Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 15:59   #61
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Ako država želi napustiti EU, kako onda može biti suglasna s tim da ostane u uniji još duže od 2 godine??? Kao da je vode budale koje ne znaju što žele!
To ne drži vodu.
Da, ne postoji mogućnost da su u realizaciji projekti koji traju duže od toga, a financiraju se iz EU fondova... Ili da država ima uveden euro, pa je potreban jedan duži period za povratak na nacionalnu valutu...

Uglavnom, došli smo od

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Only for you: Ako netko želi napustiti EU sve članice moraju dati suglasnost!
preko

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
A to što bi ti trpio da te jebu još 2 godine, osim ako se sve članice ne usaglase drukčije,pa te nastave još par godina, svaka čast.
do

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Priznajem, tako piše
Dakle, jesi u prvoj od ove tri izjave namjerno lagal ili priznaješ da su te Prkačin i drugi izvori koje imaš krivo informirali? U oba slučaja, postavlja se pitanje zbog čega? Ak je EU tak loša kak Prkačin i ti tvrdite, kaj nema dovoljno istinitih argumenata bez da treba posezati za lažima?
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 16:22   #62
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Da, ne postoji mogućnost da su u realizaciji projekti koji traju duže od toga, a financiraju se iz EU fondova... Ili da država ima uveden euro, pa je potreban jedan duži period za povratak na nacionalnu valutu...

Uglavnom, došli smo od.....
preko...
do...

Dakle, jesi u prvoj od ove tri izjave namjerno lagal ili priznaješ da su te Prkačin i drugi izvori koje imaš krivo informirali? U oba slučaja, postavlja se pitanje zbog čega? Ak je EU tak loša kak Prkačin i ti tvrdite, kaj nema dovoljno istinitih argumenata bez da treba posezati za lažima?
Ti stvarno ili ne znaš čitat, ili izvlačiš iz konteksta ono što ti paše (pa na kraju ja lažem)

, failing that, two years after the notification referred to in paragraph 2,
Ukoliko se ne moze dogovoriti, drzava iz unije istupa dve godine nakon sto je podnjela obavijest.

"Ukoliko se ne moze dogovoriti". A dogovoriti se neće moći ukoliko sve članice ne daju blagoslov (stoji u lisabonskom ugovoru, ako ne znaš informiraj se)... A ovo što ti potenciraš da sam ja priznao, nastupa tek nakon 2 godine, a to je da i mi moramo sebi dati suglasnost da ćemo ostati duže od 2 godine u EU (inače notorna bedastoća).
Dakle ako nam sve članice ne odobre, za 2 godine ne smijemo napustiti EU. A to je rekao i Prkačin, samo što nije spomenuo rok od 2 godine...
Drugi put bolje poveži ono što pročitaš...

Zadnje uređivanje Tvrd'ko : 31.05.2011. at 16:50.
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 21:44   #63
Posipam se pepelom

Čitajući ovu temu ustanovio sam da sam nasjeo. I to debelo.
U pravu su oni koji sumnjaju u iskrenost Prkačinova nastupa - već činjenica da ga je A.S. pozvao u emisiju i dao mu jako puno otvorena prostora za iznošenje svog stava dovoljan je razlog za sumnju - pogotovo kad se zna koju liniju A.S. inače zastupa. I zaista bi moglo biti da je Prkačin pokušaj da se ponovo (kao kod predsjedničkih izbora) razbije desni blok - blok koji u biračkom tijelu ima većinu.

Dakle, ako je HRAST zaista u koaliciji s HSP AS onda antieuropsku desnicu već imamo. Nadajmo se samo da će ta koalicija dobiti malo više prostora na našem najutjecajnijem mediju HTV-u.

Dodao bih još nešto - bio sam spomenuo "antiintelektualnost" Prkačina kao prednost. Kod te tvrdnje ostajem. Najbolji dokaz da je to prednost je veleizdajnik Mesić. Siguran sam da bi taj, da je postojala ta mogućnost bio biran i treći puta.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:21   #64
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Čitajući ov
U pravu su oni koji sumnjaju u iskrenost Prkačinova nastupa - već činjenica da ga je A.S. pozvao u emisiju i dao mu jako puno otvorena prostora za iznošenje svog stava dovoljan je razlog za sumnju - pogotovo kad se zna koju liniju A.S. inače zastupa.
HSP AS = HSP dr Aco Stanković
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:37   #65
kakve gluposti čovjek ovdje neće pročitati od tuđmanovaca (čitaj: hrastovci)

kakav Hrast i HSP A.S. ???? o čemu vi palamudite?

gdje su oni bili kad je došlo do pravaškog zbližavanja, upravo u emisiji A. Prkačina gdje su gostovali sva tri pravaška predsjednika 25. siječnja 2010.

ejjjjjjj tuđmanovci 25.01.2010.!!! danas je 31.05.2011.

21.01.2011. - Na sastanku je zaključeno da se ostaje na potpisanom pismu namjere o zajedničkom izlasku na izbore.

13.05.2011. - Poštujući pravaške stranke te ocjenjujući značajnom ideju okupljanja pravaških stranaka, ali i važnost nacionalnih izbora za budućnost političke scene u Hrvatskoj, Hrvatska stranka prava predložila je da prvo mjesto na listama za 2. izbornu jedninicu pripada kandidatima iz A-HSP-a, a prvo mjesto na listama za 7. izbornu jedninicu kandidatima iz reda HČSP-a.
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:44   #66
zanimljivio da je taj prkačin po malnarovim emisijama tvrdio kak oje rat bio dogovoren.
znači li to da uvaženi novi/stari član hsp-a tvrdi da se onda agresija na hrvatsku nije dogodila?
integral2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:53   #67
Quote:
integral2010 kaže: Pogledaj post
zanimljivio da je taj prkačin po malnarovim emisijama tvrdio kak oje rat bio dogovoren.
znači li to da uvaženi novi/stari član hsp-a tvrdi da se onda agresija na hrvatsku nije dogodila?
Ma on je totalno ljigav tip.Postujem to sto je napravija u ratu ali od tada pa sve do danas tip mjenja misljenje ka gace.Katastrofa...
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:52   #68
Quote:
Scorpius Primus kaže: Pogledaj post
kakve gluposti čovjek ovdje neće pročitati od tuđmanovaca (čitaj: hrastovci)

kakav Hrast i HSP A.S. ???? o čemu vi palamudite?

gdje su oni bili kad je došlo do pravaškog zbližavanja, upravo u emisiji A. Prkačina gdje su gostovali sva tri pravaška predsjednika 25. siječnja 2010.
vidimo kako ste se ujedinili

jedan od sudionika razgovora u Gospiću je bio i Josip Miljak
očito je skužio da će HSP-u služiti samo kao paravan da su nešto okupili, pa se priklanja ekipi oko Hrasta!

http://www.hsp-ante-starcevic.hr/ind...3Agz&Itemid=63

da se razumijemo, meni se niiiiiiikako ne sviđa da se hčsp približuje Hrastu
nikako!


ali, sama činjenica da je famozni hsp blok načet, govori podosta!

što se Prkačina tiče - ne pale više takvi pristupi politici!

s jedne strane ozbiljnost, zajedništvo, maladost, entuzijazam Hrasta, hsp-as-a, Sačića i branitelja, a s druge strane hsp koji očito igra na istrošene karte...
i za najpovršnije domoljbne glasače - izbor je prilično jasan!


zz.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:19   #69
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Dakle ako nam sve članice ne odobre, za 2 godine ne smijemo napustiti EU. A to je rekao i Prkačin, samo što nije spomenuo rok od 2 godine...
Da, "nije moguće izaći iz EU ako sve članice ne pristanu" i "nije moguće izaći iz EU u manje od dvije godine ako sve članice ne pristanu" je samo eto semantička razlika.

Isto tak bi mogli reći "jednom kad se zaposliš, ne možeš prestati raditi dok poslodavac ne pristane". Zaboravili smo spomenuti da se to odnosi samo na jedan/dva/tri mjeseca otkaznog roka. Baš je ista stvar.

Nije riječ o nebitnom detalju, nego o namjernom prešućivanju činjenica. Budući da se ta iskrivljena istina (da ne velim notorna laž) redovito ponavlja u manje više svim protuEU raspravama, meni su odmah sumnjive i sve ostale tvrdnje.

Dakle, nedvojbeno smo ustanovili da Prkačin ili laže, ili namjerno ne govori istinu (što je puno pristojnije, kak bi rekel Hebrang) ili je pogrešno informiran. U svakom slučaju, nije vjerodostojan. A o tom roku od dvije godine, koji se tebi čini užasno dug, a meni relativno razuman (moj susjed mora najaviti iseljenje iz stana minimalno 6 mjeseci unaprijed) možemo na nekoj prikladnijoj temi.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:30   #70
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Da, "nije moguće izaći iz EU ako sve članice ne pristanu" i "nije moguće izaći iz EU u manje od dvije godine ako sve članice ne pristanu" je samo eto semantička razlika.
Ma nije to jedina notorna laž koju je rekao. No kad smo već kod nje da napomenem: Po Ustavu SFRJ Hrvatska nije mogla ni od tamo otići bez suglasnosti drugih Republika (za pokrajine ne znam) pa je ipak nekako otišla. U usporedbi sa tim Lisabonski Ugovor je banja. A rok od dvije godine je više nego realan: Čak i kad bi ti druge članice dale suglasnost za trenutno napuštanje Unije, takva operacija nebi se mogla tehnički obaviti i dovršiti u manje od dvije godine.

Prkačin lupeta bezveze, nije on nikakav euro-skeptik ni eurofob, on je upućen u političku arenu kao provokator a cilj mu je diskreditirati a ne promicati euro-skeptične argumente. Kada bi on bio nositelj kampanje protiv ulaska u EU ja bi se njemu osobno u inat pretvorio u najvećeg eurofila.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:53   #71
Quote:
zz.z kaže: Pogledaj post
vidimo kako ste se ujedinili
jedan od sudionika razgovora u Gospiću je bio i Josip Miljak
očito je skužio da će HSP-u služiti samo kao paravan da su nešto okupili, pa se priklanja ekipi oko Hrasta!
HČSP nije zadovoljan s ponuđenim prvim mjestom u 7. izbornoj jedinici (oni bi 9. ili 10.) pa su otkazali suradnju.

Quote:
s jedne strane ozbiljnost, zajedništvo, maladost, entuzijazam Hrasta, hsp-as-a, Sačića i branitelja, a s druge strane hsp koji očito igra na istrošene karte...
i za najpovršnije domoljbne glasače - izbor je prilično jasan!
Hrast, ABH, HSP A.S. neće prijeći prag

HSP na 6 %.
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:33   #72
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Da, "nije moguće izaći iz EU ako sve članice ne pristanu" i "nije moguće izaći iz EU u manje od dvije godine ako sve članice ne pristanu" je samo eto semantička razlika.
I jedno i drugo je istinita tvrdnja, samo je druga proširenija od prve.U svakom slučaju si talac EU! Lijepo sam ti postavio lisabonski ugovor pa ti zadnji put velim da se informiraš prije prosipanja budalaština...

Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Isto tak bi mogli reći "jednom kad se zaposliš, ne možeš prestati raditi dok poslodavac ne pristane". Zaboravili smo spomenuti da se to odnosi samo na jedan/dva/tri mjeseca otkaznog roka. Baš je ista stvar.
Oho, počeli smo i karikirat!

Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Nije riječ o nebitnom detalju, nego o namjernom prešućivanju činjenica. Budući da se ta iskrivljena istina (da ne velim notorna laž) redovito ponavlja u manje više svim protuEU raspravama, meni su odmah sumnjive i sve ostale tvrdnje.
Mislim da si ovim zadnjim postom konačno pokazao tko iskrivljuje istinu...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:38   #73
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma nije to jedina notorna laž koju je rekao.
Argumentirano sam dokazao da nije laž (pročitaj lisabonski ugovor)...
A koja je druga laž???
Bio bi red kad već za nešto optužuješ navedeš što je to!
Vrlo dobro znam kakvi su ljudi koji se služe tvojim metodama...
Bace kost pa pobjegnu...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:40   #74
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo je istinita tvrdnja
Ne. "Nije moguće izaći iz EU ako se sve članice ne usuglase" je LAŽ. Moguće je. Traje dvije godine, ali je moguće.

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Lijepo sam ti postavio lisabonski ugovor pa ti zadnji put velim da se informiraš prije prosipanja budalaština...
Ajde ti meni citiraj komad LU koji pokazuje da je bilo koja moja rečenica budalaština.

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Oho, počeli smo i karikirat!
Karikiranje, analogija, svejedno. Validan argument na koji nisi dal validan odgovor.

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Mislim da si ovim zadnjim postom konačno pokazao tko iskrivljuje istinu...
I ja mislim da jesam.

Disclaimer: Ja sam po pitanju ulaska u EU neodlučan. Zanimaju me činjenice, i na temelju njih budem odlučil kad dođe vrijeme. A argument "iz EU nije moguće izaći" je jednako valjan ko "EU nema alternative" - ni najmanje.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:53   #75
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Ne. "Nije moguće izaći iz EU ako se sve članice ne usuglase" je LAŽ. Moguće je. Traje dvije godine, ali je moguće.
Ako želim izaći iz EU, želim izači odmah, a to je nemoguće ako se svi ne usuglase. ne želim čekati dvije godine...Jer za dvije godine te EU može satrati do kraja ako joj je u interesu.


Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Ajde ti meni citiraj komad LU koji pokazuje da je bilo koja moja rečenica budalaština.
Citiram jednu od budalaština:
Nije riječ o nebitnom detalju, nego o namjernom prešućivanju činjenica. Budući da se ta iskrivljena istina (da ne velim notorna laž) redovito ponavlja u manje više svim protuEU raspravama, meni su odmah sumnjive i sve ostale tvrdnje.

Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Karikiranje, analogija, svejedno. Validan argument na koji nisi dal validan odgovor.
Zna se kad se upotrebljava karikiranje, a kad analogija. Karikiraš kad želiš iskriviti istinu!
A na takve gluposti ne dajem odgovor...

Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
I ja mislim da jesam.
Hvala Bogu da si konačno shvatio!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:05   #76
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Ako želim izaći iz EU, želim izači odmah, a to je nemoguće ako se svi ne usuglase. ne želim čekati dvije godine...Jer za dvije godine te EU može satrati do kraja ako joj je u interesu.
Kad čovjek na poslu da otkaz mora ostati raditi još tri mjeseca, podstanari moraju i po šest mjeseci unaprijed najaviti prestanak najma, a ti bi iz EU izašel u roku keks? OK, to je legitiman stav, ali izjava "nije moguće izaći iz EU bez pristanka ostalih članica" je LAŽ, jer je moguće.

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Citiram jednu od budalaština:
Nije riječ o nebitnom detalju, nego o namjernom prešućivanju činjenica. Budući da se ta iskrivljena istina (da ne velim notorna laž) redovito ponavlja u manje više svim protuEU raspravama, meni su odmah sumnjive i sve ostale tvrdnje.
Što je u tome budalaština? Da to nije nebitan detalj? Da je to u najmanju ruku iskrivljena istina? Da su meni odmah sumnjive i druge tvrdnje onoga ko iznosi tu tvrdnju? Smajliji ti ne mogu zamijeniti argumente, bez obziro kolko ih postavil.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:14   #77
Prema Lisabonskom ugovoru, drzava clanica moze istupiti iz Unije ukoliko notificira namjeru te se u roku od dvije godine o namjeri ne postigne sporazum.

Nikakva suglasnost ne postoji.
Usput prijasnji vazeci Ugovori nisu predvidjali izlazak clanice iz Unije.

Mnogi na politickoj sceni pricaju o stvarima o kojima pojma nemaju.
A on procitao Lisabonski Ugovor i prosvjetlilo ga.
Izgleda da ga ipak nije podrobno citao ili ne razumije dobro jedan od jezika Unije na kojem ga je citao.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:17   #78
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Kad čovjek na poslu da otkaz mora ostati raditi još tri mjeseca, podstanari moraju i po šest mjeseci unaprijed najaviti prestanak najma, a ti bi iz EU izašel u roku keks?
Ja nebi ni ušo u UE, pa nebi trebao ni izlazit!

Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
OK, to je legitiman stav, ali izjava "nije moguće izaći iz EU bez pristanka ostalih članica" je LAŽ, jer je moguće.
Sam si prije napisao:"Moguće je , ali....". E pa vidiš, meni to ali smeta i zato tvrdim da je nemoguće izać na fer način, ako već dobrovoljno uđemo. Izlazak za 2 godine mi ništa ne predstavlja...

Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Što je u tome budalaština? Da to nije nebitan detalj? Da je to u najmanju ruku iskrivljena istina? Da su meni odmah sumnjive i druge tvrdnje onoga ko iznosi tu tvrdnju? Smajliji ti ne mogu zamijeniti argumente, bez obziro kolko ih postavil.
Ovo sve:
...nego o namjernom prešućivanju činjenica. Budući da se ta iskrivljena istina (da ne velim notorna laž) redovito ponavlja u manje više svim protuEU raspravama,...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:19   #79
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Prema Lisabonskom ugovoru, drzava clanica moze istupiti iz Unije ukoliko notificira namjeru te se u roku od dvije godine o namjeri ne postigne sporazum.

Nikakva suglasnost ne postoji.
Usput prijasnji vazeci Ugovori nisu predvidjali izlazak clanice iz Unije.

Mnogi na politickoj sceni pricaju o stvarima o kojima pojma nemaju.
A on procitao Lisabonski Ugovor i prosvjetlilo ga.
Izgleda da ga ipak nije podrobno citao ili ne razumije dobro jedan od jezika Unije na kojem ga je citao.
Površni HDZ-ovče, pogledaj malo bolje ovu temu, pa ćeš nač lisabonski ugovor na hrvatskom...
Pa ga prouči malo, jer vidim da ga nisi ni tako!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:26   #80
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
E pa vidiš, meni to ali smeta i zato tvrdim da je nemoguće izać na fer način
Ali je moguće izaći. Što znači da je izjava "nije moguće izaći iz EU bez suglasnosti svih članica" laž.

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
...nego o namjernom prešućivanju činjenica. Budući da se ta iskrivljena istina (da ne velim notorna laž) redovito ponavlja u manje više svim protuEU raspravama,...
Samo su tri opcije.

1) Znaš da se može izaći iz unije bez suglasnosti, ali tvrdiš suprotno. To je namjerno prešućivanje istine, da ne upotrijebim oštriji izraz.

2) Proučil si LU i iz njega zaključil da nije moguće izaći iz EU bez suglasnosti. To znači da u najmanju ruku ne znaš dobro jezik na kojem si ga čital, a neke druge kvalifikacije bi mi mogle donesti ban.

3) Neko kome vjeruješ ti je rekel da se ne može izaći iz unije bez suglasnosti. Onda si krivo informiran, ali taj koji ti je to rekel je ili kategorija 1 ili kategorija 2.

A ovo da se ta izjava redovito ponavljan u pro/kontra EU raspravama je valjda jasno da stoji, na glavnom PDF-u nemre proći pet stranica da neko to ne spomene.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.