Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2009., 18:09   #121
jedva čekam da prođu ovi blagdani i gužve posvuda

evo pjesmica za sve koji ne vole blagdane

http://www.youtube.com/watch?v=23cjXModWpA
misti023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 21:54   #122
Quote:
beogradjanka kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je u katoličkom svetu to toliko preuveličano, i što već neki rekoše, komercijalizovano, da s jedne strane stvara euforiju, s druge strane depresiju, i kad se to sudari u čoveku, ne bude dobro po njega samog. Ja sam ateista i nemam taj neki praznični osećaj u sebi, osim kad shvatim da se bliži Nova godina i ne znam tačno kako izgleda/je izgledao ceo taj doživljaj, ali svakako mislim da se preteruje da bi se zgrnule silne pare i da bi se ljudima skrenule misli sa nekih krupnih problema. Blablabla, o tome može do sutra da se diskutuje, u svakom slučaju, želim vam da ne nasedate mnogo na tu izrežiranu predstavu o praznicima i da (ne) uživate onako kako smatrate da treba
kontekst o kojem pričamo ovdje o božiću uopće nema veze sa teizmom ili ateizmom.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 22:32   #123
Volim Božić jer sam doma i ne radim pa se svi lijepo skupimo. Pozovemo familiju koja je blizu na ručak i bude veselo i zabavno.

Ali mrzim apsolutno SVE par dana prije - odvratne ljude koji tovare u kolica sve što vide , pričaju samo o tome kaj budu jeli i pili, fuuuj!!! I za Božić i za Novu - uvjek ista stvar par dana prije. Ne mogu zamislit da je glavna preokupacija hrana i piće. Bljak !!

Ah da !! I mrzim one ljude koji mi na Badnjak navečer kucaju na prozor doma da im otvorim trgovinu zato jer su u svoj toj gunguli zaboravili kupiti mlijeko a imaju doma malo djete !!! Kao bila je u dućanu jaaako velika gužva , oni su puno toga kupovali ... i zaboravili. Za sve takve - pokopajte se !!!! Ko može zaboraviti za djete?
A poslije svega opet ista tema - kaj smo jeli , kaj smo pili...

Dao Bog da im hrana ide tud van kud i unutra! Onda bi imali o čemu pričati :-)
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 07:53   #124
Bozic octrava samo trenutno vase stanje duha . Nije Bozic kriv sto ste vi nesretni i depresivni pa ga mrzite.

Moram se složiti s ovim. Ja sam na sebi primjećujem da mi se iz godine u godinu sve više sviđa Božić , slavljenje , kićenje bora i sve ostalo , jer sam sazrela i nemam se na koga buniti i inatiti. Pripremam za svoju djecu i svoju obitelj. Želim da zapamte Badnjake u našoj kući, kao što ja pamtim Badnjake iz djetinjstva sa svjećicama , Božićnim pjesmama i mirisom svježe jelke koju tata unosi u kuću zadnji čas "da duže drži". Pa onda miris tople peći, kolača sa vanili šećerom , šapica od oraha , kutija sa kuglicama zamotanim u novinski papir , darova.....
Sad su moji roditelji obadva mrtvi i ja na taj način pamti svoju mamu i tatu .
Možda će jednog dana moja djeca mene pamtiti po tome .
A tko ne voli Božić , kaj mu ja mogu. Ja Božić BAŠ VOLIM! Sretan Božić!
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 14:07   #125
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.
nemoj biti OGORCENA...proci ce i ti blagdani,a zivot se i dalje nastavlja,
reklame ostaju,samo NEblagdanske,sve ce biti po staron...MLIN,stroj,
svakodnevnica...
ogorcenje baci u ladicu...
sretan Bozic svima,a ne samo njima
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:06   #126
Dan kao i svaki drugi. Meni je ove godine draži..jer kad ujutro odem autom do nasipa na trening..nikog na cesti.. pa sretnije i brže stignem na odredište.
Još kad je ovako toplo nakon onih par ledenih dana..mojoj sreci nema kraja..25.12. isti dan kao i svaki drugi...u bajke i basne nikad nisam vjerovao a na dijetu ionako idem kad se omastim onak od oka i vage!
Koji vjeruju u B..sretan vam bio.



zac6319 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 23:40   #127


uživajte u Božiću!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 01:55   #128
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post

Ah da !! I mrzim one ljude koji mi na Badnjak navečer kucaju na prozor doma da im otvorim trgovinu zato jer su u svoj toj gunguli zaboravili kupiti mlijeko a imaju doma malo djete !!! Kao bila je u dućanu jaaako velika gužva , oni su puno toga kupovali ... i zaboravili. Za sve takve - pokopajte se !!!! Ko može zaboraviti za djete?

Dao Bog da im hrana ide tud van kud i unutra! Onda bi imali o čemu pričati :-)


Tebe baš drži 'božićni osjećaj' ljubavi i tolerancije prema bližnjima!
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 10:05   #129
Cestit Bozic svima
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 14:02   #130
Hvala Bogu na ovoj temi jer sam mislila da samo ja nisam ljubitelj Božića i Nove godine.
micika mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 14:21   #131
Ah, pa gdje ti živiš?

No danas konkretno je Božić prekrasan - pravo proljeće!
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 15:11   #132
Da, baš je nekak neobično danas...kad se sjetim prošle subote i one mećave a danas je tak toplo, čak i sunčano pomalo.
Baš je fora ovaj Božić
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 15:30   #133
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
evo mene poet. još jedan božić dolazi a meni opet mrak pada na oči. isto sam ovdje prošle godine pisala kako hoću samo prespavat sve to. al ove godine mi dođe da se ubijem najrađe. pa to šopingiranje, lampice , ukrasi, večere, čestitanja, debilni filmovi i reklame na tv-u, pizde materine, ovog božića će nać roditelji mrtvo dijete ispod bora kad se probude.
Fora je u tome što ljudi stvaraju modu od Božića i sličnih vjerskih blagdana

Ja se sjećam da sam kao klinac bio sretan radilo se o Božiću ili bilo kojem drugom danu. Zašto ? Zato što mi je sve bila igra, a danas ljudi sve shvaćaju previše ozbiljno moram ovo, moram ono... Tko to kaže ? Ja ne moram ništa osim krepati !

OPTIMIZAM
Lion02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 16:46   #134
Božić je bio dobar!

__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 17:02   #135
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Božić je bio dobar!

(do suza...)
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:21   #136
Kako preživjeti Božić

Prosinac je stigao. Centri svih gradova su već okićeni borovima, izlozi u glitter shimmer tonovima privlačnijima za "konzumer" dio blagdana.
Šarenilo, okićeni borovi, adventski vjenčići, nakuhavanje, bakalari, purice, kolači, božični ručak, obitelj koju ćete "morati" prožvakati na par sati, pokloni, spajanje g.o....
Da li vas sve to veseli ili bi najradije dozvali Grincha?
Kakvo vam je psihičko stanje za vrijeme blagdana? Da li vas hvata x-mas blues?
Slobodni ste nabaciti i neke vaše osobne provjerene savjete kako se nositi sa blagdanskim stresorima. (iliti coping)

Nemojte o politici i parama.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 03.12.2011. at 17:14.
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:31   #137
Čuj kako preživjeti Božić?

Valjda je trebalo biti pitanje kako da prosječan građanin RH, sa prosječnim primanjima pristojno preživi Božić.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:40   #138
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Čuj kako preživjeti Božić?

Valjda je trebalo biti pitanje kako da prosječan građanin RH, sa prosječnim primanjima pristojno preživi Božić.
Slobodan si dati svoju interpretaciju.
Ali točno da blagdani još i više naglašavaju socijalne razlike što zasigurno može doprinjeti lošijem psihičkom stanju.
(ipak smo na psihologiji ne politici ili gospodarstvu)
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:44   #139
Pa ljudi su zbog nemaštine znali počinjavati samoubojstva. A neki su se ubijali zato što su imali i previše, koliko god to ludo zvučalo.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 16:57   #140
Interesantno je kako svi ljudi troše više, kupuju, pripremaju se...a jedini koji pošalju božićnu "čestitku" su banke, mobilni operateri (i ostali koji se nama koriste).

Neko večer prolazim po Jelačić placu i vidim red u Gajevoj. Od jednog dućana nasuprot hotela Dubrovnik, pa sve do trga. Izašao je novi iPhone i tko ga kupi prvi dan dobiva ga s 500 kuna (10%) popusta. Pošto je tolko ljudi stajalo u redu, znači da ljudima ipak treba taj popust, jer nisu svi tako dobrostojeći...
S druge strane, kod hotela Dubrovnik, na temperaturi od oko 1 stupanj Celzijus, stoji mlađahni muškarac...vidno smrznutih prstiju i svira gitaru nebi li zaradio koju kunu...vjerojatno za život, ne za Božić...

E, sad...kako preživjeti Božić? Na koga iz ove priče se odnosi?

Ako se odnosi na prosječnog Hrvata katolika/kršćanina (jer zašto bi itko preživljavao Božić ako nije dio kulture kojoj Božić pripada), dovoljno je pogledati oko sebe i vidjeti da ima ljudi koji se svaki dan bore sa preživljavanjem...i shvatiti koliko su zapravo sretni što imaju npr. internet...

Zvuči malo depresivno...ali to je realnost
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.