
...sjebana obiteljska situacija....
...kulminira obićno u ovo vrijeme....
....ne znam šta mi je gore-biti doma ili izaći vani...
...totalna nervoza...
...niko od ljudi s kojima se družim to ne razumije jer nisu u mojoj koži....
..jedva čekam da sve prođe...
...to je moj doživljaj praznika......
__________________
......danas je ono sutra kojeg smo se bojali.....
sarahkey24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:36   #16
Quote:
zordi kaže: Pogledaj post
ja ne kužim koji kufer toliko dramite oko tog božića

jeb ga, zauzmite se za sebe, nemojte ga slaviti i amen.
neg tu serete ovo ono, sve mi ide na kurac, rodbina lažni obiteljski duh, jedenje... pa ko vas sili... neg ćete tam za ručkom glumiti visibabe, dozvoliti babama da komntiraju vaš izgled i ispituju o love life-u, teško uzisati nakon pijače i žderače... i poslije cviliti kak je božič sranje.

pogledajte istini u oči! svake godine ste si sami to odabrali. bogme vas starci nisu zavezali za stol i tutnuli vam žlicu, vilicu, pečenku u usta!
gle. ja živim sa starcima. moja mater voli božić, zbog tradicije, i mislim da bi ju povrijedilo da se ja recimo zatvorim u sobu dok oni svi kite bor i žderu božićni ručak. kužiš? ne bi bilo u redu od mene da DRUGIMA kvarim raspoloženje i glumim tu nekakvog vuka samotnjaka... mada bi najrađe da nisam ovdje dok je božić jer me živcira! eto.
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:09   #17
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
ne bi bilo u redu od mene da DRUGIMA kvarim raspoloženje i glumim tu nekakvog vuka samotnjaka...
a u redu je da trpis da drugi kvare tebi?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 09:46   #18
hvata me depra na božić....ne radujem se pretjerano..pečem kolače, to da, ktim bora sa maleckom da, jedemo patku na sam božić eto to me veseli...pokloni me baš ne vesele ni primanje ni davanje istih..svejedno mi je....osim toga, radim na sam božić....pa mislim kako da se radujem..čemu da se radujem..sve je skupo..

isforsirano veselje..sve je umjetno....isforsirana "sreća"..i ja jedva čekam da prođe ta histerija masovna......
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 10:27   #19
Meni je odlično za božić...ugodna atmosfera, hrpa hrane kolača,mesa......
dođu bližnji i rodbina malo sjedneš popričaš, jedeš piješ i to je to...

Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 10:48   #20
Joj evo i mene... Ubija me ovo vrijeme Još se nekak (jedva) i preživi badnja noć, al 31.12. mi je KATASTROFALNA . Jednostavno je nemrem probavit, još sva ta pucačina (ta odvratna buka me ubija), vatrometi gdje god pogledaš, ma katastrofa. Sad bum štedila pare i idem na doček u neke toplije krajeve i di nije atmosfera ko da si na prvoj crti.
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.