Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 19:04   #3241
ok, sad stvarno nista novog nisi napisala sto vec odavno nije svima poznato
je, grozno je to sto si crkva dozvoljava skupa sa svim tim biskupijama i postavljanjem nedodirljivih vjeroucitelja po skolama.
ali ne pada mi na pamet dizati revolucije a priori i protiv svih.
da je interes pohadjanja vjeronauka manji, stvari bi bile drugacije. a to stvarno nema veze s ostalim nastavnicima, vec iskljucivo s ucenicima i njihovim roditeljima.

ni inace mi ova tema vjeronauka po skolama nije uopce interesantna da o njoj razglabam nadugacko i nasiroko.
moj stav je da ga treba maknuti u crkvu i amen.
ali tko mene pita?dok god vise od 90% djece pohadja nastavu vjeronauka, tu se nista promijeniti nece.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 19:53   #3242
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ok, sad stvarno nista novog nisi napisala sto vec odavno nije svima poznato
je, grozno je to sto si crkva dozvoljava skupa sa svim tim biskupijama i postavljanjem nedodirljivih vjeroucitelja po skolama.
ali ne pada mi na pamet dizati revolucije a priori i protiv svih.
da je interes pohadjanja vjeronauka manji, stvari bi bile drugacije. a to stvarno nema veze s ostalim nastavnicima, vec iskljucivo s ucenicima i njihovim roditeljima.

ni inace mi ova tema vjeronauka po skolama nije uopce interesantna da o njoj razglabam nadugacko i nasiroko.
moj stav je da ga treba maknuti u crkvu i amen.
ali tko mene pita?dok god vise od 90% djece pohadja nastavu vjeronauka, tu se nista promijeniti nece.

nije svima poznato
iznenadila bi se koliko malo roditelja zna o zaposljavanju vjeroucitelja i o tome tko im je zapravo nadlezan
iako sam puno toga znala, do neki dan nisam znala da oni brze nego obicni nastavnici postaju savjetnici i mentori.
i to mi je uzas za struku.
uzas.

i na ovoj temi imas roditelja sa stavom, nis tamo lose ne moze cuti, samo da na hodniku ne bude/da se ne istice, zato ih toliko pohadja predmet.
u RL jos vise.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 20:00   #3243
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
nije svima poznato
iznenadila bi se koliko malo roditelja zna o zaposljavanju vjeroucitelja i o tome tko im je zapravo nadlezan
iako sam puno toga znala, do neki dan nisam znala da oni brze nego obicni nastavnici postaju savjetnici i mentori.
i to mi je uzas za struku.
uzas.

i na ovoj temi imas roditelja sa stavom, nis tamo lose ne moze cuti, samo da na hodniku ne bude/da se ne istice, zato ih toliko pohadja predmet.
u RL jos vise.
eto, to je ono sto prvo treba mijenjati u nasem skolstvu.
prezalosno i zapravo totalno zastrasujuce je da tako "malo" od tih 90+% roditelja koji salju djecu na skolski vjeronauk zna kako se zaposljavaju oni koji njihovu djecu uce "o dobroti"
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 09:43   #3244
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

meni je zapravo i tuzno da se i nastavnici, poslusno pokoravaju tomu da im kolege, iako na istom proracunu i na istom radnom mjestu, dobivaju vise povlastica. hocete se sami pobuniti za to il cekate da vam se roditelji, prek fejsa pobune?
Baš svaku priliku koristiš da pljucneš po nastavnicima.

Zanimljivo je da si sama linkala tekst o tome kako su zaštićeni i kako im ni ravnatelji ne mogu ništa. Ali bi htjela da ih zbornica svrgava.

Isitna je da jedini utjecaj imaju zapravo roditelji. Ali oni su, oh! neinformirani, jadni - odmah ih opravdavaš. Za ostale su učitelje itekako informirani gdje su adrese Agencije i Ministarstva.

Da se bilo koji drugi nastavnik tako ponašao, roditelji bi već dizali revolucije. Ali vjeroučitelj je mogao jer:
a) svi učenici imaju pet iz vjeronauka
b) ma ne treba se zamjerati, dijete treba sakramente, pričest, krizmu...

Mene zapravo baš veseli ovaj skandal.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 11:54   #3245
Samo se pitam, kad bio vjeronauk doista bio predmet koji drži do ocjene i nivoa usvojenog znanja i kad bi prosjek ocjena bio sličan onima iz npr. matematike, povijesti, zemljopisa... (tako da jedinica nije nepoznanica) bi li i dalje bio toliko popularan?
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:31   #3246
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Samo se pitam, kad bio vjeronauk doista bio predmet koji drži do ocjene i nivoa usvojenog znanja i kad bi prosjek ocjena bio sličan onima iz npr. matematike, povijesti, zemljopisa... (tako da jedinica nije nepoznanica) bi li i dalje bio toliko popularan?
Prosječna ocjena mog razreda iz vjeronauke je okruglo 3,00 na polugodištu (samo jedna zaključena petica od 24 učenika)

ne znam ima li veze što je u pitanju pravoslavna vjeronauka i što istu drži lokalni sveštenik

ne znam ni šta on to traži od njih što se tiče znanja

ni jedno dijete u čitavoj školi nema da ne pohađa vjeronauku iako kod dotičnog popa imaju ocjene od igle do lokomotive
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:10   #3247
“Što ste sjebali njega, a ne onu iz fizike. Kod njega svi imamo pet”.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:25   #3248
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne, ne smiju koristiti mobitele bez dozvole.
a finog bozjeg covjeka upravo zbog toga nece ni pred sud odvesti jer neovlasteno snimanje mozes okaciti macku o rep, a ne upotrijebiti kao dokaz na sudu.
otkaz je krajnji domet, ali bolje i to nego nista.
cudi me, zapravo, da je i to uopce ravnateljici uspjelo.
upravo to je danas i pisalo na portalima i odvjetnik tog nastavnik će jahati po tome da snimka mobitela nije dokaz jer je snimljena tajno
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:03   #3249
Snimka s mobitela nije dokaz, izjave klinaca jesu, tako da ce Božji čovjek ipak pred sud.
Škola ili ministarstvo ga moraju nakon ovih saznanja prijaviti po službenoj dužnosti, i dalje će se protiv njega voditi sudski postupak u kojem se snimljeni materijal NEĆE koristiti kao dokaz. Odnosno ipak bi se koristio da je na snimci kazneno djelo gdje se predviđa zatvorska kazna u trajanju bar 5 godina... tako nekako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:30   #3250
No snimka bi svakako mogla pomoci svjedocima prije samog sudjenja da se malo prisjete sto su culi taj dan na satu
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:04   #3251
No vjerojatno neće biti ništa od toga jer roditelji ne daju da djeca svjedoče. Pisalo jučer po novinama
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:14   #3252
roditelji ne daju da djeca svjedoče
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:47   #3253
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
isuse koji cirkus
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:33   #3254
Na vijestima je gostovala ravnateljica skole i kaze da djeca pisu peticiju da se vjeroucitelj vrati i da se on moze vratiti sto se nje tice ako ga na sudu ne proglase krivim. kao da to ponistava sto je stvarno rekao.

Zadnje uređivanje Cepin40 : 03.01.2018. at 20:03.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:41   #3255
da sam misnistrica ja bih uputila psihologa u tu skokubza pomoc u kriznoj situaciji buduci da su djeca sasvim ocito razvila stockholmski sindrom nakonngodina zlostavljanja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:08   #3256
Kao da je uopce bitno da li ce njega maknuti iz skole ili nece.
Koga briga, kad ostaju na stotine slicnih i kad u skolama ostaju udzbenici koji gotovo iste stvari govore malo ublazeno i drugim rijecima.

Jebi ga, kakvo drustvo, takve i skole.
Agresivni i zatucani su preuzeli drustvo i malo se protiv toga moze osim iseliti.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:43   #3257
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Na vijestima je gostovala ravnateljica skole i kaze da djeca pisu peticiju da se vjeroucitelj vrati i da se on moze vratiti sto se nje tice ako ga na sudu ne proglase krivim. kao da to ponistava sto je stvarno rekao.
dakle, ti roditelji su vrhunski kreteni.
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da sam misnistrica ja bih uputila psihologa u tu skokubza pomoc u kriznoj situaciji buduci da su djeca sasvim ocito razvila stockholmski sindrom nakonngodina zlostavljanja
da sam ministrica, poslala bih psihijatra da odrzi roditeljski sastanak.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:07   #3258
Mah... ja se djeci koja pišu peticiju uopće ne čudim.
Ne bih čak rekla da se radi o zlostavljanju, nego o osam godina odgajanja u jednom određenom smjeru. Drugim riječima, od malih nogu odgajani da misle tako-i-tako.
Ovaj zalostan događaj bi trebao imati na umu svaki roditelj koji se pita da li da upiše dijete na vjeronauk "tek toliko da vidi sta se tamo radi".
Na vjeronauku se ne uči o vjeri, tamo se odgaja u vjeri.
Nitko tko ne zeli da mu se dijete odgaja na taj nacin ( da, ukljucuje i raskrinkavanje Djeda Mraza, odnos prema LGBT osobama, masturbaciji kao smrtnom grijehu i sve ostalo) ne bi trebao djetetu izabrati vjeronauk kao skolski predmet.
Onim ostalima respect, izuzetno cijenim ljude sa cvrstim stavovima koji u skladu s tim i odgajaju djecu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:00   #3259
Dakle, ova priča je prestrašna. Ove godine mi dijete kreće u školu, i ovo je fakat kap koja je prelila čašu i nema šanse da ide na vjeronauk.
Kakva je situacija s takvim odmetnicima u zg školama? Koji prosjek u razredu ide na vjeronauk? Kaj rade ostali?
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:37   #3260
Quote:
Nour Bin Laden kaže: Pogledaj post
Mah... ja se djeci koja pišu peticiju uopće ne čudim.
Ne bih čak rekla da se radi o zlostavljanju, nego o osam godina odgajanja u jednom određenom smjeru. Drugim riječima, od malih nogu odgajani da misle tako-i-tako.
nemojte biti naivni, pliiiiiizzzzz!!!

kao sto sam tocno unaprijed znala kako ce prica zavrsiti, tako i sad predmnijevam razloge "peticije".
nikakvo zlostavljanje, nikakvi stokholmski sindromi, pobogu.

bozji covjek dijeli petice, a to je ono cemu sva ta djeca skupa s roditeljima teze. to je svima u cijeloj prici najvaznije. zajebi i glave na kolcima i ostale tricarije, petice su najbitnije.
uz blagoslov roditelja djeca pisu peticiju za spasenje bozjeg covjeka, kako bi petice nastavljale dizati prosjek jer se bogobojazni roditelji pribojavaju kakvog bi bozjeg covjeka crkva mogla poslati na mjesto ovog te sto bi se kasnije dogadjalo s ucjenama...pardon ocjenama, sakramentima i sl.

nitko ne zeli gorjeti u paklu, jel.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.