Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 09:34   #1
T-com fiksna telefonija i nova IMS tehnologija

Živim u Karlovcu i dobila sam obavijest od HT-a da će mi njihovo tehnično osoblje doći instalirati nekakav modem jer oni prelaze na novu tehnologiju IMS (IP Multimedia SubSystem) i da ja samo trebam osigurati utičnicu jer modem mora biti stalno uključen u struju (naravno da dodatnu utičnicu pored telefona nemam). Što se tiče pogodnosti koje ću imati piše da ću dodatne usluge moći dobiti istog dana kada ih zatražim te kraći rok instalacije MAXadsl-a i MAXtv-a bez ulaska osoblja u moj dom i slična naklapanja ali ništa od toga ja ne vidim kao neku konkretnu prednost (npr. manja pretplata, niže cijene razgovora i sl). Nemam internet niti MAXtv niti ih mislim tako skoro tražiti od HT-a i zato mi nije jasno zašto bih uopće stavljala taj modem? Da li netko ima više informacija o čemu se ovdje radi jer mi se to čini samo kao dodatni aparatić u mom stanu i mogućnost da nešto ne radi kako treba? Hvala!
tala22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:10   #2
Još jedan dodatak: jučer je čovjek iz HT-a došao u kuću moje mame i rekao da ima radni nalog da postavi modem. Ona je pismenu obavijest od HT-a dobila prije 2 dana ali je nisu uopće kontaktirali i najavili se kada će doći nego je čovjek samo banuo i iako mu je ona rekla da ona to ne želi imati jer nema niti MAXtv niti internet, na što je on bahato odgovorio da se to mora i ako neće da će to isto nakon 4. mjeseca platiti! Kako nije imao u što uključiti modem, isključio joj je DVD Player (na kojem moje dijete gleda crtiće kad je kod bake) i rekao neka si kupi novi produžni. Nije ništa potpisala nego joj je samo ostavio brošuru u kojoj se samo spominje bežično povezivanje sa računalom i MAXadsl. Stvarno me ljuti način na koji HT postupa bez ikakvog objašnjenja ili traženja suglasnosti da se tako nešto ugradi.
tala22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:03   #3
Pa da li postoji alternativni operater (Optima, H1,...) kod tebe u Karlovcu i da se prebacis kod njih?
Imas opciju i kod VIPa (koji ti je sigurno dostupan ako ostali nisu), gdje je definitivno jeftiniji min. (0,10kn) nego kod HT-a (0,28kn):

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/homebox

Iako ne vjerujem da ces se stici prebaciti prije nego ti donesu taj uredjaj u kucu!
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:23   #4
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
Pa da li postoji alternativni operater (Optima, H1,...) kod tebe u Karlovcu i da se prebacis kod njih?
Imas opciju i kod VIPa (koji ti je sigurno dostupan ako ostali nisu), gdje je definitivno jeftiniji min. (0,10kn) nego kod HT-a (0,28kn):

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/homebox

Iako ne vjerujem da ces se stici prebaciti prije nego ti donesu taj uredjaj u kucu!
Kako imam ispis broja na telefonu vidim da su me par puta zvali ali kako mene u njihovo radno vrijeme nema kod kuće jer sam i ja na poslu, ne mogu me dobiti pa me baš zanima kako će doći do mene. U svakom slučaju ne znam kojim pravom oni mogu ući u nečiju kuću i postavljati svoju opremu bez suglasnosti. Zvala sam službu za korisnike i pitala da li će mi isključiti telefon ako ne stavim taj modem i oni su mi rekli da neće tako da stvarno ne vidim kako me mogu prisiliti da mi ugrade taj modem. Koliko sam shvatila radi se o nekom pilot projektu VOIP-a koji se testira u karlovačkoj županiji ali su onda mogli lijepo smanjiti pretplatu ili dati neki popust na razgovore a ne ovako na silu ti nešto stave što ti možda uopće ne treba i možda će ti samo stvarati probleme u radu telefona. Ako me budu gnjavili, prebaciti ću se na Optimu ili VIP.
tala22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:35   #5
@tala22...da te pitam par stvari prvo

da li ti i mama ste u istoj kući? (jer iz priče prvo ti dobijaš obavijest pa onda dolaze kod tvoje mame postavljat uređaj)....

ako ne živite zajedno tj. niste u istoj kući, da li je tvoja mama potpisala što god da želi takvo nešto tj. da je suglasna s tim da joj to montiraju? (mislim da je potpisala nesvjesno)...

ali mogu reći samo jednu stvar u svezi ovog svega.....u kuću ti može ući samo onaj koga pustiš i policija sa sudskim nalogom (ili ako nedao Bog nije u pitanju neka radnja opasna za život ukućana pa onda policija može i bez toga ući) !!!

to je samo ukratko.....ja bi im tu stvar, modem ili što god je zafitiljio van kroz prozor i da vidim tko to mora i može ući na moj posjed....ne u kuću nego u dvorište

to što imamo obavezu da dopustimo očitanje brojila plina, struje, vode itd. to je druga stvar ali da meni netko dođe i kaže mi vam MORAMO.....halo šta moraju.....ništa oni ne moraju....

da se razumiijemo nisam protiv nekih novih tehnoloških inovacija itd. ali naravno bilo bi u redu da imaš zbog toga neki vrag....ako ti njima dopustiš da oni nešto testiraju onda kvragu daj te nešto zauzvrat....a vi koliko sam vidio nemate ništa drugo osim telefona
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 09:09   #6
@tala22
Shvacam tvoju ljutnju, ali na zalost HT je korporacija koja jos uvijek drzi oko 80% fiksnog trzista u Hr. Ti i ja kao mali korisnici ne mozemo izvojevati neku veliku bitku protiv njih, ali kad bi ljudi bili malo vise osvjesteni svoje moci ako ih je puno onda... Htio sam samo reci da se protiv takvih mozes najbolje boriti da ne kupujes njihove proizvode/usluge! I onog dana kad HT padne ispod 50% trzista onda ce vjerovatno promjeniti plocu i pitati korisnike za misljenje i mozda ti ponuditi neku protuuslugu za svoje eksperimentiranje sa voipom. A na zalost dok je vecina stanovnika zadovoljna trenutnim stanjem HT nema potrebe da bude imalo fleksibilniji i moze doslovno raditi sto hoce.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 09:30   #7
Quote:
lion406 kaže: Pogledaj post
@tala22...da te pitam par stvari prvo

da li ti i mama ste u istoj kući? (jer iz priče prvo ti dobijaš obavijest pa onda dolaze kod tvoje mame postavljat uređaj)....

ako ne živite zajedno tj. niste u istoj kući, da li je tvoja mama potpisala što god da želi takvo nešto tj. da je suglasna s tim da joj to montiraju? (mislim da je potpisala nesvjesno)...

ali mogu reći samo jednu stvar u svezi ovog svega.....u kuću ti može ući samo onaj koga pustiš i policija sa sudskim nalogom (ili ako nedao Bog nije u pitanju neka radnja opasna za život ukućana pa onda policija može i bez toga ući) !!!

to je samo ukratko.....ja bi im tu stvar, modem ili što god je zafitiljio van kroz prozor i da vidim tko to mora i može ući na moj posjed....ne u kuću nego u dvorište

to što imamo obavezu da dopustimo očitanje brojila plina, struje, vode itd. to je druga stvar ali da meni netko dođe i kaže mi vam MORAMO.....halo šta moraju.....ništa oni ne moraju....

da se razumiijemo nisam protiv nekih novih tehnoloških inovacija itd. ali naravno bilo bi u redu da imaš zbog toga neki vrag....ako ti njima dopustiš da oni nešto testiraju onda kvragu daj te nešto zauzvrat....a vi koliko sam vidio nemate ništa drugo osim telefona

Možda nisam bila sasvim jasna, ali mama i ja ne živimo u istoj kući ali obje smo dobila poštom obavijest da HT uvodi novu tehnologiju i da će nas kontaktirati netko od njihovog tehničkog osoblja kako bi instalirali modem. Niti mene niti nju nitko nije kontaktirao već su kod nje samo jednostavno banuli i postavili taj modem. Isto su napravili i sa ostalim stanarima u njenoj ulici. Naravno da sam ljuta na taj način rada i jedino što znam da u moju kuću neće kročiti!
tala22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 20:39   #8
IMS je ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Multimedia_Subsystem

, tj., ukratko, radi se stvarno VOIP telefoniji, tj. telefon se po tom standardu koristi preko interneta. Tako ide tehnologija, jednom će sav telefonski promet ići preko interneta lokalno kod njih. Kad bude svugdje uvedena ta tehnologija, ići će uređaj koji troši struju u svaku kuću. I kad ne radi, bar za gorenje lampice i stand-by modus. Bezveze je, jel onda, kad nestane napona u kući, ne radi ni telefon, što dosad nije bio slučaj.

Tvrdnja o kraćem roku instalacije MAXadsl-a i MAXtv-a bez ulaska osoblja u dom je jasna, jer će kod sebe u centrali pretvoriti cijeli promet interno u internet promet, pa će svima prilagoditi linije, pa će svi imati uvjete, te se sve svodi samo na klik na kvačicu u njihovom software-u na centrali i unos korisničkih podataka i opcija kod njih, pa će i DSL odmah proraditi. Na prilagođenoj centrali. Naravno, ako korisnik želi tako.

Svejedno nije od njih u redu, upadati ljudima i kuće i prisiljavati ih na bilo što, osim ako, stvarno, nisu pristali, tj. potpisali neki ugovor. Pa makar kad ih je na izlasku iz trgovačkog centra napao agent i ponudio im neke pogodnosti, a sitnim slovima piše, kako se obvezuju na nešto, što ne razumiju.
Prema ovome što je napisano, oni to rade na silu bez da su ikoga išta pitali.

Treba se prebaciti na alternativne operatere, ako je moguće, em su jeftiniji, a imaju i bolji odnos prema kupcu.
phantom25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 12:15   #9
Quote:
phantom25 kaže: Pogledaj post
IMS je ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/IP_Multimedia_Subsystem

, tj., ukratko, radi se stvarno VOIP telefoniji, tj. telefon se po tom standardu koristi preko interneta. Tako ide tehnologija, jednom će sav telefonski promet ići preko interneta lokalno kod njih. Kad bude svugdje uvedena ta tehnologija, ići će uređaj koji troši struju u svaku kuću. I kad ne radi, bar za gorenje lampice i stand-by modus. Bezveze je, jel onda, kad nestane napona u kući, ne radi ni telefon, što dosad nije bio slučaj.

Tvrdnja o kraćem roku instalacije MAXadsl-a i MAXtv-a bez ulaska osoblja u dom je jasna, jer će kod sebe u centrali pretvoriti cijeli promet interno u internet promet, pa će svima prilagoditi linije, pa će svi imati uvjete, te se sve svodi samo na klik na kvačicu u njihovom software-u na centrali i unos korisničkih podataka i opcija kod njih, pa će i DSL odmah proraditi. Na prilagođenoj centrali. Naravno, ako korisnik želi tako.

Svejedno nije od njih u redu, upadati ljudima i kuće i prisiljavati ih na bilo što, osim ako, stvarno, nisu pristali, tj. potpisali neki ugovor. Pa makar kad ih je na izlasku iz trgovačkog centra napao agent i ponudio im neke pogodnosti, a sitnim slovima piše, kako se obvezuju na nešto, što ne razumiju.
Prema ovome što je napisano, oni to rade na silu bez da su ikoga išta pitali.

Treba se prebaciti na alternativne operatere, ako je moguće, em su jeftiniji, a imaju i bolji odnos prema kupcu.

Kontaktirali su me iz T-COM-a kako bi došli postaviti modem ali sam tehničaru koji je zvao rekla da sam se raspitala kod službe za korisnike i da su mi rekli da ne moram to staviti ako ne želim. On me pokušao uvjeriti da je to sve besplatno za mene a da će se u budućnosti plaćati ali ja svejedno nisam htjela pristati. Nakon par dana su me zvali ponovo (neki drugi tehničar jer zovu sa mobitela) i ponovo sam rekla da ne želim. Naknadno sam se još jednom raspitala kod službe za korisnike vezano za izjavu da će se ubuduće postavljanje modema naplaćivati, oni su mi rekli da ta informacija nije točna (ZAŠTO JE ONDA ŠIRE MEĐU LJUDIMA?) i da se sada to uvodi u karlovačkoj županiji a kasnije će ići na cijelu Hrvatsku. Ja nikako nisam protiv nove tehnologije ali mislim da način kako oni to rade nije korektan prema nama korisnicima koji ionako previše plaćamo njihove usluge. Stvarno mi dođe da čitavu stvar prijavim u Potrošački kod ili kod Zaštite potrošača ...
tala22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 16:22   #10
T-com IMS - IP Multimedia SubSystem

Dobio poštom obavjest da će mi doći izvršiti prelazak na IMS. Gledao sam prednosti koje su napisali i ja ne vidim niti jednu koja bi bila korisna meni.
Konzultirao sam se s kolegom koji radi u T-Comu i on je također potvrdio da za sada nema nikakvih prednosti, te da ako ne želim ne moram preći na taj IMS. Rekao je da će taj IMS imati svojih prednosti na nekim budučim uslugama t-coma. Prema njihovom planu cilj je da za godinu-dvije svi dobiju IMS. Ne sviđa mi se to što da bi fiksni telefon funkcionirao mora modem biti stalno upaljen i što ću morati vaditi one telefonske kablove ( s dvije žice) jer će sada morati modem biti sa tel priključkom spojen UTP kabelom.

Molim informacje od nekoga tko to već ima, da li je to stabilno i da li to uopće uvesti ili odbiti (barem dok se može odbiti).
fico007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 01:43   #11
Quote:
fico007 kaže: Pogledaj post
Dobio poštom obavjest da će mi doći izvršiti prelazak na IMS. Gledao sam prednosti koje su napisali i ja ne vidim niti jednu koja bi bila korisna meni.
Konzultirao sam se s kolegom koji radi u T-Comu i on je također potvrdio da za sada nema nikakvih prednosti, te da ako ne želim ne moram preći na taj IMS. Rekao je da će taj IMS imati svojih prednosti na nekim budučim uslugama t-coma. Prema njihovom planu cilj je da za godinu-dvije svi dobiju IMS. Ne sviđa mi se to što da bi fiksni telefon funkcionirao mora modem biti stalno upaljen i što ću morati vaditi one telefonske kablove ( s dvije žice) jer će sada morati modem biti sa tel priključkom spojen UTP kabelom.

Molim informacje od nekoga tko to već ima, da li je to stabilno i da li to uopće uvesti ili odbiti (barem dok se može odbiti).
Nisam zadovoljan otkad su me prebacili, bilo je dosta problema s pucanjem veze kad sam dobio novi ruter, Thomsona, i upload mi je jako gušio download. Pucanje veze su donekle riješili uz moju pomoć, tražio sam drugu marku rutera pa su dopizdili Simens SX 763. Sada puca samo kad upload pustim blizu 100 %, ali download je i dalje zagušen tako da upload držim na 15. Odoše privatni trackeri u 3 PM. Modem će biti stalno upaljen i imat ćeš 2 kabela, al ja tu ne vidim baš apsolutno nikakav problem. Da si rekao da te brine što nećeš imati fiksnu liniju kad nestane struje, to bi ajde i prihvatio kao problem. Ako imaš internet preko T-coma, a vjerojatno imaš, tvoj sadašnji ruter koji je i sad iovako ionako stalno upaljen će biti zamijenjen Thompsonom. Prednosti nema, nedostataka može biti, ali i ne mora.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 02:12   #12
Koji je HT-ov plan s IMS-om? Jesu li ga počeli uvoditi (i planiraju li uopće) i onim korisnicima koji nemaju internet?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 10:35   #13
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Koji je HT-ov plan s IMS-om? Jesu li ga počeli uvoditi (i planiraju li uopće) i onim korisnicima koji nemaju internet?
Da ga prošire po cijeloj Hrvatskoj. Jesu. Nema veze jel imaš net il nemaš.

http://www.radio-mreznica.hr/vijesti...nijela-kvarove

http://www.radio-mreznica.hr/vijesti...acija-telefona

Rekli su mi tehničari T-coma da oni slabo znaju o tome i da se tek uče o tome uvodeći ga ljudima, da je to i njima potpuno nešto novo.

Zadnje uređivanje Killer Death : 29.07.2011. at 10:42.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 14:55   #14
Ja vidim dvije stvari koje bi određenim korisnicima mogle stvarati velike probleme:

1. IAD-ovi koje t-com dijeli ne podržavaju pulsno biranje
2. IAD-ovi imaju RJ-11 portove za spajanje telefona, potreban je adapter za spajanje telefona sa starim YU 3-pinskim konektorom (nekako mi se čini da t-com ne daje te adaptere)
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 18:46   #15
prije nekih pola godine uveli su IMS kod bake. Tijekom grmljavina znalo se dogadati da telefon prestane raditi, a tada je pomagalo jedino gasenje/resetiranje rutera. Najgore je sto baka zivi sama 20 km dalje pa onda svaki puta treba to hitno ici srediti. Nakon sto sam par puta prijavio kvar dosli su tehnicari, zamijenili ruter i sada vec nekih mjesec dana sve radi OK. Ima li kakvih sansi da se to nekako sve vrati na staro? Tehnicari su mi rekli da nema pa ....
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 19:01   #16
Quote:
kung-fuhrcak kaže: Pogledaj post
prije nekih pola godine uveli su IMS kod bake. Tijekom grmljavina znalo se dogadati da telefon prestane raditi, a tada je pomagalo jedino gasenje/resetiranje rutera. Najgore je sto baka zivi sama 20 km dalje pa onda svaki puta treba to hitno ici srediti. Nakon sto sam par puta prijavio kvar dosli su tehnicari, zamijenili ruter i sada vec nekih mjesec dana sve radi OK. Ima li kakvih sansi da se to nekako sve vrati na staro? Tehnicari su mi rekli da nema pa ....
Trebaš ispuniti zahtjev u T-centru.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 17:31   #17
Solucija

kupiš drugi telefonski aparat i spojiš ga direktno u telefonsku utičnicu u zidu. pustiš ih nek naprave svoje.
hpetranovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:11   #18
Mene interesira, ako pukbe veza s internetom dal telefon radi?
TomyCroSound is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 15:03   #19
Da, internet i telefon su odvojeni.
No, veza s internetom uglavnom pukne ako se ugasi ruter- a, tada nema ni telefona.
Naravno, i ako nema struje> ne radi ruter> ne rade ni internet ni telefon.

Tako je barem meni na Amisu.
Ruter se jednom dnevno ugasi (da se zamijeni IP) i tada na minutu- dvije nema ni telefona.

Samo mi se jednom u ove dvije- tri godine ugasio ruter na neko dulje vrijeme.
Dogodio se neki "opći" kvar na cijelom sustavu.
No, sve u svemu- zadovoljan sam takvim rješenjem.

EDIT: Da, zaboravio sam da imam bežični
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 20.11.2011. at 16:06.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 15:52   #20
...slično tome...
...može se veza na parici nakratko prekinuti i nastaviti razgovor kao da ništa nije bilo,
ali kada pukne veza na ADSL, ono što se skidalo s neta, moraš ponavljati...
...spliter kao razdjelnik nalazi se prije telefona i rutera,
pa ako tebi nestane struja telefon može raditi ukoliko nije bazna stanica (bezŽični)
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.